SPORT GlowGolf vakantiepark De Krim Vier dammers delen toernooizege Bowlers op scherp in Den Helder Veel marsen Van der Slikke en Bos De Kort en Vlier winnen dartweek SPORT KORT Vakantiepark De Krim is plannen aan het ontwikkelen om de midgetgolfbaan te over dekken. Bedoeling is dat in de nieuwe ruimte onder meer ClowColf wordt geïntrodu ceerd. Dat liet directeur Iwan Groothuis maan dag weten tijdens de nieuwjaarsreceptie van het Texels Ondernemers Platform op De Krim. GlowGolf lijkt op midgetgolf, met het verschil dat het binnen in een donker ruimte wordt gespeeld. De banen worden verlicht door blacklight, waardoor alles op een bijzondere manier wordt ver licht. Er zijn tot nu toe pas een paar plek ken in het land waar GlowGolf bestaat. Volgens Groothuis wordt met de overkap ping van de midgetgolfbaan tegelijkertijd een nieuwe slechtweervoorziening voor gasten gecreëerd. 'Voor het zover komt, onderzoeken we eerst hoe we een hal kun nen realiseren die niet storend is, maar past bij de uitstraling van het centrum.'De ruimte moet circa duizend vierkante me ter groot worden. Naast GlowGolf wordt ongeveer de helft van de hal ingericht voor Laser Games. Met deze ontwikke lingen speelt De Krim in op de stijgende vraag van groepen op het vakantiepark. Groothuis liet weten dat het vakantiepark in 2013 met diverse ontwikkelingen bezig is. Zo is bij de gemeente een aanvraag in gediend om 13 vakantiehuizen van hon derd vierkante meter op bungalowpark 't Hoogelandt aan de Pelikaanweg te reali seren. De Krim speelt daarmee in op het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied dat recreatiewoningen van honderd vier kante meter toestaat. De Krim heeft van de gemeente inmiddels vergunning ge kregen vier vakantiewoningen met rieten dak op 't Hoogelandt te bouwen. In het jaar 2012 stonden ze evenmin stil op De Krim. Kabeltex legde 80 kilome ter glasvezelkabel aan op het park, het klimpark van Morten Eschweiler werd in gebruik genomen en het bungalowpark van het UWV aan de Pelikaanweg werd gekocht. Daarnaast kon De Krim na jaren van voorbereidingen eindelijk beginnen met de uitbreiding van de golfbaan van negen naar achttien holes. Groothuis liet grappend weten dat op hole 10 (nu nog een zandvlakte) inmiddels het eerste bal letje is geslagen. De Krim is ook nog steeds bezig met de re- alisatie van een nieuw zwembad, al staat dat mede door het kostenplaatje iets min der hoog op de prioriteitenlijst. Groothuis: 'We blijven bezig met de plannen, zodat we meteen kunnen starten als het zover is. Maar dat zal, als alles meezit, op zijn vroegst in 2014 zijn.' Tevens wordt al enige maanden gewerkt aan uitbreiding van golfbaan De Texelse, van 9 naar 18 holes. Na voltooiing be schikt Texel over de eerste openbare 18 holes links van Nederland, wat staat voor een aan zee gelegen golfbaan in de dui nen. Als het zover is, heeft de golfbaan een totale lengte van zes kilometer en is de huidige golfbaan van 35 hectare uitge breid met 25 hectare. Maar liefst vier deelnemers eindigden met exact evenveel punten bovenaan in het sneldamtoernooi dat op de laatste za terdag van het oude jaar in De Bijenkorf in Oosterend werd gehouden. Het aantal deelnemers bleef iets achter bij de vorige editie. Toch was de organi serende Damclub Oosterend-Texel zeer te spreken. Ook dit keer wisten enkele sterke dammers van de overkant de weg naar Oosterend te vinden. Onder hen Stella van Buuren, nog maar net terug van de wereldkampioenschappen voor de jeugd. Haar ambitie bleek al na een paar ronden, toen ze de eerste plaats deelde met Piet Ba keiaar. Ondertussen waren andere favorieten, zo als de kampioenen van Den Helder, Texel en Sittard, al driftig punten aan het mor sen. Uiteindelijk lukte het alleen Martijn van Gortel, kampioen van Sittard en de deelnemer met de hoogste rating, zich te rug te dammen naar de top van de rang lijst. Na de laatste van zeven rondes prijkten vier spelers met 11 punten bovenaan: Van Gortel, Losseni Savané, Gerard Kolsloot uit Amersfoort en Piet Bakelaar, die zich pri ma aan de top had weten te handhaven. Achter dit kwartet gaapte een gat van twee punten naar Johan Pronk uit Scheve- ningen. Na het doorrekenen van alle pun ten achter de komma bleek dat Van Gortel het zwaarste programma achter de rug had, wat hem de meeste weerstandspun- ten opleverde en daarmee