SPORT PROGRAMMA Groot gymfeest in Beatrixzaal Texel'94 verslaat trainers Feyenoord Gymnastiekvereniging Texel heeft zon dag in de Beatrixzaal in Den Burg het Grote Gymfeest gehouden. Circa zeventig kinderen deden mee aan de diverse acti viteiten die op stapel waren gezet. Het gymfeest was bestemd voor zowel peuters als jongeren op de OSG. Het pro gramma begon 's morgens met peuter en kleutergym. Da a na was er gym voor jongens en meisjes van de basisscholen en vervolgens springen voor de ook al wat oudere kinderen. Het feest werd af gesloten met FreeRunning voor vrijwel alle leeftijden. Daarbij moesten de deel nemers op de tumblingbaan over een aantal blokken heen springen. FreeRun ning is een sport waarbij voorwerpen in de openbare ruimte worden gebruikt om overheen te springen ofte klauteren. Het gymfeest was een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie om mensen kennis te laten maken met gym. Olympisch kampioen Epke Zonderland is de promotor van het feest dat op diverse plekken in het land werd gehouden. GVT had voor de gelegenheid een 'kartonnen Epke' in de zaal staan. Er kwamen leden van de gymvereniging op het feest af, maar ook andere belangstel lenden. Woensdag 9 januari ZDH 2-Sport 2000 1 Hoogendijk 18.30 NBC/Steen VR2 -WSVR2 Hoogendijk 19.20 NBC/Steen 5-Texel 3 Arnout 20.15 Sport 2000 2-Krim 2 Arnout 21.05 Zaaldienst: NBC/De Steenenplaats Donderdag 10 januari NBC/Steen 4-ZDH 1 Vonk 19.20 NBC/Steen 3-De Koog 2 Vonk 20.15 RABBouw4-Krimi Bakker 21.05 Zaaldienst: SV Oosterend Vrijdag 11 januari Oosterend 1-RAB 1 Hoogendijk 19.20 RAB 5-NBC/Steen 1 Ba rends 20.15 Mantje 1-Mantje 2 Bakker 21.05 Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen. MAB Nieuwjaarsrit MAB Club Texel houdt zaterdag 12 janu ari een nieuwjaarsrit. Vanaf 19:30 kun nen deelnemers voor deze oriëntatierit zich inschrijven bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland, in Den Burg. De start is vanaf 20.00 uur. De rit wordt uitgezet door Anne de Vries. De finish is bij café De Kombuis op de haven van Oudeschild. le dereen kan zich inschrijven, de kosten zijn €7,- per auto. Toernooi E-pupillen Ter overbrugging van de winterstop spe len de Texelse E-pupillen zaterdag 12 ja nuari een zaalvoetbaltoernooi. Dit wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen in Den Burg en duurt van 10.00 tot circa 16.00 uur. De ploegen worden verdeeld over twee poules. Poule B AC Milan-Udinese 10.00 Parma-lnter 10.17 Udinese-Lazio Roma 10.35 Inter-AC Milan 10.52 Parma-Lazio Roma 11.10 Inter-Udinese 11.27 Lazio Roma-AC Milan 11.45 Udinese-Parma 12.02 Lazio Roma-lnter 12.20 AC Milan-Parma 12.37 Poule A Fiorentina-Napoli 13.00 Oosterend-SVC 13.17 Napoli-Juventus 13.35 SVC-Fiorentina 13.52 Oosterend-Juventus 14.10 SVC-Napoli 14.27 Juventus-Fiorentina 14.45 Napoli-Oosterend 15.02 Juventus-SVC 15.20 Fiorenti na-Oosterend 15.37 Zaalvoetbal Voetbal Texelse pupillencompetitie E-pupillen spelen toernooi in sporthal Ons Genoegen (programma elders in deze krant). Zaterdag 12 januari Oosterend-DSS Oosterend 2-Kleine Sluis 3 Kleine Sluis Bl-Texel'94 BI Texel'94 B2-Vesdo BI JVC B4-Texel'94 B3 Den Helder B2-De Koog BI Texel'94 MBl-Berdos MB1 Winkel