TEXH.AQ BSOV.nl Fokkers Kotex laten haan glimmen Bijzondere sfeer in workshopweekend TEXELSE 2 COURANT Artex-Kunstenschool Texel kan voor de elfde keer terugzien op een zeer geslaagd Vlaams/Iers workshopweekend. Aanwezig waren zo'n zeventig deelnemers @txl uit heel Nederland, Duitsland en België. Nieuw was de jeugdworkshop, waarbij jonge musici werkten onder leiding van door de wol geverfde Vlaamse musici. Dit resulteerde in een geweldige eindpresentatie waarin het publiek werd uitge daagd te dansen op de muziek van Stijldansen In dorpshuis De Bijenkorf in Oos-terend wordt zaterdag 24 november een stijldansavond gehouden onder leiding van Judith Vlaming en Ewald Witte. Het dansen begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €1 Ook publiek is welkom. Sinterklaas in De Koog In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zaterdag 24 november een Sinterklaasmiddag gehou den. Deze begint om 14.30 uur. iPadcafé in bibliotheek In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg wordt dins dag 27 november, tijdens de Week van de Mediawijsheid een iPad-café gehouden, waar men sen met een iPad onder het genot van een hapje en een drankje nieuwtjes, apps en spel letjes uitwisselen. De beste tips en trucs delen met anderen en er zelf ook wijzer worden: dat is de bedoeling van het iPadcafé, dat van 19.00 tot 20.30 uur duurt. De toegang is gratis, er is draadloos internet aanwezig. Filmhuis In het filmhuis van De Kroon prins in Oosterend draait don derdag 29 november Superclasico over de Deense wijnkoper Christian die naar Buenos Aires vertrekt om zijn vrouw terug te winnen. De voorstelling begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. Reserveren is nodig. Week vol werk Alzheimer Café In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 27 november het maandelijks Alzhei mer Café gehouden. Verpleegkun dige Marian Boots, medewerker van het DOC-team, geeft adviezen en praktische tips over het omgaan met mensen die geen hulp of zorg willen, maar het wel hard nodig hebben. De bijeenkomst begint om 19.15 uur, de muziek wordt ver zorgd door gitarist Jan Beijert. Aanmelden is niet nodig, de toe gang is gratis. Sinterklaasfeest Vluchtelingenwerk In De Poort aan de Elemert in Den Burg werd woensdag door stagiai res en vrijwilligers van Vluchtelin genwerk Texel een Sinterklaasfeest georganiseerd voor de asielzoe kers en hun kinderen. Het zingen van de Sinterklaasliedjes ging soms nog wat moeizaam, maar de blijdschap bij het zien van de pak jes was duidelijk zichtbaar. Ook voor de volwassenen was er een cadeautje, ook voor diegenen die niet aanwezig konden zijn. Deze werden later op de avond thuis bezorgd. Het feest werd mogelijk gemaakt door Kerken en Minima. Vorige week was werkweek, zoals jullie misschien gelezen hebben bij mijn collega-columnschrijfster Emily. 4HAVO en 4VWO zijn naar Londen geweest. Vier dagen en drie nachten. We sliepen bij gast gezinnen. Van te voren is dat best spannend. Vinden ze ons wel leuk, vinden wij hen wel leuk, krij gen we lekker eten, geven ze ons wel eten. Allemaal dingen die je pas weet als je ze leert kennen. Samen met drie vriendin nen zat ik een gezin. Een gezin van drie grote Jamaicaanse mensen. De vrouw des huizes stelde zichzelf meteen al voor als: 'I'm Grace and I'm cra zy'. Ze heeft dat voor de rest van de avond herhaald. Ja, gekke vrouw. De rest van het gezin was net zo gek, maar ook minstens zo lief en gezellig. Oh, en we kregen ook eten. Er was niks met ons gezin aan de hand. De twee dagen daarna bezochten we het centrum. Wat een grote en mooie stad is Londen. Wat me erg fasci neerde was de metro (of hoe de Londenaren dat zelf zo cool noe men: the 'tube'). Rennend door de ondergrondse gangen, leder- COLUMN een lijkt wel haast te hebben. Dat hoeft helemaal niet, want al mis je de tube, na maximaal vijf minuten is er al weer een nieuwe. Natuur lijk deden mijn vriendinnen en ik aan deze haast mee. Dat krijg je als je steeds net te laat weg gaat. Wat je op dat moment dan vooral niet moet doen, is de ver keerde metro instappen. Weet ik uit eigen erva ring. Toch kwam het steeds weer goed. Na wat omwegen en kaartle zen. Natuurlijk hebben we ook educatieve din gen gedaan. Het blijft tenslotte een schooluitje. We hebben musea bezocht en een jongenskost school. Donderdag avond heb ben we als toetje een musical (Wicked) bezocht, en toen was ons tripje alweer voorbij. Helaas. Na afscheid genomen te hebben van het gastgezin op vrijdagoch tend duurde het niet lang voordat we weer in de trein onder het water zaten, op weg naar huis. En naar huis gaan blijft toch ook altijd een fijn onderdeel van de reis. Erg fijn. Katja Schraag Sandra Niën en Peter van der Gracht uit De Cocksdorp bewon deren een Australorp