Texelse Courant komt tot 'leven' met Layar Heeft u al een idee voor Ouwe Sunderklaas? KALENDER mw! Ouwe Sunderklaas in de dorpen VRIJDAG 7 DECEMBER 2012 TEXELSE 8 COURANT De meeste echte liefhebbers zullen al een onderwerp heb ben, als ze al niet bezig zijn hun voorstelling vorm te geven. Maar er zijn altijd mensen die pas op het laatste moment beslissen wie of wat ze met Ouwe Sunderklaas over de hekel willen halen. Speciaal voor hen dit overzicht van mogelijke onderwerpen. Koperdieven stelen letters van gemaal Krassekeet; Texel 2010 wil geld Sail Den Helderterug; Toeris tisch kennisinstituut stopt; Dak waait van strand pavi IjoenGemeen te onderzoekt belangstelling voor bouw op Groeneplaats; Onderne mers gaan samen in TOP; Plan voor camping met yurts bij Den Hoorn; LTS gesloopt, De Koninghal blijft staan; Museum krijgt andere naam: Kaap Skil; IJsbaan Rogsloot na vijftien jaar weer open; Aantal geboortes daalt dramatisch; Toe risten brengen granaat naar raad huis; Start bouw woonstede Nes- land; Kunstenaar exposeert stenen beelden; Studie naar alternatieve aanvoer van drinkwater; Fietspad langs dijk dreigt te verdwijnen; Dijk wordt binnendijks verstevigd; Wad zou't neemt afscheid; Zoon oor logsburgemeester bij herdenking; Nieuwe Skuul gaat weer open; Krant biedt ruimte aan verenigin gen; Hoornders willen school open houden; Opera en trekkermeisje op Festival Midzomerschans; Texel viert honderd jaar voetbal op Texel; Cor Ellen overlijdt; Vandalen hou den huis in Den Burg; Kimpark bij De Krim; Ronde om Texel dag uit gesteld; Deuce bestaat honderd jaar; Actie voor strandslaaphuisjes; Oudeschild krijgt coupure terug; Nieuwe naam veerboot inzet cam pagne; Zwemmers steken over naar Vlieland; Dorian wint Olym pisch goud; D66 wil fietspad tus sen Oudeschild en Den Hoorn; Fietspad langs dijk demontabel gemaakt; Flessenpost Texelpost spoelt aan op Terschelling; J'elleboog afgebrand; Rotary plaatst kledingcontainers; Hekken geplaatst rond camping Koger- strand; Natuurmonumenten plaatst kanonnen; Café De Zwaan her opent; Congres over vrouwen en humor; Commotie rond Isola Bella; Geen camperplaatsen bij jachtha- VOUTE Op het hele eiland wordt woens dag Ouwe Sunderklaas gevierd. Hierbij een overzicht van de activiteiten in de verschillende dorpen. Den Burg De jeugd van Den Burg kan zich vanaf 17.00 uur inschrijven in De Lindeboom. De jury staat bij de Pofferglop op de Groeneplaats, Het Open Boek, de Witte Engel en op de Stenenplaats, waar chocola demelk wordt uitgedeeld. Volwas senen kunnen zich vanaf 20.00 uur inschrijven. Zij spelen op de vaste plekken bij LenR en Nauta Boek in de Parkstraat, Terstall in de Wever straat en Het Open Boek en Zegel Modes aan de Binnenburg. Omdat de J'elleboog er niet meer is, is de Pofferglop geopend voor jongeren. Daar wordt alcoholvrij geschon ken. Oudeschild De kinderen van Oudeschild kun nen tussen 16.30 en 17.00 uur een kaartje halen in dorpshuis 't Skiltje. Er wordt gespeuld in de De Ruyter- straat, tussen 16.30 en 17.30 uur, de jury staat voor de huizen 35 en 63. Rond 18.15 uur worden in 't Skiltje de prijzen uitgereikt, aan sluitend kan er gedanst worden. De volwassenen kunnen tussen 20.30 en 21.15 een kaartje halen, ook in het dorpshuis. Er wordt gespeuld in de De Ruyter- straat, tussen 20.30 en 22.15 uur, de jury staat opgesteld bij de num mers 35 en 84, maar er lopen ook juryleden 'in het wild' rond. De prijsuitreiking vindt rond 23.00 uur plaats in 't Skiltje, na afloop is er muziek. De Waal In De Waal kunnen tussen 18.45 en 19.15 uur deelnamenummers wor den afgehaald op het adres Hoger- eind 29. Deelnemers wordt aange raden op tijd te komen, want vol is vol. Tussen 19.30 en 20.30 uur wordt op drie plaatsen op het Hogereind gespeeld. Om 20.30 uur verzamelen alle deelnemers zich bij het dorpshuis, waar ze nog maals hun stukje spelen. Na de prijsuitreiking, die om ongeveer 21.30 uur plaats vindt, wordt in het dorpshuis een feestavond gehou den. Oosterend De jeugd van Oosterend