SPORT 'Oppotten is er niet meer bij' Inschrij'ven Tevoko Buitentoernooi Koomen en Veeger goed op dreef Witte en Witte winnen ronde Karateka's in actie in Julianadorp SPORT KORT Het subsidiebeleid voor sportclubs gaat wat de Sportraad betreft flink op de schop. Sportverenigingen met leden die jonger dan 18 of ouder dan 54 jaar zijn, krijgen volgens de plannen van de Texelse Sportraad meer subsidie. Ook gediplomeerde trainers, deelname aan recreatieve wedstrijden en clubactivi teiten genereren meer geld. Dat maakten Henk de Vries en de Ruud Verstraaten duidelijk tijdens de presenta tie die ze maandagavond in OSG De Ho- geberg verzorgden voor enkele tientallen bestuurders van sportclubs. Ze schetsten een systeem waarbij twintig procent van de gemeentelijke gelden is bestemd voor een basissubsidie, die elke vereniging ont vangt, mits ze op Texel is gevestigd, tien of meer leden telt en een bestuur heeft dat statutair is vastgelegd. De verdeling van de andere tachtig pro cent is afhankelijk van het functioneren van de vereniging. Sommige 'indicatoren' leveren daarbij meer geld op dan andere. Van minder gewicht dan de leeftijd van de leden en de diploma's van de trainers, maar ook van belang is bijvoorbeeld of een vereniging gehandicapte leden telt, of er bestuurs- en ledenvergaderingen wor den gehouden, of juryleden, scheids-rech ters en trainers worden (bij)geschoold en of er een actief beleidsplan is. Daarnaast zijn er indicatoren die geld kun nen kosten. Ongunstig is het als een ver eniging niet bij een sportbond is aange sloten. Datzelfde geldt in nog zwaardere mate voor het instandhouden van een fi nanciële reserve die niet voor een bepaald doel is gereserveerd. 'Als het eigen vermo gen te veel oploopt, gaat dat ten koste van de subsidie het jaar erop. Oppotten is er dus niet meer bij', antwoordde voorzitter Albert Hoven op een kritische vraag van uit de zaal. Het voorstel van de Sportraad maakte heel wat tongen los. Veel vragen waren van praktische aard. Het meest fundamenteel was de kritiek van Hans de Porto van ten nisvereniging Deuce, die zich al grondig in het nieuwe systeem had verdiept. Volgens hem klopt de berekening niet en krijgen de kleine clubs straks relatief veel subsi die. Hij stelde voor de basissubsidie te ver lagen naar tien procent, zodat meer geld overblijft voor jeugd en senioren. Hoven beloofde alle kritiek goed te bestuderen en zo mogelijk te verwerken in het defini tieve voorstel, dat eind komende maand naar het college van b en w gaat en dat op 1 juni van kracht moet worden. Ho ven benadrukte dat er sowieso een ander systeem moet komen. Dit jaar geldt een overgangsregeling, waarbij clubs €5,- per lid ontvangen. Het nieuwe systeem is door de Sportraad ontwikkeld op verzoek van de gemeente en aan enkele ambtenaren voorgelegd op toepasbaarheid. Voor de clubs wordt het er niet moeilijker op, volgens Hoven. Hij beloofde 'een eenvoudig vragenformu lier', waarop alleen het aantal leden moet worden ingevuld en achter zo'n twintig vragen 'ja' of 'nee moet worden gezet. Of het formulier juist is ingevuld, wordt steekproefsgewijs vastgesteld. Op Het Vierkante Stuk wordt 1 en 2 juni het Buiten Sjaak Koomen en Freek Veeger wisten deze week de vierde speelronde van het Texels kampioenschap klaverjassen op hun naam te schrijven. Met nog één speelronde voor de boeg zijn er drie kans hebbers op de titel. Van Heerwaarden en Vinke hebben de beste papieren. Koomen en Veeger waren goed