TEXELSE COURANT Zorghotel voorlopig in de wachtkamer ''donderdag 14februai1 jj (jroen Twartsjexels in het harL, Plan fietsverbod De Ruyterstraat krijgt weinig steun in Oudeschild ïUlioodhuos IFacebook Beauty Jut ft tie QmevrtpiUaanfyediiia 1 .txl Ruilverkavelingsboerderij 60 jaar na dato gesloopt Bij reservering gratis twee glaasjes huiswijn en vooraf een broodmandje. Rode klinkers op de Groeneplaats De contouren van het centrumplan beginnen zich af te tekenen. Van verloskundige tot eetcafé Horeca geregelder leven voor Cocks- dorpse Petra Pop. Zestiger jaren inspiratiebron Dust, Darkness the Death is de ti tel van de CD van Ed van Bommel. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12748 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 8 FEBRUARI 2013 Rond 1954 was hoeve Veelust in polder Het Noorden één van de eerste ruilverkavelingsboerderijen. Zestig jaar nadat werd besloten tot deze grootscheepse herinrichting van het landschap, worden schuur en huis van de familie Vlaming gesloopt. Voor de kraan van Werner Dros de derde ruilverkavelingsboerderij die in korte tijd tegen de vlakte gaat. Meer over Veelust op pagina 2. 73 schapen bij boer weggehaald Op last van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (voorheen AID) zijn don derdagmorgen 73 schapen van een be drijf afgevoerd. Ook de dierenpolitie was betrokken bij de actie van donderdag. Er werden op meer dere locaties dieren in de trailer geladen. De schapen werden bij elkaar gedreven en aan de hand van de nummers werden dieren uitgezocht en in een trailer gezet. Er was onder meer een dierenarts bij aan wezig. Meer hierover elders in deze krant. Man aangehouden na bedreiging De politie heeft woensdagochtend rond 8.30 uur een 36-jarige man aangehouden in zijn woning in Den Burg. De man wordt ervan verdacht iemand met de dood te hebben bedreigd. In het verleden is meerdere keren geklaagd over overlast vanuit zijn woning. Bij het doorzoeken van het huis werden volgens de politie verdovende middelen en een wapen aangetroffen. Hij is overgebracht naar het politiebureau in Den Burg en zit inmiddels vast in het politiebureau in Den Helder. Zes reuzenkranen verrichten grootsteedse werkzaamheden op camping Sluftervallei Camping Sluftervallei bij De Cocksdorp doet deze week grootsteeds aan. In een enorme bouwput wordt met man en macht en met zes kranen gewerkt aan 65 nieuwe bungalows. In verband met de bouw van de nieuwe bungalows wordt het aantal kampeer plaatsen teruggebracht naar 60. Maar volgens Dick Jansen, general manager van Landal Sluftervallei, blijven de mooi ste plekjes behouden. Volgens de nieuwe classificatie van de ANWB en de Duitse zusterorganisatie ADAC heeft de camping het maximum aantal van vijf sterren behaald, zodat hij nu het predikaat 'Best Camping'mag voe ren. Dit zijn volgens het nieuwe systeem accommodaties met veel voorzieningen, 'prachtig' sanitair en een 'geweldig' ter rein. Jansen: 'Kamperen op Landal Sluf tervallei wordt dit jaar nog exclusiever.' De ANWB sprak haar waardering uit over de rust en ruimte van de camping, die an derzijds voorzien is van alle gemakken en gelegen dichtbij golfbaan en uitgaansge legenheden. Sluftervallei gaat op 28 juni weer open. Eerst een goeie definitie maken van zorg- toerisme en dan een besluit nemen over het zorghotel. Met dat advies schoof de raadscommissie Breed dinsdagavond het besluit over het centrum voor leefstijl en voeding door naar de toekomst. Het leeft volop, liefst drie insprekers de den hun zegje. Jacco Dros stelde zelf de vraag: 'Is dit nu toerisme of zorg?' Wat hem betreft kan de koppeling met toe risme worden losgelaten. 'De mensen komen voor een behandeling, niet voor Ecomare of een cafébezoek.' Gerben van der Feen, die sprak namens de buurt, liet argumenten tegen het plan de revue pas seren. 'Het Hogebergebied verdraagt het niet nog een gebouw tegen zich aan te krijgen.' De ruimtelijke onderbouwing bij het plan betitelde hij als 'leugenachtig' en 'een rapport van zeldzame arrogantie'. Men no Stam: 'Hier wordt misbruik ge maakt van zorgbedden.' Nico Waerts (eigen partij) hinkte op twee gedachten. 