MBl-Texel'94 MB2 Texel'94 C2-Succes C2 Succes C3-Texel'94 C3 Oosterend Cl-Den Helder C5 Texel'94 MC1-N. Niedorp MCI Oosterend MCl-Schagen MCI JVC D2-Texel'94 Dl HCSC D3-Texel'94 D3 Petten Dl-Texel'94 D4 Texel'94 D5-Flevo D2 Wiron Dl-De Koog Dl Texel'94 Gl-WMC G2 Zondag 13 januari Texel'94-Con Zelo Texel'94 2-Kleine Sluis 2 Texel'94 3-Petten 2 Texel'94 Al-Duinrand S Al Oosterend Bl-KSV BI Texel'94 VR1-SEWVR1 Roy Makaay, Joop Hiele, Gaston Taument en Michel Valke. Het waren niet de min ste voetballers die Feyenoord zondagmiddag op sportpark Den Burg Zuid in het veld bracht. De oud-internationals bleken echter behoorlijk aan snelheid en conditie te heb ben ingeboet, waardoor Texel'94, dat met een mix van jong en oud aantrad, probleem loos won (4-0). Dat het zo'n eenvoudige zege zou wor den, hadden maar weinigen verwacht. Natuurlijk beginnen de Rotterdamse ster ren van weleer op leeftijd te raken, dat gold ook voor de oude garde die Texel'94 op de been bracht. Paul van Exel, Simon Brand en John List en hun kompanen bleken echter een stuk fitter dan hun leeftijdsgenoten, die allemaal als trainer aan de jeugdopleiding van Feyenoord zijn verbonden. Van Exel scoorde zelfs twee keer. De andere twee Texelse doelpunten kwamen op naam van Sander de Haan, de spits van het huidige eerste elftal van Texel'94. De wedstrijd duurde twee keer een half uur en werd gevolgd door een nieuwjaarsreceptie. De trainers van Feyenoord waren het hele weekend op Texel, waar ze zich voorbe reidden op de tweede helft van de com petitie. Vrijdagavond verzorgde Stanley Brard, hoofd van de Feyenoord Academy, in de kantine van Texel'94 een lezing voor Texelse jeugdtrainers en -coaches en an dere genodigden. Door de financiële nood bij de Rotterdammers was het de afge lopen jaren nauwelijks mogelijk spelers te kopen, zodat de eigen opleiding voor nieuwe aanwas moest zorgen. Logischer wijs wordt daar veel tijd en energie in gestoken en zijn diverse specialisten aan de staf toegevoegd, waaronder een arts en een diëtist. In totaal telt de Feyenoord Academy meer dan honderd medewer kers, waarbij moet worden aangetekend dat veel scouts en begeleiders onbezol digd zijn. Brard schetste de bijzondere visie van de Rotterdamse club, die als doel heeft zo veel mogelijk spelers klaar te stomen voor het eerste elftal en waarbij de resultaten van de jeugdelftallen in de competitie er niet toe doen. Dat teams kampioen wor den, is ondergeschikt aan het streven spe lers voortdurend beter te maken, aldus Brard, die trots kon melden dat de selec tie van Feyenoord 1 aan het begin van het lopende seizoen zestien spelers telde die zelf zijn opgeleid. Trampolinebiljart in De Cocksdorp Op een avond waarop de biljartballen van het laken omhoog sprongen als ware het een trampoline voegde Fred Klok aan al oude fenomenen als de trekstoot, door stoot, opstoot, kopstoot en stroomstoot de 'losse wipstoot' toe. Dit is een beweging waarbij de biljartspe ler zijn speelbal door een onoordeelkun dige trekbeweging over de twee te raken ballen heen wipt en via de band laat te rugkeren voor de gewenste carambolage. Hij won daarmee zijn partij en oogstte applaus. Zijn curieuze misser zal voortaan als een