i 4 NIEUWS Slecht schaatsijs op Weissensee speelt Elfstedenrijders parten Promotietruck voor Texels bier Lotte Bakker voorleeskampioen haardhout.nl Bakker Timmerldië Ér per dagtÉl Timmer De Echte Bakker TEXELSE COURANT VRIJDAG 01 FEBRUARI 2013 Piet Rodenburg uit De Cocksdorp en Dia ne van der Burg uit De Koog deden vrijdag mee aan de alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee in Oostenrijk. Van der Burg deed voor de eerste keer mee en reed de honderd kilometer in 5.15.48 uur. De tocht liep over een baan van 4,3 km die 48 keer gereden moest worden. Door de vele sneeuw en de kwa liteit van het ijs was het uitzetten van een langere baan niet mogelijk. Ook was het ijs van dermate slechte kwaliteit dat geen snelle tijden werden gereden. Rodenburg, die voor de 25ste keer meedeed, reed de tweehonderd kilometer in 11.17.33 uur. Ook dinsdag werd een Elfstedentocht ge reden, waaraan naast Rodenburg ook Jet van Karsen, Nel Bruining en Sybe van der Zee deelnamen. Ditmaal was de baan 8,8 km lang, er deden 1250 mensen mee, die om 7.00 uur van start gingen. Van Karsen moest na 110 km afhaken, maar kon sloot na een korte pauze weer aan. Dooreen val op haar schouder, wat haar veel last be zorgde, was ze echter 1.15 minuut te laat bij de start van de laatste ronde, zodat ze de tocht niet kon uitrijden. Haar tijd over 191,66 km was 11.01.15 uur. Bruining volbracht de 200 km in 10.22.43. Van der Zee eindigde in 10.23.25, Rodenburg in 10.26.10. Vandaag wordt ook een tocht gereden, maar al van tevoren was vrijwel zeker dat geen van de Texelaars deze hele maal zal rijden. Wel heeft Rodenburg zich opgegeven voor de 100 km. Boek over honden De oud-Texelse Marlia Oosterhof, hoofd training bij de Martin Gaus Geleide- en Hulphondenschool in Lelystad, heeft haar ervaringen met het opvoeden van honden op schrift gesteld in de bundel 'Mevrouw, is dat nou zo'n blinde hond?' Het is geen boek over het trainen van honden, maar vertelt over de veranderingen die het krij gen van een hulphond teweeg brengt. Bij het boekje, uitgegeven bij Milkyway Productions, is standaard een luister-CD gevoegd voor mensen met een visuele beperking. Het boekje is te verkrijgen bij de auteur, marliaoosterhof@gmail.com. Hans Roeper praat over prostaatkanker Hans Roeper vertelt dinsdag 5 februari in Café Doodgewoon wat er met hem ge beurde vanaf het moment dat er tijdens een preventief spreekuur voor ouderen een verhoogde PSA-waarde bij hem werd gemeten. Hij bleek prostaatkanker te hebben. Daar na stond hij voor een moeilijke keuze. Wat was het verstandigst: operatief ingrijpen, extern bestralen, inwendig bestralen of hormonale therapie? Of was het toch be ter even af te wachten? Roeper legt uit met welke afwegingen hij te maken kreeg en hoe hij daarmee omging. Café Doodgewoon is een ontmoetings plaats voor mensen met kanker, hun fa milie en andere naasten en wordt gehou den in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Vanaf 19.15 uur is er koffie en thee. De lezing begint om 19.30 uur en duurt ongeveer een uur. Na afloop is er gelegenheid om na te praten onder het genot van een hapje en een drankje. De toegang is gratis. Voor meer informatie: Stichting Texels Welzijn, tel. 312696 of email welzijn@ texelswelzijn.com. De Texelse Bierbrouwerij en transport bedrijf Slegtenhorst hebben de handen ineen geslagen met een speciale promo tietruck met op de zijkanten een afbeel ding van een Texels landschap, gecombi neerd met promotie van het speciaalbier Skuumkoppe. Het Texelse bier wordt gebrouwen op het eiland zelf met eigen gerste- en tarwe- mout en door de duinen gezuiverd water. Daarom speelt het eiland een belangrijke rol in de reclame voor