op dreef en behaalden 7789 punten, ruim voldoen de voor de rondewinst. De score kwam mooi gelijkmatig tot stand, de laagste partij was dik 1600 punten, alle andere potten schommelden rond de 2000 pun ten. Dankzij deze score staan ze op een derde plaats met een kleine 1300 punten achterstand. Hiermee hebben ze nog uit zicht op het kampioenschap, hoewel ze dan de komende speelronden geen steken moeten laten vallen. Gisela en Lieuwe van der Veen herstelden zich uitstekend van hun dip in de vorige ronde. Zij behaalden met 7391 punten de tweede plaats, wat vooral te danken was aan een ijzersterke opening van twee maal ruim boven de 2000 punten. Vooral de laatste partij was wat minder. Helaas voor hen zit door de schade van de vorige avonden een klassering in de top er niet meer in. Zij bezetten nu een dertiende plaats in het klassement. Bas Tromp en Frans Stark blijven zonder echte uitschie ters uitstekend meedraaien in de top. Zij behaalden deze keer met 7112 punten de derde plaats. Ze maken nog een goede kans op het kampioenschap en hebben met 800 punten achterstand op de twee de plaats hun kansen zelf nog in de hand. Anita Kalf en Miriam Boogaard namen met een score van 7015 punten afstand van de onderste plaats en stegen van de twintigste naar de achttiende plaats. Jaap en Piet van der Slikke hadden met name op de tweede speelavond veel pech. Jammer voor hen, anders hadden ze nu een hoge plaats ingenomen in het klassement. Ook tijdens deze speelronde draaiden ze weer goed mee. Ze werden vierde met 6633 punten en zijn daarmee weer terug in de toptien, waar ze de acht ste plaats bezetten. Steven Bakker en Jan Balk deden het ook goed in deze ronde. Zij werden met 6623 punten vijfde en staan nu elfde in het klassement. Het gemiddelde was met 6292 punten aan de hoge kant. Er werden 38 marsen gespeeld. In het klassement moesten Peter van Heerwaarden en Cees Vinke wat ter rein prijsgeven. Maar toch houden ze de leiding stevig in handen met een voor sprong van 824 punten op Bas Tromp en Frans Stark. Freek Veeger en Sjaak Koo men staan nu derde met 1272 punten achterstand. Voor Fenny Caspers en Gerda Veeger, die de vierde plaats bezetten, is de achterstand vermoedelijk te groot. Zij moeten ruim 2200 punten goedmaken. Tiny Zwaneveld en Theo Witte maken de topvijf vol. Op speelweide Het Vierkante Stuk aan de Ploegelanderweg in De Dennen wordt op 1 en 2 juni het 42ste Tevoko Buitentoer nooi gehouden. De inschrijving opent op vrijdag 1 februari, om 0.00 uur precies. Al vele jaren zitten volleyballers uit het hele land te wachten op de uitnodiging het aanmeldformulier in te vullen dat op dat tijdstip verschijnt op www.tevoko.nl. Naar verwachting zullen zich op de eer ste dag zo'n honderd teams inschrijven, waarna het toernooi in korte tijd zal vol lopen tot het maximumaantal van 144 teams is bereikt. Inschrijven is mogelijk in vijf verschillende nivea us, van derde klasse tot derde divisie. Het Tevoko Buitentoernooi Volleybal be leeft in 2013 haar 42ste editie en ken merkt zich door een hoog reüniegehalte. Sommige teams komen al meer dan 25 jaar. Het toernooi vindt plaats op de door Staatsbosbeheer ter beschikking gestelde speelweide aan de Ploegelanderweg waar achttien velden worden uitgezet en waar de organiserende vereniging voor een uit gebreide 'koek en zopie' zorgt, leder team speelt op de twee toernooida- gen zeven wedstrijden. De spelers over nachten op camping Kogerstrand, op De Krim, of bij andere 