TEXELSE COURANT Glazen huis goed voor zeventig mille Cjroen !7'wartsjexels in het harL> 1 Rechter mild wegens verwarring over regels °fPelikaan\ Catering OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12737 VRIJDAG 28 DECEMBER 2012 Hannah Ipenbur (11) had graag JttUnV 3311 c'e Olympi- aA sche Spelen k meegedaan. I maar wil er de prijs niet meer voor Bij ondernemer Dave Huizinga van de Smulpot lopen werk en privé door elkaar. 2012 was voor hem een bewogen jaar. Wat was uw moment van 2012?, vroegen we aan lezers. Een overzicht van de foto's die we kregen toegestuurd. Bij zijn aantre den wist Eco- mare-directeur Martin Fröberg dat hem geen gemakkelijke periode te wachten stond. Het glazen huis van Texel FM heeft €71.000,- opgebracht voor het Rode Kruis. Dat is gemiddeld vijf euro per Texelaar. Circa vijf tig Texelaars hebben het geld maandag aangeboden bij het Glazen Huis van 3FM Serious Request in Enschede. Achteraf Vorige week werd maar weer bewezen hoeveel het scheelt als je goed samenwerkt. Je haalt er bij voorbeeld hopen geld mee op voor het goede doel. Bij samenwerking hoort een goede taakverdeling. Daarbij geldt: ken je zelf. Laat de KNRM haar werk doen en de bur gemeester, Ecomare, Adrie, de walvisbiologen en wie al niet meer het hunne. Luister naar de mensen die er echt verstand van hebben. Loop geen onzin te brullen tegen die mensen, als ze hun stinkende best doen. Ga er niet van uit dat je zelf alles beter weet, maar gebruik je heldere verstand en bedenk wat je zelf het beste kan doen. En wat kan woelmuis het beste doen, dat zwakke beessie? Ik heb mij voor genomen om volgend jaar nog meer te strijden tegen agressieve domheid, fundamentalistische eigenwaan en gebrek aan respect. Op Texel heb ik tijdens de bultrug- hype die ondeugden niet opge merkt, aan de overkant des te meer. Dat geeft hoop voor de toe komst van ons eiland. Daarom ver wacht ik een voorspoedig nieuw jaar. Woelmuis Het glazen huis van Texel FM stond van 18 tot en met 23 december op de Groeneplaats in Den Burg. Er werd vijf dagen lang non-stop radio gemaakt om geld in te zamelen. Dat er veel zou worden opgehaald, was al snel duidelijk, maar €71.000,- was ook voor de DJ's en sidekicks van Texel FM een com plete verrassing. Tijdens de voor bereidingen was ooit gesteld dat gemiddeld één euro per Texelaar al een prachtig bedrag zou zijn. Maandagochtend gingen de radio makers en een groep andere Texe laars in alle vroegte met de bus naar Enschede om het geld aan te bieden aan DJ's Giel Beelen, Gerard Ekdom en Michiel Veenstra in het Glazen Huis van 3FM. Het huis binnen komen, was er niet bij, maar de aanwezigheid van de Texelaars bleef niet onopgemerkt. Daar zorgden de DJ's en sidekicks van Texel FM wel voor. Er werd op de radio melding gemaakt van de €71.000,- en een groepsfoto gemaakt met Veenstra, Ekdom en Beelen. De Texelaars wisten goed zicht baar op televisie te komen doordat iedereen dezelfde rode muts met het logo van Texel FM droeg. Nadat de Texelaars op televisie waren geweest, regende het bij de groep in Enschede al snel tweets en sms'jes van mensen die het gezien hadden. Er werden ook foto's gemaakt met Eric Corton, de alge mene verslaggever van 3FM Seri ous Request. Die kwam spontaan bij de groep van Texel FM staan. De opbrengst van €71.000,- was onder meer te danken aan de vele verzoeken voor een plaat die tij dens de uitzending werden gedaan. Niet zelden ging dat gepaard met briefjes van twintig of vijftig euro. Tijdens het slotfeest zondagavond in Question Plaza lieten de DJ's en sidekicks van Texel FM weten dat het vaak extra ontroerend was als kinderen langs kwamen en iets hadden gedaan om geld voor het goede doel op te halen. Er werd meermalen stilgestaan bij de grote bereidheid van Texelaars om zich voor het goede doel in te zetten. De radiomakers waren daar vol lof en complimenten over. Enkele grote klappers waren de kerstkaarten die de Texelse basis scholen hadden gemaakt, het spin nen op de Groeneplaats, de veiling op www.texelfm.nl en Sport for Life van de OSG. De veiling van het TESO-aandeel van de gemeente voor het goede doel (de strijd tegen babysterfte) leverde €5500,- op. Hiervan ging 15 procent naar Texel FM en de rest naar de algemene reserves van de gemeente. Op welke manier het Texelse gla zen huis een vervolg krijgt, is voor alsnog een vraag. Dat moet een evaluatie van het evenement uitwij zen. De voorbereidingen voor dit glazen huis begonnen een jaar geleden en namen de nodige tijd in beslag. Volgens de DJ's en side kicks was het resultaat de inspan ningen echter meer dan waard. Elders in deze krant meer over het glazen huis van Texel FM. De economische politierechter in Alkmaar heeft een agrarisch bedrijf in de Prins Hendrikpolder voor het illegaal uitrijden van mest veroordeeld tot een geheel voorwaardelijke boete van €900,- De straf was tamelijk mild, omdat ook de rechter conclu deerde dat de regels verwarrend kunnen zijn. Volgens de rechter staat vast dat het bedrijf zich op 5 september vorig jaar schuldig heeft gemaakt aan het uitrijden van mest. Buiten de periode, tussen 1 augustus en 1 september, dat dit is toegestaan. De eigenaren hadden daarom een boete van €900,- gekregen, maar ze hadden geweigerd die te beta len, omdat ze ervan overtuigd waren dat er voor Texel een uit zondering geldt waar het gaat om het uitrijden van mest. 