krielhaan. Beide fokkers doen mee aan de dieren tentoonstelling van Kotex op zaterdag 24 en zondag 25 november in het verenigingsge bouw aan het Paelwerk in Den Burg. De dierensportvereniging bestaat 70 jaar. Het fokken van mooie kippen en hanen is een kwestie van lange adem. Van der Gracht, al vele tien tallen jaren fokker van Australorp kippen, weet dat als geen nader. De dieren moeten van het juiste type zijn. Maar wil je punten sco ren, dan tellen ook de details. Zo moeten onder aan de poten witte vlekjes te zien zijn, wat duidt op wit vlees. De rode kamtand op de kop moet vijf lellen hebben. De kinlellen moeten mooi rood en rond zijn en ook de oogkleur telt. Het donkere verenpak hoort een kevergroene glans te hebben en de staart moet uit zes veren bestaan. De sierveren horen daar mooi overheen te val len. Maar je kunt nog zo'n goede haan hebben, als hij stiefmoederlijk wordt tentoongesteld kun je het bij de jury wel vergeten. Hij kent allerlei trucjes om de haan te laten glim men en de kammen mooi op kleur te krijgen. Een beetje poetsen en wrijven doet wonderen. Sandra fokt nog niet zó lang, maar kent inmid dels ook de kneepjes van het vak. Met spanning kijken ze uit naar zaterdag, als hun dieren worden gekeurd. Op de expositie worden 110 dieren tentoongesteld. Grote en dwerghoenders en grote- en dwergkonijnen. Voor het eerst staan er ook kleine knaagdieren, zoals tamme ratten en muizen. De keu ring begint om 10.00 uur, iedereen is welkom een kijkje te nemen en mag vragen stellen. Op Eigen Wie ken is present met allerlei zangvo geltjes, er is een imker en een hondentrimmer. De tentoonstelling is zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur geopend en zondag van 11.00 tot 16.30 uur. Er is ook een tombola met aantrekkelijke prijzen. Vergadering Horeca De afdeling Texel van de Konink lijke Horeca Nederland houdt dinsdag 27 november de alge mene ledenvergadering. Naast het huishoudelijk gedeelte van de vergadering gaat Arthur Ooster- baan van Ecomare aan de hand van de kenmerken van het eiland, de geschiedenis en de bewoners, in op 'Wat is nu Texels', wat nu wel en wat niet bij Texel past. Daarnaast ver zorgt Milo Berlijn een introductie van de training over kwaliteit en gastvrij heid voor horecamedewerkers, die op 9 april zal plaatsvinden. De ver gadering wordt gehouden in De Peli kaan nabij De Kooq en beqint om 20.30 uur. deze jeugd. Het concert en open podium van zaterdag was zoals gebruikelijk ook voor publiek toe gankelijk. De aanwezigen werden onthaald op optredens van gere nommeerde artiesten op het gebied van Vlaamse, Ierse en Bretonse folk en wereldmuziek, zoals Wouter Vandenabeele, Rémi Decker en Annemarie de Bie. Het Bretonse trio Empreintes wist het publiek te boeien met een prachtige mix van zang, bouzouki en fluit en de stoe len gingen aan de kant voor het balfolk met Gonnagles. Op zondag zetten de deelnemers de puntjes op de i voor de eindpre sentatie, waarin ze aan elkaar laten horen wat ze geleerd hebben, ter wijl ze ook door elkaar worden aangemoedigd en bewonderd. Deze bijzondere sfeer zorgt altijd voor een feestelijke presentatie, waarin muziek en dansen de revue passeren en saamhorigheid het belangrijkste ingrediënt is. Ook dit jaar vertaalde dit zich in optredens op de boot terug naar huis. Een uitgebreider overzicht van acti viteiten is te vinden in deVakantie- In manege Akenburg begint om 10.15 uur de tweede menwedstrijd om de krijgen, via www.texelagenda.nl of (mobiel) http:7/m.texelagenda.nl/nl. Bij Bos en Duin aan de Bakkernweg in De Dennen gaat om 11.00 uur een Bos Donderdag 22 november Speciaal voor Texelse senioren verzorgt het nationaal park Duinen van Texel in en Duin wintercross van start. In het gebouw van Kotex in Den Burg tocht naar Ecomare en het nationaal Bij Volkssterrenwacht De Jager kan vanaf 19.00 uur met een telescoop naar rententoonstelling gehouden. Met hoenders, konijnen, kleine knaagdieren en vogels. In Klif 12 in Den Hoorn zingt Marijn helder weer. Info en aanmelden: Tel. 06-53340063. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelna me kost €4,- per paar. Inlichtingen bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. De afdeling Texel van de NBvP Wou wen van Nu houdt vanaf 19.30 uur een Aanvang 16.00 uur, toegang €16,-. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 De Vijf Legendes 3D NL; 13.30 De Club van Sinterklaas en Het Geheim van de Speelgoeddokter; 15.30 James Bond 007 - Skyfall; 16.00 De Vijf Legendes 3D NL; 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles Is Familie; 21.30 Alles Is Familie; 21.45 bijeenkomst over het Walvisvaarders huisje in De Gasterij van De Gollards in Den Burg. In de Maartenskerk in Oosterend James Bond 007 - Skyfall. Maandag 26 november In de schuren van Axel Lap aan de Wit- teweg in Den Hoorn is van 13.30 tot spreekt vanaf 20.00 uur Geertien Mor- sink, lid van de Liedboekcommissie over het nieuwe liedboek voor de ker- 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In Filmhuis de Kroonprins in Oosterend draait om 21:00. 