speelt tussen 17.00 en 18.00 uur. Aanslui tend vindt in De Bijenkorf de prijs uitreiking plaats. Volwassenen spe len tussen 20.00 en 21.30 uur. De feestcommissie wijst er met klem op rekening te houden met de lengte van de stukjes, die maxi maal zeven minuten mogen duren. Het gebruik van auto's is niet toe gestaan, de jury bevindt zich onder het publiek. De Cocksdorp Spelers in De Cocksdorp dienen vooraf een nummer af te halen in het Eierlandsche Huis. De kinderen spelen van 17.00 tot 18.00 uur, tus sen Herberg De Aanleg en La Morena. Zoals gebruikelijk wordt niet op straat, maar in de woonka mers gespeeld. Aansluitend vindt in het Eierlandsche Huis de prijs uitreiking plaats. De volwassenen spelen van 19.30 tot 23.30 uur, in de woningen tussen de Kikkert- straat, Ploosterstraat en Joan Hodshonstraat. De prijsuitreiking vindt plaats in het Eierlandsche Huis. De Koog In de Koog gaat de jeugd van 17.00 tot 18.00 uur de straat op. Er wordt gespeeld op het Toekomst plein en het aansluitende deel van de Dorpsstraat. De prijsuitreiking vindt plaats in Sjans, waar 's mid dags kinderdisco wordt gehouden en 's avonds live-muziek voor de ouderen is te horen. De volwasse nen spelen vanaf 20.30 uur, de prijzen worden rond 22.30 uur uit gereikt. Den Hoorn In Den Hoorn speelt de jeugd van 15.30 tot 16.30 uur in het dorps huis en in De Vermaning op Diek. Na het spelen en de prijsuitreiking wordt er disco gehouden. De vol wassenen de OSG-jeugd spelen tussen 20.00 en 22.00 uur in De Vermaning, het dorpshuis, Klif 12 en in Ons Huis aan de Herenstraat. Na de prijsuitreiking is er muziek. Nummers om mee te kunnen doen, zijn vanaf maandag 10 december af te halen bij koffie-café Inn de Knip. Sunderklaasfeest gehandicapten In café Mans aan de Binnenburg in Den Burg wordt zondag 9 december een Ouwe Sunder klaasfeest gehouden voor men sen met een beperking. Naast de jaarlijkse disco in De Wijsneus in De Koog leek het de medewerkers van Logeerhuis Texel, de Texelse Reede, De Waer- den en 't Bliedhuus, leuk een twee de feest te organiseren. De eigena ren van Mans reageerden enthousiast en boden spontaan hun medewerking aan. Het feest duurt van 14.00 tot 15.30 uur en is bedoeld voor iedereen met een verstandelijke of lichamelijke beperking en hun familie en bege leiders. Sunderklaaswinkel Texelaars dit nog een grim zoe ken, schmink of een heel kos tuum, kunnen tot op het laatste moment terecht in de Ouwe Sunderklaaswinkel aan de Bin nenburg, die ook dit jaar weer een breed assortiment biedt voor wie goed voor de dag wil komen. Al sinds jaren verandert Dodo Wear, de baby- en kinderkledingzaak aan de Binnenburg, eind november geheel van gedaante. Boudewijn en Patricia Nieuwenburg richten zich dan geheel op Ouwe Sunder klaas en bieden met meer dan tienduizend artikelen een enorme keus. Dit jaar zijn hippe gadgets de liptattoo en de gekleurde len zen. Gedurende de Ouwe Sunderklaas- tijd zijn de baby- en kraamcadeau- tjes gewoon verkrijgbaar. Daarvoor is tijdens de verbouwing van afge lopen jaar ruimte gemaakt in de kelder. Scan de erepenning op de voorpagina met behulp van de app van Layar en u ziet op uw smartphone of tablet hoe de Texelse Courant wordt gemaakt. De advertentie van Cinema Texel verderop in de krant is gekoppeld aan onder meer trailers van huidige films. En wat te denken van een geboortekaartje met een video van de baby. Het zijn voor beelden van hoe we digitale informatie toevoegen aan drukwerk. De digitale wereld is steeds prominenter aanwezig. Bij Mediabureau Langeveld de Rooy voegen we sinds kort extra digi tale inhoud toe aan het bedrukte papier. In de Texelse Courant en allerlei andere vormen van drukwerk. Met behulp van de smartphone- en tablet app 'Layar' kunnen digitale extras worden gescand en bekeken. Van filmpje tot complete website tot email of bel direct-knop. Wat digitaal beschikbaar is kan aan drukwerk worden toegevoegd. Met Layar kunnen zelfs meerdere digitale uitingen in één scan worden toegevoegd. Met