'Ik begrijp dat de initiatief nemers door willen en heb begrip voor de zorgen van omwonenden. Maar hoe nu verder? We moeten eerste een defi nitie van zorgtoerisme samen stellen.' Ben Zegeren (CDA) stak de hand in eigen boezem: 'Aan de ene kant maken we ons sterk voor ondernemers. En dan gebeurt er wat en dan hebben we het niet voor elkaar omdat zorgtoerisme nog niet is ge concretiseerd.'Albert Huisman (WD) ha merde er op dat er snel een definitie moet komen. Die moet in de herziene nota Re creatie en Toerisme staan. 'Is daar al een start mee gemaakt?' De nota zou eigenlijk in het eerst kwartaal klaar zijn. 'Maar dat gaat niet lukken', zei Hercules, die aangaf dat er nog veel werk ligt. 'De raad moet prioriteiten aangeven.' Hercules zei dat b en w het verzoek 'gefor- ceerd'en als 'testcase'aan de raad hadden voorgelegd. 'Omdat we (bij gebrek aan toestingskader) niet goed weten waar we heen moeten.' Aad van Gils (TB) had kri tiek op deze werkwijze, met name vanwe ge de commotie die het had veroorzaakt. 'Een ideaal moment om het voorstel in te trekken.' Wethouder Kooiman wilde daar niet aan.'We trekken het niet in, maar ne men het mee terug naar de collegetafel.' Cees Hoogerheide (D66) stipte een ander probleem aan: 'Op hetzelfde bedrijven terrein zit een bierfabriek. Die wordt een steeds grotere werkgever. Als die beper kingen krijgt opgelegd, dan geeft dat op langere termijn grote problemen. Waar zijn we mee bezig?' Hoogerheide stelde de vraag of de huidige (yoga-)activiteiten strijdig zijn met de bestemming en vroeg of het college andere mogelijkheden ziet om de plannen van Dros en Glorie te reali seren. Volgens b en w is dat niet het geval. Nils Lely (PvdA) had Google geraadpleegd, maar had daar geen bewijs kunnen vin den dat ayurveda als geneeskundige zorg kan worden aangemerkt. Jaap Vla ming (GL) wees op de mogelijkheid om zorg(toerisme) tot een nieuwe tak van werkgelegenheid te maken. Wethouder Kooiman: 'Het is goed dat er spelregels voor zorgtoerisme komen. Er zitten er nog een paar in de wachtkamer', doelde hij op andere aanvragen voor zorgtoerisme. Gerbrand Poster (TX2010) liet er geen twijfel over bestaan. 'Mensen waar heb ben we het over? Een streep er door.' Bewoners van de De Ruyterstraat in Ou deschild zitten niet te wachten op een fietsverbod in hun straat. Dat werd woensdagavond wel duidelijk tijdens een door circa negentig mensen bezochte bijeenkomst in dorpshuis 't Skiltje. Muriëlle Bergman en Annemarie Swart hebben de gemeente gevraagd een fietsverbod in te stellen om de veiligheid te verhogen. Hun huizen hebben geen tuin, waardoor de families vaak voor de huizen op straat zitten en de kinderen op straat spelen. De overleggroep verkeerszaken, die het college een advies moet geven over het verzoek, wilde graag de mening van an dere bewoners van de straat horen en die kregen ze woensdagavond. De boodschap luidde in het kort dat een fietsverbod in de De Ruyterstraat niet wordt gepruimd. Een idee om solexrijders en brommers te bannen, kreeg wel bijval. Bergman wees erop dat 42 adressen in de straat een petitie hebben getekend, maar daar werden meteen kanttekenin gen bij geplaatst. Volgens anderen in de zaal dachten verschillende mensen dat ze tekenden tegen solexrijders en brommers en merkten ze pas later dat een fietsver bod werd bedoeld. Een aantal vrouwen dat al decennialang in de De Ruyterstraat woont, stelde dat hun kinderen nooit last van fietsers heb ben gehad. Bergman merkte op dat elek trische fietsen er bijgekomen zijn en dat die hard rijden. Voorgesteld werd dat de familes niet meer op straat, maar verder op op het grasveld gaan zitten om proble men te voorkomen. Applaus klonk er voor de opmerking dat het nieuwe fietspad langs de Redoute tot de haven zou moeten worden door getrokken. Ook werd geopperd dat de gemeente nog eens een enquete houdt om de mening van de straat te horen. De overleggroep verkeerszaken neemt het mee in een advies voor het college. Folders bij deze krant Bruining Nikadel Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Boerderij - Eethuis Pannenkoeken, vleesgerechten en meer.. Aan de rand van het bos Langs Texelroute en fietspad Grote speeltuin T. (0222) 312156 Rozendijk 17, zijweg 11, Den Burg I |_7Like us on laf 9 februari i wij weer e dag geopend. I Graaf Spuiterij Den Burg 0222 - 31 22 50 ABS HotChocolate Treatment. Reinigin^f^eeling, chocolademasker, gezichtsmassage en chocoladeverassing. Valentijnsprijs, nu voor Verrassend goed geregeld! I WWW.beautyoutline.nl Bekendmakingen op pagina 10 Cees Daalder uw schilder 13310854

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1