h T®p¥Em AGENDA Cin^mca Texe»! Oosterend Present terug in de tijd Mevrouw Tamara Band CULTUUR Singersongwriter in Schoutenhuys SINCERSONGWEITER yew 0222-312000 Kinderfilms Nijntje de Film is een film die bi) uitstek geschikt is voor de allerkleinste kijkertjes! Speciaal daarom vertonen wij i met de lichten zachtjes aan en het geluid niet zo hard. Toegangsprijs is slechts 6.50 per persoon. Django Unchained Django Unchained speelt zich af in zuiden von de verenigde Staten, twee jaar voor de Amerikaanse burgeroorlog, en draait om Django. Django is een slaat wiens heftige verleden met zijn voormalig eigenaren ervoor zorgt dat hij oog in oog komt te staan met de Duitse premiejager Dr. King Schultz. Schultz is op jacht naar de moorddadige gebroeders Brittle en alleen Django kan hem naar de gebroeders leiden. De onorthodoxe Schultz verwerft Django met de belofte hem te bevrijden als de gebroeders Britte gevangen zijn - dood of levend Ushi Must Marty In deze doldwaze komedie moet Ushi Hirosaki, het populaire tvpetje van Wendy van Dijk, volgens de Japanse traditie voor haar 30e trouwen. 16.00/18. 21.45 16.00/18.45 Finding I Zaterdag 16 februari 33.00 uur Diner Cabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma meteen nostalgisch tintje... Maar wel an no 2013! 4 -gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) Zaterdag 23 februari Cabaret Maijolijn van Kooten met "Wanneer wordt het leuk?" 'Van Kooten doet denken aan Brigitte Kaandorpomdat ookzij de lach aan haar kont heeft hangen en haar humor vindt in tragieken onhandigheid.' (De Volkskrant) Aanvang 20.30 uur, entree &6,oo (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). 0222 - 319633 of reserveer online! 3 info@klif12.nl www.klif12.nl Bioscoop Eetcafé I Terras t*»cope>n In het Schoutenhuys op de Vismarkt in Den Burg vindt zondag 17 februari een optreden plaats van Mevrouw Tamara band. Tamara van Esch schrijft haar (Neder landse) teksten over gebeurtenissen en mensen die voor haar speciaal, maar voor andere mensen heel gewoon zijn. Ze hoopt mensen te verbazen en een nieuwe kijk op de wereld te geven, door hen met haar muziek een klein reisje uit hun drukke en ingewikkelde leven te la ten maken. Ze maakt gebruik van gitaar of piano om haar gevoelens kwijt te kun nen en zingt hierbij. Hiernaast houdt zij zich ook graag met andere muziek bezig. Voorheen speelde zij toetsen bij de post- rockband Aestrid en in de indiefolkband Oh, Brave Wide Eyes. Zij heeft een num mer van Annie M.G. Schmidt gezongen voor het album 'De Supersonische Boem' dat onlangs is uitgekomen en waaraan artiesten als Spinvis, Tim Knol en Anne Soldaat hebben meegewerkt. Het concert begint om 16.00 uur, de toe gang bedraagt €10,-. (€7,50 in de voorver koop). Het concert van Mevrouw Tamara zou het vierde moeten zijn in de serie rond 'De beste singersongwritersvan Nederland', maar door ziekte heeft Angela Moyra in januari moeten afzeggen. Dit concert is verplaatst naar zondag 21 april. Texelfonds Peter Visch (36) volgt Christine Groen op als secretaris van het Texelfonds. Groen is volgens rooster afgetreden. HISTORISCH SPEL OVER STRIJD TEGEN DE FRANSE BEZETTERS Open coffee In Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg wordt woensdag 13 februari een Open Coffee gehouden. Speciale gast is Marcel Slikker van Texeltours. De net werkbijeenkomst duurt van 10.00 tot 11.00 uur. Abstract schilderen In dorpshuis De Hof (De Koog) begint op 27 februari een cursus abstract schilderen onder leiding van Majo Homburg. In vijf lessen wordt aandacht besteed aan techniek, perspectief en kleur. Er worden oefeningen aangeboden, waarbij deze onderwerpen aan bod kunnen komen. De lessen worden gegeven op woensdag middag van 13.00 tot 15.30 uur. Aanmel den kan via tel. 06-23409766. Film Verteltheater De film 'Handenvol, arbeid van alledag', waarin Texelse senioren vertellen over hun vroegere werk en de omstandighe den die daartoe leidden, is woensdag 27 februari te zien bij Kaap Skil. De voorstelling begint om 19.30 uur, de toegang bedraagt €2,-. Er is ruimte voor 75 bezoekers. 