r? mm TEXELSE COURANT Kermis in Den Burg blijft heet hangijzer If 'ÉÊêÈ- Aflb Cjrocn '^warLrJexels in het harL, -r3l Zandkastelen bouwen op zonnige februarizondag Timmer Geen versnelde definitie voor toeristische zorgslaapplaats Softwarebedrijf blijft groeien SnelStart breidt kantoor uit met 1000 vierkante Eerste Texeltrail schot in de roos 'Prachtig parcours en fantastische belevenis' Afscheid met pijn in het hart Coördinator was vergroeid met Ronde om Texel. ^Cees Daalder uw schilder S310854 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 19 FEBRUARI 2013 Wat een straaltje zon in deze tijd al niet teweeg brengt. Alsof we snakken naar het voorjaar grepen jong en oud het fraaie weer van zondag aan om naar buiten te gaan. Veel wandelaars en fietsers, langs de weg, in de natuur en op het strand. Zoals deze kinderen die aan de rand van het water bij paal 15 enthousiast met schepjes en zand in de weer waren. (Foto Gerard Timmerman) ~Vo'orrde lekkerste aanbiedingen!!^ De Echte Bakker llFd^dirTsfl agjinrae zei kran .txl Nieuw bestemmingsplan buitengebied Het ontwerp ligt ter visie tot en met 24 februari. Inzage en zienswijzen zijn tot die tijd mogelijk. Meer informatie op www.texel.nl. Folders bij deze krant expert schoorl Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Het college blijft op het standpunt dat de kermis in De Koog moet worden gehou den en niet in Den Burg. Maar het is aan de raad om aan te geven of die een twee de, wat kleinere, kermis in Den Burg wil. Ondernemersvereniging Den Burg Win kelhart van Texel is vóór en heeft Bureau De Kermisgids benaderd. Ze hebben As- trid van de Wetering (D66) aan hun zijde. De hoofdredacteur van deze krant plaats te vorig jaar in een column kritische kant tekeningen bij de besluitvorming rond de locatie van de kermis. Dit was onder meer voor D66, dat er op had aangedrongen om in het raadsprogramma op te nemen dat de kermis naar Den Burg zou verhuizen, aanleiding het college op te dragen te re ageren op vragen en opmerking in deze column. In het advies aan de raad van 4 decem ber 2012 stelt het college dat het beleid is om niet binnen zes weken na de kermis in De Koog een andere kermis te houden. Dit staat overigens nergens zwart op wit. 'Het betreft een algemene gedragsregel (van bureau De Kermisgids) die tot op heden op Texel van toepassing is.' Maar uit overleg met vertegenwoordigers van Bureau De Kermisgids blijkt dat zij twee kermissen op Texel wel toejuichen, mits deze aansluiten op elkaar. Mocht de raad willen afwijken van het beleid om binnen zes weken geen tweede kermis te houden, dan moet de raad hierover een besluit ne men, zeggen b en w nu. Maar het college blijft tegenstander en stelt dat het houden van een extra ker mis zich niet goed verhoudt met Texelse kernkwaliteiten, zoals rust, ruimte, identi teit en eilandkarakter. Ook wordt gesteld dat de 'Toekomstvisie voorzieningenstruc tuur Texel' uitgaat van een verdeling van horeca, recreatie en toerisme in De Koog en detailhandel in Den Burg. 'De kermis valt onder de eerste categorie, dus vanuit de visie van voorzieningenstructuur is het niet wenselijk een kermis in Den Burg te houden.' B en w gaan er kennelijk van uit dat de kermis op de ijsbaan moet worden gehouden, omdat de verharding hiervan wordt becijferd op een kostenplaatje van vijf tot zes ton. 'Daar komen nog voor zieningen als water, electriciteit, etc. bo venop.' De suggestie om de opbrengst ten goede te laten komen aan het verenigingsleven is volgens b en w 'niet relevant'. 