n© OPINIE TEXHAGBvDA.NL TESO Of bak ik ze nu te bruin? TEXELSE COURANT DINSDAG 8 JANUARI 2013 Een uitgebreid overzicht van activiteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http://rn.texelagenda.nl/nl. Dinsdag 8 januari 20.00 uur Tamara Kuijper van De Go Hards vertelt bij FNV Vrouwenbond over ouderenzorg vroeger en nu. Locatie is De Poort aan de Elemert in Den Burg, aanvang 20.00 uur. 20.00 uur In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt geklaverjast voor het goede doel. Aanvang 20.00 uur. Deelna me kost €3,50 per koppel. Voorstellingen Cinema Texel 13.00 Het bombardement 14.00 Alles is familie 20.00 The Hobbit: An unexpected journey 3D 20.15 James Bond - Skyfall Woensdag 9 januari 13.30 uur In alle dorpen zijn punten ingericht waar tussen 13.30 en 15.30 uur kerstbomen kunnen worden ingeleverd. 17.00 uur De gemeente houdt van 17.00 tot 19.00 uur een nieuwjaarsbijeenkomst in het ge meentehuis in Den Burg. 20.00 uur Jan-Berend Stuut van het NIOZ geeft in de Jozefschool in Den Burg een lezing voor het IVN over Saharastof en het klimaat. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel 13.00 De vijf legendes 3D NL 13.30 De groeten van Mike! 15.30 The Hobbit: An unexpected journey 3D 16.00 Wreck-it Ralph 3D NL 19.30 Amour (serie FilmArt) 20.00 The Hobbit: An unexpected journey Donderdag 10 januari 19.00 uur Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare nabij De Koog) kan bij helder weer vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren worden geke ken. Voor informatie en opgave: tel. 06- 53340063. 19.00 uur Het Gemini Ziekenhuis in Den Helder ver zorgt van 19.00 tot 21.00 uur een voor lichtingsbijeenkomst voor zwangeren en hun partners. Opgave: psb@gemini-zie- kenhuis.nl. 20.00 uur In de Oceaanzaal van het NIOZ begint om 20.00 uur een kennisavond over land schappelijke ontwikkelingen regelgeving. Met onder meer een lezing van land schapsarchitect Dirk Sijmons. Aanmelden via info@duurzaamtexel.nl. 21.00 uur In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Take this waltz'. Aanvang 21.00. (Eventueel in combinatie met een diner.) Vrijdag 11 januari 20.00 uur Op vakantiepark De Krim nabij De Cocks- dorp begint om 20.00 uur de drie dagen durende strijd om de Texel Darts Trophy. Meer informatie: www.texeldartstrophy. nl. 20.30 uur In café De Compagnie op de haven in Ou- deschild begint om 20.30 uur een jamses sion met de band @last and friends. Voor deelnemers is er een gratis consumptie, ledereen is welkom. ZON, MAAN, HOOG WATER Verwachte tijden van hoogwater ter red Di. 08 jan 04.04 en 16.30 uur Wo. 09 jan 05.15 en 18.05 uur Do. 10 jan 06.35 en 19.16 uur vr. 11 jan 07.34 en 20.16 uur Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. Zon Op Onder Wo 08 jan 08.45 u r 16.49 uur Do 10 jan 08.45 u r 16.51 uur Vr 11 jan 08.44 u r 16.52 uur De Dokter Wagemaker ligt tot 1 februari aan de onderhoudskade. Gedurende die periode fun geert de Schulpengat als dienstboot en worden geen extra afvaarten verzorgd. De komende week worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 369 600 of w o.nl. OUD PAPIER ScoutingTexel haalt donderdag oud papier op in de wijk Waalderstraat, Marelstraat, Burgerhout straat, Jan Reystraat, Wilhelminalaan, Achterom. Een compleet overzicht en informatie over de e-mailservice van ScoutingTexel is te vinden op de website http://scoutingtexel.nl. iTAI I SI. ,C(H RWI Verschijnt op dinsdag en vrijdag UITGAVE Mediabureau Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg REDACTIE Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl BUITEN WERKTIJD Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 50 AANLEVEREN KOPIJ Sportverslagen: lengte circa 380,180 of 90 woor den. Andere verslagen en aankondigingen: 320, 160 of 80 woorden. Evt. met foto. Ingezonden brieven: maximale lengte 540 woorden. Kopij opsturen naar: redactie@texelsecourant.nl. ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222 - 314111 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedin gen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, ge vestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. ABONNEMENTSPRIJZEN 2013 Per halfjaar €48,80 €47,05 (automatisch) Per jaar €95,75 93,35 (automatisch) Extra kosten verzending per post €7,50 per jaar. Bij verzending naar het buitenland zijn porto kosten verschuldigd. BEËINDIGING ABONNEMENT Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. www.texelsecourant.nl Volg ons op facebook en twitter. Hoe vind jij ze lekker? Ja, lekker bruin, knapperig, met rozijnen en goed gaar. Heerlijk, je kunt me er midden in de nacht voor wakker maken. We hebben er weer van gesmuld, die oliebollen, appelflap pen, heet zo uit de pan, maar ook the next day, nog erg lekker hoor! Maar ja, in het nieuwe jaar met de nieuwe voornemens moeten de pondjes er weer af. Overal verschijnen afslankboeken, tips, goeroes om straks weer strak, zon der zwemband in de bikini on the beach te verschijnen. Verantwoord eten en ze ker bewegen is goed voor het silhouet! Ik ben eens een kijkje gaan nemen bij het kickboksen, hoorde van een hele groep actievelingen hier op ons eiland, en wou de Texelse Badr Hari wel eens bewonde ren. Ik was blij verrast, rondjes hardlopen, sprintjes en push ups waar de atletiekver eniging jaloers op zou zijn. En dan het kicken, de benen hoog in de lucht, in een pittig tempo, onder een goe de gedisciplineerde leiding. Ja, ook een paar pittige meiden sprongen en schop ten door de lucht, wisten hun mannetje te staan, ledereen vol respect naar elkaar toe. Zo zie je maar, hoe je soms een ver keerd beeld kunt hebben, vooroordelen zijn gauw gemaakt. En dat overkwam me deze week nóg een keer. In gesprek met een oude dame, over zinnige dingen in deze donkere weken te doen, vertelde ze dat ze heerlijk aan het lezen was. Na alle drukte van de visite met de jaarwisseling, had ze drie mooie boeken achter elkaar uit gelezen. Waar ik dacht aan een trilogie van Margreet van Hoorn of Catharine Cookson, was ik verbaasd met het antwoord op de vraag: 'Wat zijn het voor mooie boeken?' 'Fifty shades of grey', sprak ze rustig. Ik schoot in de lach. Waar ik het schaam rood af en toe op de kaken had bij het lezen van het eerste deel, was deze me vrouw gepakt door de schrijfster en ver der gaan lezen. Ze vertelde dat de boeken steeds mooier werden en de achtergron den van de hoofdpersoon steeds begrij pelijker. Ja, Jozien en dat ook nog op een E-reader! Je loopt achter vrouw! Nu schijnt het dat een goede verbranding van calorieën ook wordt verhoogd door de sport tussen de lakens. Zelfs slapen is erg goed, word je heel slank van. Dat is mis schien voor mij een goed idee. Nee Jozien, kom op zeg. Ze vragen dames, meisjes, voor een nieuw op te richten sportclub op ons eiland. We moeten leren om handig om te gaan met de ballen, ja het is heus dames van Texel. Geef u massaal op! Het verhoogt uw verbranding, sprintvermo gen, silhouet, libido en balbehendigheid. Hier is uw kans bij het handbal. Of bak ik ze nu te bruin? Jozien Kans op prijs website over Russenoorlog De website www.derussenoorlog.nl van oud-Texelaar Arnold van Bruggen maakt kans op de Geschiedenis Online Prijs. De website staat inmiddels in de top 20 van historische sites die de meeste kans maken op de prijs. In totaal dingen er 225 historische websites mee. De Geschiede nis Online Prijs is een initatief van het His torisch Nieuwsblad, Archieven.nl en het Nationaal Archief. De prijs, die jaarlijks wordt uitgereikt, is een waardering voor sites die historische informatie goed toe gankelijk maken. Er kan de komende tijd nog gestemd worden. Dat is mogelijk via www.geschiedenisonlineprijs.nl en ook via www.derussenoorlog.nl. Dinsdag 12 februari wordt de prijs uitge reikt. Er zijn inmiddels meer dan zesdui zend stemmen uitgebracht. Nieuwjaar Ten eerste wil ik iedereen de beste wensen wensen. Een goed jaar met veel gelach en geluk. Een jaar waarvan je aan het eind kunt zeggen: dit is een goed jaar geweest. Het altijd toch een beetje bijzonder. Een nieuw jaar. Ook al is het gewoon van de ene dag naar de andere dag veranderen, je verandert op hetzelfde moment van jaargetal. Mensen hebben goede voorne mens en beginnen weer opnieuw. Goede voornemens als stoppen met roken of echt gaan sporten en afvallen. Zelf heb ik geen goede voornemens. En wanneer ik wel goede voornemens zou hebben, zou ik die ook niet met iemand delen, want wan neer je gezegd hebt datje vanaf 1 ja nuari bijvoorbeeld meer taarten gaat bak ken of viool gaat leren spelen dan moet je je daar eigenlijk aan houden ook. Bij de meeste mensen zijn de goede voorne mens na een maand dan ook weer verge