n© Zaalwinst TexeP94 NIEUWS 8 TEXBAGeCA.NL TESQ WOOLNESS: BAD NEMEN IN WOL Gastploeg heeft niet veel in te brengen tegen Texel'94 De zaalvoetballers van Texel'94 hebben vrijdag op eenvoudige wijze afgerekend met tegenstander BZV, de rode lantaarndrager in de le klasse. De laatste weken zijn de Texelaars goed op dreef. Dl 12 FEB 14.00 uur. Bij Ecomare kun je tot 15.30 uur dieren (na)tekenen met potlood, krijt of houtskool. 20.00 uur. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een infor matie-avond over het deelautosysteem. Voorstellingen Cinema Texel: 14.00 Les Miserables; 14.15 Life of Pi 3D; 20.00 Ver liefd op Ibiza; 20.30 Gangster Squad. WO 13 FEB 10.00 uur. In dorpshuis De Hof aan de Ni- kadel in De Koog wordt gespeeld voor de Texelse kampioenschappen biljart. 10.00 uur. In Stayokay aan de Haffelder- weg in Den Burg wordt van 10.00 tot 11.00 uur een Open Coffee gehouden. Spreker op deze netwerk bijeen komst is Marcel Slikker van Texeltours. 16.30 uur. In De Lindeboom is van 16.30- 18.00 uur een receptie ter gelegenheid van het afscheid van directievoorzitter Ronald Bleekervan Rabobank Noord-Hol land Noord. 19.30 uur. Gemeentehuis, Raadsvergade ring om 19.30 uur in het gemeentehuis in Den Burg. 20:00 uur. Jan H. Vosjan verzorgt in Kaap Skil een lezing over 's werelds meest be roemde schipbreukeling. Toegang €2,-. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Les Miserables; 14.15 Nijntje de Film Kleu- terbios; 16.00 Verliefd op Ibiza; 16.15 Life of Pi 3D; 20.00 Verliefd op Ibiza; 20.30 Gangster Squad DO 14 FEB 10.00 uur. In dorpshuis De Hof aan de Ni- kadel in De Koog wordt gespeeld voor de Texelse kampioenschappen biljart. 12.00 uur.Tot 15.30 uur kunje in KaapSkil een kunstwerk maken van strandvond sten. Begeleiding door een echte kunste naar, gratis voor bezoekers. 13.30 uur. Jutter Piet vertelt spannende verhalen in de jutterij van Kaap Skil. Over bijzondere strandvondsten, nachtelijke strooptochten en de jutters moraal. 13.45 uur. Zwembad Molenkoog. leder een kan van 13.45 tot 16.00 u meespe len met jeu de boules op de banen aan de Slingerweg 40, Den Burg, (achter het zwembad). Er is spelmateriaal. 2,00 p.p. 14.00 uur. Bottenshow in Ecomare. Een reis naar het verleden aan de hand van fossiele botten. Spannend voor alle leef tijden, gratis voor bezoekers van Ecomare. 14.15 uur. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden houdt van 14.15 tot 15.30 uur spreekuur in De Buureton. Af spreken via tel. 312696. 19.00 uur. Ecomare, bij Volkssterren wacht De Jager kunt u door een telescoop naar de sterren kijken. Alleen bij helder weer. Voor info en aanmelden: Tel. 06- 53340063. 19.30 uur. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg is een bijeenkomst over liefde en seks voor tie ners en jongeren. 20.00 uur. Afdeling De Cocksdorp/ Eier- land van de NBvP 'Vrouwen van Nu'houdt jaarvergadering in Het Eierlandsche Huis. VR15 FEB 10.00 uur. In dorpshuis De Hof aan de Ni- kadel in De Koog wordt gespeeld voor de Texelse kampioenschappen biljart. 11.00 uur. Jutter Piet vertelt spannende verhalen in de jutterij van KaapSkil. Over bijzondere strandvondsten, nachtelijke strooptochten en dejuttersmoraal. 20.45 uur. Ecomare, bij Volkssterrenwacht De Jager kunt u bij helder weer door een telescoop naar een aardscheerder kijken. Voor info en aanmelden: Tel. 06- 53340063. ZON, MAAN, HOOG WATER Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 12februari 10.25 en 22.20 u. Woe. 13 februari 10.56 en 22.44 u. Don. 14februari 11.00 en 23.14 u. Vrij. 15 februari 11.10 en 23.55 u. Dinsdag 12 februari springtij. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zon Op Onder Din. 12 februari 8.00 uur 17.48 uur Woe. 13 februari 7.58 uur 17.50 uur Don. 14februari 7.56 uur 17.52 uur Vrij. 15 februari 7.55 uur 17.53 uur In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO op vrijdag en extra boot in. Tussen 9.30 en 16.00 uur wordt een halfuursdienst onderhouden. Desondanks moeten automobilisten rekening houden met wachttijden tot een half uur. In verband met de lage waterstand is stremming van de bootdienst mogelijk. Het laatste nieuws is te vinden op www.teso.nl of te volgen via Twitter. