TEXELSE COURANT 1 L --i HLat Nieuwe stichting peuterspeelzalen Cjroen 7wartsJ~exels in het harL> 9 Vroege lente in stal familie Hin Hoogvliet bezorger OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12738 DONDERDAG 3 JANUARI 2013 De H.Johannes de Doperkerk in Den Burg bestaat dit jaar 150 jaar. Op 12 januari houdt de kerk open dag. Robin Hood Zorro, Napole on, Grote Smurf en Roodkapje reden rond in manege Aken- burg tijdens de Kerstbokaal O De perspectie ven voor 2013 geven reden tot zorgen als tot hoop, vertelt visserijvoorman Maarten Drijver. 'Those bikes kil led more people ^ÉF^r WïM than de Vietna 'Jüi mese war', zei een Amerikaan se motorrijder ooit tegen Hans Smit. fr-r-1, De watertemperatuur van acht graden Celsius was voor voor een kop warme chocola of snert. Het zonnetje gaf een grote menigte geen belemmering om op nieuwjaarsdag extra glans aan het evenement, dat al voor de 19e keer een duik te nemen in de Noordzee. Op drie stranden renden wordt gehouden op paal 28 en op paal 9 en 20 een wat kor- vele honderden enthousiastelingen het water in, om zich tere traditie heeft. Verderop een fotoverslag, daarna weer net zo snel richting strandpaviljoen te begeven ifoc De peuterspeelzalen op Texel zijn per 1 januari onderdeel geworden van de nieuwe Stich ting Peuterplezier Texel. De stichting valt onder de vlag van Kinderopvang Olmenhoeve Texel. De peuterspeelzalen werden sinds 2005 beheerd door welzijnsorgani satie Pharos Texel, maar daar is een einde aan gekomen door de fusie van Pharos, de SWOT en het maatschappelijk werk tot de nieu we organisatie Texels Welzijn. De Stichting Peuterplezier Texel beheert peuterspeelzalen Olleke Bolleke in De Koog, de Kokkeltjes in De Cocksdorp, de Kooterkeet in Oudeschild en Spelemaer in Den Burg. Bij de speelzalen in de bui tendorpen verandert weinig. Spele maer verhuist van het gebouw van De Fontein naar de iets verderop gelegen locatie van de Olmenhoe ve in Den Burg krijgt daar de nieu we naam De Olmpjes. Den Hoorn en Oosterend hebben al een paar jaar geen peuterspeelzaal meer. Volgens Marleen Keijser en Janine Bakker van de Olmenhoeve is het allemaal snel gegaan. In oktober toonden zij belangstelling voor het peuterspeelzaalwerk en begin december kregen zij van de gemeente te horen dat het aan de nieuwe stichting werd toegekend. 'We zijn daarna meteen aan de slag gegaan ouders te informeren, zodat zij weten waar ze aan toe zijn.' De meeste leidsters gaan mee naar de nieuwe stichting. Volgens Keijser en Bakker is het belangrijk dat de speelzalen blijven bestaan. 'Het zijn sociaal-maat schappelijke voorzieningen waar peuters zich leren ontwikkelen en waar ouders elkaar ontmoeten.' De visie op het peuterspeelzaalwerk is hetzelfde als de visie van de Olmenhoeve: het kind staat cen traal. De nieuwe stichting wil wer ken met groepen van maximaal twaalf kinderen. 'Je mag bij het peuterspeelzaalwerk groepen van zestien kinderen hebben, maar als het er twaalf zijn kun je elk kind beter aandacht geven.' Per groep zijn twee professionele leidsters aanwezig. Zaken als vroegschool- se educatie en Boekenpret blijven gehandhaafd. De nieuwe stichting krijgt, net als voorheen Pharos, van de gemeen te jaarlijks €120.000,- om het peu terspeelzaalwerk betaalbaar te houden. In Den Burg is er elke och tend speelzaalwerk, in Oudeschild vier ochtenden in de week en in De Cocksdorp en De Koog wekelijks twee ochtenden. Ouders blijven zoals voorheen een ouderbijdrage betalen voor het speelzaalwerk. De hoogte daarvan is afhankelijk van het inkomen. De peuterspeelzalen op Texel heb ben door de jaren heen inmiddels onder verschillende organisaties gevallen. Eind 2001 gingen de speelzalen over van de toenmalige Stichting Kinderopvang Texel naar het landelijke Catalpa dat zich in 2005 terugtrok, waarna Pharos zich over de zalen ontfermde. Keij ser hoopt dat de nieuwe Stichting Peuterplezier Texel een eindstation is voor de speelzalen. 