klokje door de biljartwereld klin ken. Uitslagen Huizing-M.Boon 4-0 Weel-Luyt 1-1 J.Boon-Heemskerk 0-4 Smit-Klok 0-4 Van der Kooy-Homan 2-0 M.Boon-J.Boon 4-0 Heemskerk-Luyt 3-3 Huizing-Homan 4-0 Van der Kooy-Smit 2-0 Halve marathon Texel'94 wint bekerduel van De Waal van De Koog een gaatje in de afweer en stond het weer gelijk. Texel'94 hield het tempo daarna hoog en liet De Koog geen moment in de wedstrijd komen. Na een combinatie met Du inker scoorde Pim de Lugt 2-1. Tweede helft In de tweede helft stelde Texel'94 snel orde op zaken. De Lugt maakte er op aangeven van Dennis Daalder 3-1 van en Du inker scoorde na een bekeken steek pass van Ris 4-1. Niet veel later besliste Duinker het duel, nadat de onvermoei bare Jesper Arkenbout de bal panklaar bij zijn aanvoerder bezorgde: 5-1. Texel'94 leunde achterover en zag de krachten bij de tegenstander wegvloeien, al kreeg de Koog in een ultiem offensief wel kansen. Peter Koorn en Dave Hillen vonden echter sluitpost Smit op hun weg. In de slotfase liep de score door doelpun ten van Lesley Koning, Duinker en De Lugt nog hard op. Volgende thuiswedstrijd De eerstvolgende thuiswedstrijd speelt Texel'94 vrijdag 18 januari tegen Theo Tol uit Volendam, aanvang 19.20 uur. Voor de 32ste keer wordt zaterdag 9 maart de halve marathon van De Waal gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden. De meer ervaren atleten lopen 10,6 of 21,1 kilometer. Voor recreanten wordt een parcours van 5 kilometer uitgezet. Daarnaast is er voor de jeugd een kidsrun en een route voor nordic walkers. Inschrijven kan nu al via www.halvema- rathondewaaltexel.nl. Op deze website staat bovendien allerlei informatie over onder meer de route, aanvangstijden, sponsors, vorige uitslagen en records, als mede een groot aantal foto's. Telefonisch is informatie verkrijgbaar bij Piet Bakelaar (tel. 313843). De halve marathon van De Waal, die als een mooie voorbereiding voor de Texel Halve Marathon geldt, wordt georgani seerd door Atletiekvereniging Texel, in sa menwerking met Sportservice Texel. De zaalvoetballers van Texel'94 hebben in de eerste ronde van het bekertoernooi een afgetekende zege op SV De Koog ge boekt. In sporthal Ons Genoegen werd het vrijdagavond maar liefst 8-1 voor de mannen van coach Martijn de Veij. Het was de tweede keer in korte tijd dat Texel'94 en De Koog el kaar troffen. Omdat een ander team zich uit de bekercompe titie had teruggetrokken, moesten beide ploegen op herhaling. Werd het in okto ber nog erg spannend, ditmaal was het krachtsverschil wel erg groot. Texel'94 miste maar liefst drie spelers. Naast de langdurig afwezige Matthijs de Lugt waren dat de aan zijn schouder ge opereerde topschutter Pieter-Jan Eelman en de door griep gevelde Jordy Uriot. Om toch een team op de been te kunnen bren gen, was een beroep gedaan op oudge diende Marcel Ris. Korte hoek De Koog kwam na vier minuten verras send op voorsprong, toen Dave Hillen doelman Alexander Smit met een schot in de korte hoek verschalkte. Maar lang kon den de Kogers, ondanks geconcentreerd verdedigen, niet van die weelde genieten. In de elfde minuut vond Ruben Duinker GRISNIGT

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7