Contact oud-mariniers Texel 25 jaar TEXELSE 3 COURANT Natuuroever kanaal Noorden Restaurateurs proeven wild Vermiste hond teruggevonden Tieme AMPHITRITE Wat vindt u? Hollands Noorderkwartier is begonnen met de voorbereiden de werkzaamheden om zeven kilometer natuurvriendelijke oever langs het kanaal van pol der Het Noorden. Aannemer Ooms Construction ver wijdert sinds deze maand de hou ten beschoeiing verwijderd, zodat daarna de graafwerkzaamheden kunnen beginnen. Naar verwach ting zijn de nieuwe oevers in okto ber 2013 klaar. Er komt volgens een woordvoerder van het hoog heemraadschap een nieuwe onder waterbeschoeiing terug in de vorm van houten palen en drijfbalken, zodat de natuurvriendelijke oevers zich goed kunnen ontwikkelen. De werkzaamheden volgen op eer dere werkzaamheden die Hollands Noorderkwartier in polder Het Noorden liet uitvoeren. In 2009 werd een brede waterafvoer gerea liseerd tussen polder Het Noorden en het Eijerlandse Kanaal om over tollige neerslag uit Eierland en Het Noorden rechtstreeks naar gemaal De Krassekeet af te voeren en toen werden in het gebied ook al natuur vriendelijke oevers aangelegd. Dergelijke oevers helpen om het zoet water langer vast te houden en ze hebben een zuiverende wer king op het oppervlaktewater door dat er een rijker planten- en dieren leven op de flauwe oevers kan ontstaan. Volgens een woord voerder van het hoogheemraad schap moet gedacht worden aan onder meer kleine fonteinkruiden, fijn hoornblad, ruwe bies en rode bies. De oevers trekken libellen, waterkevers, waterpissebedden en rivierkreeftjes aan. In de Joost Dourleinkazerne vierde het Contact Oud Mariniers Texel het 25-jarig jubileum met een feestelijke bijeenkomst. De oud-mariniers en hun partners komen met enige regelmaat bij elkaar en maken ook uitstapjes naar voormalige slagvelden uit de Eerste en Tweede Wereldoorlog, zoals de invasiestranden van Nor- mandië, de Grebbeberg, Arnhem en leper. De bedoeling is om in 2013 naar Verdun te gaan. Luite - nant-kolonel Stefan Nommensen, commandant van de Joost Dour - leinkazerne, prees de wijze waar - op het contact de onderlinge band in stand houdt. Dat gebeurde onder meer door het gezamenlijk nuttigen van de welbekende 'blau we hap'. College weigert uitplaatsing B en w geven geen toestem ming voor het vervangen van de vijf inpandige appartemen - ten in het gebouw van de fami - lie F. Stark (Vuurtorenweg 71) door vijf vrijstaande huisjes, een stuk verder op het perceel Vuurtorenweg 54. Op laatstgenoemd adres staan al vijf huisjes. Meer erbij vindt het college ongewenst omdat dit strij dig is met de uitgangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan. De bouw zou verdere verstening van het landschap betekenen zonder aantoonbare kwaliteitsverbetering. Het initiatief is ook strijdig met de onlangs tot stand gekomen raads- notitie 'Mooi Texel, meer toe komst'. Sunderklaas Vorige stelling: Om het Ouwe Sunderklaasfeest een nieuwe impuls te geven, zou den scholen het 'speulen' tot schoolvak moeten maken, of het in ieder geval klassikaal aan moeten pakken. O 255 stemmen Nieuwe stelling: De werkgroep Landschapszorg heeft gelijk: tuinwallen horen alleen op het oude, hoge land van het eiland. Bromfietscontrole Op de Pontweg nabij de veerha ven is woensdagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur een brom fietscontrole gehouden. Twee bromfietsen haalden 72 km/ u, een andere 63 km/u. De toege stane snelheid van bromfietsers is 45 km/u. Een bromfietser reed zonder verlichting. Alle vier de bestuurders kregen een proces verbaal. De Mareis U14 maatje te klein De jeugd U14 van basketbalver eniging De Mareis bleek een maatje te klein voor de nog ongeslagen koploper Noordkop. Toch bleef de eindstand beperkt tot 26-49. Noordkop U14 traint elke week drie keer, tegen De Mareis maar één keer. Dit heeft uiteraard als gevolg dat de spelers van Noord kop meer balgevoel en spelinzicht hebben en vooral veel balvaardiger zijn. Verdedigend ging het prima. Noordkop maakt bijna iedere wed strijd zo'n honderd punten en bleef nu steken op 49. Maar vooral bij spelhervattingen was De Mareis niet alert genoeg en in één-op-één- situaties was er te weinig timing, wat weer veel onnodige fouten tot gevolg had. Verder werd er goed gespeeld, met een paar mooie afstandsschoten. Honden jagen schaap sloot in Familieberichten Verschillende restaurants waren donderdag te gast in De Krim waar vleesbedrijf Prime Meat een wild- proeverij hield. Naast het vlees werden wijnen geproefd die zich goed voegden bij de smaak van het vlees. Woontij verlaagt kosten verkoop Woontij is een actie met diverse kortingen gestart om het kopen van een woning van de wonings tichting aantrekkelijk te maken. Dat heeft de stichting bekenge- maakt. Mensen