ir CineHTica Te^xe»! Les Misérables4 ïiKil Sinner en Troy Torino AGENDA OVERIG NIEUWS Amsterdams Kleinkunst Festival 0222-312000 Elektrisch rij'den bij'TexelEnergie TEXELSE COURANT DINSDAG 8 JANUARI 2013 Hip Shake Troy Torino, met links Arjen Rienks en Sidney de Haan Gitarist Sidney de Haan, bassist Arjen Rienks en hun band Troy Torino treden zaterdag 26 januari in Question Plaza in Den Burg op. Hun concert is onderdeel van de Club Tour Texel, die eind vorige maand van start ging met singer-songwriter Douwe Bob. De Haan en Rienks zijn al vrienden sinds ze dertig jaar geleden als 12-jarigen gitaarles op de Texelse muziekschool kregen van Jan Kühne. Als middelbare scholieren zaten ze samen in meerdere bandjes en daar gingen ze tijdens hun studietijd gewoon mee door. Flink aan de weg timmerden ze met de hardrockband Spoiler, waarmee ze in 2004 op een tour nee gingen die hen zelfs langs Europese hoofdsteden als Londen, Parijs, Madrid en Athene voerde. Sinds 2006 spelen de oud-Texelaars in Troy Torino, dat in 2008 al eens op Som- meltjespop stond. 'Het werd tijd de Ne derlandse hardrockscene weer eens wak ker te schudden', zeiden ze destijds over hun band, die een 'oldschool rocksound in een eigentijds jasje'laat horen. Troy To rino combineert het optreden in Question Plaza zaterdag 26 januari met de presen tatie van een nieuwe CD. Het wordt een grotendeels Texelse avond, want in het voorprogramma speelt Spoi ler. Het repertoire van de band van voor man Justin Segerink wordt gevormd door eigen composities in een stevig genre. Na het optreden van Troy Torino is het woord aan DJ John Witte, die met gevarieerde en dansbare muziek het publiek in een fees telijke ste m m i ng za I probe re n te bre ngen Voor de Club Tour Texel wordt 2013 het jaar van de waarheid. Bij de start vorig jaar lukte het organisator Jeroen Schoo TexelEnergie heeft drie elektrische auto's ter beschikking gekregen van Nissan Ne derland. Texelaars kunnen er het komend halfjaar in rijden om nader kennis te ma ken met elektrisch rijden. Het gaat om drie hagelnieuwe Nissan Le af's die eind vorig jaar al even bij het gla zen huis van Texel FM te zien waren. ledereen mag het komend half jaar een dag gebruik maken van de wagens. Voor het lenen wordt geen geld gevraagd. De energiecoöperatie vraagt als tegenpresta tie een bijdrage voor het Tesselhuus. Om iedereen aan bod te laten komen, kunnen mensen eenmalig een dag gebruik maken van deze actie. Leden van TexelEnergie kunnen twee dagen met een elektrische Nissan rijden. De wagens hebben een ac tieradius van circa 150 km. 'Daar red je het wel mee op Texel', aldus Bert Calatz die het project begeleidt. TexelEnergie hanteert een aantal spelre gels; bestuurders moeten minimaal 21 jaar zijn en een geldig rijbewijs hebben. Ook moeten de auto's worden opgeladen voordat ze worden ingeleverd. Opladen is mogelijk bij de diverse laadpalen op het eiland. De wagen wordt gevoed via een soort stopcontact in de motorkap. Aan vragen van een proefrit is mogelijk via www.texelenergie.nl. De Texelse bluesband Hip Shake treedt vrijdag 11 januari op in De Kastanjeboom in Den Burg. Aanvang 21.30 uur, de toe gang is vrij. wel een aantrekkelijk programma samen te stellen, met optredens van onder meer Milkbar, The Medics en Rigby, maar bleef het grote publiek meestal weg, waardoor een financieel gat ontstond. 'Dit jaar moet de zaal elke avond wel voor de helft of driekwart gevuld zijn, anders komen we in problemen. Gelukkig hadden we met Douwe Bob vorige week bijna volle bak', vertelt Schoo, die zich gelukkig prijst dat veel bands die al tot de subtop van de Nederlandse popscene zijn doorge drongen het leuk vinden om op Texel op te treden en daarom niet 'de hoofdprijs' vragen. Zaterdag 23 februari zijn The Dudettes het hoofdprogramma. Deze meidenband speelde vorig jaar tijdens de Club Tour Texel in het voorprogramma van Rigby en was later in het jaar te bewonderen op Sommeltjespop. Onlangs hadden The Du dettes de eer de zaal op te warmen bij een concert van The Golden Earring. Het voor programma is nog niet bekend, de Texelse DJ's van Duo Onwijs sluiten de avond af. Op de slotavond van The Club Tour op 23 maart treedt Color Ones op, dat vorig jaar eveneens indruk maakte op Sommeltjes- pop. De avonden van Club Tour Texel hebben allemaal dezelfde opbouw. Het voorpro gramma begint rond 22.00 uur, de hoofd act om 23.30, de DJ draait vanaf 01.00 uur. Kaarten kosten €7,50 in het voorpro gramma en €10,- aan de deur. Bruining en Geurtz houden expositie Fotografen Tonnie (Cornelia) Bruining en Pieternel Geurtz exposeren oud en nieuw werk in de wachtkamer en de gang van de tandartsenpraktijk aan de