Zware omstandigheden bij strandcross Financieel advies tliewiAijaax Schaakmeester wint toernooi En Passant TEXELSE 5 COURANT Van Heerwaarden en Vinke klasse apart Harde wind en een zacht strand maakten de vierde Beach Chal lenge voor mountainbikers zon dagochtend tot een zware klus. Jordy Vinke was het beste tegen de zware omstandigheden opgewassen en won. Het parcours van de vierde Beach Challenge was een kilometer of tien langer dan voorgaande jaren. De deelnemers gingen van start bij paal 9 en reden vijftien kilome ter in noordelijke richting. Het keerpunt was bij de Slufter, waar na ze tegen de wind in buffelend terug naar paal 9 moesten. Niels Bakker, Roel Bakker en Jor dy Vinke namen direct na de start een voorsprong op de rest van het deelnemersveld. Na het keerpunt bleven de koplopers nog even bij elkaar, maar ter hoogte van paal 21 ging Vinke er vandoor. Hij bleek een maatje te groot voor de con currentie en won met ruime voor sprong. Roel Bakker won in de eindsprint van Niels Baker. Junior Sjors Jimmink leverde wederom een sterke prestatie door net voor Rob Bakker als vierde te finishen. De wedstrijd in de B-poule werd gewonnen door Willem Jimmink. Hij had zo'n twintig seconden voorsprong op Loek van Vliet. Ruud Vermeulen bleek met over macht de sterkste recreant. De jeugdrenners reden op een eigen, korter, parcours. In de C- categorie maakte Lola Bakker haar favorietenrol waar door met een kleine minuut voorsprong op Tijme Goenga als eerste de finish te bereiken. Dennis Bakker, Thijs Pijper en Diederik Jimmink eindi gen respectievelijk als derde, vier de en vijfde. Folkert Jimmink was veruit de snelste in de B-catego rie, voor Rick Bakker en Bram Zoetelief. Harmen Hottentot won in de A-categorie. Plattelandspuzzel Het e-mailadres bij de Kerst Plat telandspuzzel bleek niet juist. Oplossingen kunnen worden gestuurd naar: info@landbouwtexel. nl. VVV-campagne De voorjaarscampagne van de VW wordt gekoppeld aan het nieuwe SBS6-programma 'De Speld In De Hooiberg'. In de campagne ligt de nadruk op de bereikbaarheid van het eiland, onder het motto 'Texel, je bent er zo'. Deze campagne, die in het najaar van start ging, heeft inmid dels 12.000 aanvragen voor het Vakantiemagazine opgeleverd. De samenwerking met SBS levert nog meer aandacht voor het thema op, in de vorm van billboards, promo tiefilmpjes en de animatiefilm van Marco Bezoet de Bie. KNRM Stilte Vroeger, vroeger ging je op Kerst avond naar de Nachtmis. Tegen woordig zit je aan de buis gekluis terd om de totaalscore van Serious Request te volgen, daarbij ruzie riskerend omdat partnerlief naar de All You Need is Loft Kerstspe- cial wil kijken. Wat dat betreft is het nu stil op radio en TV. Maar ja, gelukkig ging het vrijwel naadloos over in de Top 2000, dan zijn we daar tenminste weer even zoet mee. Er is de laatste tijd nogal wat te doen geweest over de onaf hankelijkheid van de krant. Die zou dan gewaarborgd moeten zijn middels een redactiestatuut. Nou, ik kan u verzekeren dat Annie zo corrupt is als wat. Zij laat zich door niets of niemand de les lezen. Alhoewel? En zo hoort het ook, als columniste. Nadeel is dat je totaal geen zicht hebt op het grotere geheel waarin de column wordt geplaatst. De ene keer krijgt het onderwerp brede aandacht, de andere keer wordt het, zoals bezongen in een lied van Herman van Veen over Jacob Olie, belicht middels 14 regels bladzij 7. Maar ik durf er gif op in te nemen dat de Texelse variant van het Glazen Huis breed aan bod komt in deze krant. Vandaar dat Annie besloten heeft een gepaste stilte in te las sen als eerbetoon aan de actie. Texel is Nederland in het klein, zo wordt beweerd. Vanaf nu kunnen we rustig stellen dat Texel Neder land in het groot is. Want wat is er een geld opgehaald. Wat is er een aandacht besteed aan de strijd tegen kindersterfte. Wat was er sprake van saamhorigheid. Van daar die stilte. Stilte. Er zal inmid dels wel druk overlegd worden of de actie een vervolg krijgt. Vol gend jaar staat immers Leeuwar den op de agenda. Gaan we met z'n allen de Afsluitdijk over? Of halen we het 'echte' Huis naar Texel? Hoe dan ook, het bewijs ligt er dat het particulier initiatief tot iets groots in staat is. Annie wordt er stil van. Dat moet echter niet te lang duren, want