1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT VRIJDAG 21 DECEMBER 2012 Kerstmarkt in Eierlandsche Huis Het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp biedt zondag 23 december van 13.00 tot 18.00 uur onderdak aan een kerstmarkt. Er worden allerlei lekkernijen ver kocht, zoals kaas, oliebollen en glühwein. Andere handelswaren zijn sieraden, etherische oliën, kleding en tweedehands spullen. Kerstdiner bij Jan en Paula Evangelisten Jan en Paula Brou wer serveren tweede kerstdag om 17.00 uur een kerstdiner in de Bovenzaal van Keesomlaan 4A in Den Burg. ledereen is welkom; wel wordt gasten verzocht zich zo spoedig mogelijk aan te mel den via tel. 320114, bgg. Elke dinsdagmiddag 313770. deelnemers aan het breicafe bij elkaar in De Kastanjeboom Visdrive voor Breicafé in Den Burg bestaat een jaar klaverjassers Leden van klaverjasclub De Door mars houden vrijdag 28 decem ber een zogeheten visdrive. Zoals de naam al doet vermoeden, is er in grote mate (vers) ingevroren en (door Jaap Tuitman en Dirk van Liere) gerookte vis beschikbaar, zowel voor de winnaars als voor de verloting. Daarnaast zijn tal van andere begerenswaardige prijzen te winnen, zoals een Texels dekbed. De drive (met vaste maat) begint om 20.00 uur. Wie wil meedoen, wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. Deelname kost €3,50. Mannenkoor Het Texels Christelijk Mannen koor luistert zondag 23 decem ber in het kerkje van Den Hoorn de oecumenische dienst op. De dienst wordt rechtstreeks uitge zonden via Radio Texel. De dienst begint om 19.30 uur. Kinderkerstfeest in Waalder kerk Kinderen, ouders en grootouders vieren maandag 24 december kerstfeest in de kerk van De Waal. Zij verzamelen zich om 17.00 uur bij de rotonde van het dorp en gaan vandaar in optocht en met muziek voorop naar de kerk. Er is chocolademelk en koek, bij de kerstboom worden liedjes gezon gen en er wordt een kerstverhaal verteld, ledereen die zich wil aan sluiten, is welkom. Hen wordt verzocht een lichtje mee te nemen voor onderweg. Er is inmiddels menig muts of sjaal gebreid waar kinderen in Roemenië of Moldavië plezier van hebben. Het breicafé in De Kas tanjeboom aan de Stenenplaats in Den Burg is deze week een jaar oud. Wekelijks wordt er op dins dagmiddag gezamenlijk gebreid. Kopje koffie of thee op tafel, wat lek kers erbij, een gemoedelijke sfeer en tikkende breipennen. Tegen de twin tig dames zitten rondom een grote tafel in het midden van De Kastanje boom om te breien en een praatje en Ina Bakker onder meer mutsen, sjaals en lappendekens die naar Annie Vlaming aan het Schilderend in Den Burg gaan. 'Zij zorgt ervoor dat het naar een dominee in Roeme nië gaat en die brengt het naar klei nere dorpen.' Renske Rienstra en Ina van Tunen maken mutsen en sjaals voor de werkgroep Hulp Oost-Europa van Ria van der Vis die hulp aan Molda vië geeft. Rienstra vertelt een keer mee te zijn geweest en met eigen ogen de armoede te hebben gezien. Ze zag onder meer hoe de kinderen markten op het eiland. Dat heeft inmiddels geleid tot een mooi inge lijste foto op het hoofdkantoor van KiKa. 'Iemand die daar werkt, zag me bezig op de markt in De Cocks dorp en heeft daar een foto van gemaakt.' Volgens Marieke van Eist zitten de dames niet alleen wekelijks bij De Kastanjeboom, maar waren ze het afgelopen jaar ook op de Dag van het Schaap in Den Hoorn, een paar keer in de Zelfpluktuin en op een aantal markten. De dinsdagmiddag heeft inmiddels een vast plekje op met elkaar te maken. de agenda gekre- Rondom aan andere ^Qf/tyki ilr\ pnwr/ /\fTI 9en- 'Mensen die tafels zitten andere Ol/IffUlUI UllU C/ff I II ld ook willen komen gasten, buiten tikt breien, zijn uiteraard intussen gestaag de "Wtïn^ van 'iarte we"<om- regen. C/AClCl/ UwAlU (C éLmIJlEn als er nog men- Het breicafé, opgezet sen zijn die restjes door Marieke van Eist, Tonnie van Kouwen en El Kortenhoeven, kent een vaste kern van ongeveer vijftien mensen. In de zomer was het vol gens Van Eist wat rustiger, maar nu het winter wordt, neemt het aantal deelnemers weer toe. 'Ze komen van het hele eiland', aldus Van Eist. 