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Waalderstraat, Marelstraat, Burgerhoutstraat, Jan Reystraat, Wilhelmi nalaan, Achterom. COLOFON TEXELSEjlCOURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag UITGAVE Mediabureau Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg REDACTIE Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Pip Barnard, tel. 06-23576573. AANLEVEREN KOPIJ Sportverslagen: lengte circa 380,180 of 90 woor den. Andere verslagen en aankondigingen: 320, 160 of 80 woorden. Evt. met foto. Ingezonden brieven: maximale lengte 540 woorden. Kopij opsturen naar: redactie@texelsecourant.nl. ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222 - 314111 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedin gen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, ge vestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. ABONNEMENTSPRIJZEN 2013 Per half jaar €48,80 €47,05 (automatisch) Per jaar 95,75 93,35 (automatisch) Extra kosten verzending per post €7,50 per jaar. Bij verzending naar het buitenland zijn porto kosten verschuldigd. BEËINDIGING ABONNEMENT Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. www.texelsecourant.nl Volg ons op facebook en twitter. De gastploeg was vol goede moed en met een voltallige selectie naar het eiland ge komen, maar had niet veel in te brengen tegen Texel'94. Zonder Ali Smit en Pieter Jan Eelman kon Texelvrijdag niet beschikken over een complete selectie maar coaches Martijn de Veij en Wim Koorn konden wel een be roep doen op vervangers Dennis Schouw- stra en Marcel Ris. De eerste tien minuten deden beide ploegen niet veel voor elkaar onder, maar nadat Ruben Duinker in de elfde minuut zijn team op voorsprong had geschoten, kwam Texel los. Een mi nuut na zijn openingsgoal verdubbelde Duinker de score door de bal hoog en hard in de touwen te jagen. De tegenstander wankelde en kon niet voorkomen dat Pim de Lugt op aangeven van Lesley Koning de 3-0 liet aantekenen. De wedstrijd werd definitief in het slot gegooid door een hoogstandje van Ruben Duinker die de doelman opzeerfraaie wij ze omspeelde en zijn ploeg binnen zes mi nuten opeen veilige 4-0 voorsprong zette. BZV probeerde nog in de eerste helft iets te forceren maar zij vonden telkens de goed keepende Dennis Schouwstra op hun weg. Direct na de wissel schoot de Een bad nemen in... wol. Marianne Lange veld van Hotel Texel en Ans Kikkert heb ben de Texelse traditie van het 'wolbad' nieuw leven ingeblazen. Ze hebben de be handeling met zuivere Texelse schapen wol omgedoopt in 'Woolness'. 'Het geeft warmte, ontspant en reinigt.' Ze verpakken hun gasten in ruwe scha penwol, die vooraf is gekaard en gewas sen. De lanoline (wolvet), het belangrijk ste bestanddeel, blijft daarbij in de wol achter. Langeveld: 'Lanoline zit in negen tig procent van alle cosmeticaproducten. Het werkt helend, bijvoorbeeld bij kleine wondjes, en verzachtend.' Bang dat de wol kriebelt, hoeft men vol gens haar niet te zijn.'De structuur van de Texelse schapenwol is prettig zacht en be vat zuiverende stoffen. Door de behaag- onvermoeibare Jesper Arkenbout op aan geven van Den nis Daalder de 5-0 binnen. Texel domineerde het duel volledig maar kon niet voorkomen dat BZV middels een prachtige volley toch de eretreffer maak te. De thuisclub geloofde het verder wel en liet de bal rondgaan zonder echt aan te dringen, BZV wilde wel maar kon niet en de ploeg leek zich al te verzoenen met een nieuwe nederlaag. De Texelaars speelden prima positiespel met de "nieuwe" spits Ruben Duinker nu Pieter Jan Eelman lang durig uit de roulatie is maar haalde de trekker niet over. Pas vlak voor het einde schoot Jordy Uriot de zesde Texelse treffer binnen na een aanval over veel schijven. Nadat Lesley Koning en Pim de Lugt mogelijkheden onbenut hadden gelaten bracht Jesper Arkenbout de 7-1 eindstand op het bord door de bal droog binnen te schieten. Een goede overwinning, de eerste in een serie van drie opeenvolgende thuiswed strijden waar negen punten behaald moeten worden om nog een rol van be tekenis te kunnen spelen in de tweede periode. Het volgende duel is aanstaande vrijdag 15 februari, aanvang 19.20 uur als Scagha'66 de tegenstander is. lijke temperatuur in de wollen pakking openen de poriën zich om het wolvet tot zich te nemen. Tevens werkt het wolbad vochtregulerend, waardoor het lichaam afvalstoffen afscheidt.' De warmte is ook goed voor spieren en gewrichten, ideaal voor mensen met reu ma en/of artrose. Het wolbad geeft ook een gevoel van geborgenheid en ontspan ning. Het werkt isolerend, maar ademt ook. De natuurlijke warmte wordt als heel plezierig ervaren.' De locatie is bijzonder: een houten boet in een landelijke omgeving. 