ten en verborgen. Maar elf maanden later zijn je goede voornemens van dat vorige jaar dan gelukkig weer een maandje op nieuw goede voornemens geworden. Waarom zou je eigenlijk alleen na de jaar wisseling goede voornemens nemen? Het zijn goede dingen, dus misschien als je ze midden in het jaar plant en dan ook nog na je verjaardag, dan wordt het iets om je echt aan te kunnen houden en om mee door te gaan.. Toch vind ik oud en nieuw wel een van de leukste dingen die gevierd worden. Dat komt naar mijn idee omdat oud en nieuw op bijna de hele wereld gevierd wordt, maar ook omdat je minstens een uur bezig bent met fami lie en vrienden een goed jaar te wensen thuis en wanneer je 's avonds in De Koog komt. ledereen is blij en wil weer fris het nieuwe jaar in. Sommige mensen doen dat ook door een duik te nemen in de koude winterzee. Nu is het voor Texelaars heel makkelijk om te duiken, aangezien er overal om ons heen zee is, maar mij zal je er voorlopig nog niet tussen zien staan. Misschien wanneer de opwarming van de aarde grote effecten op Texel gaat heb ben. Vanaf dit jaar ben ik al wel elk jaar met de Nieuwjaars duik op het strand, maar dan gewoon achter mijn vertrouw de dienblad en met kleren aan. Katja Schraag ONGEZOUTEN MAA Tsjonge, jonge, wat heeft Annie weer een reacties gehad op de laatste co lumn. Vooral uit De Koog kwamen veel steunbetuigingen. 'Geen nood', is de boodschap. SBB is medevoorstander van weer een Klimbos, naast het enor me klimpark op De Krim. Prachtig hoor, Annie is er geweest en ik waande me Tarzan en Jane tegelijkertijd. Dat voegt iets toe aan het eiland, maar is één zo'n bosje niet genoeg? Is ook een kwestie van gunnen, toch? Maar goed, omdat SBB de filosofie heeft dat elk jaar zo'n 25 procent van de bo men wordt gekapt, kan het niet anders dan dat het Klimbos in De Koog binnen vierjaar weer tegen de vlakte ligt. Aftel len dus. En wellicht is het een idee om straks, als er weer hekken om De Koog staan, toegang te heffen, inclusief en tree tot het bos. Het meest schrijnend is dat - waar de lokale bevolking massaal tegen is - dat park er gewoon komt. Leve de democratie! Maar ja, als apen hoger klimmen willen, ziet men gauw hun blote billen. Ook de gulle hand van de gemeente komt vaak op het bordje van Annie te liggen. Nu blijkt, dat Tesselaars bang zijn om met naam en toenaam te re ageren, want je weet maar nooit, met die gemeente. Je hebt ze toch nodig. Vandaar de oprichting van MAA: Meld Annie Anoniem. Onder toevoeging van een briefje van 50, wordt uw naam uit de krant gehouden. Veel reacties op het Dorianfonds, met een mooi woord Foundation genaamd. Nou, ik kan u verzekeren, van het giga- bedragvan maar liefst €15.000 kun je in een parfumerie maar heel weinig foun dation kopen. Als er trouwens al geld in die pot zou zitten, want voorlopig is de bodem nog steeds in zicht. Nu is er bedacht dat het fonds ter on dersteuning is van talentvolle sporters die kampen met een 'geografische be lemmering'. De één heeft ADHD, de ander is dyslectisch, de derde heeft een geografische belemmering. Gaat dat eigenlijk wel samen met topsport? Een geografische belemmering. Google kent het niet, laat staan Google Earth! Hoe verzinnen ze het. Als je naar een dartstoernooi in Den Helder wilt, maar er vaart geen boot terug? Zoiets? Maar goed, voor zo'n luttel bedragje kun je echt geen bruggen slaan. Hoogstens één met ongelijke leggers. Annie@texelsecourant.nl Kom nou, niet te vlug opgeven in het nieuwe jaar. Die vragen voor de nieuws- en kennisquiz heb je toch zo bij elkaar verzonnen? Dat lukt een paar Texelaars in een uurtje. Woelmuis zorgt alvast voor een begin. Om welke camping op Texel werden afgelopen zomer hekken gezet? Wat is er kennelijk crazy aan Dorian? Welk soort walvis spoelde in december dood aan op de Razende Bol? Welk Texels restaurant behield zijn ster? Hoe heet de straat in Den Burg waarlangs afgelopen zomer brand uitbrak? Hoeveel euro stop te een Texelaar gemiddeld in het glazen huis? Welke musical voerden leerlingen van de OSG afgelopen najaar op? Hoe heet het museum in Oudeschild nu? In welk dorp moest de school dicht? Welke Texelaar werd nationaal kampioen blind bierproeven? Welke krant op Texel kreeg in 2012 een erepenning? Oudheidkamer zoekt badspullen 1920

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6