SPORT Snertlopers trotseren sneeuw Tromp en Stark nemen afstand IJzige spelletjes in Oudeschild SPORT KORT Onder ijzige omstandigheden hebben vijftig lopers zaterdag meegedaan aan de Snert - loop. In groepjes van ongeveer gelijk niveau vertrokken ze om half vier bij café De Sluf ter, om via de Slufter, de Muy en het strand naar De Koog en terug te lopen. De sneeuw noopte hen op sommige stuk ken voorzichtig te lopen, terwijl de harde noordoostenwind een stevige wissel op het moreel van de atleten trok. Toch vol tooide iedereen, op het oog ongeschon den, de tocht. De afstanden varieerden van circa 10 tot ruim 14 kilometer. Mede dankzij de hulp van enkele sponsors bracht het evenement ruim €750,- op. Dit bedrag komt ten goede aan de Texel- runners, het team dat voor het tweede achtereenvolgende jaar meedoet aan de Roparun en in het Pinksterweekeinde in estafetteverband van Parijs naar Rotter dam loopt. Het geld dat met dit groot schalige evenement (met 1600 lopers en duizenden begeleiders) wordt verdiend, wordt aangewend om niet meer te gene zen kankerpatiënten een dragelijker leven te bieden. Om mee te mogen doen, moeten deTexel- runners ten minste €7500,- inschrijfgeld betalen. Ondanks de korte voorberei dingstijd lukte dat vorig jaar uitstekend en werd met diverse acties maar liefst €8500,- ingezameld. Teamleider Ron ten Hoven vreest dat het dit jaar meer moeite zal kosten. 'Bedrijven die vorig jaar nog wel sponsorden, zijn afgehaakt door de crisis. Dat komt ook doordat veel acties voor het goede doel worden georgani seerd en sponsors nu eenmaal een keuze moeten maken. Het Glazen Huis, Alpe d'HuZes, de Roparun: dat maakt de spoe lingwei dun.' Toch beginnen de eerste gelden binnen te stromen. Dat gebeurde onder meer door op de kerstmarkt in De Cocksdorp gebak ken vis te verkopen. Op de zaterdagen 26 januari en 2 en 9 februari brengen leden van het team voor de deur van Albert He- ijn bloembollen aan de man. Zaterdag 16 februari is er een benefietdiner, een initia tiefvan David van Logchem, die vorig jaar nog ais loper aan de Roparun meedeed, maar zich dit keer in verband met zijn VWO-examen beperkt tot het werk ach ter de schermen. Het organiseren van het benefietdiner is onderdeel van het profiel werkstuk dat hij voor school moet maken (samen met onderzoek dat hij heeft ver richt naar 'het geefgedrag van Texelaars aan gezondheidsgerelateerde goede doe len'). Het winterse diner begint om 18.00 uur en bestaat uit drie gangen. Op het menu staan onder meer diverse stamppotten en erwtensoep. Een Texelse band treedt op ter verhoging van de sfeer. Deelname (inclusief alcoholvrije drankjes) kost €25,-. Dit bedrag kan dankzij de sponsoring van diverse bedrijven relatief laag worden ge houden. De teamleden van de Texelrun- ners staan de gasten de hele avond ten dienste. Reserveren is tot maandag 11 februari mogelijk via roparuntexel@live.nl of tel. 06-22189112. Priscilla Noorlander kringkampioen Priscilla Noorlander heeft tijdens de kringkampioenschappen die afgelopen weekend in Anna Paulowna werden ver reden met haar paard Dionisos tweemaal de eerste prijs gewonnen in de dressuur- klasse L2. Hiermee werd ze niet alleen overtuigend kampioen van de kring Noord-Holland Noord, ook verdiende ze een startbewijs voor de regiokampioenschappen die ko