SP 1EXBJVGBSCA.nl mw nm TEXELSE 2 COURANT mil WB5 ifis Volop drukte in de chocolaterie VRIJDAG 30 NOVEMBER 2012 Kringlopen in de landbouw Op uitnodiging van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting spreekt maandagavond 3 december Sjon de Leeuw van PPPAgro Advies over het kiezen voor kringlopen in de landbouw en de uitdagingen voor een ver anderd mestbeleid. Bij kringlooplandbouw wordt de bedrijfsvoering afgestemd op het gebruik en hergebruik en productie van de op het bedrijf aanwezige hulpbronnen zoals mineralen, orga nische stof en energie. Aan de hand van praktijkvoorbeelden zal de inleider handvatten geven hoe de duurzaamheid in de landbouw vergroot kan worden. Speciale aandacht krijgen hierbij de bemes tingsnormen voor stikstof en fos faat. De bijeenkomst wordt gehou den in Stayokay in Den Burg en begint om 20.00 uur. Chocolatier Nanne-Jan Stienstra volop drukte in de Texelse Choco- chocoladeletters zit. Geen gewone, geconcentreerd bezig tijdens het spuiten van chocoladeletters. In de aanloop naar 5 december heerst laterie aan de Spinbaan in Den maar versierd met franjes, kleine Burg, waar Stienstra met echtge- chocolaatjes en stukjes snoep, note Lia volop in de productie van f°i°om* Koger tapasbar Wakawaka-actie voor vluchtelingen Philippart naar Waddenacademie Katja Philippart, onderzoeker bij het NIOZ wordt per 1 januari het nieuwe bestuurslid Ecologie bij de Waddenacademie. Zij volgt in deze functie prof. dr. Peter Herman op, die de portefeuille tot 1 september 2012 heeft bekleed. Philippart studeerde biologie aan de Universiteit van Wageningen en promoveerde in 1994 bij prof. dr. Wim Wolff. Naast talrijke weten schappelijke publicaties over de Waddenzee is zij coördinator van twee grote multidisciplinaire onder zoeksprojecten, IN PLACE en WaL- TER. Met de benoeming, in eerste instantie tot 1 juli 2014, is het bestuur van de Waddenacademie weer volledig. 'Met dr. Philippart krijgt de Waddenacademie een wetenschappelijk vooraanstaand en communicatief zeer bedreven onderzoeker in de gelederen', rea geert de academie op de benoe ming. 'leukste restaurant' Tapasbar Bodega 59 in De Koog is verkozen tot het leukste res taurant van Texel. De zaak dingt vanaf woensdag 28 november mee voor de provinciale award. Het bedrijf van Danny en Eveline Verswijveren doet mee aan de lan delijke Verkiezingen van het leukste restaurant. Zondag sloot de stem ronde op gemeenteniveau. Vanaf morgen kan worden gestemd voor de provinciale award en daarna volgt de landelijke award. Beoorde ling vindt plaats op basis van vijf criteria: sfeer en ambiance, klant vriendelijkheid, prijs/kwaliteit, inrich ting en service. Gasten kunnen hun stem uitbrengen. Dat kan via de site www.restaurantverkiezing.nl. Openingstijden bibliotheek De openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg is tijdens de feestdagen op andere tijden open dan gebruikelijk. Op woens dag 5 december is de bibliotheek open tot 16.00 uur, op dinsdag 25 en woensdag 26 december en op dinsdag 1 januari is hij de hele dag gesloten. Urgenda en Texel4Trading heb ben de handen ineen geslagen om vanaf Texel de WakaWaka Foundation te helpen met hun doelstelling om scholieren, arme gezinnen en vluchtelingen in ontwikkelingslanden te voorzien van duurzame verlichting. Centraal in deze actie staat de Wakawaka-lamp, een solar LED- lamp met een efficiënt zonnepa neel en vier standen LED-verlich- ting. De WakaWaka Foundation verspreidt deze lamp in ontwikke lingslanden ter vervanging van de brandgevaarlijke en giftige kerosi- nelamp. Een WakaWaka-lamp kan tachtig uur branden en gaat zo'n tien jaar mee. Urgenda en Texel4trading zorgen voor het bezorgen van de bestellingen op het eiland en sparen daarmee de verzendkosten uit. Een lamp kost €30,- en elke lamp die op het Sinterklaasmiddag in De Hollebol In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt op zondag 2 december, ter gelegenheid van de extra koopzondag, een Sin terklaasmiddag gehouden. Onder leiding van Zwarte Piet kun nen kinderen vanaf 12.00 uur figuurzagen en mobiles maken en wordt een teken- en kleurwedstrijd gehouden. Sinterklaas is van 13.30 tot 14.00 uur aanwezig en van 15.00 tot 17.00 uur wordt de muziek in De Hollebol verzorgd door Sextet en Ko, een Texelse band met Severin Candel (slag werk), Roland Bisschop (zang), Michiel Pam (toetsen), Hans van Veller (bas), Mathieu Vulto (bugel) en Daan Welboren (sax). Boekwinkel Nauta Boek is geopend van 12.00 tot 16.00 uur. Voor iede re betalende klant is er een glas glühwein in De Hollebol. In Cinema Texel is deze week De Club van Sinterklaas