Les Misérables Cinema "Tfe>xe»l Klucht Nieuw Leven AGENDA CULTUUR Jan Rot - "De grote Jan Rot show" Amsterdams Kleinkunst Festival ff Les Misérables in première TEXELSE VRIJDAG 11 JANUARI 2013 JL X Toneelvereniging Nieuw Leven speelt zaterdag 19 en 26 januari de klucht Alfred Al- bert van Carl Slotboom. Plaats van handeling is beide malen dorpshuis 't Skiltje in Ou- deschild, aanvang 20.00 uur. Hoofdpersoon in het stuk is ene Alfred. Als zijn vrouw en dochter een paar dagen naar Appingedam gaan, ziet hij zijn kans schoon en besluit hij de bloemetjes bui ten te zetten in Parijs. Met zijn boekhou der Paul spreekt hij af voortdurend con tact te houden via de mobiele telefoon. Op het moment dat hij wil vertrekken, verschijnt er iemand die roet in het eten wil strooien. Alfred laat zich zijn snoep reisje niet door de neus boren en vertrekt Cabaretier Jan Rot treedt vrijdag 18 janu ari op in theaterrestaurant Klif 12. Jan Rot live is een unieke ervaring: "IJzer sterk... intens... ontspannen..." (Telegraaf) Al meer dan 30 jaar steekt Jan Rot met kop en schouders boven zijn collega's uit. Zelfs Lange Frans, Robert Longen Long Tall Ernie legden het tegen zijn 1 meter 99 af. Ook op toneel is Jan geen kleine jongen. In "De grote Jan Rot show" staat hij in zijn eentje met piano en gitaar op het podium en laat zijn toeschouwers in twee keer vijftig minuten 'alle hoeken van zijn mu ziekkamer zien'. Hij stuift door zijn car- Cinema Texel beleeft deze week de premi ère van Les Misérables, de verfilming van de succesvolle musical, die door al meer dan 60 miljoen mensen is gezien. Beide zijn gebaseerd op het beroemde boek van Victor Hugo, dat zich in het 19de-eeuwse Frankrijk afspeelt en het verhaal vertelt van ex-gevangene Jean Valjean (een rol van Hugh Jackman). Na zijn voorwaarde lijke vrijlating wordt hij tientallenjaren lang achtervolgd door de meedogenloze agent Javert (Russell Crowe). Het leven van Valjean verandert voor altijd wan neer hij de zorg op zich neemt van Co- sette (Amanda Seyfried), de dochter van de alleenstaande moeder Fantine (Anne Hathaway). Les Misérables is geregisseerd door Tom Hooper, die met The King's Speech de Academy Award won. Een deel van de andere films is gepro longeerd. Daaronder The Hobbit: An Un expected Journey van Academy Award- winnaar Peter Jackson, gebaseerd op het bekende meesterwerk van Tolkien. Het Nico Dros geeft lezing Schrijver en historicus Nico Dros geeft zondagmiddag 20 januari een lezing over zijn nieuwste roman Oor logs pa rad ijs. Deze vindt plaats in de bibliotheek in Den Burgen begint om 15.00 uur. Het verhaal van Oorlogspa rad ijs begint wanneer de hoofdpersoon een brief van een Texelse vrouw krijgt die hem doet te rugkeren naar het eiland. Hij werkte daar in de Tweede Wereldoorlog onder een schuilnaam in het noodhospitaal en was getuige van de gruwelijke gebeurtenissen die volgden op de opstand van het Geor gische bataljon. De 56-jarige Dros is op Texel geboren. Hij studeerde geschiedenis in Amsterdam en debuteerde in 1991 met de historische roman Noorderburen, die werd genomi neerd voor de AKO-Literatuurprijs. Sinds dien schreef hij diverse andere boeken. De entree voor de lezing bedraagt €5,- (€3,50 voor leden van de bibliotheek). Be zoekers krijgen daarvoor ook een kop kof fie of thee. Gezien de verwachte toeloop wordt reserveren met klem aangeraden. Dat kan via tel. 312743 of e-mail reserve- ren@kopgroepbibliotheken.nl. tóch naar Parijs. Tijdens zijn afwezigheid verschijnen verschillende logés die voor de nodige verwarring zorgen. De hoofdrol wordt gespeeld doorMartien de Vries. Andere spelers zijn Ria Boeijen, Fran ka Ganzevles, Piet Smits, Yvonne van de Pijpekamp, Emmy Zijerveld, Ed Witte, Dick Witteen Kees Hin. De regie is in han den van Kees Hin en Jaap Zuidewind. Toegangskaarten kunnen worden gere serveerd bij Tineke van Beek, tel. 313008. rière, van zijn debuut als stersopraan bij de Zandvoortse Zangertjes, zijn tijd als Rocker in Holland, zijn hit met Doe Maar de musical, tot zijn klassieke avonturen en meest recente filmpjes op YouTube. Ridder Rot, mei 2012 nog groot in Carré, is volgens Boudewijn de Groot de maker van een van de mooiste NL-albums ooit, is gevierd om zijn lied vertalingen en zingt tot vreugde van velen ook weer volop ei gen nummers, oud en nieuw. Over zijn vorige soloprogramma "Ik hou van jou!" schreef de pers: "Onwaarschijn lijk goede ve rta Ier" "Ra se nterta i ner..." "J a n Rot laat de Nederlandse taal bloeien!". verhaal speelt zich af in Middenaarde en gaat over een epische expeditie van ti tel personage Bilbo Balins en een groep dwergen naar het verloren dwergenrijk Erebor, dat veroverd is door de afschrik wekkende draak Smaug. De tocht voert hen naar de wildernis en verraderlijke ge bieden vol aardmannen en orks, dodelijke wargen en tovenaars.ln de serie FilmArt draait vanavond (vrijdag) nog eenmaal