mende maand in Benningbroek plaatsvin den. De door Kees Kikkert gefokte Dionisos maakte zijn debuut aan de vaste wal. Van onwennigheid was niet veel te merken. Al bij de eerste proef realiseerden ruiter en paard een score van 65,67 procent. Bij het 'overkampen' volgde opnieuw een prachtig resultaat: 65,50 procent. In beide proeven hadden ze een flinke voorsprong op de nummer twee. Met hun scores vergaarden Noorlander en Dionisos vier winstpunten. Het succes van de 25-jarige amazone kwam niet als een grote verrassing. Als jonge meisje won ze al prijzen met diver se pony's. Dat succes stopte niet toen ze als 18-jarige de overstap naar de paarden maakte. Sinds ruim vier jaar is ze in dienst van fokker Kikkert, voor wie ze de paarden verzorgt en berijdt. Zaalvoetballers nog ongeslagen Dankzij de overwinning op Theo Tol uit Volendam blijft Texel'94 nu twintig thuis wedstrijden op rij zonder nederlaag. Zonder topschutter Pieter Jan Eelman maar met routinier Marcel Ris begon Texel'94 sterk. Doordat Ris als libero fun geerde, schoof aanvoerder Ruben Duinker door naar de aanvallende linie, en direct met succes. Binnen tien minuten stond Texel opeen riante 2-0 voorsprong dankzij twee doelpunten van Duinker. De bezoe kers namen na deze achterstand het initi atief en probeerden de aansluitingstreffer te forceren, maar de defensie gaf weinig weg. Maar vlak voor de wissel bleef zelfs doelman Ali Smit het antwoord schuldig op een fraaie combinatie en bracht Theo Tol de spanning terug in de wedstrijd. Direct na het begin van de tweede helft scoorde Pim de Lugt twee maal, maar Theo Tol weigerde zich neer te leggen bij een nederlaag. In de 15de minuut was Smit kansloos, maar verder kwamen de bezoekers niet. Lesley Koning schoot hard en zuiverde 5-2 binnen waarna Jesper Ar kenbout ogenschijnlijk het duel besliste door vier minuten voor het eind de stand naar 6-2 te tillen. Texel geloofde het ver der wel tot Theo Tol de keeper wisselde voor een veldspelen Met nog twee minu ten op de klok werd het alsnog 6-5. Wisselvallig Tevoko wint Net als vorige week moest bij het heren team van Tevoko een vijfde set beslissen over verlies of winst. Dit keer wist het team aan de goede kant van de score te blijven; tegenstander Madjoe 3 werd met een 3-2 nederlaag naar huis gestuurd. Ook nu duurde het weer even voor de motor van Tevoko aansloeg. Het publiek had na een klein kwartiertje de neiging de kantine op te zoeken, toen reeds de ontluisterende cijfers van 12-25 op het scorebord stonden. Waar bij Madjoe al les leek te lukken, stond de thuisploeg erbij en keek er naar. Deze apathische houding werd echter succesvol afgeschud en zowel in de tweede als in de derde set draaide Tevoko het scenario om, al moest in de derde set wel eerst nog een snelle achterstand ongedaan worden gemaakt. Met name verdedigend werd met veel bezieling gespeeld, waardoor ook aanval lend een vuist kon worden gemaakt. Dit werd duidelijk in de setstanden (25-16, 25-20 Volgde een merkwaardige set waarin Tevoko uitblonk in slordigheden: 14-25. De vijfde set was daarentegen buitengewoon spannend. Madjoe nam een snelle voorsprong, maar de veldwis- sel kwam bij 8-7 voor Tevoko dat bij 12-12 het beslissende gat sloeg. Patrick Hollen- berg maakte uiteindelijk het laatste punt: 15-13. Bas Tromp en Frans Stark