en het Geheim van de Speelgoeddok ter te zien, waarin Sinterklaas vlak voor 5 december op myste rieuze wijze uit het kasteel ver dwijnt. De Pieten van de Club begrijpen er niets van en worden ongerust. Als Sinterklaas even later vanzelf weer opduikt, zegt hij onaardige dingen en gedraagt hij zich vreemd. Ook te zien is Skyfall, de nieuwe James Bond, waarin het oude met het nieuwe wordt gecombineerd en 's werelds beroemdste geheim agent weer relevant wordt voor de een entwintigste eeuw. In de film wor den de Britse geheime dienst MI6 en 007 onder vuur genomen door de eigen overheid en door interna tionale terroristen die zijn voortge komen uit het Britse koloniale ver leden. Geprolongeerd zijn Alles is eiland wordt verkocht, levert een lamp op voor twee families in ont wikkelingslanden. De actie kan ook worden ondersteund zonder een lamp te kopen. Meer informatie is te binden op www.wakawakafoun- dation.org en www.texeMtrading. nl. 'I Nog Eén Keer Strak' in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn zijn vrij dag 7 en zaterdag 8 december Luider en Van Donselaar te zien met hun afscheidsprogramma Nog Eén Keer Strak. Na tien jaar is voor publiekslievelin gen Luider en Van Donselaar de cirkel rond. Van de finale van het Amsterdams Kleinkunst Festival naar uitverkochte zalen door heel Nederland en een grote schare trouwe fans. Voor Nog Eén Keer Strak heeft het dolkomische duo - dat gezien wordt als het Neder landse antwoord op het Britse duo French and Saunders - de grootste hits aangevuld met nieuw materi aal. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. familie, De Vijf Legendes en The Twilight Saga. In de serie FilmArt draait woens dag Beasts of the Southern Wild, die zich afspeelt in een moerasge bied aan de kust ten zuiden van Louisiana. Hier woont de zesjarige Hushpuppy (Quvenzhané Wallis) samen met haar alcoholistische vader Wink (Dwight Henry), een unieke film met een verfrissende cast waarin professionele acteurs ontbreken. Deze voorstelling begint om 19.30 uur een bevat geen pau ze. Maandag draait de mystery movie, een voorpremière waarbij de titel van de film tot de aanvang een verrassing blijft. Een volledig filmprogramma is te vinden in de agenda elders in deze krant. Een uitgebreider overzicht van excur sie, cursussen en workshops is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die op veel plaatsen op het eiland te verkrijgen is, en via www.texelagen- da.nl (of mobiel http:/m.texelagenda. nl/nl) Vrijdag 30 november Luchtfotograaf Herman IJsseling van Flying Focus exposeert van 13.30 tot 21.00 uur in expositieruimte Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Leerlingen van OSG De Hogeberg voeren de musical Mamma Mia op in de Burgemeester De Koninghal. De voorstelling begint om 19.30 uur. Voorstelling Cinema Texel: 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles is Familie; 21.15 James Bond 007 - Skyfall; 21.45 Alles is Familie. Zaterdag 1 december Luchtfotograaf Herman IJsseling van Flying Focus exposeert van 10.00 tot 17.00 uur in expositieruimte Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Bij Smakelijk en Meer aan de Koger- straat wordt van 11.00 tot 15.00 uur een wintermarkt gehouden, met Texelse producten. Voorstelling Cinema Texel: 13.15 De Club van Sinterklaas en Het Geheim van de Speelgoeddokter; 13.30 De Vijf Legendes 3D NL; 15.30 James Bond 007 - Skyfall; 16.00 De Vijf Legendes 3D NL; 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles Is Familie; 21.15 James Bond 007 - Skyfall; 21.45 Alles is Familie. Zondag 2 december Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen komst. Luchtfotograaf Herman IJsseling van Flying Focus exposeert van 12.00 tot 16.00 uur in expositieruimte Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. In De Hollebol in Den Burg wordt vanaf 12.00 uur een Sinterklaasmid dag gehouden, Met knutselen, muziek en vanaf 13.30 uur bezoek van Sinterklaas. In het Orgelatelier aan de Witteweg nabij Den Hoorn begint om 14.00 uur een concert met orgel en popband, die muziek spelen van de Beatles. Toegang gratis. Voorstelling Cinema Texel: 13.30 De Vijf Legendes 3D NL; 14.00 De Club Proefpersonen voetreflexologie De School voor Voetreflexologie zoekt proefpersonen die zater dag 8 december van 15.30 tot 17.00 uur een gratis voetreflex behandeling willen ondergaan. De behandelingen worden in Den Burg gedaan door bijna afgestu- Popschoolband Foot-C heeft onlangs in de studio van Rikus Kloosterhuis de eerste CD opge nomen. De band, die 'covers van todays hits' speelt, was al te horen op verschillende presentaties en