er liggen genoeg onderwerpen te wachten. De lokale politiek is aan het rom melen, Staatsbosbeheer is - onder het mom van 'beheer' - de Den nen aan het verruïneren. We wor den niet warm of koud van OSG en Gemeentehuis. Kortom, vol gende week schreeuwt Annie u weer tegemoet! annie@texelsecourant.nl yOat gaat is onberekenbaar maar met Kager als ijverig cijferaar kan dertien best -fijn avo geluksgetal zijn Jos voenst u geluk in het nieut/oejaar. JOSKAGER Internationaal schaakmeester Henk Vedder uit Bunschoten heeft zaterdag in Oranje 't Vogel huis in De Koog het B&B Van der Vis en Den Boer Kersttoernooi gewonnen, dat voor de tiende maal werd georganiseerd door schaakclub En Passant. Hij mocht de hoofdprijs van €100,- in ontvangst nemen. Henk Vedder was met zijn rating van 2368 de gedoodverfde win naar, maar kreeg meer weerstand dan vooraf werd verwacht. Part time Texelaar Gert Both, die een rating heeft van 1946, snoepte hem knap een remise af. Mare Helder (rating 2121) wist zelfs van hem te winnen. Veelvoudig Texels kampi oen Jaap Dros was uitstekend in vorm. Samen met Laurens van Twillert deelde hij de tweede plaats, op slechts een half punt van win naar Vedder. Groep 1de groep onder de hoofd groep, werd gewonnen door Lucas Boots. Hij scoorde 6 punten uit 7 partijen en moest alleen zijn meer dere erkennen in Ernst de Reus, die met 5 punten als derde eindig de. Texelaar Jaap de Wijk werd tweede met 51/2 uit 7. In groep 2 draaide het uit op een spannende strijd tussen Abe Zijm, Co van Heerwaarden en Douwe Tjerkstra. De twee Texelaars en de Fries gaven elkaar geen duimbreed toe en scoorden alle drie 41/2 uit 7, waardoor ze de zege deelden. De goede sfeer tijdens het toernooi werd verbeeld door Henk Vedder, die bij de prijsuitreiking €100,- in ontvangst mocht nemen en dit bedrag direct gebruikte om alle aanwezigen op een rondje te trak teren. Keiharde hardrock zaterdagavond in café De Zwaan, waar het eerste Texelse hardrockfestival werd gehouden. Er was veel belangstelling voor het festival, waar onder meer werd opgetreden door enkele Texelse bands, die van Pieternel Geurts (vh Delorean) en Justin Sege- rink (Si nner)<Foto Peter van Heerwaarden en Cees Vinke hebben met een tweede achtereenvolgende rondewinst een flinke stap gezet op weg naar het Texels kampioenschap klaverjassen. Zij hebben nu een gaatje geslagen met de directe concurrenten. Van Heerwaarden en Vinke waren bijzonder goed op dreef. Na een flitsende start met bijna 2300 pun ten volgden twee goede partijen van ruim boven de 1800. Met een slotakkoord van ruim 2100 punten werd zelfs een score van ruim boven de 8000 neergezet. Met 8124 punten veroverden Van Heer waarden en Vinke de leiding in het algemeen klassement. De nummers twee, Tiny Zwaneveld en Theo Witte moesten het met meer dan 1100 punten doen en bleven net onder de 7000 punten steken. Zij haalden 6992 punten en deden eveneens goede zaken in het klassement. Zij staan nu der de. Ook de meervoudige kampioenen Fenny Caspers en Gerda Veeger zijn nog volop in de race. Zij behaal den met gelijkmatige scores de vierde plaats en kwamen tot 6813 punten. Ze staan nog steeds vijfde, maar hun achterstand van ruim 1800 punten is nog gemakkelijk goed te maken. Sjaak Koomen en Freek Veeger behaalden de vierde plaats met een score van 6678 punten en staan nu zesde in het algemeen klassement. Piet en Jaap van der Slikke zijn met een opvallend kampioenschap bezig. Na winst in de eerste ronde volgde de poedel in de tweede ronde. In de derde ronde ging het weer naar wens en behaalden ze met 6643 punten de vijfde plaats. De Van der Slikkes stuiteren op de ranglijst van boven naar beneden en weer van beneden naar boven. Dit keer stegen ze van de zeven tiende naar de elfde plaats. Het gemiddelde was met 6217 punten redelijk hoog. Er werden 35 mar sen gespeeld. In het algemeen klassement heb ben Vinke en Van Heerwaarden een gaatje geslagen. Ze hebben een voorsprong van bijna 1400 punten op Bas Tromp en Frans Stark, die nu de tweede plaats innemen. Daarachter zijn de ver schillen klein. Tiny Zwaneveld en Theo Witte staan derde op ruim 1500 punten. De voormalige lei ders Bart Weijdt en Piet Moree hadden hun avond niet en moeten nu genoegen nemen met een vier de plaats op ruim 1800 punten. Speaker