de titel. De beste huisdammer van het toernooi was Gerard van Es, die vooral naam heeft gemaakt als schaker. Hij eindigde op de tiende plaats. De onttroonde 'huisdam- kampioen' André Brouwer en Marianne 't Hart speelden de mooiste partij van de dag. Deze eindigde in remise. Bij de jeugd prolongeerde Rinus Wessel- man zijn titel. Jarne Kompier eindigde in zijn kielzog op de tweede plaats. Dinsdag 15 januari gaat de interne com petitie weer van start. De jeugd begint om 19.00 uur. Wie net zo goed wil worden als Rinus, kan zich melden bij Piet Bakelaar, tel. 313843. Dames Tevoko naar Enkhuizen De Tevoko dames gaan na vier weken winterstop zaterdag weer volleyballen. Ze reizen af naar Enkhuizen en spelen in 16.30 uur tegen koploper Madjoe 1. Deze ploeg staat al jaren in de top drie en is een lastige tegenstander. De thuiswedstrijd heeft Madjoe met 4-0 gewonnen. Tevoko, dat vóór de winterstop steeds beter ging spelen, hoopt dit niveau te handhaven. De dames zetten alles op alles om de koplo per punten af te snoepen. Tevoko speelt zonder Danielly Krab, die in Brazilië is. Met het hoofd vol goede voornemens gin gen de Texelse bowlers fris en uitgerust van start in bowlingcentrum hotel Den Helder. Bas Schaatsen berg van team Land- en Zeezicht gooide zijn eerste game meteen een geweldige 217 pinfall. Ook Jeroen Schouwstra van team Loonbedrijf Plaats man was met een 204 game goed op dreef. Marti en Roeper van team Schouwsrtra Transport en tevens koploper bovenaan de bowlinglijst kwam met totaal 701 pinfall goed uit de verf. Bij de dames was toprou- tinier Trijn Stiggelbout van team BestTes- sels haar tegenstanders de baas door op haar favoriete baan een hoge 214 game te gooien. Clara Hemelrijk van team wbz had een goede kijk op de bowlingbaan en plaatste een mooie 164 game. Uitslagen Best Tessels-Paal 17-5-0; Schouwstra Transport-WBZ 1-4; Land- en Zeezicht- Loonbedrijf Plaatsman 5-0; Kraanbedrijf Uitgeest -Kraanverhuur Kager 0-5. Corry van der Slikke en Frans Bos zijn mede dankzij zeven marsen de winnaars van de dertiende ronde van de klaverjas- competitie. Frans Stark en Bas Tromp be houden de leiding in het algemeen klas sement. Zowel het rondegemiddelde (6258) en het aantal marsen (38) was deze week aan de hoge kant. Het hoge aantal marsen was vooral te danken aan Corry van der Slikke en Frans Bos. Zij speelden er zeven en mede daardoor haalden zij met 7583 punten de hoogste score. Van der Slikke en Bos deden daardoor prima zaken in de staart van het klassement. Zij doen de rode lantaarn over aan de concurrentie en hebben weer aansluiting met een grote middenmoot. Ook Huug Snoek en Peter van Heerwaar den waren na een iets mindere periode weer goed op dreef. Zij tekenden met 6931 punten voor de tweede plaats, een score die met vier redelijk gelijkmatige boompjes tot stand kwam. Het leverde weer een plaatsje winst op. Van Heer waarden en Snoek staan nu zevende. Fenny van Exel en Tiny Kok handhaven zich uitstekend in de middenmoot door derde te worden. Zij behaalden 6724 punten en staan nu elfde in het algemeen klasse ment. Co Koomen en Lieuwe van der Veen blijven dankzij een score van 6627 punten goed meedraaien in de top. Zij handhaven zich op de tweede plaats van het klasse ment. Bas Tromp en Frans Stark zijn de man nen in vorm, maar leken toch een slechte avond tegemoet te gaa n. Met een open ing van ruim 1100 en even boven de 1500 zag het er ernstig naar uit dat de heren de eer ste plaats zouden moeten inleveren. Maar in het derde en vierde spel zetten zij er de schouders nog eens onder. Een fraaie eindsprint van ruim 1800 en bijna 2000 leverde onverwachts nog een vijfde plaats op met 6565 punten. Omdat de directe concurrenten een minder goede avond hadden wisten Tromp en Stark hun voor sprong zelfs nog wat uit te breiden. Van der Veen en Koomen blijven nog goed in het spoor met een achterstand van een kleine 600 punten, maar Vlaming/Geus (nu derde op ruim 1100 punten) en We- ijdt/Koomen (vierde op ruim 1700 pun ten) moeten toch een gaatje laten vallen. Ook in de periode gaan Tromp en Stark fier op kop. Ook hier bezetten Koomen/ Van der Veen de tweede plaats en wordt de derde plaats ingenomen door het in deze periode verrassend sterk acterende duo Wiersma/Sipsma. De Kombuis Challenge 2013 in het gelijk namige café duurde een week en bereikte een hoogtepunt