Texel massaal in actie voor glazen huis Texel FM TEXELSE 4 COURANT ia' «A Opgestoken duim verdrijft nachtelijke dip VRIJDAG 28 DECEMBER 2012 Graaf, Bart de Vries, Martin Trap en Arjan Witte trekken de aandacht 3FM Serious Request in Enschede Rikus Kloosterhuis en zijn collegae waren vrijwel permanent op de Groeneplaats De DJ en sidekicks op de foto met Eric Corton van 3FM. Vlnn Arjan Witte, Paul Kruger, Robin van Sambeek, Martin Trap, Eric Corton, Jeroen van Hattum, Bernette van Heerwaarden, Ricardo de Graaf, Marco van Sambeek, Bart de Vries en Patrick de Graaf. iFoto Gertha wesseis) Texel FM vielen op in het straatbeeld n Texelaars de hele dag aan het spinnen in een te Was het niet saai 's nachts in dat glazen huis? Ik heb deze vraag de afgelopen dagen al een paar keer met 'nee' beantwoord en dat doe ik op deze plek graag nog een keer. Sterker, ik heb in mijn rol als sidekick bij Robin van Sambeek met plezier aanschouwd hoeveel leven en vertier er in een nacht op de Groeneplaats aan je voorbij trekt. Het zal goed half één zijn geweest voor we voor het eerst even met z'n tweeën in het glazen huis waren. Daarvoor hadden we onder meer Sinner in het huis met een akoestisch optreden dat ik ieder een kan aanbevelen, we hadden onverwacht bezoek van de band Landmark 105 en Jan Boon van de bioscoop was te gast om over films te praten. Het was zó vol in het huis dat Karina Zeeman zelfs twee keer rechtsomkeert maakte, voordat ze eindelijk naar binnen kon met de chocoladesmoothie die zij en Sanne Brugemann voor ons hadden gemaakt om de nacht door te komen. Dat het even rustig werd, kwam niet verkeerd uit. Onze 24 uur in het glazen huis (van donderdag 16.00 tot vrijdag 16.00 uur) begon meteen vol gas met onder meer een uur live-televisie van RTV Noord-Holland, een bezoek van Rogier Kruger en Heide Amende met hun pasgeboren zoon Jilles en een optreden van de OSG met de musical Mamma Mia. Daarna heb ben we het tot half een niet rustig gehad. Kort nadat we met zijn tweeën waren, hadden we buiten nog wat mensen die niet de hele avond op een colaatje hadden gezeten, maar die waren gelukkig niet vervelend aanwezig. Daarna rustig en stil? Nee hoor. We hadden een paar nachtelijke gesprekjes geregeld met personeel in De Gollards en de bakkerij in Oudeschild en Robin had wat Texelaars op Aruba en Sint-Maar ten gesproken die we in de nacht konden bellen. Was wel een ver schil om met uitzicht op een regen achtig en koud plein iemand aan de andere kant van de wereld te horen vertellen dat het dertig gra den was. Om half twee hadden we nog spontaan een gesprek met Bart Bosch over een leuke mail die hij ons had gestuurd. We zaten te twijfelen of we Bart onaangekon digd midden in de nacht konden bellen, maar hij was nog actief op Twitter en mijn vertrouwen in Bart als nachtdier bleek gelukkig gegrond. Voor je het weet is het zomaar tus sen drie en vier en zit de helft van je 24 uur er alweer bijna op. Voor dat we onszelf de vraag konden stellen in hoeverre er midden in de nacht nog geluisterd zou worden, stapte het antwoord binnen. Cor Barends was net terug van een tocht met de pierenvisboot Areni- cola, hij had geluisterd en het leek hem leuk ook even over werken in de nacht te vertellen. Zijn komst F/TT op de was voor ons een verrassing, maar ut Timmerman) Wel zo aangenaam. Cor zat een Achter de schermen beetje vooroverbogen voor de camera en kreeg ogenblikkelijk een dj Robin vi sms-je van een kijker dat hij recht- Glazen Huis op moest gaan zitten. De vraag of er nog gekeken werd, was dus ook meteen beantwoord. Let wel, we hebben het over circa kwart over vier in de nacht. Cor was na het gesprek amper de deur uit of Ron Witte stapte bij ons binnen. Hij was eveneens aan het luisteren en bedacht zich dat hij ook wel over zijn werk kon vertellen, hij moest om 5.00 uur beginnen bij de bier brouwerij. Het laatste stukje van de nacht waren we met z'n tweeën en kwam het moment dat zowel Robin als ik een dip te pakken hadden. Het voelde alsof ineens alle energie let terlijk uit het lichaam wegtrok en moeheid overheerste. Je vraagt je op zo'n moment enkel nog af hoe je de ochtend moet doorkomen. En dan zie opeens, nog in het don ker, mensen over de Groeneplaats voorbij fietsen. Ze fietsen even een De Thijsseschooi rondje extra over de bult, komen overhandigen. zwaaiend met de duim omhoog voorbij onder het glas langs en weg zijn ze weer. Het is bijna niet te beschrijven hoe opbeurend zoiets is op een moment dat je zwak bent. Het was ook tekenend voor de grote betrokkenheid die we alle maal tijdens de uitzending hebben En dan staan Sanne en Karina alweer op de stoep met een nieu we smoothie en is de ochtend echt begonnen. Een smoothie met bos bessen en ijsklontjes deze keer. Ijskoud, maar het zet daardoor je lichaam aan het werk om op gang te komen. De rest van de voeding bestond uit een paprikasoep en een bloemkoolsmoothie. Daar was het prima mee vol te houden om verder 24 uur langs niets te eten. In de vroege ochtend hadden we ook Hetty van Dijk over de vloer die testte of we medisch nog in goede Martin Trap staat waren. Dat ging vergezeld van de uitleg dat zo'n dip in de ochtend erbij hoort. We hebben er alle tien last van gehad. Daarna zette de dag zich al snel voort met onder meer bezoeken van de kinderen van de Thijsse schooi en De Buitelboet die geld voor het goede doel kwamen bren gen. Heel bijzonder om vanachter dat glas zoveel kinderen voor je te zien staan. Van moeheid is dan ook geen spoor meer te bekennen. Voor je het weet, is het middag en moet je erkennen dat het avontuur tegen het einde loopt. De verhalen van de vier andere teams waren hetzelfde; ook bij hen was er dag en nacht reuring. Dus op de vraag of we nog saaie momenten hebben beleefd in het glazen huis is het antwoord luid en duidelijk: nee! Jeroen van Hattum het glazen huis om de opbrengst van de kerstmarkt te het glazen n Ruud Weijers die de

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4