FAMILIE Moldaviërs blij met Texelse hulp Edip Muric wint Krim FIFA-toernooi Seen en (Bram Dankbare Moldavische moeders en kinderen vormen samen de zin 'Thank you Texel'. Veel fijne herinneringen, verzachten de smart. Voorgoed uit ons midden, maar niet uit ons hart. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft gedaan en betekend, nemen wij afscheid van mijn lieve vrouw, moeder en oma Maria Anna van den Berg-Witte Ria Texel, Alkmaar, 13 juli 1926 t 3 januari 2013 Cees van den Berg Mare en Ilse Daphne Sofie Middelton 2 1791 TC Den Burg i is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 8 januari 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 9 januari om 13.30 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij Ria begeleiden naar haar laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: M. van den Berg, Grensweg 106, 1791 NK Den Burg. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan ver zoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze buurtgenote Ria van den Berg Wij wensen Kees, Mare en Ilse en overige familie sterkte met dit verlies. Wij wensen de familie Van den Berg veel sterkte toe met de verwerking van het verlies van mevr. Van den Berg-Witte Namens alle medewerkers van Vakantiecentrum Dennenoord, Attent Dennenoord, Restaurant Dennenoord. Ons moeders liefste laatste wens is eindelijk in vervulling gegaan! Tiny van der Wal- van der Weide Den Helder, 15-11-1924 t Den Burg, 07-01-2013 "Vergeet niet alle medewerkers en bewoners van Verpleeghuis Texel te bedanken èn dokter Waverijn. Het is goed zo". Namens allen: Hetty van Dijk Hendrik van Dijk Alle medewerkers en bewoners van Verpleeghuis Texel èn dokter Waverijn willen wij hartelijk danken voor de uitstekende en liefdevolle zorg aan onze moeder, groot- en overgrootmoeder besteed. Familie Van Dijk Familie Van der Wal Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve zus en tante Ria van den Berg-Witte C.H. Huybregts t G. Huybregts-Witte (Australië) H.J. Kager t J.Kager-Witte M. Boogaard D. Boogaard-Witte en kinderen De uitvaart vindt plaats in crematorium Schagerkogge op zaterdag 12 januari a.s. om 13.45 uur. 't Hof 20,1794 AZ Oosterend 'December 2012 was voor ons een roe rende en ontroerende maand.' Dat schrijft Ria van der Vis van de stichting Hulp Oost- Europa Texel in een terugblik op de actie waarbij straatarme bewoners in Roeme nië en Moldavië de afgelopen weken wer den geholpen met Texelse hulpgoederen. Van der Vis meldt dat de goederen voor Brasov en Scornicesti in Roemenië goed zijn aangekomen. 'Heel veel mensen wer den in de kersttijd verblijd met voedsel dat op Texel is ingezameld. De gehandi capte Andrea in Baie Mare heeft een kin- derrollator en een aangepaste kinderfiets gekregen en voor haar broertje en zusjes was er ook een fietsje, zodat ze samen kunnen oefenen.' In Moldavië werd de hulpactie bemoei lijkt doordat er veel sneeuw was geval len. Vaste hulpverlener Liuda, met wie de Texelse stichting al jaren samenwerkt, rapporteerde dat de auto waarmee ze reed steeds met de hand moest worden geduwd, 'zodat je 's avonds helemaal ge broken bent'. Een hoogtepunt vormde de bijeenkomst in een schouwburg, bezocht door zo'n 125 alleenstaande moeders en hun kin deren. 'Vanwege het slechte weer kon niet iedereen komen. Maar hun plaats werd opgevuld door anderen, die op de gang stonden te wachten en riepen dat zij ook graag naar binnen wilden.' Voor de vrouwen waren er pakketten met voedsel en gebreide kleding, de kinderen kregen iets lekkers. Twee (christelijke) zangers luisterden het programma op en de dochters van Liuda voerden een kerst spel op. De hulpverleenster zelf vertelde waar de hulp vandaan kwam. 'ledereen riep in koor thank you, maar het is jam mer dat jullie dat niet konden horen, daarom maakten we foto's. Moeders gin gen blij naar huis, sommigen zelfs met tranen. Het belangrijkste voor hen, waar ze dankbaar voor zijn, is, dat er iemand is die aan hen denkt!' Eerste kerstdag bezocht Liuda een school voor invalide kinderen in het zuiden van Moldavië en tweede kerstdag was ze in het dorp Baltsati, waar ze in totaal 72 kinderen uit arme (probleem)gezinnen op een kerstlunch trakteerde. Na afloop bracht ze voedsel naar kinderen die niet kunnen lopen. 