Gerard 'Nubo' Numeijer interviewt tijdens de Texel Classic Race en Bikeshow motorcoureur Kees Dijkema (links) uit Oost, die succes boekte op menig klassieke motorrace. (f°k> Gem Timm&man) De presentatie zaterdag van de eerste bank van Novalishoeve gebeurde gelijktijdig met de opening van het vernieuwde restaurant en winkel in de zorgboerderij. Er wordt onder meer koffie, thee en appeltaart geserveerd en er worden allerlei producten verkocht die op Novalishoeve worden geproduceerd. FobGmdvmm*man) ZDH heeft donderdag gescoord bij Watervogels. De club uit Den Hoorn nam gratis een groot deel van de boedel over van de Helderse club die opgehouden is te bestaan. Twee wagens vol met doelen, dug outs, fietsenrekken en andere spullen verhuisden naar Texel. Op de foto voorzitter Nico van Heerwaarden, elftalbegeleider Louis Bakker, doelman Daniël Bakker en Stefan Hin die met zijn verreiker de hel pende hand bOOd. FotoGaadTimwamaa) VRIJDAG 28 DECEMBER 2012 Crossloop ZDH ZDH houdt zaterdag 29 december een eindejaarscrossloop. Het par cours is hetzelfde als bij de zomer se crosslopen. Er zijn diverse afstanden en (leeftijds)categorieën. De jongste jeugd gaat als eerste van start en loopt 1 kilometer. Oudere kinderen en volwassenen kunnen kiezen uit 4 en 8 kilometer. Ook is het mogelijk 4 kilometer te wandelen. Inschrijven kan vanaf 14.40 uur in de kantine aan de Witteweg in Den Hoorn. Kinderen starten om 15.15 uur, de anderen om 15.30 uur. De deelnemers krijgen bij binnenkomst een kop soep. Daarna is er de prijsuitreiking en een verloting met mooie prijzen. Sea Sheperd Na het lezen van uw artikel over de buitrug op de voorpagina van de Texelse Courant van 18 decem ber wil ik u toch deelgenoot maken van mijn ongenoegen. U stelt in uw berichtgeving over de diverse instanties die naar de buitrug op weg waren dat de organisatie Sea Sheperd een radicale milieuorga nisatie zou zijn. In de jaren zeven tig is Greenpeace groot geworden door dit soort acties. Zij waren destijds de helden om het voor deze mooie dieren op te nemen. Heden ten dage gaan de Japan ners vrolijk door met het jagen op walvissen en is er mondiaal geen organisatie die het voor de walvis sen opneemt, behalve Sea She perd. Door mijn beroep, kapitein op de RV Pelagia/NIOZ, zijn wij veelvuldig getuige wanneer deze dieren op de oceaan voorbij zwemmen en staat iedereen altijd met ontzag naar deze dieren te turen, stil van bewondering. Van daar dat ik bewondering heb voor deze, in uw ogen radicale, organi satie in de zaak tegen de walvis vangst. Maakt mij dit dan ook een radicaal? Zoals ik het in uw stuk lees, dus wel. Waarvoor dan dank. Wat die mannen en vrouwen van Sea Sheperd uitvoeren op verre afstand van hier, soms met gevaar voor eigen leven, vind ik dapper en bewonderenswaardig. Ik vind daarom de door u gebruikte term 'radicale milieuorganisatie' voor Sea Sheperd niet geheel objec tief. Als het voorkomen van afslachten van walvissen door organisaties als Sea Sheperd door u als radi caal wordt verwoord in de Texelse Courant, vind ik dat een rare manier van objectief verslag doen van gebeurtenissen. John Ellen, Oosterend. Spanning in damcompetitie De spanning in de onderlinge competitie van Damclub Ooste- rend-Texel is om te snijden. Vic Voskuil gaat aan de leiding, maar kan zich nog lang niet rijk rekenen. Gerrit Vlaming en Jos de Wolf nes telden zich de afgelopen weken stevig in de middenmoot en Frans Kuiper begint langzaamaan zijn vorm terug te vinden. Hij speelde een vlekkeloze remise tegen de bijna onverslaanbare Piet Bake- laar, tegen wie ook Voskuil geen potten kon breken. De lijstaan voerder moest met remise genoe gen nemen. Savané nam op zijn beurt Gerrit Vlaming stevig in de tang. Hij won een schijf, maar kreeg toen een combinatie om de oren, die zijn tegenstander een dam opleverde. Helaas voor Vlaming bleek deze tegen iemand van het kaliber Savané niet opgewassen en moest hij al vroeg op de avond opge ven. In de tussenstand heeft Voskuil een flinterdunne voorsprong op Savané. Beiden hebben al wel een gaatje geslagen ten opzichte van de nummer drie Piet Bakelaar. De competitie wordt in januari hervat. Komende zaterdag wordt het jaar lijkse sneldamtoernooi gehouden.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5