Schoorl weer keizer SPORT IE* Les nemen bij Waddenruiters Bijeenkomst Sportraad Annie Team Vlietland niet naar finale Schaatsen voor Hartekind Boogschutter Gert-jan Schoorl heeft zondag met een miniem verschil de superkeizer- verschieting van de Eilandschutters gewonnen. Opponent Kees Bakker moest slechts zeven punten toegeven. De titel Superkeizer is in het leven geroe pen nadat de Eilandschutters er een paar jaar geleden een tweede keizer bij kre gen toen Kees Bakker drie maal achter elkaar de koningstitel bij de houtschut- ters won. Het duurde dan ook niet lang voor erdiscussiekwam ove rdevraagwie nu het meeste recht op de titel kon doen gelden. Om uit te maken wie de absolute top schutter is, bestrijden de keizerschutters elkaar daarom op eikaars sterke punten. Ger-jan Schoorl, recurveschutter moest zijn kunnen tonen met de houten boog terwijl Kees Bakker, die in de nationale top uitkomt op de houten boog, met een moderne recurveboog moest schieten. Voor aanvang werd geloot wie op welke baan stond en met welke boog werd be gonnen. Schoorl won de loting en koos voor de re curveboog, een slimme tactiek, want zo had hij na de eerste ronde een beeld van hoeveel punten hij nog mocht verliezen. Dat moest op gevoel, want de schutters hebben geen inzicht in het scoreverloop, dat horen zij pas aan het einde van de wedstrijd. Het publiek, dat achter de gla zen wand moest blijven om de schutters niet te storen, had wel inzicht in de scores. Rijvereniging De Waddenruiters gaat bin nenkort van start met lessen voor recre- atieruiters. Dit om het cursusaanbod te verbreden. De diverse ruitercursussen richten zich op het moment voornamelijk op wedstrijd rijders en op jeugd. De nieuwe cursus richt zich op de grote groep recreatierui- ters en is bedoeld om de rijvaardigheid te verbeteren. De lessen worden gege ven in manege Akenburg en staan open voor iedereen vanaf achttien jaar die de beschikking heeft over een eigen paard of een leenpaard. Wel is het van belang dat het paard is ingeënt en over een pas poort beschikt. De lessen richten zich op het verbeteren van de rijvaardigheid. Zo worden oefeningen gedaan om met meer controle en meer plezier te kunnen rijden. Daarnaast kunnen de ruiters deelnemen aan de vele activiteiten van De Wadden ruiters. Het aantal lessen staat nog niet vast en ook de frequentie wordt in overleg vast gesteld. Ook dag en uur worden nog na der- in overleg - bepaald. Voor aanmelden en meer informatie kan contact worden opgenomen met De Waddenruiters via a-mailadres bestuur@ rvtexel.nl Het werd een spannende wedstrijd. Be liep het verschil vorig jaar nog enkele tientallen punten, ditmaal bleef Bakker Schoorl op de hielen zitten en bleef op een afstand van zeven punten. Zes plus één, want om te winnen moest hij een punt meer schieten dan de regerende keizer. De wedstrijd werd gespeeld onder toe ziend oog van hoofdscheidsrechter en oudste clublid Evert van Bockom Maas, de scheidsrechters Marja Kampstra en Aad van Gils en de secondanten Jan Prins en Ben Moor. Na de eerste ronde - op de recurveboog - had Schoorl 273 punten tegen Bakker 236, een verschil dat Bak ker niet meer kon inlopen. Zelfs al haalde hij in de tweede ronde (met de houten boog) 242 punten tegen Schoorl 211. De eindscore was dan ook 484 punten voor Schoorl en 478 voor Bakker. De superkeizerverschieting vindt ieder jaar plaats op de derde zondag in januari. Het volgende publiekstoernooi van de handboogvereniging is de Winteranimal, die op 16 en 17 februari wordt gehouden in het bos tussen de Boodtlaan en cam ping Kogerstrand. Voor deze wedstrijd - waarbij van verschillende afstanden op hardplastieken dieren wordt gescho- De Stichting Texelse Sportraad (STS) houdt maandag 28 januari een bijeen komst voor alle sportverenigingen op Texel. De bijeenkomst wordt gehouden in OSG De Hogeberg en begint om 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt uitleg ge geven over de vernieuwde status van de Sportraad, die van de gemeente opdracht heeft gekregen binnen de in de Sportnota gestelde kaders met een transparante verdeling te komen van