TEXELSE COURANT Kanttekeningen bij visie op Groeneplaats Timmer Cjrocn '^warLr Jexels in het harL, WD: Maak zo snel mogelijk definitie van zorgbedden SuperSunday door prut vooral een 'BlubberSunday' cUm UiiifUe ■i/ieciftli-tl: LVoorrde lekkerste aanbiedingen!' De Echte Bakker Ilea erëta i^dagjinTaezeTkranH Hairfeathers De nieuwste rage uit Hollywood! Deze Celebs gingen je voor: Hillary Duff, Miley Cyrus maar ook Quinty Trustfully Nu per stuk €6,50 en 3 voor €15,00 Folders bij deze krant EP: Voordeelland expert schoorl Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887. NR. 12749DINSDAG 12 FEBRUARI 2013 Verschijnt dinsdag en vrijdag Cees Daalder uw schilder 23310854 Strijd tegen de Franse bezetter Sinds 2009 €5,6 miljoen aan investeringen. Oosterend Present pakt uit met historisch spel. Waak ervoor dat Den Burg niet hoogsei- zoengericht wordt als er nieuwe winkels en horeca op de Groeneplaats komen. Die waarschuwing geeft horeca-ondernemer Co Vermuë uit Den Burg naar aanleiding van de nieuwe stedenbouwkundige visie voor het centrum. Vermuë plaatst zijn kanttekeningen bij de noodzaak om het centrum te voorzien van veel nieuwe panden zoals beschreven in de vorige week gepresenteerde visie van Atelier Loos van Vliet. Vermuë wijst erop dat Den Burg nu het hele jaar door op klandizie is gericht en dat dat kan ver schuiven als er winkels en horeca bijko men die zich vooral op het hoogseizoen gaan richten. Het kan op den duur nade lig uitpakken voor de leefbaarheid in Den Burg als in de winter zaken gesloten zijn. Volgens Vermuë kan een groei van voor zieningen in Den Burg ook zijn effecten hebben op de buitendorpen. 'Je moet een markt uiteraard niet afsluiten, maar je moet er ook rekening mee houden dat het bij iedereen goed blijft gaan.' Vermuë vraagt zich af of de economische situatie het toelaat dat er veel ruimte voor nieuwe zaken in Den Burg bijkomt. 'Het is verstandig eens goed door te rekenen of het allemaal kan.' Hij wijst erop dat hore- ca-ondernemerste maken krijgen met het feit dat De Lindeboom (formeel eigenaar Partex BV) sinds 1994 het exclusieve recht op horeca-activiteiten op de Groeneplaats heeft. 'Die zul je moeten afkopen als je iets wil beginnen.' 'Wat me het meest verbaast, is dat je veel mensen hoort zeggen dat ze de visie ei genlijk wel leuk vinden. Maar op een ge geven moment kun je ook moe worden van plannen en ben je geneigd te zeggen datje het wel best vindt.'Volgens Vermuë is het een optie alleen nieuwbouw te doen aan de zijde van de Parkstraat en De Pofferglop wat meer naar achteren te ver schuiven, zodat deze meer met het park integreert. 'Dan kun je er een permanent paviljoen van maken.' De centrumfunctie van Den Burg mag vol gens Vermuë evenmin uit het oog worden verloren. 'Het lijkt er nu op dat de horeca en detailhandel een oplossing mogen bedenken om het plein leuk te maken.' Dat is volgens hem niet in overeenstem ming met de start die eindjaren negentig werd gemaakt toen de plannen om het gemeentehuis uit het centrum te laten verdwijnen zich begonnen te ontwikke len. 'Je zou ook kunnen denken aan een dépendance van de WV in het centrum van Den Burg of een informatiepunt van bijvoorbeeld Staatsbosbeheer, Ecomare en andere musea op het eiland.' De presentatie van de stedenbouwkundi ge visie van Atelier Loos van Vliet betekent overigens niet dat alles al beklonken is. De gemeente moet onder meer de grondex ploitatie nog herzien, een bee ld kwaliteits plan en een mini-postzegelplan voor de Groeneplaats opstellen. Wapen Bij de man die woensdag in Den Burg werd aangehouden, is in huis een wapen gevonden. Dat heeft de politie laten we ten. De man werd opgepakt omdat hij ie mand met de dood had bedreigd. Het college moet in samenspraak met de toeristische- en zorgsector zo spoedig mogelijk starten met het definiëren van de begrippen 'toeristische zorgpiaatsen' en 'vernieuwende projecten'. Dat stelt de VVD in een motie die woens dag aan de raad wordt voorgelegd. Aan leiding is discussie rond het zorghotel, waarbij afgelopen dinsdag duidelijk werd dat de voorgenomen actualisatie van de nota 'Recreatie en toerisme' niet zoals was afgesproken in het eerste kwartaal het licht zal zien en waarschijnlijk zelfs niet in het tweede kwartaal. Volgens wet houder Hercules ligt er nog veel werk en moet de raad prioriteiten aangeven. De WD: 'De tijd dringt, in elk geval voor de 400 bedden die de raad beschikbaar heeft gesteld (100 voor zorgtoerisme en 300 voor vernieuwende projecten). Deze slaapplaatsen moeten uit de slaapstand', stelt de WD. De Texelse liberalen vinden het 'niet ac ceptabel dat plannenmakers zo lang moeten wachten op duidelijkheid over de definitie van toeristische zorgpiaatsen en vernieuwende projecten'. 