TEXELSE 7 COURANT Jonge ATB'ers succesvol in Rabo Top NH Tevoko sluit 2012 goed af Tevoko winnend winterstop in Karters hielden onderlinge wedstrijden Programma Flag Football voor kinderen Karateka's en judoka's Budokai bevorderd Jonge Texelse mountainbikers presteren goed in de Rabo Top Noord-Holland, een competitie van acht wedstrijden die wor den verreden op verschillende plekken in de provincie. Sjors Jimmink (14) gaat aan kop in de categorie 13/4, broer Folkert (12) staat derde in zijn klasse en ook de gebroeders Christiaan (15) en Wouter (17) van Taten- hove rijden aardig mee. De naam Jimmink lijkt garant te staan voor grote sportprestaties. Sjors lijkt in de voetsporen te tre den van opa George en oom Niels. Met nog één wedstrijd te gaan, gaat deze jonge Texelse moun- tainbiker aan kop in de Noordhol landse competitie. De laatste wedstrijd wordt zondag 30 decem ber gereden, waar de Texelse rij ders de strijd aangaan in de klei rond Enkhuizen. Jongere broer Folkert heeft zijn visitekaartje in de Rabo Top al een paar keer afgege ven met een paar zeges. Nichtje Bregje rijdt in de klasse 13/14 ook niet onverdienstelijk. Ze staat op de twaalfde plek. Drie plaatsen boven Harmen Hottentot, die het eerste jaar in deze provinciale competitie meerijdt. De gebroe ders Wouter en Christiaan van Tatenhovezijn aan elkaar gewaagd. Wouter staat momenteel derde, Christiaan zesde, al lijkt die de laatste tijd bezig aan een opmars. Er rijden meer Texelse jeugdrijders mee in de Rabo Top. Nikay San- gers (15) nu voor het tweede jaar. Zijn naam prijkt momenteel als vijfde op de lijst. Jim Boogaard (13) rijdt al vier jaar mee, hij bevindt zich in de middenmoot. In de categorie tot en met tien jaar rijdt Lola Bakker haar rondjes mee. De jeugd traint elke zaterdag fana tiek in de Dennen. De jeugd van 15 tot 18 onder leiding van Theo Boom en Jan Zijm, de groep van 9 tot 12 jaar wordt begeleid door Rob Bakker, Hans Bergamin en Niels Bakker. Adriaan van Rijssel- berghe traint nu en dan de cate gorie 13 en 14 jaar, Willem van Tatenhove en Gerko Aberson trai nen de jongste jeugd van 8 tot 10 jaar. Er worden ritten gereden door de Dennen en over het strand. Zaterdag heeft de jongste jeugd het voorafgaand aan de start tot sport verheven om zo hard moge lijk door een diepe plas te cros sen, waarbij de prut tot achter de oren spat. Van Tatenhove over zijn pupillen: 'Er zitten absoluut talen tjes tussen. Ik denk dat we nog wel meer van ze zullen horen', vertelt Van Tatenhove over dit 'belofteteam'. Ze kunnen wellicht een voorbeeld nemen aan Peerke Reijnders, die met nog één wedstrijd te gaan tweede staat in de Funklasse. De laatste race in Schoorl wist de Texelaar zelfs te winnen. In de damesklasse is de naam van Denise Betsema terug. Ze staat momenteel in de middenmoot, maar wordt gevreesd door haar opponenten die tijdens haar afwe zigheid in Schoorl de kans schoon zagen. In de Topklasse staat Texe laar Roel Bakker momenteel zevende in de Rabo Top. De start van de derde Dertien leden van de kartingaf- deling van de MAB hielden zon dag onderlinge races op het circuit van Akenbuurt nabij Den Burg. Ze reden geen individuele wedstrijd, maar werden na de vrije training opgedeeld in drie groepen, die moesten proberen in een vastgestelde tijd zoveel mogelijk rondes te rijden. Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko heeft het ook laatste gedeelte van het tweeluik tegen MBSOV winnend afgeslo ten. In Den Helder kwam maan dagavond dezelfde winnaar als zaterdag op het wedstrijdformu lier en ook de uitslag was gelijk: 1-3. De ontmoeting had een vergelijk baar verloop, al hadden de Texe laars wel wat meer moeite met de Helderse opponent. Tevoko had het beste van het spel, maar beging ook veel slordigheden, waardoor MBSOV steeds hoop mocht hou den op een goed resultaat. De eerste set was hier een goed voor beeld van. De Texelaars liepen aanvankelijk moeiteloos weg naar een 5-12 voorsprong, maar lieten daarna de thuisploeg weer langszij komen. Een spannende slotfase was het gevolg, waarbij beide teams kans hadden op de set winst. Uiteindelijk was Tevoko met 30-32 de gelukkige winnaar. Hierna leek Tevoko orde op zaken te stellen. In de tweede set was er geen sprake van grote spanning. De Texelaars kwamen wederom snel op voorsprong en wisten deze nu wel tot het eind vast te