'We hebben er veel zin in en we zorgen dat de stichting een organisatie wordt met lage drempels en korte lijnen.' De winter is nog maar een paar weken oud, maar in de schuur van Kees en Trinet Hin van boerderij Hoogvliet aan de Nieuwlanderweg nabij de rotonde lijkt het al voor jaar. De stal doet sinds de kerst dienst als kraamkamer. Zaterdag, tijdens de open dag van het bedrijf, kon den belangstellenden een kijkje nemen bij de lammetjes, zoals dit pasgeboren exemplaar. Er was veel animo voor de open dag. Vuurwerk vernielt groencontainer Van een groene container van bewoners van het Vermanings pad in De Waal bleef met oud en nieuw niet veel meer over dan een gesmolten restant. Rond de klok van negen uur werd er bij de bewoners aangebeld door twee jongens, met de mededeling dat zij een container naast huis zagen branden. De container was Restanten toen al voor een groot deel afge brand, maar de vlammen sloegen er nog behoorlijk uit. 'We besloten emmers water was de brand de vuurwerkbrand zelf met water geblust. Dankzij de alertheid van beide jonge mannen is erger voor komen!', aldus de vrouw. te blussen, voordat we de brand weer zouden bellen. Met enkele Rustig verlopen jaarwisseling Texel heeft een rustige jaarwis seling beleefd. Volgens een woordvoerder van de politie waren er geen bijzonderheden en hetzelfde geldt voor de brand weer. Het was volgens de politie wel druk met stappers in het uit gaansleven. Voorafgaand aan oud en nieuw werden twee woningen in Den Burg door vuurwerk beschadigd. Een huis aan de Tjakkerstraat liep in de nacht van vrijdag op zaterdag forse schade op doordat een vuurwerk- bom door de brievenbus naar bin nen werd gegooid. De voordeur Lichaam vrouw gevonden op Hors Wandelaars hebben dinsdagmid dag op de Hors het levenloze lichaam van een vrouw aange troffen. Volgens de politie gaat het om een 69-jarige vrouw uit Den Helder die sinds 24 december werd vermist. De vrouw is vermoedelijk door ver drinking om het leven gekomen. Er waren geen sporen van een mis drijf op het lichaam aanwezig. De politie heeft het stoffelijk over schot met behulp van de KNRM naar een mortuarium gebracht waar het werd onderzocht. TEXELSE@COURANT Wij zijn met spoed op zoek die voor ons de krant wil bezc gen in de wijk 't Horntje Het gaat totaal om 86 abonnees van 't Horntje en het buitenge bied tot de Watermolenweg en stukje van De Redoute. Omdat het buitenwijk be- ti eft rdt ding betaald informatie Ed Witte, v 0222-362600 of info@lenr.nl. werd geheel vernield en er spron gen ruiten door de klap. Een nacht eerder vloog aan de Lieuwstraat een ruit aan diggelen doordat er vuurwerk tegenaan was geplakt. Volgens een woordvoerder van de politie zijn de zaken in onderzoek. Vuurwerk en een rookbom zorgden op oudejaarsdag voor commotie bij de Thijsseschool in Den Burg. Nadat die waren afgegaan leek het of er brand in de school was uitge broken, waarna de brandweer uit rukte. De brandweer moest na de jaarwisseling ook nog op pad voor een automatisch brandalarm in een hotel, maar daar bleken sterretjes de oorzaak te zijn. Dartsfinalist komt naar Texel Michael van Gerwen, vice-wereld- kampioen darts, komt volgend weekend naar Texel voor de vijfde editie van de Texel Darts Trophy op De Krim. De Brabander heeft op Texel een eer hoog te houden, vorig jaar was hij winnaar in het singetoernooi voor de mannen. Meer over de Texel Darts Trophy elders in deze krant. Q2Eaïra vtm Os CEg SNELCODE: 606 Westend www.texelseautopagina.nl texelse' coi.r\ni Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op .txl Bekendmakingen terug- I brengen van de nieuwjaarsduik

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1