11 Midzomerschans AGENDA Cinemca Te^xe»! *V Les Misérables CULTUUR 11 Romantische komedie op Ibiza Bioscoop I Eetcafé I Terras P, Vanaf zaterdag Dagelijks geopend. Reserveren via 319540 Dorpsstraat 110 - De Koog TÜO l«AgL 0222-312000 www.texelsecourant.nl VRIJDAG 1 FEBRUARI 2013 SAMENWERKINGEN 'KORNUITEN'BELANGRIJK VOOR FESTIVAL Festival Midzomerschans is bezig de vleugels uit te slaan. Samenwerking met Kaap Skil, Sail Texel en andere partijen lijkt te leiden tot een meerdaags festival op meerdere lokaties. 'Kornuiten' moeten daarbij zorgen voor de nodige draagkracht. Het festival - dat vorig jaar het eerste lus trum vierde - vindt dit jaar (op 22 en 23 juni) voor het eerst op meerdere lokaties plaats. 'Dat is min of meer het gevolg van het feit dat we vorig jaar op het laatste moment in verband met het weer naar Kaap Skil moesten verhuizen', verklaart voorzitter Klarina Combé. 'Daardoor zijn de plannen om minder van het weer af hankelijk te zijn in een stroomversnelling geraakt.' Ook de samenwerking met Sail, dat in dezelfde week plaatsvindt, heeft zijn gevolgen. 'Het is altijd ons plan ge weest om te proberen meerdere partijen samen te binden, maar dat het zo snel zou gaan, hadden wij ook niet verwacht', zegt Combé. Want hoewel het zwaartepunt van het festival op de Schans blijft liggen ('als het weer het toelaat'), krijgt de organi satie steeds vaster voet aan de grond in het dorp zelf. Uiteraard in Kaap Skil, waar net als vorig jaar op diverse plaatsen op tredens te zien zullen zijn. Maar ook het concert op zaterdagavond - dit jaar een uitvoering van de opera Die Zauberflöte - vindt op het terrein van het museum plaats. Daarnaast maakt het festival gebruik van herberg de Zeven Provin ciën, waar voornamelijk jazz te horen zal zijn. Dit in samenwerking met Pieternel Geurtz, die op zoek was naar alterna tieve lokaties voor de activiteiten die ze voorheen ontplooide in de Boven bar van de door brand verwoeste discotheek Jel- leboog. 'En dan willen we nog heel graag gebruik maken van de RK-kerk, wat na tuurlijk een heel mooie ruimte zou zijn voor bijvoorbeeld klassieke muziek en po- ezie', vertelt Combé. 'Maar het is nog niet zeker of dat door kan gaan.'De sa menwer king met Sail leidt in ieder geval tot een voorstelling op de haven, op woensdag 19 juni, maar de details daarover moeten nog worden ingevuld. 'Die samenwerking heeft wel al geleid tot uitbreiding van ons thema. Dat was "Wind en water", maar we boeken nu speciaal voor Sail ook voor stellingen over de Vliegende Hollander". Aan het thema wordt dit jaar niet alleen een fotowedstrijd gekoppeld, maar ook een filmwedstrijd. 'En op zaterdagmiddag willen we een vliegerwedstrijd houden op de Lunette. Dat is dus eigenlijk de vijfde lokatie.' Voor de financiering doet het festival dit jaar ook een beroep op crowdfunding. 'Dat is dat niet een paar mensen veel geld geven, maar veel mensen een beetje. Daartoe hebben we een compagnie opge richt, de "Kornuiten van de Schans". Dat zijn mensen die het festival een warm hart toedragen en in ruil vooreen jaarlijk se bijdrage niet alleen het festival steu nen, maar ook in de winter een concert krijgen aangeboden en in voor- en najaar een bezoek aan een bevriend fort of mu seum. Daarnaast hebben we natuurlijk fondsen en subsidies nodig en werken we samen met PuurZsaZsaZsu en ZoNu bij het werven van sponsors.' Alle informatie over het festival is of komt beschikbaar via www.midzomerschans.nl. Scene uit de film Verliefd op ibiza Elf mensen, vier verhalen en één eiland. Dat zijn de ingrediënten van de romanti sche komedie Verliefd op Ibiza, de film die deze week bij Cinema Texel in première gaat. Alle personen komen met hun eigen plan naar Ibiza. En dan blijkt dat iedereen voor dezelfde uitdaging staat. Op licht voetige en komische wijze ondervinden vier koppels het universele verlangen iets te zijn wat niet of niet langer haalbaar is. Ze zullen moeten uitzoeken wat daarvoor in de plaats komt. Nieuw is ook Nijntje de Film, naar de ver halen van Dick Bruna. De film is bij uitstek geschikt voor de allerkleinste kijkertjes. Speciaal daarom vertoont Cinema Texel de film met de lichten zachtjes aan en het geluid niet zo hard. 