'vaste' logeeradressen. Gerard en Theo Witte hebben de zestien de ronde van de competitie van Klaverjas- ciub Den Burg. De top in het klassement gaf elkaar niet al te veel toe, Bas Tromp en Frans Stark blijven aan de leiding. Gerard en Theo Witte maken een wissel vallig seizoen door, maar na een paar min dere weken was het dit keer weer raak. Na een sterke opening van ruim 1700 en bijna 2000 punten leek er een mooie sco re in het verschiet te liggen, maar daarna volgde een stevige dip. Witte en Witte waren echter niet onder de indruk en met een fraai slotakkoord van bijna 2300 punten werd de ronde winst alsnog bin nengehaald. Zij blijven veertiende in het klassement maar nemen wel afstand van de onderste plaatsen. Fenny van Exel (die deze avond afwezig was, maar kundig werd vervangen) en Tiny Kok spelen een goed seizoen en zet ten hun hoogste score van het seizoen neer. Met 7067 eindigden ze als tweede. Vooral het eerste spel kregen tegenstan ders Tiny Zwaneveld en Piet Moree alle hoeken van de tafel te zien met een score van 2197 voor en 769 tegen. Ook de twee de partij was uitstekend met bijna 2000 punten, maar daarna moesten de dames toch wat gas terug nemen. Het leverde Van Exel en Kok vier plaatsen winst op, zij staan nu negende in het klassement. Bart Weijdt en Willem Koomen handhaaf den zich in de top door met 6748 punten derde te worden. Zij blijven tweede en maken weer 27 punten goed op Bas Tromp en Frans Stark, die met 6721 punten voor de vierde plaats tekenden. Meijert Laan en Piet Kikkert werden keurig vijfde met 6714 punten. Zij stijgen twee plaatsen in het klassement, van de tiende naar de achtste. Het gemiddelde was met 6367 punten verreweg het hoogste van dit seizoen. Er werden 33 marsen gespeeld. In het klassement leiden Bas Tromp en Frans Stark, die ook de tweede-periode- titel gaan binnenslepen. Zij hebben een voorsprong van ruim 1600 punten op Bart Weijdt en Willem Koomen. Eric Jan Geus en John Vlaming moesten wat terrein prijsgeven, maar blijven op 2200 punten achterstand goed in de buurt. Klaverjassen in de Witte Burcht In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt dinsdag 5 februari weer een klaverjasdrive voor het goede doel gehouden. Er wordt met gespeeld met vaste maat, deelname kost €3,50 per kop pel. De drive begint om 20.00 uur, na af loop wordt een verloting gehouden. De opbrengst van deze drives wordt aan het einde van het seizoen verdeeld over door de spelers aan te geven goede doelen. Karateka's van Budovereniging Shima hebben zaterdag in Julianadorp gestre den om het clubkampioenschap van Kara- teschool Samurai. Een nieuw onderdeel was 'de hoogste schop', waarbij tegen een lat moest wor den geschopt. Hoe hoger de trap, hoe spectaculairder de actie. Oscar Jager werd in zijn eerste toernooi gelijk derde. Hij trapte maar liefst 80 centimeter boven zijn eigen hoofd. Op het onderdeel kumite (vechten) trof fen Afef Bahrini en Haithem Ismail het niet met hun zware poule. Beiden vielen net buiten de prijzen. Fenna Wit won haar poule. Een sterk staaltje liet ze zien door in een partij in 34 seconden drie punten bij elkaar te vechten. Een partij eindigt na twee minuten of wanneer een van de ka rateka's een score van drie punten heeft. Bij kata wordt gevochten tegen denk beeldige tegenstanders en worden de techniek en stijl beoordeeld door drie scheidsrechters. Het totaal aantal punten telt. Afef Bahrini won op dit onderdeel de derde prijs, Ma rit Stark zelfs