hebben de vijf tiende ronde van de competitie van Kla- verjasciub Den Burg gewonnen. Hiermee nemen zij afstand van de directe concur rentie. Tromp en Stark waren goed op dreef; zij waren het enige koppel dat meer dan 7000 punten scoorde. Deze winst kwam overigens zonder opvallende uitschieters tot stand, maar met 7273 punten slaan ze nu toch een gat met de directe concur renten. Daarmee hebben ze de winst in de tweede periode - waarin nog acht spelle tjes te spelen zijn - vrijwel zeker gesteld. Bij afwezigheid van zijn vaste maat speel de Carlo Bos met vaste invallerTruus Witte. Dit koppel leek na een sterke opening van ruim 2000 en ruim 1900 punten op weg naar een hoge score. Maar de wachtpartij in de derde ronde en een matige score in de vierde gooiden roet in het eten. Bos en Witte kwamen tot 6781 punten, wat hen een tweede plaats en een plaatsje winst in het klassement opleverde. Daarmee staan Bos en Vinke nu twaalfde. Bart Weijdt en Willem Koomen haalden met ook al vier gelijkmatige spelletjes de derde plaats binnen met 6606 punten. Zij staan nu weer op de tweede plaats in het klassement. Huug Snoek en Peter van Heerwaarden presteren de laatste weken mooi constant. Ditmaal werd de vierde plaats binnengehaald (6586). Zij blijven daarmee zesde in het klassement. De vijf de plaats was met 6407 punten voor John Vlaming en Eric Jan Geus. Daarmee wint dit koppel - dat eerder het klassement aanvoerde - een plaatsje terug; het staat nu op de derde plaats. Het gemiddelde was met 6152 punten het laagste van dit seizoen. Er werden 27 marsen gespeeld, wat ook minder is dan normaal. In het klassement leiden Tromp en Stark met ruim 1600 punten voor sprong op Weijdt en Koomen. Vlaming en Geus staan derde met bijna 1900 punten achterstand. De strijd om detweede-periodetitel is vrij wel beslist, want met nog twee avonden te gaan hebben Tromp en Stark een voor sprong van bijna 2900 punten op Bart We ijdt en Willem Koomen. Sjaak Sipsma en Jelle Wiersma staan met ruim 3000 pun ten achterstand op de derde plaats. Uitslagen Tevoko Tevoko Hl - Madjoe 3 3-2 Tevoko MAI - NIVO MA1 2-2 Tevoko D4 - Relay Dl 0-4 Alvoco MB1 - Tevoko MB1 4-0 Tevoko H2 - Reflection H2 3-2 Tevoko MB2 - WVS 90 MB1 0-4 Tevoko D3 - MBSOV D4 4-0 De Bruinvisschool hield woensdag een spelletjesochtend op de ijsbaan, waar voor 135 kinderen en hun leerkrachten waren uitgenodigd. Er werden spelletjes gedaan met als the ma 'Ik hou van Holland'. Zo werd er ezel tje-prik gespeeld, ijssjoelen en fluitketel- curling. Dankzij de inzet van vrijwilligers en ouders beleefde iedereen een leuke ochtend. Op het hele eiland zijn inmiddels de ijsba nen open en druk in gebruik. Bij De Cocks dorp wordt vrijdag de Barre Tocht verre den. Verder staan er - voor zover bij het ter perse gaan van deze krant bekend - voor het weekend nog geen wedstrijden op het programma, maar dat kan nog veran deren. In dat geval wordt dat uiteraard via de website en de social media bekend ge maakt. Dat dat goed werkt, bleek in Oos terend, waar maandagmiddag de scholen werden gebeld en affiches opgehangen. Mond-tot-mond reclame deed de rest en de schaatsers stroomden toe. Dankzij een gift van de Raboton beschikt IJsclub Oost over een motorrolbezem, die wordt inge zet om de baan sneeuwvrij te maken en te houden. De koek-en-zopie