'Om grond- verstuiving tegen te gaan, mag dit het gehele jaar', betoogde één van de eigenaren voor de rechter. Volgens hem zijn alle Texelse agra riërs in die veronderstelling. Zelfs belangenorganisatie LTO stelt zich op dat standpunt, aldus de man. De economische politie rechter had zich in de regelgeving ver diept en moest de agrariër corri- CPO Oosterend in 2013 van start In Oosterend kan in 2013 een begin worden gemaakt met de bouw van een klein CPO-project (Collectief Particulier Opdracht geverschap). Er komt op een kavel aan de Cor Bremerstraat een blok van drie woningen met s- en nultredewoningen. Man opgepakt na vernieling taxi De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 26- jarige man uit Nieuwegein aan gehouden wegens vernieling van een taxi. Een taxichauffeur had de man eer der die nacht afgezet bij De Koog. Later die nacht kwam de man op De stichtingskosten van deze hui zen kunnen op een laag prijsni veau worden gehouden, zodat instromers op de woningmarkt voldoende hypotheek kunnen krij gen voor de financiering. Lees verder op pagina 3 SNELCODE: 534 i Garage Dros www.texelseautopagina.nl de taxichauffeur afgelopen en schreeuwde naar hem. De twee gingen in discussie en duwden elkaar over en weer. De 26-jarige man trok aan een van de spiegels van de taxi en gaf en trapte er een deuk in. Daarna liep hij weg. De chauffeur hield de jongen even later samen met een collega aan op de Nikadel. De politie heeft de man meegenomen naar het politie bureau voor verhoor en heeft pro ces-verbaal opgemaakt. .txl Gemeente gesloten SU* De gemeente is op 31 december en 1 januari gesloten. Informatie over de afval- routes vindt u op pagina 14 en www.texel.nl. Storingen kunt u doorgeven •14 0222. geren. Het verbod op het uitrijden van mest (een bepaalde periode uitgezonderd) geldt landelijk en dus ook voor Texel. Het enige ver schil is dat Texelse agrariërs in die periode ook zogeheten emissie- arme mest mogen uitrijden. Elders in het land mag niet dit. Gezien de verwarring over de regelgeving vond de officier van justitie dat de oorspronkelijk vast gestelde boete te hoog was. Zij vond dat de agrariër slechts de helft van het bedrag hoefden te betalen; de andere helft was voor waardelijk. De rechter besloot echter een gehele voorwaardelijke straf toe te kennen. Hij deed dit ook gezien de onberispelijke repu tatie van het bedrijf, dat al lange tijd bestaat en nooit eerder werd bestraft. www.depelikaancatering.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 TEXELSEÖCOURANT (jraca Zmrtsjixtli mbe! harL. Slechts 1 krant na Oudejaarsavond In verband met het uitvallen van de werkdag 1 januari zal er aanstaande week slechts één krant verschijnen op donderdag 3 januari Advertenties voor deze krant kunnen tot woensdag 2 januari 10.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Plattegrond Texel 2013 - 2014 Gemeente Texel, txl expert Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op DJ's Gerard Ekdom, Giel Beelen en Michiel Veenstra van 3FM Seri- het Glazen Huis te komen. Ricardo de Graaf legde vervolgens via ous Request gaan vanuit het Glazen Huis in Enschede op de foto één van de brievenbussen contact met de DJ's binnen om te bena- met een groep Texelaars. Dat gebeurde afgelopen maandag toen drukken dat de €71.000,- gemiddeld vijf euro per Texelaar is. Het de €71.000,- van Texel werd aangeboden. De DJ's en sidekicks van lukte ook om Giel Beelen een rode muts van Texel FM op te laten Texel FM hadden een grote cheque meegenomen om de Texelse zetten. De drie DJ's toonden zich onder de indruk van de hoeveel- bijdrage onder de aandacht te brengen. Het ging aanvankelijk heid geld die Texel had ingezameld voor de strijd van het Rode moeizaam met de DJ's van 3FM in contact te komen, totdat Martin Kruis tegen babysterfte. De actie leverde het totaalbedrag van Trap luidkeels begon te verkondigen dat 'de boot nog gehaald €12.251.667,-op. Op www.texelfm.nl is na te lezen wat er de afge- moest worden'. Dat hielp wonderwel om door de mensenmassa bij lopen dagen zoal op Texel is gebeurd. foto Gems wesse® Cadweazle, een vertrouwd straatbeeld op de Texelse stranden. Salmay, Dalmay, Adonay...

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1