evenementen. Op de CD staan drie nummers, Price Tag van Jessie J, van Sinterklaas en Het Geheim van de Speelgoeddokter; 16.00 De Vijf Legendes 3D NL; 16.15 James Bond 007 - Skyfall; 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 20.30 Alles is Familie; 21.15 James Bond 007 - Skyfall. Maandag 3 december In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. In Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur een avond van de Vereni ging van Bedrijfsvoorlichting. Sjon de Leeuw spreekt over kringlopen in de landbouw. Voorstelling Cinema Texel: 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles is Familie; 21.15 James Bond 007 - Skyfall; 21.45 Mystery Movie. Dinsdag 4 december Tijdens de inloopochtend van Pharos in De Waldhoorn in Den Hoorn vertelt Piet Bolier van Gemeentewerken over zijn werk. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeen komst duurt van 10.00 tot 12.00 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt vanaf 20.00 uur een klaverjasdrive gehouden voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel. Voorstelling Cinema Texel: 13.30 James Bond 007 - Skyfall; 14.00 Alles is Familie; 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 20.30 Alles is Familie; 21.15 James Bond 007 - Skyfall. TESD In verband met de te verwachten drukte zet TESO vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en van 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Auto mobilisten moeten vrijdag en maan dag rekening houden met wachttij den die kunnen oplopen tot een half deerden voetreflextherapeuten en staan onder toezicht van twee docenten. Met voetreflexologie kunnen lichamelijke klachten via de voeten behandeld worden. Opgave kan via voetreflexologie@hetnet.nl met vermelding van naam, telefoon nummer en de te behandelen klacht. Hartklachten, kwaadaardige gezwellen, zwangerschap, koorts en griep komen die dag niet in aan merking. Lazy Song van Bruno Mars en Moves like Jagger van Maroon 5. De groep bestaat uit Inge Tiele- mans (basgitaar); Rein Rijkers, Chris Boekei, Abe Rienstra (elektri sche gitaar), Roos Tijssen (zang) en Sil van Heerwaarden (slagwerk). @txl Schoolstress Na een supertoffe werkweek Ber lijn - veel gezien, veel bezocht, veel gewandeld, veel gewinkeld en veel genoten - begint het dage- hun collega's, de schooltijden en lijks leven weer. En de week voor eventuele sporten die leerlingen de toetsweek mag toch altijd wel nog hebben. Vergeet daarbij niet de zwaarste week genoemd wor- dat de gemiddelde leerling om den. Leraren beslissen dat er op 22.00 uur gaat slapen en om 21.00 het laatste moment nog heel veel ingele verd moet worden (en vergeet daarbij het 'gewone' huis werk niet) en leren voor de toetsweek. Het gevolg is korte nachtjes, teveel in je hoofd stampen, waardoor de ver moeidheid al snel toeslaat. Het is ook niet verwonderlijk dat soms in de klas van een paar leerlingen de uur al denkt, concen tratie weg, komt mor gen. Waar ze recht op hebben. In hoeverre veroorzaken we de schoolstress zelf of in hoeverre wordt dat voor ons gedaan? Nou zit ik natuurlijk in de examenklas VWO, en dat hoort ook een beetje een moeilijk heidsgraad te heb ben, maar het feit dat leerlingen aan het begin van een toetsweek ogen dicht vallen. Klagen bij lera- oververmoeid zijn, is geen goed ren werkt niet. Want, en daarmee hebben ze wel een punt, de mees te verslagen die moeten worden ingeleverd zijn ruim van te voren opgegeven. Maar daar hebben we een punt voor discussie. Kunnen wij leerlingen niet goed plannen, teken (dan moet het zwaarste nog beginnen). Zelf ben ik van mening dat er toch meer gespreid moet worden en dat er een soort kleine aanpassingen gemaakt moeten worden in schoolwerk, maar ben er zelf nog niet helemaal uit wat of is er echt tijd tekort? Zelf denk dat moet zijn. En daarbij, het ik daar nogal vaak over na. Toege geven, voor de meeste opdrach ten heb je zo'n 4 of 5 weken de tijd, voor sommige nog langer. systeem is natuurlijk landelijk vast gesteld, dus moet je beginnen bij de overheid. Dit kan nog een heel lang betoog worden, maar voorlo- Dus als je er vanaf het begin elke pig moeten we er vrede mee heb- dag een half uur aan werkt, zou je het makkelijk binnen de tijd moe ten redden. Maar daar komt bij dat veel leerlingen, en ik ook, van mening zijn dat leraren soms iets te weinig rekening houden met ben dat het zo is. En ploeteren we langzaam de lange dagen vol schoolwerk door. Het komt goed, dat zeker. Emily Westdorp Sinterklaasfilm in Cinema Texel Popschoolband Foot-C neemt debuut-CD op

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2