met een 170 finish. Maar tot veler teleurstelling viel er geen negen darts. Bij de mannen ging de hoogste eer naar Willem de Kort, bij de dames won Yvette Vlier. Dedartchallengeging woe nsd ag va n sta rt met 32 deelnemers, die verspreid over vier dagen dartwedstrijden speelden. Dit zijn wedstrijden die vergelijkbaar zijn met het toernooi op televisie, dat dezelfde opzet heeft. Hierbij kwam Mare Prins als beste uit de bus. Hij gooide in de finale tegen Jeroen Schouwstra de hoogst mogelijke finish. Marc had een zware dag want Mark Oos terhuis werd op het laatste moment nog de haven binnen geloodst om mee te doen aan de halve finale. In de herkansingsronde die in zijn geheel op zaterdag werd gespeeld sleepte Wil lem de Kort de hoogste prijs binnen. De beste dame was Yvette Vlier. Ze won een mooi dameshorloge.Volgende jaar wordt dit toernooi voor de derde keer gehouden. De organisatie hoopt dat meer enthou siaste darters zich aanmelden voor deze dartweek. TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 JANUARI 2013 Fittest 55-plussers Vijfenvijftigplussers die willen weten hoe fit ze nog zijn, kunnen dinsdag 22 januari tussen 16.00 en 19.00 uur in sporthal Ons Genoegen in Den Burg terecht voor een test. Deze duurt ongeveer een uur en stelt vast hoe het met de conditie, oog-hand coördinatie, reactiesnelheid, lenigheid en andere zaken is gesteld. Deelnemers kunnen zich na afloop opge ven voor een bewegingsintroductiepro- gramma, dat tien weken duurt, en - voor zover mogelijk - in alle dorpen op Texel wordt gegeven. Opgave kan via een op- gaveformulier dat via de Texelse Courant van vrijdag 11 januari wordt verspreid of bij Connie Joling van Sportservice Texel, tel. 322815, e-mail sportservicetexel@ texel.com. Menwedstrijd Menners rijden zondag 13 januari in ma nege Akenburg nabij Den Burg de derde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Zo als te doen gebruikelijk wordt het deelne mersveld in twee groepen opgedeeld. De eerste begint om 10.15 uur met de dres suur en rijdt daarna een vaardigheids- proef. De tweede groep gaat om 13.00 uur van starten doet beide onderdelen in omgekeerde volgorde. De prijsuitreiking staat rond 16.00 uur gepland. Publiek is welkom, de toegang is gratis. Crossloop Onder aan de voet van de Fonteinsnol, aan de Rozendijk in de Dennen, gaat zondagochtend de zesde crossloop van dit winterseizoen van start. De organise rende Atletiekvereniging Texel heeft een mooi rondje van 2935 meter uitgezet, dat naar believen één, twee of drie keer kan worden gelopen. Voor de jeugd van 13 en 14 jaar is er een ronde van 1700 meter. Kinderen tot en met 12 jaar lopen 1000 meter. De jongste jeugd gaat om 11.00 uur op weg, voor de ouderen klinkt het startschot rond 11.15 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bak- kenweg. Meer informatie is verkrijgbaar bij Rita Dogger (tel. 313387) en staat op de website www.avtexel.nl. De laatste twee crosses worden gehouden op 27 ja nuari en 10 februari. Snertloop voor het goede doel Hardlopers komen zaterdag 19 januari met de Snertloop in actie voor het goede doel. Ze lopen een 14 kilometer lange tocht, uitgezet door Roparunner Jan van Dijk, en eten daarna samen een kop snert in café De Slufter. Deelname kost €10,- maar de atleten mogen uiteraard ook meer betalen. De gehele opbrengst is bestemd voor het Team Roparun Texel, dat ook dit jaar meedoet aan de 520 kilo meter lange estafetteloop van Parijs naar Rotterdam. Dit evenement is opgezet om geld in te zamelen om de zorg voor men sen met kanker te verbeteren. De Snertloop gaat om 15.30 uur van start. Het betreft een 'vrije' duurloop, dus zon der drankposten, pijlen, tijdregistratie, bezemwagen of EHBO. Deelname is voor eigen risico. Het is eventueel mogelijk de route in te korten. Inschrijven kan vanaf 15.00 uur in café De Slufter. In verband met de hoeveelheid klaar te maken snert, wordt deelnemers gevraagd zich zo veel mogelijk van te vo ren aan te melden bij Simon Lap, e-mail simon.lap@planet.nl. Klaverjasdrive Klaverjasdub De Waal houdt dinsdag 15 januari de jaarlijkse open drive in dorps huis De Wielewaal. Er is ook een verloting met meerdere prijzen. Aanvang 20.00 uur, het inschrijfgeld bedraagt €3,50 per kop pel. Olowgolf zoals het wordt gespeeld in Scheveningen.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9