houden: 21-25. Maar geheel volgens de lijn van de wedstrijd van zaterdag volgde er daarna een set waarin er bij Tevoko weinig lukte en MBSOV de geest kreeg. Met 25-16 leek de wedstrijd weer alle kanten uit te kunnen. Opnieuw herpakten de Texelaars zich op tijd, met een uitblinkende Patrick Hollenberg op het midden. Zijn aanvallen en bloks bezorgden het Helderse team de hele wed strijd grote problemen. Een uitste kende rol speelde ook invaller Ewoud Bakker, die flink wat punt jes mee sprokkelde. Uiteindelijk won Tevoko zonder grote proble men met 20-25. Door deze twee winstpartijen staan de heren van Tevoko weer keurig in 'het linkerrijtje'. Gehoopt wordt dat na de winterstop, die tot 12 januari duurt, de vele geblesseerden zich weer snel kunnen aansluiten. zaalvoetbal Woensdag 26 december: Geen wedstrijden. Donderdag 27 december: 19.20 Texel 4-ZDH 2 v Putten 20.15 Texel 3-ZDH 3 v Putten 21.05 RAB 6-Krim 2 Douma 21.55 Krim 1-Mantje 1 Douma Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Vrijdag 28 december: 18.30 RAB 2-RAB Bouw 3 Vonk 19.20 Oosterend 3-Sport 2000 2 Vonk 20.15 Krim 5-Sport 2000 1 Arnout 21.05 Oosterend 2-ZDH 1 Arnout 21.55 RAB 4-Oosterend 1 Bakker Zaaldienst: NBC/De Steenenplaats Menwedstrijd in kerstsferen Menners rijden zondag in manege Akenburg nabij Den Burg de twee de wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal. Dat gebeurt geheel in kerstsferen, kondigt de organise rende vereniging Tussen Wad en Duin aan. De wedstrijd begint om 10.15 uur, Met het oog op de natte baan begonnen de karts op de regen setting. De eerste manche, waarin ieder team een bandenwissel moest ondergaan, werd gewon nen door team 1De tweede man che werd als estafette gereden. Daarbij stonden steeds twee deel nemers in de pits en gingen er twee over de baan. Ditmaal zege- Leerlingen uit de bovenbouw van de Texelse basisscholen kunnen vrijdag 4 januari tijdens een clinic in de Burgemeester de Koninghal in Den Burg ken nismaken met flag football. Deze vorm van American foot- ba//wordtvoornamelijkgespeeld in de Verenigde Staten en Euro pa. De spelregels zijn vergelijkbaar met die van American football, verder zijn er veel gelijkenissen met rugby. Het grote verschil is dat de spelers niet getackeld of geblokt mogen worden. In plaats daarvan draagt iedere speler een vlaggetje of lintje dat met klitten band aan een riem is bevestigd. Spelers kunnen de baldrager stop pen door de vlag of het lintje af te pakken en deze op de grond te gooien. Er is bij flag football nau welijks fysiek contact, waardoor deze sport uitermate geschikt is voor jonge kinderen. De clinic wordt georganiseerd door Sportservice Texel. Docent is Martin Kuitert van Sportkoepel Edam-Volendam. Van 10.00 tot 12.00 uur zijn de leerlingen uit groep 5 en 6 welkom, van 12.30 tot 14.30 uur die van groep 7 en 8. Opgave is mogelijk via e-mail sportservicetexel@texel.com, onder vermelding van naam en groep. Deelname is gratis. Mooie rentree pony Koen Marousha van Egmond deed zon dag sinds lange tijd weer mee aan een dressuurwedstrijd. In manege Akenburg reed ze op pony Koen, net weer hersteld van een hardnek kige blessure. Het duo deed het uitstekend en behaalde in de klas se B twee eerste prijzen en twee winstpunten. Promotie naar de L1- klasse was het prachtige resultaat. vierde team 2. In de derde man che verscheen het hele veld in de baan en ging de winst naar team 3. De krachtsverschillen waren erg klein. Daardoor was technische pech van grote invloed op de uit slag. Bij de telling bleek zowel team 1 als team 2 238 ronden te hebben gereden, 99,90 kilometer in totaal. Jordy Westerlaken en Thomas Kuip waren individueel de besten. Beiden reden 26 kilome ter. Na afloop werden alle rijders en monteurs op snert getrak teerd. Gezelligheid troef bij bowlers Gezelligheid was troef bij de Texel se bowlers die dinsdagavond in Hotel Den Helder hun wedstrijden hielden. Al op de heenreis op de boot werd als vanouds veel gela chen. Terug van lang weggeweest was Henk Plaatsman. De goede sfeer had z'n uitwerking op de prestaties, die uitstekend waren. Zo gooide Gerry Verseput een game van 197 en demonstreerde Chris «rijnen haar kwaliteit met een serie van 618 pinfall. Bij de heren was Piet Kager met 180 pinfall goed in vorm. Uitslagen: Kraanverhuur Kager-Schouwstra Trans port 1-4; Paal 17-Land en