'We hebben alleen geen mensen uit Oosterend meer, omdat ze daar een eigen breicafé hebben, maar daar gaan we een keer op bezoek.' De nijverheid aan tafel is groot en daar hebben een hoop anderen voordeel van. Zo maken Dia Bruijn bijna altijd met wollen mutsen op lopen om zichzelf warm te houden. De dames werken niet alleen in het breicafé aan de mutsen en sjaals, ze zijn ook thuis volop mee bezig. 'Maar het is wel zo gezellig om hier met elkaar bezig te zijn. Het stimuleert om te zien wat anderen maken en we zijn ook nog wel eens voor elkaar bezig.' Truus Zoetelief werkt tijdens het breicafé aan kledingstukken die voor KiKa (Kinderen Kankervrij) worden verkocht. Dat doet ze, in samenwer king met Rosalie Hin, ook op diverse Kinderkerstfeest Doopsgezinden In de Doopsgezinde kerk in Den Burg wordt dinsdag 25 december (eerste kerstdag) van 16.00 tot 17.00 uur een kinderkerstfeest gevierd. De kinderen van de zon- Veel gebeurd Deze column is mijn laatste column van het jaar 2012. Een jaar waarin er toch best veel is gebeurd op Texel. De rest van de wereld is even niet belangrijk. Deze krant heet de Texelse Cou rant en niet de wereldse courant. Een kleine greep in het afgelopen jaar: 'Onze' Dorian heeft goud gewonnen op de Olympische Spelen waar we alle maal natuurlijk erg trots op zijn. De discotheek de J'elleboog die in Den Burg al behoorlijk wat jaartjes stond is afge brand. Rondje Texel dat al een aantal jaar gehou den wordt, was voor het eerst op zondag dit jaar door het slechte weer. Ook hadden we de te kijken en om naar te luisteren, maar dat we nu een 'eigen' gla zen huis is dus helemaal prachtig. Op school zijn we druk bezig om het glazen huis te kunnen steu nen. Woensdag werd er al op hometrainers gespind midden in de schoolhal door veel leerlingen, veel leerlin gen uit de onderbouw zijn in witte T-shirts met rode kruizen gaan dan sen bij het glazen huis en zijn met spandoeken door Den Burg gelopen, de musical groep heeft opgetreden met liedjes uit de musical Mamma Mia en ga zo maar door. dagsschool voeren een kerstspel op. Daarnaast wordt een kerstver haal voorgelezen, zijn er kerstge dichtjes en worden veel bekende kerstliedjes gezongen. Alle Texelse kinderen, vaders, moeders, opa's en oma's zijn welkom. Voor de kin deren ligt er een kleinigheidje onder de kerstboom. Kerstsamenzang Op het dorpsplein in De Koog begint maandag 24 december om 19.00 uur een kerstsamenzang. Met medewerking van diverse solisten, kinderen en het Koninklijk Texels Fanfarecorps. wol over hebben, houden we ons van harte aanbevolen. Ze kunnen het bij De Kastanjeboom afgeven.' Mediteren voor wereldvrede In aansluiting op de wereldwijde meditatie voor de wereldvrede wordt in Herberg De Zeven Provin ciën in Oudeschild vrijdag 21 december van 19.30 tot 22.00 gemediteerd. Ook wie nog nooit heeft gemediteerd is welkom. Deel name is gratis, aanmelden kan bij Inge Stevenson, tel. 06-29028573. Christmas Carols in De Hollebol Koorzangers uit heel Noord-Hol land zingen zaterdag 22 december vierstemmig Christmas Carols in grand café De Hollebol in Den Burg. Het betreft een projectkoor, dat de traditionele kerstliederen onder leiding van Ellen Verburgt op één dag heeft ingestudeerd en voor publiek ten gehore brengt. Het concert begint om 16.30 uur, de toegang is gratis. recente Johannes de buitrug die En dat alles om geld op te halen vast lag op een zandplaat. Johan- voor ons eigen glazen huis om de nes die eigenlijk Johanna bleek te baby's te redden. Hopelijk gaan heten na haar dood. Ook zijn er ze veel geld ophalen. Voor nu op de strand- en duinopgangen hekken geplaatst rond paal 20. beëindig ik deze column over 2012. Volgend jaar ben ik weer bij De hekken die in juli en augustus u terug. Ten minste, hopelijk, want na 10 uur 's avonds sloten en wie weet vergaat de wereld voor rond 8 uur 's ochtends pas weer dat deze krant in de brievenbus openden om strand bezoekend jeugd tegen te gaan. En op dit moment hebben we natuurlijk het Glazen Huis van radio Texel. Super goed initiatief vind ik per soonlijk. Het glazen huis van 3FM vond ik altijd al geweldig om naar belandt (volgens de