Ezelgedachte Ook Prins Bernhard tooide zich met onze Ezelcap Ezelsteun aan Goede Doelen Willem Terhorst zingt op cd het Ezellied 'Peace en Vree' TEXELSE 1 7 COURANT V//IH Peace en Vree VRIJDAG 21 DECEMBER 2012 De Multifunctionele Ezelvereniging Texel i.a. (in amore), opgericht op 31 januari 1996, is een sociaal-culturele ver eniging met drie doelstellingen: 1. het ondersteunen van de Ezelkudde, op Texel en elders 2. het stimuleren van de Ezelkunst en -cultuur 3. het uitdragen en in sociale vorm con cretiseren van de Ezelgedachte. De laatste term staat voor een veelomvattende filosofie die er, kort gezegd, op neerkomt dat de Ezel van nature alle goede karaktereigen schappen bezit waar de mens voor zichzelf een exclusieve claim op heeft gelegd, maar waarvan binnen het intermenselijk verkeer niet zoveel te merken is, terwijl iedereen er waarde aan zegt te hechten. De Ezelgedachte weerspiegelt de inborst van dit rechtschapen dier, dat verdraagzaam is, hulp vaardig, eerlijk, geduldig, trouw, bescheiden en daarnaast eigenzinnig, intelligent, alert, princi pieel, onderzoekend en begiftigd met een ijzer- sterk geheugen. Door de eeuwen heen heeft de wegens zijn taai heid en kracht uitgebuite Ezel de gevolgen van onrecht, discriminatie en onderdrukking aan den lijve ondervonden: zwaar werk, karig voedsel en veel slaag, want gemakshalve beschouwde men hem als 'dom en koppig', dus hij verdiende De Ezel is een gelouterd wezen, dat zijn eigen inzichten nooit verloochent niet beter... In zijn diepe wijsheid heeft hij altijd ingezien dat die slechte behandeling voortkwam uit een misplaatst menselijk superioriteitsge voel. Hij is, kortom, een gelouterd wezen, dat zijn eigen inzichten nooit verloochent. Het beginsel van de Multifunctionele Ezelvereni ging Texel i.a. luidt dan ook: 'Een Ezel is een voorbeeldig mens'. Daarmee is hij tot ons vereni gingssymbool, tot langorig icoon verheven, wat geïllustreerd wordt door het feit dat tijdens de eerste algemene ledenvergadering het Erelid maatschap werd toegekend aan de Ezels van voorzitter Theun de Winter. Dit gedachtegoed heeft onze vereniging in de loop der jaren honderden leden opgeleverd, eilandbewoners en 'overkanters', die allen hun eigen, persoonlijke functie op hun Ezelpas heb ben staan, want wij zijn multifunctioneel - het woord zegt het al. Een paar voorbeelden van de hoogstper soonlijke, onvervreemdbare Ezelfuncties: Patholoog anatoom. Aanspreekpunt, Grondbe ginsel, Staalmeester, Hoogvlieger, Chef petits pois, Allesreiniger, Klankbord, Overlegorgaan, Regenmeter, Inspiratiebron, Argus, Spatiebalk, Denktank, Bronvermelding, Zwaluwstaart, Sino loog, Don Juan, Gangmaker, Sombrero, Insider, Freudiaan, Profielschets, Bestemmingsplan, Geluksfactor, Godfather, Krachtbron, Yeti, Weg bereider, Dwarsdoorsnede, Snelkoker, Ballen- jongen, Adempauze Bodemprocedure, Geluids drager, Dérailleur, Amulette etcetera. Palcis Soestdijk, 11 oktober 2003 Hooggeachte Heer De Winter, Heel veel dank voor Uw brief. Zoals U kunt consulteren op bijgaande foto draag ik inderdaad de door U aan mij gezonden cap en doe dat ook m veel plezier. Veel succes met Uw Texelse Ezelvereniging. Met mijn hartelijke groeten. Prins der Nederlanden Onze vereniging maakt regelmatig geld over naar zogeheten Goede Doelen, want wij zijn net als Ezels voorbeeldige