is vanaf 14.00 uur geopend, het licht op de baan brandt van 17.30 tot 21.30 uur, al naar gelang de drukte. www.texelsecourant.nl VRIJDAG 25 JANUARI 2013 Geen crossloop De zevende en voorlaatste loop van het boscrossseizoen vindt niet zondag 27 ja nuari plaats, maar een week later, op zon dag 3 februari. Door de sneeuw is de vastgevroren onder grond niet goed te zien en de organisatie heeft besloten dat het te gevaarlijk is om de wedstrijd te laten doorgaan, de kans op blessures is te groot. De achtste en laatste crossloop wordt gehouden op zondag 10 februari. Voor meer informatie: Rita Dog ger, tel. 313387 of e-mail www.avtexel.nl. Claire Smits wel naar districtsfinale Na het verschijnen van de krant van dins dag bleek dat turner Claire Smits van Team Vlietland van GVT zich naar aanlei ding van twee voorrondes wél geplaatst heeft voor de districtsfinale in Amster dam. Smits verdiende haar finaleplaats door elfde te worden in de voorwedstrijd op 15 december Ze komt niet in aanmerking voor de landelijke wedstrijden (met kans op deelname aan het NK 2013), want daar gaan alleen de beste vijf meisjes naartoe. De disctrictsfina Ie wordt gehouden op za terdag 9 februari. Coopertest Atletiekvereniging Texel verzorgt dinsdag 29 januari in samenwerking met Sport service Texel een Coopertest. Bij voldoen de animo is er ook de mogelijkheid om aan een test over 3 of 5 kilometer mee te doen. Bij een Coopertest lopen deelnemers twaalf minuten achter elkaar. De afge legde afstand geeft een goede indicatie van de fysieke conditie. Wie er met enige regelmaat één aflegt, kan bovendien op een eenvoudige manier ontdekken of hij of zij progressie boekt. Ten slotte biedt de test trainers de mogelijkheid adequaat in te spelen op vragen van de lopers en de samenstelling van trainingen. De tests worden gehouden op de atletiekbaan in Den Burg. ledereen kan meedoen., deel name is gratis. Deelnemers worden om 19.00 uur verwacht voor een gezamen lijke warm ing-up. Voor meer informatie: Sportservice Texel (tel. 322815) of Jan Zijm (tel. 314205). Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 29 januari Veld A 19.00 Expotise-Kobeko 2 Jumbo 19.45 Jumbo-Vlinderwinkel Expotise 20.30 Pepermolen-Warmmop Vlinderw 21.15 Paal 28/K-Kobeko Warmmop 22.00 NIOZl-Randstad Kobeko Veld B 19.00 AH-NIOZ 3 IBS 19.45 IBS-lmares NIOZ3 20.30 Falcon-NIOZ 2 Imares 21.15 RAB-Wessels Falcon 22.00 Ecotiem-Rabo Wessels VeldC 19.00 Salique-Tevoko (O) Tevoko (J) 19.45 Tevoko (J)-Klif 23 Salique 20.30 De Waal-BarS Klif 23 21.15 Krim-De Rog Bar S 22.00 Otto's-Timmer's De Rog Wedstrijdleiding: Warmmop en Gertha (tel. 322434) Uitslagen: Vlinderwinkel-NIOZ 1 3-0; De Pepermo- len-Jumbo 1-2; Paal 28 de Krim-Cocky's Kapsalon 3-0; Kobeko-Texelse Autocen trale 2-1; Expotise-Otto'sTweewielershop 2-1; NIOZ 3-IBS/Oele/Schoo 0-3; Imares- SIBO 0-3; NIOZ 2-Landgoed de Bonte be levenis 0-3; Bouwcenter Rab-Boomgaard Bliksemteam 1-2; Wessels ontwerpt-Ra- bobank 1-2; Tevoko Ontwerpt-Coos 3-0; Klif 23-De Kapper 3-0; Eet Café De Rog- Kapsalon Salique 3-0; Vakantieburo Kobe ko 2-Bar Sportief 0-3; Slagerij Moorman en de Boer-Timmer's Bakkerij 1-2 Priscilla Noorlander en Dionisos: twee eerste prijzen. (Foto Ad Noorlander) IJssjoelen op de baan in Oudeschild.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9