1813 is een gedenkwaardig jaar. Het volk kwam in opstand tegen de Franse onderdrukking, Napoleon werd verdreven. Precies 200 jaar later is de Franse Tijd thema van het historisch spel, prominent onderdeel van Oosterend Present op 25,26 en 27 juli. Vrijdagavond presenteerde de organisatie in De Bijenkorf de plannen voor het drie daagse feest dat eens in de vijfjaar wordt gehouden. Het dorpshuis zat bomvol, zin derde van enthousiasme om er een mooi feest van te maken. Voor het historisch spel wordt 200 spelers een kostuum aangemeten, variërend van soldaten en douaniers tot dorpelingen in eenvoudige kledij. Schrijver Jacques Wirtz schetste hoe het dorp zal net als in 1963 terugkeren naar 1813. De idealen van de Franse Revolutie zijn verworden tot gewa pende onderdrukking, de Fransozen ter gen het volk met hoge belastingen. Door de zeeblokkade is de VOC-vloot werkloos en ligt de Texelse Rede die Texel ooit wel vaart bracht er verlaten bij. Vissers mo gen de Noordzee niet op en proberen met smokkel bij te verdienen. Ze voeren een strijd met de douaniers. Boeren zijn ontevreden over heffingen op produc ten, in het dorp heerst onvrede over het inkwartieren van soldaten en de hoge belastingen. Er is ook een liefdesverhaal, dat van een smokkelaarsdochter en een Franse soldaat. Uiteindelijk komt het tot een gewapende opstand, die uitmondt in een mars naar de Schans waarbij de dappere Oosterenders de Fransen van het eiland verdrijven. Als opwarmertje werd het Oosterender strijdlied ten gehore ge bracht: 'Wij zijn de Strenders. In alles wat wij doen worden we kampioen. Vrijdag werd ook het nieuwe logo van Oosterend Present gepresenteerd, ge maakt door Mareike Bremer. Een frisse beeltenis, met een prominente rol voor de toren van de Maartenskerk. In een hi larische act haalden Bettie Boks en Ger de Jong herinneringen op aan vroeger. InTes- sels dialect verhaalden ze over belevenis sen in de winkel van hun vaderen moeder. Over klanten die woorden verhaspelden, zoals besbossensap en de dame die om een 'luchie Old Spik' vroeg, in plaats van Old Spice aftershave. Of de klant die een 'rukie'voor onder z'n arm nodig had, want hij 'transporteert nogal erg'. En de 'sunige' Tantje Martje die 'ien ei' kwam 'tienen', niet kopen. Als haar man de eieren on der de kippen vandaan had gehaald, zou ze er eentje terugbrengen. Het was een voorproefje van de show 'Op sien Tessels' die tijdens Oosterend Present zal worden opgevoerd. Vast onderdeel is de gezamenlijke maal tijd. Vrijdagavond werden ter plekke vol doende vis en -bakkers geregeld. Om de Oosterenders in de sfeer te brengen wer den beelden getoond van de maaltijd van vijf jaar geleden. Muziek is traditioneel een belangrijk onderdeel van het feest. Oosterend Present wordt donderdag ge opend door Excelsior, dat voor die gele genheid wordt versterkt, ledereen met een slag- of blaasinstrument wordt uitge nodigd aan te sluiten. Donderdagavond is er een muziekfestival met Texelse bands, zoals @Last en Jug Bros, en Texelse disc- jockey's, zoals DJ Mike en Marco van Sam beek. Voor de grote feestavond op za terdagavond is Sesam, 'dé grootste feest band van 2012' ingehuurd. Ook is er sport en spel, de meerkamp waarbij straten het tegen elkaar opne men. Traditiegetrouw worden de straten in het dorp versierd, met als thema 'Oos terend is een dorp vol verhalen'. Speciale straatcommissarissen gaan aan de slag om te zorgen dat elke straat zo goed mo gelijk voor de dag komt. Bijzonder is dat ook polder Het Noorden met een eigen straat present zal zijn. Via de Facebooksite hebben oud-Ooste- renders, onder andere uit Australië, laten weten hun vakantieschema zodanig aan te passen dat ze van de partij kunnen zijn. De grote feesttent staat net zoals vorige keer op het land van Kees Bas, die het zaaischema van zijn landerijen speciaal heeft aangepast aan het evenement. Voor een natje en een droogje is het bestuur in onderhandeling met drie cateraars. Voor zitter Marian Merkelbach meldde trots dat het allemaal Texelse bedrijven zijn. Meer informatie staat op www.ooste- rendpresent.nl en op Facebook. Om kaarten te reserveren bel met De Lindeboom op 0222-312041 of mail naar: info@lindeboomtexel.nl •fa - www.proefenervaartexel.nl - Wanneer: Zondag 17 februari 2013 Waar: Het Schoutenhuys Vismarkt Den Burg Tijdstip: 16:00 -17:30 uur (deur open 15:30 uur) Entree: e 7,50 voorverkoop (010,00 bij de deur) Indien u meteen reserveert om aansluitend te genieten van de 'Gerechies van de Schout' in het Schoutenhuys krijgt u de entree 7,50) retour. «XI IU1 ONDIÜNIMINO 0222 312000 Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9