een smartphone kan al geruime tijd de zogeheten QR-code worden gescand. U kent ze wel, van die zwart-wit geblokte vierkantjes die u tegenwoordig vaak in advertenties of op Na het scannen Layar app gratis te downloaden voor van een dergelijk blokje komt u over het algemeen via de smartphone op een website terecht of, in sommige dale code, zoals de bekende QR-code op gevallen, krijgt u de mogelijkheid direct het te scannen drukwerk is niet nodig, te bellen of vastgesteld YouTube, een link naar de mobiele web- de ontvangers alvast een glimp van h site en een 'Like ons' op Facebook knop. prille geluk kunnen zien. Of denk a< En dat allemaal in één scan.' Een spe- de toevoeging van trailers van films aan het bioscooppro gramma, een video van de band die er gens komt optreden. is het bijvoorbeeld mogelijk een link iplete menukaart die op de plaatsen en naar de bedri- smartphone of tablet met camera plicatie, maar beperkt evoeging. Of er moet gekozen worden om meerdere QR-codes in één advertentie of op een product te zetten, die allemaal verwijzen. 'En dat goed ingezet, handige ap- digitale to- Layar laat drukwerk 'bewegen' beperkt en achterhaald. En vormgevers vormgeving en eigen bedrijfskleuren en ontwerpers gruwelen van de toevoeg- en dit komt de vormgeving alleen maar met i ing van zo'n zwartwit geblokt vierkant in 'hun' werk.' Dat Scan opent digitale extras :t de komst v anders.' op smartphones en tabiets U herkent de juiste Layar app in de verschillende appstores aan dit logo. In de toekomst herkent u ook drukwerk dat gescand kan worden aan dit logo. ■■ill vodafone NL 11:49 Garage Dros November 2012 mailen naar een vooraf Natuurlijk moet het voor de lezer wel jfsfilm te linken en een bel direct knop of mailadres. duidelijk zijn dat de uiting is voorzien voor reserveringen toe te voegen. 'Als van digitale extra's. het digitaal beschikbaar is, kunnen we 'Dit doe je door het Layar logo erbij te het aan het drukwerk koppelen. Dat zetten. Dat kan in alle kleuren en op beperkt zich niet tot een enkele link', aldus Whyte. 'Zo wordt gewoon druk werk, "bewegend" drukwerk en kunnen we veel meer betek- anders ieder gewenst formaat. De scan is er enen voor onze klanten in deze steeds precies waar de namelijk niet van afhankelijk. Het is er digitaler wordende wereld.' schoen wringt', vertelt Duncan Whyte alleen als indicatie voor de lezer dat er van Mediabureau Langeveld de Rooy. gescand kan worden', zegt Whyte. 'De Gratis 'QR-codes zijn absoluut handig, maar kleur kan aangepast worden aan de De Layar app is gratis te downloaden r iedere soort smartphone of tablet lera. In deze krant kunt u een aantal advertenties scannen om zelf te zien hoe het werkt. De advertentie van Cinema Texel is voorzien van een aan tal trailers. De erepenning op Mooi de voorpagina van de krant, Met de gratis Layar applicatie scant u ten goede. U scant de hele advertentie, die de Texelse Courant heeft ontvangen een advertentie, foto of ander ontwerp folder of foto, dus geen code, en dan ter ere van het 125-jarig bestaan, heeft en de digitale extra's verschijnen als zwe- verschijnt de digitale inhoud klikbaar ook een aantal Layars gekregen, vende blokken boven het onderwerp dat op uw scherm.' u scant op het scherm van uw telefoon Mensen die gebruik willen maken van of tablet. 'Het ziet er erg mooi uit', zegt Menukaart digitale toevoegingen aan drukwerk, Whyte. 'Afhankelijk van de inhoud die De mogelijkheden zijn enorm. Denk van visitekaartje tot folder tot poster is toegevoegd ziet u knoppen en videos- bijvoorbeeld aan geboortekaartjes. Het tot advertentie, kunnen contact opne- chermen die allemaal kunnen worden is nu mogelijk een video van de baby of men met de marketing afdeling van aangeklikt. Bijvoorbeeld een video op het hele blijde gezin toe te voegen, zodat Mediabureau Langeveld de Rooy. 'Wirtfi dS jl°nSVCOr een afspraak Een voorbeeld de toevoeging ihlvcrlcntic (jarage Dros

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8