'Het is belang rijk dat vóór het reces van 2013 helder en duidelijk is wanneer en onder welke voor waarden iemand aanspraak kan maken op deze bedden.' Deze definitie moet wat betreft de WD daarna worden verwerkt in de nota Recreatie en Toerisme. De partij pleit er verder voor dat de uit komst van de definitie zo snel als moge lijk actief worden bekend gemaakt, zodat plannenmakers, de ambtelijke organisa tie en anderen weten waar ze aan toe zijn. Vorige week gaf wethouder Kooiman aan dat het principevoorstel over het verzoek voor het centrum voor leefstijl en voeding niet wordt teruggenomen, maar 'mee genomen naar de collegetafel'. Kooiman sprak over meerdere aanvragen. Na vijf jaar toch vergunning Toeristisch fonds gangmaker Nico Waerts opent Stay Fit Texel aan Wezenland. Het heette SuperSunday, maar op sommige momenten was het meer 'BlubberSunday'. De zeshonderd mountainbikers die meede den aan de circa 100 km lange monstertocht moesten met name op de natte landen ploeteren om vooruit te komen. Slechts een klein deel haalde de eindstreep. Elders in deze krant een verslag van Gerard Timmerman die meereed. (Foto Jeroen van Hattum) Voor tweede keer Meet en greet van Texelaars bij Artex met zeearend boven Texel dansidool van So You Think You Can Dance Voor de tweede keer in korte tijd werd maandagmidag een zeearend gezien bo ven het eiland, ditmaal in de lucht boven het Grote Vlak en boven De Geul. De Eu ropese zeearend (Haliaeetus albicilla) - in verband met de enorme spanwijdte (tot wel twee meter) ook wel 'vliegende deur' genoemd - is een zeldzame verschijning. Sinds 2006 broedt voor het eerst sinds eeuwen een paartje in de Oostvaarders- plassen. Ook wordt het dier wel waarge nomen bij het Lauwersmeer en de Bies- bosch. De vogel werd gisteren gespot door Eckard Boot van Natuurmonumenten. Hij had zaterdag alle aandacht van de dames. Dansidool Lorenzo van Velzen Bottazzi uit Rotterdam was te gast op de open dag van Artex in Den Burg en diver se bezoekers maakten gebruik van de ge legenheid een dansworkshop bij hem te volgen. Daarna nam Van Velzen Bottazzi, winnaar van de tweede editie van hetTV- programma So You Think You Can Dance, de tijd voor een 'meet and greet' met de Texelaars. Hij vertelde onder meer hoe hij als kind al de droom had danser te wor den en turnlessen volgde om bewegingen te leren. Zeer belangrijk was het volgens Van Velzen Bottazzi dat zijn moeder hem alle kans en gelegenheid bood zijn droom waar te makenDe open dag, d ie in het te- ken stond van film, werd goed bezocht en dat was mede te danken aan het bezoek van de Italiaans-Nederlandse danser die zelf in 2011 aan de dansfim Body Langu age meedeed. Foot-C, de popschoolband van Artex, kreeg de gelegenheid de eer ste eigen CD te presenteren. De CD, eind november opgenomen in de studio van Rikus Kloosterhuis, bevat drie covers van Jessie J, Bruno Mars en Maroon 5. HKZ-Keurmerk voor fysiopraktijk PFB De Praktijk voor Fysiotherapie en Bewe ging uit Den Burg heeft een HKZ-keur- merk behaald, een kwaliteitscertificaat waarmee wordt aangetoond 'verant woorde zorg'te leveren. De praktijk heeft aangetoond te werken volgens de eisen die zijn vastgelegd voor het keurmerk Harmonisatie Kwaliteit Zorg (HKZ). De fysiopraktijk toonde zich trots met het behaalde resultaat. 'De PFB heeft hier mee zichtbaar gemaakt dat ze intern de zaken goed op orde heeft, dat de cliënt altijd centraal staat en dat voortdurend gewerkt wordt aan verbetering.' Garage Dros SNELCODE: 589 www.texelseautopagina.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1