subsidie aan de verenigingen. Het nu ter tafel liggende voorstel wil de Sportraad graag aan de verenigingen voorleggen. Verderwordt het bestuur van de stichting voorgesteld. Dit bestaat nu uit voorzitter Albert Hoven, secretaris Ruud Verstraa- ten, penningmeester Henk de Vries en de leden Mariska Koenders, Marcel Verbeek, Simon Appel en Arco de Graaf. Gert Pan sier is aangewezen voor de ondersteu ning vanuit de gemeente. Daarnaast is de Sportraad nog op zoek naar uitbreiding. Mensen die de sport een warm hart toe- dragenen zich willen opwerpen als belan genbehartiger, kunnen contact opnemen. De bijeenkomst zal rond 21.30 uur zijn af gelopen. ten - hebben zich inmiddels als bijna tweehonderd deelnemers aangemeld. Er wordt zowel met traditionele bogen, als met recurve en compoundbogen ge schoten. Ook dragen meerdere schutters gepaste kleding, zodat de winteranimal Het is de turners van Team Vlietland van GVT zondag niet gelukt een plaats te be machtigen voor de disctrictsfinale en het Nederlands kampioenschap. Het team, bestaande uit Claire Smits, Jet Wesselman, Babs de Haan, Marilyn Hou- ben en Rosalie Duin turnen dit jaar voor het eerste in de pittige derde divisie, maar hadden zich goed voorbereid en gin gen vol zelfvertrouwen de turnarena in. Aan de wedstrijd deden 44 tuners mee, waarvan de eerste achttien doorstromen naar de districtswedstrijd. De eerste acht doen mee aan de landelijke wedstrijd. Marilyn Houben haalde op brug de hoog ste score van het team. Ook de anderen waren goed op dit onderdeel, al liep het bij Babs de Haan niet helemaal lekker, wat haar een lage score opleverde. Claire Smits viel tijdens haar balkoefening, die bij de anderen sierlijk verliep. Vooral Babs de Haan sprong erg hoog en ook Rosalie Duin was overtuigend. Voor de vloeroe fening haalden alle vijf turners alles uit de kast en lieten mooie oefeningen zien, die door de jury echter niet hoog werden gewaardeerd. Ook bij de sprong werd niet bijzonder hoog gescoord en al met al wa- Diane van der Burg uit Den Burg is een van de tientallen mensen die vrijdag 25 janu ari op de Weissensee in Oostenrijk een alternatieve Elfstedentocht schaatsen, in een poging €100.000,- bijeen te brengen voor de stichting Hartekind. Deze stichting beijvert zich voor kinderen met een aangeboren hartafwijking. De afgelopen weken hebben de deelnemers gezamenlijk getraind onder leiding van Barbara de Loor en marathonschaats ploeg De Uithof. Stichting Hartekind zorgde voor rood-witte schaatspakken en voor ondersteuning. Via een persoon lijke fondsenwervingspagina probeert altijd een bont gezicht is. Op de tweede dag wordt tevens het rayon kam pioen schap voor 3D-schutters gehouden. Voor meer informatie en aanmelden: www.eilandschutters.nl. ren de totaalscores niet voldoende voor doorstroming. Hoewel de punten dicht bij elkaar lagen, was het niet genoeg. Met 43,200 punten heeft Marilyn het hoogst aantal punten behaald met daarop volgend Jet 42,450, Rosalie met 42,000, Claire met 40,700 en Babs met 40,650. Nieuwjaarsrit MAB De Nieuwjaarsrit van de MAB-dub, die za terdagavond werd verreden, was uitgezet door Pieter van der Vis en bedacht door Anne de Vries. De tocht voerde de deelne mers door Den Burg en Oudeschild. Op ongeveer een derde van de rit wer den de deelnemers teruggestuurd om de routebeschrijving nog een keer te volgen, maar dan op een ander deel van Texel. Uitslagen:B-klasse: l.Aris Jessica (42 strafpunten); 2Jan de Wit (52); 3.Ange- lien Marga (152). C-klasse: Ï.Chris de Vries (50 strafpunten); 2.Melissa Ma- rise (78); 3.Zelfpluktuin Dames 1 (94). iedere deelnemer zoveel mogelijk spon sorgeld op te halen. Van der Burg hoopt een flinke bijdrage te kunnen leveren. 