'Dé ideale film om voor het eerst in je leven naar de bios te gaan', promoten de makers. Een deel van de andere films is gepro longeerd. Daaronder de actiethriller Jack Reach, met hoofdrolspeler Tom Cruise, en Life of Pi, die negen Oscarnominaties kreeg. Dinsdagmiddag zijn er speciale senioren voorstellingen (net als bij de kleintjes met meer licht en een zachter geluid), inclu sief koffie en koek. Vertoond worden Les Misérables en (in de serie FilmArt) Amour. Het volledige programma is te vinden in de agenda elders in deze krant en op w ww.texe Isecou ra nt.n I. Cursus fotografie Bij Artex - Kunstenschool gaat dinsdag 12 februari een cursus fotografie voor gevor derden van start, onder leiding van Edwin Boering. In deze cursus wordt aandacht besteed aan het verbeteren van techniek en het ontwikkelen van creativiteit om krachtige en bijzondere foto's te maken. Ook wordt ingegaan op verschillende soorten foto grafie, zoals de reportage-en portretfoto grafie. Er wordt gewerkt met Photoshop en cursisten krijgen opdrachten mee naar huis. Bij de eerste les nemen de deelne mers een map met tien foto's mee, die representatief zijn voor vaardigheid en creativiteit va n de ma ker. Deze foto's wor den tijdens de eerste les besproken, daar na wordt besproken hoe de lessen verder worden opgezet. De cursus bestaat uit tien lessen van twee uur, eenmaal per twee weken. Voor meer informatie, www. artex-texel.nl. Cursus Spaans In dorpshuis De Hof in De Koog gaat bij voldoende deelname een cursus Spaans van start. De lessen worden in overleg met de cursisten gegeven op woensdag ochtend of -avond. Aanmelden (in ver band met het bestellen van lesmateriaal) kan tot 5 februari bij Grada Eilander, tel. 320856 of 06-10471579. Hersenstichting Om geld in te zamelen voor onderzoek naar hersenaandoeningen, zoals bijvoor beeld een beroerte, wordt van 4 tot en met 9 februari de jaarlijkse collecte van de Hersenstichting gehouden. Mensen die de collectant mislopen, kunnen een gift overmaken via giro 860. Een van de doelen van de stichting is het bevorderen van het herstel van mensen die door een beroerte zijn getroffen. Stillevens van Jerom Timmer In de serre van de Twaalf Bakken aan de Weverstraat in Den Burg is vanaf 4 febru ari een expositie te zien met foto's van stillevens van Jerom Timmer. De foto's hebben een bewerking onder gaan om een schilderijachtig' effect te krijgen, waarna ze op mat aluminium zijn afgedrukt. Ze maken indruk door de bijzondere compositie van vaak eigenaar dige voorwerpen en zijn afgedrukt op een groot formaat. Timmer studeerde aan de kunstacademie in Den Haag en het Gra fisch Lyceum Amsterdam en houdt zich al sinds langere tijd naast zijn schilderwerk bezig met fotografie. Hij volgde in 2012 een cursus aan de fotovakschool en lever de eerder ook materiaal voor ansichtkaar ten en kalenders. Zijn oog voor composi tie, fotografie en beeldbewerking komen op deze manier samen met, volgens Tim mer, 'soms een eigentijds tintje'. Eerder exposeerde hij schilderwerk in de Bovenbar en Het Open Boek en hij nam onlangs voor het eerst deel aan de geza menlijke expositie van Zout in De Holle- bol. Minigalerie in Warmoesstraat Met dank aan haar zus, die graag een groot schilderij van klaprozen wilde heb ben, heeft Pieternel Geurtz dinsdagavond een nieuwe galerie geopend aan de War moesstraat 55 in Den Burg. De mini-ga lerie is gevestigd in de toiletruimte van Geurtz'woning en heeft daarom de naam 'Op de Plee bij P' gekregen. Tot 2 maart is hier het grote schilderij 'Klaprozen op Halder' te zien, alsmede drie voorstudies en twee kleinere uitwerkingen. De galerie is elke dinsdag open van 11.00 tot 15.00 uur en op afspraak. Zaterdag 2 februari Brabantse Avond met"GerCoppens mi heur Apostelen" Entree; €10, oo, kop koffie en krentenmik vooraf en bittert» I in de pauze. Aanvang 20.00 uur. Vooraf: "Eete wade pot schaft" - moesse petazzie mi worst - €9,75. v.a18.00 gewenst) Vnjdag 8 februari Cabaret Anne JanToortstra met "Murw" "Verrassend en origineel, snel, geestig, effectief, scherp, hard en eigentijds" (J d"Ancona) Aanvang 20.30 uur, entree €16,00. Diner vooraf mogelijk reserveren gewenst. Zaterdag 9 februan 19.00 uur Diner Cabaret "Revue Menu" Een nieuw programma met een nostalgisch tintje- Maar wel anno 2013! 4-gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) Hen 0222 - 319633 of reserveer online! 1. info@klif12.nl www.klif 12.nl Verheid Op Ibiza veertigers dertig willen zijn. Iwintigers de weg kwijt good film voor alle leeftijden dertigers twintig avonturen en menselijke Les Miserables Let op: les Misérables wordt zonde Misérables is de verfilming van de succesvolle musical aie wereldwijd 60 miljoen mensen is gezien Beste Mannelijke Hootdrol, Beste vrouwelijke Bijrol en Beste K3 Bengeltjes O I 1791CJ Den Burg I 0222 312027 I www.ClnemaTexel.nl I Parkeren: P6 Vogelenzang Boekpresentatie in Maartenhuis In het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt donderdag 7 februari het nieuwe boek van bewoner Doortje Dijk graaf gepresenteerd. Belangstellenden zijn welkom van 14.00 tot 16.00 uur in De Windroos. De muziek wordt verzorgd door Klaas de Jong. Tevens zijn wij op zoek Naar medewerkers voor bediening keuken. Sollicitaties via 319540 Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11