'Ook de leiding van dit in stituut vroeg me om grote dank over te brengen aan al degenen die geld en goe deren gaven. De mensen hadden dat niet durven dromen.' Een dag later kon Liuda dankzij de Texelse goede gaven een diner verzorgen voor de bewoners van een reva lidatiecentrum. De afgelopen dagen werd, voor het derde achtereenvolgende jaar, een bezoek ge bracht aan een opvanghuis voor ouderen en gehandicapten in Chisinau. Met in to taal 260 inwoners telde dat veel meer be woners dan de voorgaande jaren. 'Daar door was er eigenlijk niet genoeg geld om een voedselpakket te geven. We kwamen ongeveer duizend euro tekort. Maar na lang wikken en wegen hebben we uitein delijk besloten dat alle bewoners voedsel moeten ontvangen. We vertrouwen erop dat dit geld er komen zal', aldus Van der Vis. Ook is nog veel nodig om alleenstaande ouderen te kunnen helpen. De bedoeling van Liuda en de Texelse hulpverleners is hen in ieder geval van voedsel en brand stof voor de kachel te kunnen voorzien. Bijdragen kunnen worden gestort op bankrekening 36.25.21.905, ten name van Stichting Hulp Oost-Europa Texel. We keren de boel weer eens binnenstebuiten, dus a.s zon dag om 17.00 uur gaan we-tij delijk- SLUITEN! Vrijdag 15 fe bruari gaan we om 10.00 uur weer OPEN, kom Dan gerust weer binnenlopen! Koffie-cafe Inn de Knip, tel: 319946 Hairstyling Talou werkt op af spraak, di.t/m zat. Tel. 320473. Gezocht: woonruimte voor medewerker L&R, eigen op gang, internet en kookgele genheid. Max. 250.- p.mnd. Den Burg of omg. Reacties: drukkerij@lenr.nl. I.v.m. Texel Darts Trophy 2013 is het Kinderspeelparadijs Texel gesloten van vrijdag 11 t/m maandag 14januari. Persoonlijke en Relatie Coa ching! Meer info: www.veran- derjetoekomst.nl Opruiming bij Watersport Texel-Oudeschild. 50% op winterjassen van Gaastra, Helly Hansen en Kjelvik. 40% op fleece, softshell, enz. Gebakken zeetong, in de bo ter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor reservering, 319310. I.v.m. Texel Darts Trophy 2013 is het Kinderspeelparadijs Texel gesloten van vrijdag 11 t/m maandag 14januari. Cursus Spaans. Donderdag 17 januari a.s. start een nieuwe cursus Spaans voor beginners in Oudeschild. Aanvangstijd: 20.00 uur. Interesse? Voor meer info, bel: Antje Schoe- huys, tel. 0222-313446/06- 81305474. Auto Service Centrum, ban den, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en ser vice aan witgoed en huishoud, apparaten. Nollekoog 10, tel. 327707. www.haardhout-texel.nl Goe de kwaliteit en snelle levering, 06-38935253. Het kan deze week nog allemaal; van "een bakkie" tot een meeneem-maal" (dinsdag hutspot compleet) en van een uitgebreid ontbijt tot snel-lekker-eten-want- weinig-tijd". Zondag om 17.00 uur kan dat niet meer; pas 15 februari openen we de deuren weer! Koffie-cafe Inn de Knip, Den Hoorn, tel: 319946 Opruiming bij Watersport Texel-Oudeschild. 50% op winterjassen van Gaastra, Helly Hansen en Kjelvik. 40% op fleece, softshell, enz. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www. texel sea utopagi na.nl Mooie karpetten vanaf €29,00 bij Bosma slapen en meer... Waalderstraat 6. www.texelseautopagina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Verkoop tweedehands meubi lair: eettafel l.eiken; bankstel eiken/leer, 2 en 3-zits en fau teuil; salontafel eiken/ stenen blad, doorsn. 1 m; hoekbank I. eiken; olieverfschilderij 'bos weg'. Prijs n.o.t.k. Bez./ver- koop: 10 jan. van 10-20 uur. Californiëweg 26 a, bung.park 'Hoogeland. Een Inn-de-Knip-bericht: wij gaan gauw een maandje dicht! U kunt tot a.s. Zondag 17.00 uur nog binnenlopen, daarna gaan we pas 15 febru ari weer open! Koffie-cafe Inn de Knip, tel: 319946 Auto Service Centrum, Marico- weg 3, tel. 315588. Lekker warme flanel. Dekbed overtrekken en hoeslakens bij Bosma slapen en meer...Waal- derstraat 6. Jeugdtrainers van Feyenoord bezochten zaterdag de eerste editie van het Krim FIFA-toernooi op het gelijknamige vakan tiepark. 39 Deelnemers speelden de po pulaire voetbalgame waarbij interlands werden uitgevochten op beeldscherm. Winnaar van de eerste editie werd Edip Muric (Real Madrid). De organisatie is tevreden, 'ledereen was fanatiek en de avond verliep sportief. We waren blij met het bezoek van de jeugdtrainers van Fey enoord die een kijkje kwamen nemen tij dens het toernooi.' Op het volgende toernooi, dat kenbaar gemaakt wordt via Facebook, hoopt De Krim nog meer deelnemers te mogen ver welkomen. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoons en broertjes Gisteren 50 So what!? Tim, Maartje en Job Timmerman-van Hattem Houtsniplaan 1 1826 GD ALKMAAR

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3