Zeezicht 5-0; Kraanbedrijf Uitgeest-WBZ 2-3; Best Tes- sels-Loonbedrijf Plaatsman 4-1 Het damesteam van Tevoko heeft een vrij eenvoudige over winning geboekt op het vierde damesteam van Zaanstad. Het was geen wedstrijd van hoog niveau, maar de maximale vijf punten waren welkom. Tevoko begon zwak en veel onno dige fouten zorgden voor een ach terstand van 2-8. Langzaam werd de draad opgepakt en de dames scoorden punt voor punt met mooie snelle aanvallen van Moni que Leijstra, terugkomend van een handblessure. Zaanstad had geen vat op de lastige services van Céline de Graaf en de eerste set ging met 25-16 naar Tevoko. Ook de tweede set begon niet al te best, maar na weer een achter stand van zes punten werden met harde aanvallen van zowel Ivet Former als Marianne Boekei over rechts de punten binnengehaald. Tevoko won de tweede set met 25-18. In de derde set nam Tevoko zelf een voorsprong, maar hier werd wat nonchalant mee om gegaan en dat resulteerde in pun ten voor Zaanstad. Vervolgens wanneer de eerste groep van zes tien menners zich aan de dressuur- proef waagt. Aansluitend doen ze de vaardigheidsproef, met de bekende kegeltjes. De tweede groep gaat om 13.00 uur van start. De prijsuitreiking wordt rond 16.00 uur verwacht. Publiek is welkom, de toegang is gratis. ging de strijd gelijk op tot 23-22. Tevoko had twee punten achter elkaar kunnen scoren, maar door de druk werden twee fouten gemaakt. Zo werd het 23-24 voor Zaanstad, maar Tevoko raakte niet van slag en maakte meteen daar na drie mooie punten op rij, wat het einde van de set betekende (26-24). In de vierde set nam Tevo ko meteen vanaf het begin het heft in handen. Met lastige servi ces en mooie scores van Danielly Krab op rechts en Joannie van Elk in het midden werden diverse punten binnengehaald. De set ging vrij eenvoudig met 25-17 naar Tevoko. Deze overwinning geeft moed voor het vervolg van de competi tie. Op 12 januari speelt Tevoko de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar. Tegenstander is koploper Madjoe 1. Bridgers houden oudejaarsdrive Bridgeclub Alert uit Oosterend houdt vrijdag 28 december een oudejaarsbridgedrive. Niet alleen clubleden zijn welkom, ook andere bridgeliefhebbers kunnen mee doen. De wat minder ervaren brid gers spelen in een recreatieve lijn. De drive wordt gespeeld in dorps huis De Bijenkorf in Oosterend en begint om 19.45 uur. Inschrijven kan rond 19.30 uur. Deelname kost €2,50. Respect, saamhorigheid, doorzet tingsvermogen en plezier in sport, kernwaarden van Budokai Texel, waren maandag en dinsdag volop zichtbaar tijdens de examens Kyo- kushin karate en judo. 'In een uit stekende groepssfeer lieten alle 50 kandidaten zien dat ze hun bevor dering in graad of naar een hogere band meer dan verdienden', meldt Budokai. Maandag deden de karateka's examen. Door zowel de jeugd groep als de volwassenen werden mooie kata's gelopen en prima technieken op indrukwekkende wijze gedemonstreerd. De judoka's blonken op dinsdag uit in onder meer kanteltechnieken, heup- en schouderworpen en lieten zien de technieken uit de valpreventie goed te beheersen. Doordat de puppy- groep, de groepen jeugd I en jeugd II direct na elkaar examen deden, was de ontwikkelings- en leerlijn in het Budokai sportonderwijs voor het volop aanwezige publiek dui delijk te zien. Bij alle examens was de spanning soms van de gezichten af te lezen. Geconcentreerde kandidaten demonstreerden hun kunnen aan examinatoren partners, ouders, familie en vrienden. De inzet en houding van een heel jaar weegt mee in de beoordeling. In de wetenschap dat de bevordering een eervolle ceremonie is die voort komt uit een eeuwenoude traditie van een hoge graad van ontwikke ling in de vechtsport, met even hoge maatstaven. Er werd extra beoordeeld op tech niek en een actieve houding, maar ook of de sportwaarden en inner lijke kracht in de oefeningen zicht baar waren. Af en toe een grapje en veel geduld bij de puppy's, aan moediging en duidelijke instructie bij de jeugd en een strakke, haast opzwepende leiding bij de volwas senen haalden het beste in de kandidaten naar boven. Er waren complimenten van examinator Nico Waerts en jeugd judoleider Alexander Branderhorst, waarmee ze ook de spanning braken. Hoofd trainer Waerts had bij het uitreiken Branderhorst.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7