Maya's). Daar gaan we natuurlijk niet van uit. Dus alvast fijne feestdagen, gelukkig nieuwjaar en een fijn leven toegewenst. Tot 2013. Katja Schraag Het Bombardement met Jan Smit Cinema Texel beleeft deze week de première van Het Bombardement, een romantisch oorlogsdrama, waarin Jan Smit en Roos van Erkel de hoofdrol vertolken. Smit speelt de rol van de jonge bakkersknecht Vincent, die in Rotterdam is om geld te verdienen voor de over steek naar Amerika. Als de uit Duitsland gevluchte Eva is Van Erkel in de havenstad om te met de Nederlandse zakenman Dirk (Pie- ter van der Sman) te trouwen. Ter wijl de oorlog uitbreekt, ontvlamt tussen Vincent en Eva een even heftige als onmogelijke liefde. Dan breekt 14 mei 1940 aan, de dag dat Rotterdam wordt gebombar deerd en de jonge geliefden elkaar uit het oog verliezen. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Daaronder The Hobbit: An Unexpected Journey van Academy Award-winnaar Peter Jackson, gebaseerd op het beken de meesterwerk van Tolkien. Het verhaal speelt zich af in Midden- aarde en gaat over een epische expeditie van titelpersonage Bilbo Balins en een groep dwergen naar het verloren dwergenrijk Erebor, dat veroverd is door de afschrik wekkende draak Smaug. De tocht voert hen naar de wildernis en ver raderlijke gebieden vol aardman nen en orks, dodelijke wargen en tovenaars. De Groeten van Mike!, van de makers van Kruimeltje en Pietje Bell, is een typische kerstfilm voor het hele gezin. Hoofdpersoon is een jongetje dat al maanden in het ziekenhuis ligt en dolgraag naar huis wil. Als hij eindelijk beter is, komt zijn moeder hem niet opha len. Daarop moet hij naar een pleeggezin. Zeer tegen zijn eigen zin. Hij weet ook wel dat zijn moe der soms wat teveel drinkt, maar hij kan toch ook voor zichzelf zor gen? Ook de 3D-film Wreck-it Ralph, Alles is familie, De vijf legendes en James Bond - Skyfall zijn de komende dagen nog in Cinema Texel te zien. Het volledige pro gramma is te vinden in de agenda elders in deze krant. Een uitgebreid overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http^/m.texelagenda.nl/nl. Vrijdag 21 december: 15.00 uur. De dorpscommissie van De Koog verzorgt een adventsmiddag voor ouderen. Aanvang 15.00 uur. Opgave bij Veronica van Beek, tel. 06- 28787820. 15.30 uur. Het Koninklijk Texels Fanfa recorps geeft een optreden bij het Gla zen Huis van Texel FM op de Groene- plaats in Den Butg. Aanvang 15.30 uur. 19.30 uur. De band Landmarkt 105 geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 19.30 uur. 20.00 uur. In de RK-kerk aan de Molen straat in Den Burg begint om 20.00 uur een volkskerstzang. M.m.v. The Singers of the Lord, Excelsior en Amid Cantus. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Het Bombardement; 19.00 Alles is familie; 21.30 The Hobbit: An unexpected jour ney 3D; 22.00 James Bond - Skyfall. Zaterdag 22 december: 00.00 uur. In Talk of the Town in De Koog begint om 0.00 uur een feest met de Texelse DJ Rob van Holland. Entree gratis, minimumleeftijd 18 jaar. 11.00 uur. Om 11.00 uur wordt de ver bouwde winkel van de Novalishoeve nabij Den Hoorn geopend. Met o.a. speurtocht. 11.15 uur. In Oranjerie 't Vogelhuis in De Koog begint om 11.15 uur een schaak toernooi. Opgave via tel. 313919 of 06-51492529, e-mail dicktexel@hetnet. nl of aan de zaal. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur (gratis) kookde monstraties gegeven. 14.00 uur. Het Oudeschilder Vissers koor geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 14.00 uur. 16.30 uur. Koorzangers uit heel Noord- Holland zingen Christmas Carols in grand café De Hollebol in Den Burg. Aanvang 16.30 uur, entree gratis. 19.30 uur. De band Suitcase geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 19.30 uur. 19.30 uur. Op vakantiepark De Krim begint om 19.30 uur de tweede editie van de Voetbalquiz (aanvang jeugd 16.00 uur). Opgave via e-mail voetbalquiztexel@hotmail.com 20.30 uur. In discotheek De Toekomst in De Koog begint om 20.30 uur een frisfeest (zonder alcohol) voor kinderen van 12 tot en met 15 jaar. Entree €5,-, inclusief een consumptie. 