het bier, dat ook steeds meer aan de overkant verkocht wordt. Het ambachtelijk gebrouwen don ker tarwebier Skuumkoppe is daarbij het meest populair. Slegtenhorst en de Texel se Bierbrouwerij werken al langer succes vol samen en steeds vaker vindt het spe ciaalbier via het transportbedrijf zijn weg naar de rest van Nederland. De brouwer en de transporteur spelen daar slim op in, door de vrachtwagen als reclamemedium in te zetten. Lotte Bakker van basisschool De Akker is maandag in de bibliotheek in Den Burg uitgeroepen tot Texels voorleeskampioen 2013. De voorleeswedstrijd is een jaarlijks initi atief van de stichting Lezen en wordt van harte ondersteund door KopGroep Biblio theken, waar ook de Texelse bibliotheek deel van uitmaakt. Daarbij wordt uitge gaan van het feit dat voorlezen het ple zier in boeken stimuleert en daardoor een groot leesbevorderend effect heeft, zowel voor de voorlezer als voor de luisteraars. Na de voorrondes op de eigen school, waar de winnaars werden gekroond tot schoolkampioen, volgde de regionale ronde. Deze werd georganiseerd door Vivianne Neeteson en vond plaats in de bibliotheek aan de Drijverstraat. De vier schoolwinnaars die het in deze regionale ronde tegen elkaar moesten opnemen, waren naast Lotte Bakker uit Oosterend Daniël Wassenaar van de Lubertischool uit De Koog, Nelle den Nijs van de Jan Drij- verschool uit Den Hoorn en Puck Witte van de Jozefschool uit Den Burg. Zij lazen alle vier een fragment voor uit een door henzelfgekozen boek. Een deskundige jury bepaalde aan de hand van diverse criteria dat Lotte Bak ker de beste prestatie had geleverd. Zij las een humoristisch fragment uit 'De Grie zels'van Roald Dahl en ontving uit han den van juryvoorzitter Eric Hercules een oorkonde. Zij mag bovendien het eiland vertegenwoordigen bij de kwartfinales die op 9 maart worden gehouden in Zuid- Scharwoude. Geslaagd Simone Schagen uit Den Burg is aan het Edith Maiyon College (locatie Schoorl) geslaagd voor de opleiding Medewerkster Maatschappelijke Zorg. Tijdens de opleiding heeft ze stage gelo pen en gewerkt op het Maartenhuis in De Koog. In 2012 heeft ze 6 weken stage gelopen op een Camphill gemeenschap in Amerika. Ze is nog op zoek naar een pas sende baan. In meerdere dorpen op het eiland beschikbaar, op prima locaties: BEDRIJFSRUIMTES TE KOOP EN/OF TE HUUR O.a. geschikt voor werkplaats, opslag, bedrijfsvestiging (al dan niet in combinatie met kantoor en/of woonmogelijkheid). Huurprijzen vanaf 25,- per m! per jaar. ook van hetgeen wij in stille portefeuille hebben: Makelaardij Texel Vastgoed 0222-313025/ www.texelvastgoed.nl AB Makelaardij Texel Vastgoed Meer info: www.mabclub-texel.nl. Inschrijving Autocross 2013 Zondag 3 februari in de kantine van de MAB van 14.00 tot-16.00 uur. t.j Vergeet je pasfoto niet! We hebben verse Texelse oesters, Mosselen, Ali kruiken, Zeetongen, Zeezalm, Kabeljauw, Tarbot, Zeewolf, Langoustines, verse Noordzee-kreeft, Heilbot, Coquilles en Gamba's in huis, bereid met verse boter van boterboerderij Verdegaal. Deze week: Verse gebakken Skreifilet (de Noorse rinterkabeljauw) Mosterdsaus met Noorse garnalen zuurkoolstamppot €24,50 www.havenrestauranttexel.nl twitter: ©haventexel, volg ons op facebook Tafclreservering, 0222 - 319310. Havenrestauranf Texel Op de veerhaven van de TESO-boten www.havenrestauranttexel.nl www.verkeersscFiool-jongejan.nl Zwanenbalg 1 1^ 1788 ZA Den I VERKEERSSCHOOL JONGEJAN Verzorgt uw rijbewijs voor auto, motor, aan hanger en vrachtauto Gratis bezorgd op Texel Bel: 0517-579592 Hogerstraat 4 Den Burg Weverstraat 90 Den Burg www. ba kkerti mmer.nl Dorpsstraat 90 De Koog

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 4