'De rouille et d'os'. Toegang €75,0. In café De Zwaan in Den Burg wordt Het Rode Kruis houdt van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor oude ren in het gebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg. In de kerk van Den Hoorn begint om een hardrockfestival gehouden. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles Is Familie; 21.30 Alles Is Familie; 21.45 James Bond 007 - Sky fall. Vrijdag 23 november In De Slinger in Ecomare begint om 20.00 uur de lezing 'Een diamant zo groot als de Aarde' door prof. Cees de Jager. Toegang 5,-, donateurs gratis. 19.00 uur een concert van The Interna tional Holland Music Sessions met het Fournier Pianotrio. Toegang 16,-. Voetbalvereniging Texel'94 houdt vanaf 20.00 uur in de eigen kantine aan de Haffelderweg in Den Burg de algemene ledenvergadering. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles Is Familie; 21.30 James Bond 007 - Skyfall; 21.45 Mystery Movie. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles Is Familie; 21.30 Alles Is Familie; 21.45 James Bond 007 - Sky fall. Zaterdag 24 november Om 20.00 uur begint in De Pelikaan een bijeenkomst van de Ver. voor Bedrijfs voorlichting. Dinsdag 27 november In de Bovenzaal van Jan en Paula In het gebouw van Kotex in Den Burg wordt van 10.00 tot 18.00 uur een die- rententoonstelling gehouden. Met hoenders, konijnen, kleine knaagdieren en vogels. In Keukencentrum Texel aan de Bem- Brouwer aan de Keesomlaan 4a begint om 9.00 uur een vrouwenontbijt. Aan melden via tel. 320114 of 313770. De afdeling Dialect van de Historische Vereniging houdt een bijeenkomst in Tusse de Banke op de Groeneplaats in hardlaan 186 in Den Burg wordt een kookdemonstratie gehouden met spe culaas en pepemoten. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 14.30 uur een Sinterklaasmiddag. Den Burg. Aanvang 15.00 uur. In het kader van de Week van de medi awijsheid wordt in KopGroep Biblio theek Texel van 19.00 tot 20.30 uur een IPadcafé gehouden. Gratis toegang voor leden en niet leden. Om 15.00 uur rijdt Sinterklaas via het pleintje bij Goënga Den Hoorn binnen. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.30 uur een stijldansavond onder leiding van Judith Vlaming en Ewald Witte. Toegang bedraagt €1,-. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Mees Kees; 13.15 De Club van Sinter klaas en Het Geheim van de Speel In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een informatie avond voor de vereniging van Texelse zoogkoeienhouders. Het thema is voe- Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 James Bond 007 - Skyfall; 14.00 Alles Is Liefde; 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles Is goeddokter; 15.15 Alles Is Familie; 15.30 James Bond 007 - Skyfall; 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles Is Familie; 21.30 Alles Is Familie; 21.45 James Bond 007 - Sky fall. Familie; 21.30 Alles Is Familie; 21.45 James Bond 007 - Skyfall. TESD Zondag 25 november Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen komst. Op het veld van SVC in De Cocksdorp begint om 11.00 uur het snerttoernooi In verband met de te verwachten druk te vaart zet TESO vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. Automobi listen moeten vrijdag en maandag reke ning houden met wachttijden tot een uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur voor recreatieteams. vanaf Texel uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Vijf legendes in Cinema Texel In Cinema Texel is deze week De Vijf Legendes (Rise of the Guar dians) te zien, die het verhaal vertelt van een groep helden, die ieder een bijzonder talent bezit ten. De 'vijf legendes' moeten samen werken wanneer de boosaardige schurk Pitch de aarde bedreigt. Samen moeten ze de fantasie en dromen van kinderen over de hele wereld beschermen. Ook te zien is Alles Is Familie, over Film de familie De Roover, waarvan alle leden op een punt in hun leven zijn beland waarin het maken van cruci ale keuzes onvermijdelijk is. Een romantische komedie met Carice van Houten en Kim van Kooten, Martine Bijl en Willeke Alberti. Dinsdag- en donderdagmiddag worden seniorenvoorstellingen gehouden, waarbij het licht bij bin nenkomst hoger staat en het geluid tijdens de voorstelling zachter, dins dag is Skyfall te zien (aanvang 13.30 uur), donderdag Alles Is Familie (14.00 uur). De toegang bedraagt €7,-, inclusief koffie en koek

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2