'Er zijn heel veel goede doelen, eigenlijk zou ik ze allemaal wel willen steunen, maar dat gaat niet. Dankbaar voor mijn drie gezonde kinderen doe ik mijn best voor deze stichting.' Er doen meer dan veertig schaatsers mee aan de actie, bij een verwachte tempera tuur van -20 graden. Per deelnemer kan een bedrag worden gedoneerd via http:// schaatsenvoorhartekind2013.alvarum. net. www.texelsecourant.nl DINSDAG 22 JANUARI 2013 Modder Wat wordt er met modder gegooid, naar dat plan van het Centrum voor Leefstijl en Voeding. In volle glorie beuken we er met z'n allen op los. Er blijft niks over van het plan te komen met een ayurvedisch zorghotel. Zonde hoor. Van die modder dan, want die hadden ze mooi kunnen gebruiken bij die therapie. Met als klap op de vuurpijl dagelijks een slok uit de Wezenputten. Goed voor de balans in uw ingestraalde ijzerhuishouding. 'Uw ijzergehalte zal ons een zorg zijn', zo luidt de slogan. Annie heeft gemengde ge voelens. Ik juich het toe als creatievelin- gen de grenzen opzoeken van politieke steekwoorden. Wat is een zorgbed? Dat is de vraag. En zo lang dat niet duidelijk is, verdienen pioniers een pluim. Oké, de plek waarop ze het willen, verdient niet de schoonheidsprijs. Maar verder? Hulde! Maar om nu voor eens en altijd af te zijn van die oeverloze discussie, haalt Annie haar oude voorstel van stal. Al met al is dat eerste idee, om te komen met een megastal voor menselijk vee tegenover De Pelikaan zo slecht nog niet. Opereren en recreëren, zo luidde de boodschap van het prestigieuze Spa Resort. Als we op die plek nu eens alle zorgbedden plaatsen. Dan hebben we dat gehad. Dan reser veren we daar een paar bedjes voor die roestige yogafiguren. Klaar. Dan hebben we natuurlijk nog te maken met dat plan voor die ondergrondse lodges. Met een tegelloos weinesscentrum. En tien yurts in de tuin. De spellingscontrole krijgt spontaan de hik van deze woorden. Hup, ook erbij. Vervolgens die nieuwe trend dat wekelijks bussen vol Tesselaren naar Amstelveen tuffen om daar hun ogen te laten laseren. Idem dito: Laser op naar het Resort bij Afslag 14. Nou, vooruit, we doen er ook nog een rolstoelvriendelijk biologisch maïsdoolhofje bij. En tot slot, als je nu echt een goed voorbeeld wilt van een zorgbed: reserveer dan een bedje voor die vrouwelijke vleeskeurders op de woensdagavondtelevisie. Da's pas echt zorgwekkend. Over een modderfiguur ge sproken! An n ie@texe Iseco u ra nt .n I Drie winstpunten tijdens debuut Lisanne Rentenaar debuteerde zondag met Osalie tijdens de eerste dressuur- wedstrijd van dit jaar in de klasse B en behaalde daarbij niet minder dan drie winstpunten en twee eerste prijzen (199,186). Alicia Saai werd met Chris van Wilko een maal eerste in dezelfde klasse en behaal de één winstpunt (186). Enit Scholtens behaalde met Amazing Boy twee winst punten (184 en 184). Milou Kooiman reed met Wild Passion twee erg nette proeven in de klasse Zl-pony's en behaalde twee winstpunten en twee eerste prijzen (215, 215). Evalien Weterings werd met haar fjord Svenna in de klasse Zl-paarden tweemaal eerste met twee winstpunten (204 en 209) en promoveert naar de Z2. Hannita de Wit startte na een jaar weer met Timdora in de klasse Z1 en behaalde een winstpunt (209).Tessa van Daalen de buteerde met het jonge paard Dutch De sign in de L2 en behaalde twee winstpun ten en een eerste prijs (195). Ook Maybritt Grootenboer behaalde een winstpunt met Olvalinde (180). Marousha van Eg- mond had een drukke dag. Met haar twee pony's Starlight en Koen verscheen zij aan de start in de klasse B en LI. Met de zwar te Koen pakte ze twee eerste prijzen en behaalde ze twee winstpunten (LI, 192 en 183). Met de witte Starlight behaalde ze eveneens twee winstpunten (B, 185 en 181). Ma non List met Golden M&M en Roos Kikkert met Maggie behaalden beiden twee winstpunten bij de B-pony's. Beiden werden ze eenmaal eerste. Sabine van der Wal behaalde een winstpunt en een eerste prijs met Maxima (183). De zusjes Ava en Bo Krause streden tegen elkaar in de klasse Ll/L2-pony's, waarbij Ava tweemaal van haar zus won. Beiden behaalden twee winstpunten (Ava LI, 190, 191; Bo L2, 182 en 183). In de Ml/ M2-paarden was er een prijs voor Marloes van der Vis met Zorro, die eveneens een winstpunt behaalde (181). De andere eer ste prijs ging naar Charity Wetsteen met Newton. Ook zij behaalde een winstpunt (185) evenals Jorieke Meijer met Meele- hoeve's Burberry Brown (180).

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6