Amour, over een echtpaar dat vecht tegen de genadeloze klappen die de ouderdom uitdeelt. De film won diverse internatio nale prijzen, waaronder de Gouden Palm op het festival in Cannes. Bovendien is Amour kanshebber voor de Oscar voor beste buitenlandse film. Maker Michael Haneke is ook bekend van Das WeilSe Band en Caché. Maandag draait een 'mysterie movie', een film die officieel nog niet uit is en waar van de titel tot het laatste moment ge heim blijft. Het volledige programma is te vinden in de agenda elders in deze krant. Vrouwenhandel Loverboys en vrouwenhandel. Dat is het onderwerp van de lezing die journalist en schrijver Maria Genova woensdag 16 januari in Het Eierlandsche Huis verzorgt voor de afdeling De Cocksdorp/Eierland van de Vrouwen van Nu. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Maria Genova is geboren en getogen in Bulgarije. Door een va kant ie liefde be landde ze in Nederland. Ze begon haar carrière als freelance journaliste bij het Noordhollands Dagblad en schreef daar na de bestseller Man is stoer, vrouw is hoer -12 jaar getrouwd met een loverboy, een schokkend relaas over vrouwenhan del in Nederland, angst, onmacht en het falen van politie en justitie. Genova vertelt hoe ze onvoorbereid in deze duistere wereld terechtkwam en ook iets over de huidige situatie, waarom vrouwenhandel in Nederland op zo'n gro te schaal plaatsvindt en hoe het komt dat deze handel zo moeilijk te stoppen is. Matinee a'Capabel Vocaal ensemble a'Capabel geeft zondag middag 20 januari een concert in het ver nieuwde gedeelte van dorpshuis De Hof in De Koog. De akoestiek in deze voorma lige kerk is prachtig en dat willen de man nen van a'Capabel graag laten horen. Het programma van dit matinee bestaat uit een mix van allerlei soorten muziek, waaronder barbershop, traditionals en Russische muziek. Ook De Twaalf Rovers wordt ten gehore gebracht, met Rob Manse als solist. Voor de afwisseling is er een optreden van zangeres Nel Bruin. Zij zingt, op gitaar begeleid door Jan Beijert, muziek uit onder meer Zuid-Amerika en Ierland. Het concert begint om 16.00 uur. De en tree is gratis, na afloop is er een collecte. Landbouw vergadert De Vereniging van Bedrijfsvoorlichting voor de Landbouw op Texel houdt maan dag 14 januari de algemene ledenverga dering. De bijeenkomst vindt plaats in Stayokay in Den Burg. Voorzitter Theo Hin opent de vergadering om 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer het financieel jaarverslag. Bij de bestuursverkiezingen is Jan-Willem Bakker aftredend en niet-her- kiesbaar. Als opvolger is Jan Jacob Keijser (van De Hal) beschikbaar. Na de pauze verzorgt adjunct-directeur Herman Ridderinkhof van het NIOZ een lezing. Winterwandeling Wan del sportvereniging Het Gouden Bol- tje houdt zondag 13 januari de tweede dagtocht van de Winterserie 2012/2013. Er wordt gestart en gefinisht bij Restau rant Bos en Duin aan de Bakkenweg aan de rand van de Dennen. De routes van 5 en 10 kilometer voeren door het bos. Star ten is mogelijk tussen 13.00 en 14.00 uur. Deelname kost €3,- voor leden van Het Gouden Boltje en €4,- voor niet-leden. Wie geen herinnering hoeft, betaalt een euro minder. Er kunnen ook kaarten voor de hele serie winterwandelingen worden gekocht. De volgende tocht is gepland op zondag 27 januari. Do. io, vr. ïi en za. 12januari Alle avonden uitverkocht! Vrijdag 18 januari - 20.30 uur Jan Rot -"De grote Jan Rot show" Jan Rot live is een unieke ervaring: "ijzersterk... intens... ontspannen..." (Telegraaf) :9k Entree €i6,oo, diner vooraf - - mogelijk, reserveren gewenst. 0222 - 319633 of reserveer online! pig ^3J j info@klifl2.nl WWW.klifl2.nl 'the"kYng's'speech' \k" Les Miserables (Premiere) isio Frankrijk en vertelt het verhaal van ex-gevangene Jean Valjean. Valjean htervolgd door de meedogen rdelijke vrijlatin zorg op zich neemt van Cosette, de The Hobbit: An Unexpected Journey 3D uwste in J.R.R. Tolkien. The Hobbit trilogie z stigjaa n Academy Award® n In Midden rolkien. The Hobbit tnlog na Ie trilogi n en zijn team een Oscar® opleverd Mystery SENIORENMIDDAG' Iedere dinsdagmiddag vertoont Cinema Texel geselecteerde films speciaal voor de iets ouderen onder ons. De omstandigheden zijn deze middagen op de doelgroep aangepast: Bij binnen komst staat het licht hoog zodat u gemakkelijk uw plekje kunt opzoeken. Verder staat het geluid van de film tijdens de voorstelling op een zachter niveau dan normaal. In de pauze krijgt u op vertoon van uw toegangskaart een kopje koffie of thee met wat lekkers erbij. En dat allemaal voor maar 7,00 per persoon PS. De term 'senioren' is een relatief begrip. U hoeft niet de 50 te zijn gepasseerd om mee te kunnen genieten. Het idee van deze middag is een rustige ambiance waar een ieder gezellig kan genieten van een mooie film! Voor een veilige avond uit! 0222-312000

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11