Witte Kruis- laan in Den Burg. Bruining omschrijft zichzelf bij deze expo als 'psychograaf'. Haar bijzondere instal latie bestaat uit close-ups van boom stammen, maar in haar foto's zien kijkers meestal totaal verschillende dingen, 'le dereen ziet er iets anders in.' Dat is vol gens Bruining afhankelijk van waar de kijker op dat moment in haar of zijn leven in of meezit. Geurtz exposeert drie grote portretten van Ellen, gemaakt tussen 2010 en 2012. Geurtz fotografeerde deze jonge Ooste- rendse met veel aandacht, zonder haar meer opgepoetst af te beelden dan in werkelijkheid. Het haar van Ellen hangt zoals het hangt, haar blik en sproetjes dringen zich op aan de kijker. Het is de be doeling dat de serie 'Ellen'zal bestaan uit tien foto's, gemaakt van 2010 tot 2020. Dan volgt, volgens Geurtz, een omvang rijke expositie. Het oudere werk van Geurtz bestaat uit proefdrukken op A-5 formaat van haar serie 'Beugelbekkies' die in 1998 is aan gekocht door de gemeente en te bezichti gen in OSG De Hogeberg. 'Beugelbekkies is een serie van 28 zwart/wit foto's van trotse jongeren met beugel ingelijst in gekleurde passé-partouts. De expositie duurt tot de zomer en is tij dens werkdagen te bezichtigen. Boerenkool in De Hof In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zaterdag 26 januari de jaarlijkse boeren koolmaaltijd gehouden. Deelnemers kun nen kiezen uit boerenkool of zuurkool. Voor kinderen zijn er pannenkoeken. De kosten voor de boerenkool bedragen €6,- en voor de pannenkoeken 1,-. Belang stellenden moeten zich vóór 24 janau- ari aanmelden bij W. van Benthum optel. 317936. De maaltijd begint om 18.00 uur, de zaal open vanaf 17.30 uur. Hoe schrijf je zelf een persbericht? Wat hoort er in een aankondiging te staan? Waar moet ik op letten als ik een verslag van een sportwedstrijd schrijf? Hoe maak ik een interview? Hoe schrijf ik een goed persbericht? Deze en andere vragen worden beant woord tijdens de schrijfavond die de Texelse Courant houdt op de dinsdag 29 januari, aanvang 20.00 uur. Vrijwel elke vereniging, bedrijf of organi satie treedt op z'n tijd naar buiten. In de Texelse Courant, in dorpskranten, op de eigen (dub-)website of in andere publi caties. Er zijn veel media die aandacht vragen, dus wil je gelezen worden dan is een goede, pakkende tekst van groot belang. Maar hoe schrijf je die? Het maken van een stukje kan uitdraaien op een worste ling die veel tijd vergt en uiteindelijk niet het gewenste resultaat oplevert. Met als gevolg dat een redactie het artikel gaat herschrijven, de schrijver zich er niet in herkent, het niet opvalt of niet wordt gelezen. Zo hoeft het niet te gaan. Integendeel, aan schrijven kun je ook veel plezier bele ven, zeker als er respons komt op het stuk. De Texelse Courant wil daar een handje bij helpen. Op de schrijfavond geeft onze redactie gerichte instructie, waarmee de basis wordt gelegd voor het schrijven van een goed persbericht, aankondiging, ver slag, interview of ander stukje. Deelnemers geven we een indruk van het nieuwe opmaaksysteem van de Texelse Courant, zodat het maken van een krant inzichtelijk wordt. Mocht er behoefte aan bestaan, dan kan tijdens een vervolg dieper op bepaalde vaardigheden worden ingegaan. De avond is bedoeld voor ondernemers, vrijwilligers en liefhebbers. Deelname is gratis, maar vol is vol. Aanmelden kan via redactie@texelsecourant.nl. Do. ïo, vr. ïi en za. 12 januari Alle avonden uitverkocht! Vrijdag 18 januari- 20.30 uur Jan Rot-"De grote Jan Rot show" Jan Rot live is een unieke ervaring: "ijzersterk... intens... ontspannen..." (Telegraaf) Entree €16,00, diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. V- !"1|J 0222 - 319633 of reserveer or z2-) PP info@kHf12.rtl www.klif 1: iline! 'THE*KING'S SPEECH' I* I Les Misérables (Première) u> 3 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D Tolkien. The Hobbit trllogi nale trilogie SENIORENMIDDAG' Iedere dinsdagmiddag vertoont Cinema Texel geselecteerde films speciaal voor de iets ouderen onder ons. De omstandigheden zijn deze middagen op de doelgroep aangepast: Bij binnen komst staat het licht hoog zodat u gemakkelijk uw plekje kunt opzoeken. Verder staat het geluid van de film tijdens de voorstelling op een zachter niveau dan normaal. In de pauze krijgt u op vertoon van uw toegangskaart een kopje koffie of thee met wat lekkers erbij. En dat allemaal voor maar 7,00 per persoon PS. De term 'senioren' is een relatief begrip. U hoeft niet de 50 te zijn gepasseerd om mee te kunnen genieten. Het idee van deze middag is een rustige ambiance waar een ieder gezellig kan genieten van een mooie film! Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9