'Dit is iets dat hier hoort. We bieden de mensen een wellnessmiddag met een Texels tintje.' Behalve een wolbad krijgen de deelne mers ook een hand- of voetpakking met Texelse scha pen crème. www.texelsecourant.nl DINSDAG 12 FEBRUARI 2013 ONGEZOUTEN Uitslag De kranten staan er bol van. Matchfixing bij voetbalwedstrijden. Platweg: om koping. Dat klinkt een stuk duidelijker. Omkoping bij voetbal, ook in Nederland, ook op Texel. Het houdt in alle gevallen in dat de uitslag bij voorbaat vast staat. Als we dat doortrekken naar de politiek, zie je hetzelfde. Het doet er niet toe wat de inhoud is, het gaat om de indieners en de wijze waarop. De Fransen noemen dat: 'C'est le ton qui fait la musique'. In Skil viel zowat de hele gemeenschap heen over een voorstel om de veiligheid in de De Ruyterstraat te verhogen. In een straat zonder stoepen met veel toeristisch fiets- verkeer, liggen de gevaren op de loer. Een fietsluwe variant werd voorgesteld. Als je toeristen laat wandelen door deze prachtige straat en je maakt vervolgens een soort leitjesroute zoals in Oosterend, zijn ze aan het eind van de rit een stuk wijzer geworden. Dat schept een band. Welk een historie herbergt deze lintbe bouwing. En dat gevoel krijg je niet als je er met je Solex doorheen scheurt. Aardig idee. Alhoewel... De indieners zijn van die overkantse Tokkies. Die bang zijn dat hun wijntje omvalt door het getril van de ron kende motoren. Die hun kinderen en hun beestenbende nauwelijks onder controle hebben. Laat staan hun partners. Weg met die inferieure importers. Bij voorbaat een gelopen koers dus. De uitslag stond al vast. De indieners werden met pek be smeurd. Eigen schuld, dikke bult, moetje hier maar niet komen wonen. Zorgwek kend. De hoogste tijd om een paar zorg- bedden te reserveren voor deze straat. Annie vraagt zich af wat de uitslag zou zijn geweest als diezelfde indieners met het onzalige plan waren gekomen om een miljoenen kostende coupure in de dijk aan te brengen, terwijl diezelfde dijk voor nog veel meer miljoenen verhoogd gaat worden in de strijd tegen het was sende water. Belachelijk toch? Om uitslag van te krijgen. Matchfixing. Wedden dat je een kaart krijgt als je op de man speelt? En niet op de bal. Annie@texelsecourant.nl Jaap de Graaf Veertien menners namen zaterdag in manege Akenburg deel aan de vierde wedstrijd in de competitie om de Jaap de Graafbokaal. Emmy Monster eindige met 47 straf punten op de eerste plaats. Op de tweede plaats eindigde Laura Pilli- chino die 48% strafpunt behaalde, derde werd Marga Zandstra met 50 strafpun- ten. In de vaardigheidsproef bleven ne gen combinaties foutloos, zodat een bar rage nodig was. Mandy Dekker bleek het snelst, zij won in 54,84 seconden. Ineke de Haan, jury, toonde zich erg tevreden over het geheel en was gecharmeerd van de twee bixiemennersen dan met name van Mischa Hoogerheide. Mede door deze overwinning gaat Emmy Monster nu aan kop in het klassement, met in totaal 205% strafpunt. Tweede, met 207 strafpunten, staat Marga Zand stra. De volgende wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal wordt verreden op zondag 10 maart. Open 501 In De Pelikaan aan de Pelikaanweg bij De Koog wordt zaterdag het Texel open 501-darttoernooi gehouden. Deelname staat open voor iedereen vanaf 12 jaar, publiek is welkom. Inschrijven voor het toernooi, dat voor de dertigste keer wordt gehouden, kan tot 15 februari 18.00 uur via texelopen@ texeldarts.nl. Deenname kost €5,-, er kun nen maximaal 128 mensen meedoen. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur, de winnaars plaatsen zich automatisch voor het Mastertoernooi op 16 maart. Markt Kotex Op zondag 17 maart wordt in het gebouw aan de Abbewaal een Kotexmarkt gehou den. Er zijn nog enkele kramen beschik baar. Informatie kan worden ingewonnen via tel. 06-20268675. De markt duurt van 11.00 tot 15.00 uur.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 8