de tweede. De stijl prijs ging naar Afef voor een goed geplaatste ronde schop naar het hoofd van haar tegenstander. Aan het onderdeel mawashi geri max (zoveel mogelijk schop pen maken) deden geen Texelaars mee. www.texelsecourant.nl VRIJDAG 1 FEBRUARI 2013 Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 5 februari Veld A 19.00 Autocentrale-Pepermolen Cocky's 19.45 Cocky's-NIOZ 1 Autocentrale 20.30 Vlinderwinkel-Warmmop NIOZ 1 21.15 Randstad-JumboVlinderwinkel 22.00 Imares-AH Randstad Veld B 19.00 NIOZ 3 PFB Bonte belevenis 19.45 Bonte belevenis-RAB PFB 20.30 SIBO-Ecotiem RAB 21.15 Bliksemteam-Rabobank Ecotiem 22.00 IBS-FaIcon Rabo VeldC 19.00 Tevoko (O)-Kapper Otto's 19.45 Otto's-De Waal Tevoko (O) 20.30 Coos-Tevoko (J) De Waal 21.15 Salique-Krim Coos 22.00Timmer's-Expotise Krim Wedstrijdleiding Cocky's Kapsalon en Daan (320370) Uitslagen: Expotise-Vakantieburo Kobeko 2 1-2; Jumbo-Vlinderwinkel 0-3; De Pepermo- len-Warmmop 1-2; Paal 28/De Krim- Kobeko 2-1; NIOZ 1-Randstad 2-1; Albert Heijn-NIOZ 3 3-0; IBS/Oele/Schoo-lmares 1-2; Falcon-NIOZ 2 1-2; Bouwcenter RAB- Wessels Ontwerpt 0-3; Ecotiem-Rabo- bank 1-2; Kapsalon Salique-Tevoko Ont werpt 1-2; Tevoko Jeugd-Klif 23 1-2; Kees de Waal, huis en tuin-Bar Sportief 2-1; De Krim-Eetcafé De Rog 1-2; Otto's Tweewie- Iershop-Ti mmer's Bakkerij 2-1. Junioren topclubs in toernooi Texel'94 Jeugdteams van Ajax, Feyenoord, PSV, AZ en FC Groningen doen mee aan het Texel'94-De Krim-toernooi, dat zaterdag 23 en zondag 24 maart in Den Burg wordt gehouden. Het betreft de tweede editie van dit eve nement, dat vorig jaar voor het eerst werd gehouden en toen een vrijwel identiek deelnemersveld kende. Alleen FC Gronin gen ontbrak toen. Ook mengt zich weer een Texels team in de strijd. Vorig jaar was dit er één van Texel'94, ditmaal heeft de organisatie ervoor gekozen een selectie met Texels beste jeugdspelers te laten meedoen. Dat betekent dat ook junioren van SV De Koog en SV Oosterend in aanmerking komen. ZDH heeft geen jeugdspelers meer. De selectie wordt samengesteld door Ralph Koning, oud-coach van het eerste elftal van Texel'94. De voetballers van de profclubs zijn eer stejaars C-junioren en ten hoogste 14 jaar oud. Om het krachtsverschil zo klein mo- gelijkte maken, mogen de Texelse spelers niet ouder dan 16jaar zijn. Geringe animo voor Coopertest De eerste Coopertest van 2013 lokte dins dagavond slechts twaalf deelnemers naar de atletiekbaan in Den Burg. Ze troffen het niet. Het was regenachtig en er stond een harde wind. Het lukte maar weinig atleten een persoonlijk record te lopen. Twee van hen stopten voortijdig. De 15-jarige Cor Bijpost legde in twaalf minuten de meeste meters af: 3385, wat neerkomt op een gemiddelde van 16,93 kilometer per uur. De even oude Jelle van der Duim kwam tot 3313 meter. Hij ver beterde wel zijn persoonlijke toptijd. De 16-jarige Matthijs Duin liep 3190 meter. De volgende Coopertest is op dinsdag 6 maart. Er zal dan ook een test over 3 of 5 kilometer worden gehouden. Crossloop Aan de voet van de Fonteinsnol in de Den nen wordt zondag 3 februari de uitgestel de, voorlaatste boscross van het seizoen gehouden. Er is een ronde uitgezet van 2,9 kilometer, die één of meer keer kan worden gelopen. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij Appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bak- kenweg. De jeugd start om 11.00 uur, de senioren om 11.15 uur.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7