die vóór 1 februari een koopovereenkomst met Woon tij tekenen, krijgen 5 procent kor ting op de aankoopprijs. Alle woningen worden vrij op naam verkocht. Dat houdt in dat onder meer notariskosten, makelaarskos- ten en overdrachtsbelasting voor rekening van Woontij zijn. Kopers kunnen volgens de stichting ook een korting van vijfentwintig pro cent krijgen op een keuken of bad kamer, 'Daarover zijn afspraken gemaakt met Rab, Grando, Svea en Marjet van der Vis.' Volgens de woningstichting blijft de verkoop van woningen achter bij de doelen die gesteld zijn. Woontij heeft de inkomsten daar van hard nodig om investeringen te kunnen blijven doen. De verkoop blijft volgens Woontij achter door de economische situatie, doordat er minder verkoopwoningen vrij komen en doordat het moeilijker is geworden een hypotheek te krij gen. 'Er is een onzekere situatie rond hypotheekregels.' Kopen is volgens Woontij echter aantrekkelijk. 'De rente is historisch laag en ook met de regels van het nieuwe kabinet blijft het aantrek kelijk huisbezitter te zijn. Daarnaast komen er meer 'kapers op de kust', omdat voor een grote groep men sen het inkomen te hoog is om te huren ofte blijven huren. Daarom is het kopen van een woning zeker de moeite waard.' Omstanders hebben dinsdag een schaap gered dat werd achternage zeten door twee herdershonden. Toen voorbijgangers het uitgeputte dier in een sloot ontdekten, was het vermoedelijk al een tijdje achterna gezeten. Door hard te schreeuwen verdwenen de honden en kon het schaap uit de prutsloot worden getrokken. Het had een kleine wond op haar kop en de zenuwen flink te pakken. Na tien minuten krabbelde ze overeind, om er 'als een speer' vandoor te gaan. De eigenaar van de honden is door de politie ter verantwoording geroepen. Ooms Construction is begonnen met het verwijderen ven de houten beschoeiing langs het kanaal van polder Het Noorden. (Foto Ton zegers) Texelse film in Rotterdam De vliegenierster van Kazbek van Ineke Smits is te zien op het Rot terdams filmfestival. De film is gemaakt naar een script van Arthur Japin en speelt zich af tijdens de Russenoorlog. Aan de opnames deden in 2008 veel Texelse figuran ten mee. Dag lieve Oma Sinds 1984 weduwe van Wim Combé Texel, Texel, 12 november 1923 t 22 november 2012 Sietske en Piet t Ed en Marry Grieta Klarina Op 22 november is onze lieve oudste zus en schoonzus overleden. Eelkje Combé-Eelman Zij is 89 jaar geworden. Piet en Nel Henderika Carla en Tjeerd 'Ze murmelde wat en zei: Dag schat, amen. Ik ga nu naar de vogels' Eelkje Maaike Combé-Eelman Eveline en Martin Pasquale, Jordi, Romy Melanie en Wim Jessica, Ziggy, Bibi Bart en Alex Lena Linda en Henri Mandy Cindy en Clarck Amber, Zeb "Gollards" De Zes 12, Den Burg. Moeder is overgebracht naar de Landschapka mer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 27 november van 19.30 tot 20.30 uur in het uit vaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 28 november om 13.30 uur in het uitvaartcentrum, aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Klarina Combé Achtertune 28, 1794 BM Oosterend. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. In het bijzonder gaat onze dank uit naar de mede werkers van de "Gollards" en huisarts Dr. De Witte voor de uitstekende verzorging van onze moeder en oma. Familie Combé gefeliciteerd. Ron, Marjolein Donna, Rosanne en Dylan. Ze hield de gemoederen even bezig. Op zaterdag 10 november ontsnapte de zeven jaar oude Berner-Sennenhond van een Duitse familie, waarna via de social media een uitgebreide zoektocht ontstond. Toeristen zagen de hond afgelopen dinsdag in de duinen bij Paal 9 en herkenden deze als de vermiste dier. Gretha Huysman van het die- renpension in Eierland haalde de hond op en stelde vast dat het daadwerkelijk om de vermiste Ber- ner-Sennen ging. Er heerste op dat moment wat ver warring, omdat in het berichtenver keer op onder meer Facebook en Twitter het verhaal was ontstaan dat de Berner-Sennen al gevonden zou zijn. Dat bleek echter om een andere Berner-Sennen (een reu) in Callantsoog te gaan. Nadat Huysman had vastgesteld dat de bij Paal 9 gevonden hond de vermiste zevenjarige teef was, informeerde ze de eigenaren in Duitsland. Die waren volgens haar heel blij dat de hond terug was. Het dier was ontsnapt toen de Duitse gasten op vakantiepark De Parel aan het Gerritslanderdijkje verbleven. Volgens Huysman was de hond zeer vermoeid toen ze werd gevonden. Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Theodorus Raven 19 november 2012 4160 gram 53 cm lang Klaas-Marten, Christa en Jens Raven-Schraag De Houtmanstraat 50 1792 BC Oudeschild Kate Janne Bastje van Bruggen Ernestine Bast Erik van Bruggen

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3