21.00 uur. Onder de naam 'Hard, har der. hardst' begint in café De Zwaan in Den Burg om 21.00 uur een rock- en metalfestival met optredens van diverse bands. Entree gratis Voorstellingen Cinema Texel: 10.30 De Groeten van Mike!; 11.00 De vijf legen des 3D NL; 13.00 De Groeten van Mike! 13.30 Wreck-it Ralph 3D NL; 15.30 The Hobbit: An unexpected journey 3D; 16.15 De vijf legendes 3D NL; 18.45 Het Bombardement; 19.00 Alles is familie; 21.30 The Hobbit: An unexpec ted journey 3D; 22.00 James Bond - Skyfall. Zondag 23 december: 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissa menkomst. 10.00 uur. Bij paal 9 gaat om 10.00 uur de Beach Challenge van start, 30 kilo meter lange strandrace voor mountain- bikers. Inschrijven vanaf 9.00 uur in het strandpaviljoen. 10.15 uur. In manege Akenburg nabij Den Burg begint om 10.15 uur de tweede (men)wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. 11.00 uur. In de Burgemeesters De Koninghal in Den Burg wordt van 11.00 tot 18.00 uur de Texel Classic Race- en 12.00 uur. Op vakantiepark De Krim nabij De Cocksdorp begint om 12.00 uur een kerstmarkt. 13.00 uur. De band &LAST geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 19.30 uur. 13.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt van 13.00 tot 18.00 uur een kerstmarkt gehouden. 16.00 uur. In de kerk van De Waal begint om 16.00 uur een concert van vocaal ensemble Amici Cantus. Entree €5,- (€3,- voor kinderen). 19.30 uur. Het koor Achter de Ruge- diekzangers geeft het jaarlijkse kerst concert in de RK-kerk in De Cocks dorp. Entree 19.30 uur. Entree gratis. 20.00 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 20.00 uur het slotfeest van Texel FM. In de loop van de avond wordt de opbrengst van het Glazen Huis bekendgemaakt. Voorstellingen Cinema Texel: 10.30 De groeten van Mike; 10.45 Wreck-it Ralph 3D NL; 13.00 De groeten van Mike!; 13.30 Wreck-it Ralph 3D NL; 15.30 The Hobbit: An unexpected journey 3D; 16.15 De vijf legendes 3D NL; 18.45 Het Bombardement; 19.00 Alles is familie; 21.30 The Hobbit: An unexpec ted journey 3D; 22.00 James Bond - Skyfall. Maandag 24 december: 10.00 uur. Op het dorpsplein in De Koog begint om 19.00 uur een kerstsa menzang. M.m.v. diverse solisten, kin deren en het Koninklijk Texels Fanfare- 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 17.00 uur. Bij de rotonde bij De Waal begint om 17.00 uur een feestelijke optocht met muziek en lichtjes. Daarna is er kinderkerstfeest in de kerk. 19.00 uur. In de Waddenkerk in De Cocksdorp wordt van 19.00 tot 20.00 uur de bijeenkomst 'Zingen onder de kerstboom' gehouden. Na afloop glüh wein en warme chocolade. 21.00 uur. De Waal. In het kerkje van De Waal begint om 21.00 uur een optreden van The Singers of the Lord. Voorstellingen Cinema Texel. 10.30 De groeten van Mike!; 11.00 De vijf legen des 3D NL; 13.00 De groeten van Mike!; 13.30 Wreck-it Ralph 3D NL; 15.30 The Hobbit: An unexpected jour ney 3D; 16.15 De vijf legendes 3D NL; 18.45 Het Bombardement; 19.00 Alles is familie; 21.30 The Hobbit: An unex pected journey 3D; 22.00 'mystery Dinsdag 25 december: 16.00 uur. In de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg wordt van 16.00 tot 17.00 uur een kinderkerst feest gevierd. Ook ouders en grootou ders zijn welkom. Voorstellingen Cinema Texel: 10.30 De groeten van Mike; 10.45 Wreck-it Ralph 3D NL; 13.00 De groeten van Mike!; 13.30 Wreck-it Ralph 3D NL; 15.30 The Hobbit: An unexpected journey 3D; 16.15 De vijf legendes 3D NL; 18.45 Het Bombardement; 19.00 Alles is familie; 21.30 The Hobbit: An unexpec ted journey 3D; 22.00 James Bond - Skyfall. 16.00 uur. In galerie In de Hollebol in Den Burg draagt Agna Rudolph gedich ten voor op muziek van fluitiste Caroline Ansink. Aanvang 16.00 uur. Vervolg agenda op pagina 3 TESO TESO zet vrijdag 21 (vandaag) en maandag 24 december van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Des ondanks moeten automobilisten in Den Helder op beide dagen rekening hou den met wachttijden van een half uur. Voor meer informatie over de veer dienst: tel. 369600 of www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2