TEXELSE COURANT Werkgroep bekijkt thuiswerken op Texel Cjrocn '^wartsjexels in het harL, ■/Pelikaan^ Catering 'Minister moet met goed verhaal komen over fusie van provincies' Werk aan uitbreiding golfbaan vanuit de lucht Veehouder wil nieuwe stal Milieu- en dier vriendelijk en beter voor de boer Jongerenwerk vernieuwd 'Band opbouwen met jongeren' Kleinkunstfestival in Klif 12 Zes jonge thea tertalenten door naar halve finale TEXELS)}; "jJOURANT OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12741 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 15 JANUARI 2013 Spookfacturen gaan rond op Texel Er gaan op het eiland spookfacturen rond van het Nederlands Bedrijven Register. De spookfactuur lijkt op een rekening voor online registratie door het Nederlands Bedrijven Register, maar de kleine letter tjes leren dat het om een offerte gaat. Er wordt in de brief €296,45 gevraagd voor aangeboden diensten. Op internet wordt op meerdere sites van onder meer consumentenprogramma's en de fraudehelpdesk gewaarschuwd voor het Nederlands Bedrijven Register. Zorghotel doet stof opwaaien Het centrum voor leefstijl en voeding dat Jacco Dros en Mariëlle Glorie aan de Schil- derweg met instemming van het college willen realiseren, heeft het nodige stof doen opwaaien. Dat blijkt onder meer uit twee brieven in de rubriek Wat ik zeggen wou. Tien voor Texel laat zich kritisch uit over het zorgho tel voor dertig bedden, evenals de familie Van der Feen-Medema die er pal naast woont. 'Wij vragen ons af of de raad en/ of het college al inhoud hebben gegeven aan het begrip 'zorg' in dit verband.' Vrachtwagens moeten door defecte auto via bussluis de veerboot op rijden Een defecte vrachtwagen van Campina Melkunie leverde zaterdagochtend op de veerhaven op 't Horntje enige hoofdbre kens op. De wagen moest met een trekkertje van TESO van boord worden gesleept als ge volg van een kapotte startmotor. Net voorbij de slagbomen van de bussluis wil de het voertuig niet meer vooruit of ach teruit, omdat de lucht in de ketels op was. Daardoor konden een paar andere vracht wagens niet meer aan boord komen en moesten ze een boot wachten voordat ze naar Den Helder konden. 'Anders zou er teveel vertraging ontstaan', aldus een woordvoerder van TESO. 'We hebben ze een kopje koffie gegeven.'Om later alsnog aan boord te komen, moesten de chauf feurs langs het kantoor van TESO rijden en daarna via de bussluis hun voertuigen aan boord manoeuvreren. Marco van Sambeek zorgde er intussen voor dat de kapotte vrachtwagen weer aan de praat kwam, zodat de chauffeur terug kon naar de overkant. Campina had intussen een andere wagen gestuurd om bij boeren de melk op te halen. www.depel i kaancateri ngn I www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week www.texelsecourant.nl lj Volg het nieuws op Twitter @TexelseCourant Ontvang het laatste nieuws op Facebook v Like ons! facebook. com/texelsecou ra nt Een werkgroep van de Stichting Eiland vrouwen, het Texels Ondernemers Plat form en de gemeente doet de komende tijd onderzoek naar thuiswerken op Texel. De werkgroep, een paar weken geleden opgericht, komt voort uit de economische beleidvisie Richting voor Economie die in het voorjaar van 2011 door Texelse werk gevers en belangenorganisaties werd ge presenteerd. TOP, Eilandvrouwen en de gemeente werken aan een campagne om aan de overkant duidelijk te maken dat Texel een prima plek is om te wonen en vanuit huis te werken. Voordat het allemaal zover komt, wil de werkgroep volgens Petra Schut van Ei landvrouwen echter eerst in contact ko men met mensen die op Texel wonen en van huis uit al werken voor bijvoorbeeld organisaties aan de overkant. 