mensen. Tenmin ste, we doen ons best. Vaak krijgt het bestuur suggesties voor donaties vanuit de ledenkring en soms komen er ook verzoeken om financiële steun binnen. En als iemand tot Ezel van het Jaar benoemd wordt (wat overigens niet elk jaar gebeurt), wegens zijn of haar verdienste voor de Texelse samenleving, koppelen wij daar ook een bedrag aan vast, dat de kersverse EvhJ naar eigen inzicht mag besteden. Ezels van het Jaar waren tot nu toe: Bertus Heerschap, Jan Paula Brouwer, Peter Kaan, Nico Drenth, Doortje van Sambeek- Schrama, Dries Mary Veltkamp, Dick van Bameveld. Hieronder een, niet helemaal volledig, over zicht van onze donaties door de jaren heen: Stichting aap, Almere 1500,- Stichting Begeleid Wonen Texelse Reede 1000,- Stichting Bejaardenzorg Texel (Grote- Letterbibliotheek): 1000,- Stichting Brooke Hospital for Animals 7500,- Jan Paula Brouwer t.b.v. Dorkas Hulp: 1000,- Stichting Cystic Fibrosis: 600,- Stichting 'Doe een Wens': 1000,- Donkey's Sanctuary, Bonaire: 750,- Driejarige talenstudie Jacobus Wanggai, Irian Jaya: 1800,- Emma Kinderziekenhuis amc, Amsterdam: 1000,- Emma Kinderziekenhuis amc, Amsterdam: 4000,- Stichting Familiehuis MCA, Alkmaar: 1000,- Fonds voor aanschaf vleugel in De Lindeboom, Den Burg: 250,- Jaarlijkse bijdrage schoolgeld Liu Lian Lian, Wenzhou (China): 1200,- (drie maal) Jongeren Informatie Punt (j.i.p.), Texel: 250,- Peter Kaan t.b.v. knrm Reddingmaatschappij: 1500,- Stichting Mont Ventoux, De Wijk 500,- Stichting Opvang Ezels, Eext (Drenthe): 1000,- Stichting Paardrijden door Minder-validen, Texel: 1500,- Project Dementie Texel: 400,- Het Tesselhuus, De Koog 7500,- Verpleeghuis Texel (feestavond bewoners en verzorgers): 1000,- Voedselbank Texel 500,- Stichting Zorgcentrum Texel: 850,- De Ezelgedachte (ISSN 1871-9287) is een uitgave van de Multifunctionele Ezelvereniging Texel i.a. (in amore), opgericht in In den Grooten Slock te Den Burg op 31 januari 1996 Bestuur: Theun de Winter (Ivoriaan), voorzitter Henk-Jan Klok (Nachtburgemeester), secretaris Willem Otten (Drukproef), penningmeester Hans Boks (Hoofd Incasso) Werner van der Meer (Waterkanon) Contributie: 17,50 per jaar Ingeschreven bij KvK Alkmaar onder nr. 00Z004753 Stoompoort 5 1792 CT Oudeschild E-mail: info@printex.nl Wie er last heeft van problemen Moet de boot naar Texel nemen Waar de frisse winden blazen En de wijze ezels grazen Zoekt u geestelijke bijstand Ga dan naar het Ezeleiland Want de ezels die er lopen Staan voor hun medemensen open BRIDGE Wij wonen hier in peace en vree Kom, graas gezellig met ons mee REFREIN Het leven is oneindig mooi Met winterwortels en wat hooi Het leven is de moeite waard Met ezelsoren en een ezelstaart Tekst: Theun de Winter Muziek: Willem Terhorst (P) (C) 1999 HKM RECORDS N.V. 'Illem Terhorst Het Groot Ezelkoor Met de noorderzon verdwijnen Hartzeer, angst en zielepijnen Texels gras om op te kauwen Geeft de mensen zelfvertrouwen Het kan dooien, het kan vriezen Luister goed naar de adviezen Van de ezel professoren Dan voelt u zich als herboren BRIDGE Wij wonen hier in peace en vree Kom, graas gezellig met ons mee REFREIN Het leven is oneindig mooi Met winterwortels en wat hooi Het leven is de moeite waard Met ezelsoren en een ezelstaart Theun de Winter Verenigings

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 17