'De sub sidiestroom naar het verenigingsleven is door geen enkel besluit over de kermis verminderd.' B en w melden vanuit De Koog geen klachten te hebben over de kermis. Astrid van de Wetering (D66): 'De argu menten die het college nu tegen de ker mis in Den Burg gebruikt, kun je net zo goed vóór de kermis in Den Burg gebrui ken. Ik heb het gevoel dat er wat dingen bij elkaar zijn gezocht. Ik heb met onder nemers uit Den Burg gesproken en die wil len graag.' Erik Venneker van Den Burg Winkelhart van Texel: 'Nadat we via Astrid van de Wetering positieve signalen kregen, heb ben we contact opgenomen met Bureau De Kermisgids. Zij moeten het natuurlijk willen.'Volgens Venneker kan op de Groe- neplaats en in de Parkstraat een mooie kermis worden gehouden. Er komt geen versnelde definitie voor het begrip toeristische zorgslaapplaats. Een meerderheid van de raad ging woens dagavond niet mee met een motie van de WD en D66. De twee partijen wilden dat het college, vooruitlopend op de actualisatie van de Nota Recreatie en Toerisme, de begrip pen 'toeristische zorgplaats' en 'vernieu wende projecten' alvast een definitie zou geven om duidelijkheid te verschaffen. Beide begrippen komen voort uit het initiatiefvoorstel Mooi Texel van de ge meenteraad waarin over de uitgifte van maximaal 400 bedden, waarvan 100 voor zorg, wordt gesproken. Jacco Dros en Ma- rielle Glorie hebben inmiddels een beroep daarop gedaan voor de realisatie van een zorgcentrum aan de rand van het Hoge- berggebied, maar een precieze definitie is er nog niet. Wethouder Eric Hercules (toerisme) snap te het ongeduld van de VVD en D66, maar raadde de motie af. Volgens hem is het niet verstandig nu al een definitie te ge ven zonder samenhang met de rest van de nota. 'Anders raakt u op een ander mo ment in de knoop. Slaapplaatsen zijn ook geen bederfelijke waar; de bedden slaan niet meteen groen uit als je even wacht.' Wanneer het tot actualisatie van de nota komt, is nog een vraagteken. Hercules liet weten dat de raad eerst een totaal overzicht krijgt met daarop al geplande projecten en onderzoeken. Bedoeling is dat de raad dan aangeeft welke volgorde aangehouden moet worden. Wat het zorgcentrum betreft, kwam naar voren dat de meeste partijen niet zitten te wachten op een zorgcentrum op de beoogde plek achter de bierbrouwerij. Burgemeester en wethouders nemen de wensen en bedenkingen van de raad mee in hun beslissing op het principeverzoek. Een besluit daarover is niet aan de raad, maar het college wilde wel graag de me ningvan de partijen weten. Weggeefwinkel voor een dag Rabbit Habit aan de Kogerstraat in Den Burg wordt binnenkort voor één dag weg geefwinkel. Cliënten van de voedselbank mogen een dag gratis kleding uitzoeken. Het gaat om kleding uit de uitverkoop en volgens Caroline Serton hebben zich inmiddels ook leveranciers met nieuwe spullen voor de voedselbank gemeld. 'Er staan bijvoorbeeld nieuwe schoenen klaar en er ligt nieuw ondergoed te wach ten.' Coördinator Josje van den Berk van de voedselbank zegt 'reuzeblij'te zijn met de actie. Volgens haar maakt vrijwel ie dereen gebruik van het aanbod. Nieuwe borden voor Texelvignet De gemeente heeft de parkeerborden van het Texelvignet vervangen door nieuwe exemplaren. Op de oude borden stonden nog de af beeldingenvan 2012 en die zijn inmiddels niet meer geldig. Ook de stickers op de parkeerautomaten en het bord bij de boot zijn vervangen. Alle borden zijn volgens de gemeente van gelijke maat en daar mee wordt gestreefd naar een rustiger straatbeeld. Volgend jaar hoeven enkel de stickers op de parkeerborden vervangen te worden. Kortsluiting in electrakabel zorgt voor stroomstoring in Peperstraat Oosterend Bewoners van de Peperstraat in Ooster end moesten het zondagavond enige uren zonder electriciteit doen. Een kortsluiting in een van de kabels zorg de voor de nodige problemen. Er moest een meetwagen van de overkant aan te pas komen om het euvel op te sporen, die nog juist op tijd was om de laatste boot te nemen. Toen de fout eenmaal was op gespoord, kon het graafwerk beginnen en kon de kabel - vlak voor het pleintje voor de voormalige gereformeerde kerk - wor den blootgelegd en laag voor laag afge peld. Medewerkers van Liander waren tot ruim na middernacht bezig om de fout op te sporen en te herstellen. tuil Garage DrosWfci www.texelseautopagina.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1