'We zou den graag hun ervaringen vernemen en horen wat zij op Texel nodig hebben om hun werk goed te kunnen doen.' De werk groep wordt gevormd door Petra Schut en Sandra Koning (Eilandvrouwen), Marjan Nicolay (gemeente) en Clara Jonker (TOP). De voorbereidingen moeten in november leiden tot de start van de campagne 'Texel Thuiswerkeiland'. Thuiswerken wordt in Richting voor Eco nomie genoemd als één van de moge lijkheden om de werkgelegenheid op het eiland in de toekomst goed te houden. In de visie wordt beschreven dat er veel ouderen uit het arbeidsproces aan het verdwijnen zijn, maar dat er nu een te kort aan nieuwe arbeidskrachten dreigt te ontstaan doordat het aantal jongeren afneemt. Thuiswerken moet tevens meer ruimte scheppen voor jonge gezinnen om zich op Texel te vestigen. In de praktijk komt het nu nog wel eens voor dat binnen een ge zin één van de twee kostwinners een baan op het eiland kan krijgen, maar dat het uiteindelijk toch niet tot een verhuizing komt, omdat de ander niets kan vinden. Het eiland heeft als gevolg van de ver grijzing en ontgroening op het moment behoefte aan een toename van jonge ge zinnen. In de beleidsvisie wordt aangestipt dat alleen het promoten van Texel als thuis werkeiland niet toereikend is. De regel geving moet eveneens in orde zijn. Vol gens Richting voor Economie zou bekeken moeten worden of er nu regelgeving is die belemmerend kan werken. Er worden tevens enkele suggesties voor randvoor waarden gedaan; de rust en ruimte in een woonwijk mag door thuiswerken niet onevenredig worden aangetast, reclame uitingen zouden niet moeten worden toe staan en een beroep aan huis moet ook levensvatbaar zijn. De gemeente wil in de nieuwe bestemmingsplannen rekening houden met de mogelijkheden om thuis te werken. Schut hoopt vóór 20 januari in contact te komen met Texelaars die nu al thuis werken om hun ervaringen en wensen te horen. Zij kunnen contact opnemen met petraschut@hotmail.com. 'Naar aanlei ding van hun ervaringen kunnen straks hopelijk meer mensen een afweging ma ken over thuiswerken. We zijn ook op zoek naar mensen die vaak thuiswerken voor een bedrijf of organisatie opTexel.' Minister Plasterk moet met een goed ver haal komen waarom hij Noord-Holland, Utrecht en Flevoland tot één provincie wil fuseren. Dat zei Johan Remkes, commis saris van de koningin in Noord-Holland, in zijn nieuwjaarstoespraak. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn bereid onder voorwaarden met Plas terk (Binnenlandse Zaken) te praten over een fusie, maar volgens Remkes moet het wel meer worden dan een 'platte fusie zonder enige toegevoegde waarde'. Een brief die Remkes vorige maand ver stuurde met argumenten voor de fusie wekte op het provinciehuis in Haarlem vooralsnog weinig vertrouwen. 'Die brief wemelde van de aannames en onbewe zen stellingen.' Remkes gaf aan niet tegen een fusie te zijn, maar volgens hem moet dat dan wel een beter bestuur opleveren en goedko per uitpakken. Volgens hem hoort een overheid die fors aan het bezuinigen is ook naar zichzelf te kijken. 'Je kunt niet de lasten voor burgers en bedrijven ver hogen en zelf buiten schot willen blijven.' Noord-HoHand is volgens Remkes niet afhankelijk van een fusie met anderen. 'Ik ben er sterk van overtuigd dat Noord- Holland één probleem in ieder geval niet heeft en dat is een bestuurskrachtpro bleem. We kunnen ons de komende jaren uitstekend redden en de dingen die we moeten doen ook heel goed en efficiënt doen.' De commissaris van de koningin plaats te kanttekeningen bij de snelheid die Plasterk aan de dag wil leggen. Wat de minister betreft, is de fusie voor maart 2015 afgerond, maar volgens Remkes is zorgvuldigheid ook een belangrijk begrip. Hij merkte op dat 'de winkel wel gewoon open moet blijven' als het tot een fusie komt. Veel bestuursorganen, bedrijven en organisaties hebben met de provincie te maken en dat kan niet allemaal even opzij worden gezet voor een fusie. Folders bij deze krant SNELCODE: 588 HH| Garage Dros www.texelseautopagina.nl Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Het doet wat surrealistisch aan, het gebied waarde uitbreiding van de golfbaan komt. Vanuit de lucht is de stand van het graafwerk goed te zien. Na voltooiing beschikt Texel over de eerste openbare 18 holes links (in de duinen aan zee gelegen) van Nederland. De golfbaan krijgt een totale lengte van zes kilometer en een omvang van 60 hectare. (FotoTon Zegers) Spinbaan- en jaarkalender 2013 Volop verkrijgbaar! Spinbaan 6 - Den Burg

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1