SPORT 'Texeltrail' schot in de roos Nipt verlies voor dames Tevoko Kampioen driebanden te gast Goed resultaat voor bowlers Benefietdiner voor 'Roparunners' SPORT KORT De deelnemers waren na afloop vol lof over de eerste Texeltrail die zaterdag over on verharde paden in nationaal park Duinen van Texel was uitgezet. 'Een prachtig par cours en een fantastische belevenis'. Vanaf camping Kogerstrand konden de lopers kiezen uit vier verschillende afstan den. Ten noorden van De Koog ging het vice versa via het strand en De Muy naar De Slufter, de zuidelijke lus voerde onder meer over het Paggapaadje en door de Dennen.Twee Texelaars waagden zich aan de marathon over 50 kilometer: Eric van der Velden en Guido Banda. Eerstgenoem de pakte de kop, maar besloot wegens darmproblemen 'slechts'39,5 kilometer te doen. Na ruim drie uur kwam hij als win naar over de finish. Banda zag onderweg enorm af, maar liep toch tot het einde door. Han Wolsing uit Amersfoort won de 50 kilometer in 4.05.10 uur. Hij vocht een duel uit met Jan-Willem Schutte uit Den Helder. Mik Borsten, die tweede Paasdag de 120 kilometer loopt tijdens de 60 van Texel, legde beslag op de derde plaats. De populairste afstand was de 25 kilome ter. Robert Bakker uit Den Burg had zich vergist in de starttijd en was daarom al vroeg op pad gegaan. Bij de Slufter keerde hij om, zodat hij al tien kilometer extra in de benen had toen 's middags het echte startschot klonk. Bij de dames ging de overwinning naar de jarige Linda van Vliet uit Nijmegen. Een bekend gezicht, want vorig jaar was zij winnares van de kwart triatlon op Texel. Op de 14,5 kilometer bij de mannen ging de zege naar routinier Jan Zijm uit Den Burg, die tijdens de race zijn arm had opengehaald aan een struik op de soms smalle paden, maar zich daar door niet liet tegenhouden. Aan de lan gere afstanden waagde hij zich evenmin als Jan Frederici. 'Vanavond moeten we weer aan de bak in de bediening bij het benefietdiner van de Roparun', was hun excuus. Ferdinand Mulder, nummer twee op de 39,5 km, liep in het gezelschap van de Texelse zussen Karlijn en Jasmijn van den Burg. Zij deden allebei een gedeelte, als voorbereiding op het komende triat lonseizoen. De organisatiewas blij met de samenwer king met Staatsbosbeheer. 'We zijn blij dat we zo kort voor het broedseizoen deze wedstrijd mochten houden. Zo konden we over paden lopen die op andere mo menten gesloten zijn.' De organiserende Atletiekvereniging Texel hield lange tijd rekening met 'plan B': uitwijken naar het droge bos in plaats van de natte duinval leien. Uiteindelijk bleek dat niet nodig. Uitslagen: 50 km mannen: l.Han Wolsing (Amers foort) 4.05.10; vrouwen: lJannet Lange (Almere) 5.05.30; 39,5 km mannen: Ï.Erik van der Velden (Den Burg) 3.05.00; vrou wen: l.Jeannet Leppink (Zwolle) 3.52.03; 25 km mannen: l.Matthijs Kunzel (Heiloo) 1.42.06; vrouwen: l.Linda van Vliet (Nij megen) 1.56.28; 14,5 km mannen: lJan Zijm (Den Burg) 1.07.11; vrouwen: l.Su- zanne van der Weide (Den Helder) 1.08.08. (www.uitslagen.nl) Met mooie verhalen uit zijn biljartverle den en met fantastisch driebandenspel hield topbiljarter Dick Jaspers maandag in De Hof in De Koog een publiek van 130 man in zijn ban. Jaspers speelde drie partijen, tegen Dirk Leegwater, Ab Jan Witte en John Sessink. De veelvoudig Europees en wereldkam pioen moest veertig caramboles maken tegen zijn tegenstanders twintig. Sessink wist zich daarbij het felst te verweren. Hij wist de stand tot de zevende beurt op 5-5 te houden. Daarna liep Jaspers uit tot 40- 9. Na de wedstrijden liet Jaspers nog en kele spectaculaire kunststoten zien. John Sessink wist tijdens het kampioen schap, afgelopen week in dorpshuis De Hof, zijn titel als kampioen driebanden te prolongeren. Hij won al zijn partijen en speelde een gemiddelde van 0,55. Mare Prins werd tweede, Ab Jan Witte derde. In de tweede klasse won Henk de Ruiter, die ook al zijn wedstrijden winnend wist af te sluiten en daarmee Cor Huisman en Jan Witte voor bleef. Cor Elsendoorn won in de derde klasse, gevolgd door Job van der Ploeg en Eelco Buys. De vierde klasse werd overtuigend gewonnen door Wim van Aperlo met Richard Daalder en Ab Middelbos als tweede en derde. In een lange, spannende en mooie wed strijd verloor het damesteam van Tevoko zaterdag met 3-2 van Jonas uit Beverwijk. Door afwezigheid van Marianne Boekei en Ivet Former begon Tevoko met een gewijzigde basisopstelling. Dat verliep niet geheel vlekkeloos, maar gaandeweg kwam er meer rust in het spel door een sterk passende en verdedigende Leon ie Penninga en langzaam verkleinde Tevoko de achterstand. Bij 32-32 maakte Tevoko twee fouten op rij; Jonas won de set met 34-32. In de tweede set kwam Ivet Former in het veld voor Nynke Bolt waardoor de opstelling weer werd gewijzigd. Maar Te voko pakte met geweldige ralleys en hard werken de voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Ondanks dat Jo nas zeer strijdlustig was, trok Tevoko de set met 20-25 naar zich toe. Ook in de derde set gaf Jonas niet op en bleef zowel de hard geslagen ballen als de tactische ballen van de grond verdedigen. Hierdoor werden er vele lange ralleys gespeeld, want ook Tevoko pakte diverse ballen van de grond. De strijd ging gelijk op, maar Jo nas won de set met twee punten verschil (27-25). De vierde set was identiek aan de derde. Ivet Former raakte steeds meer op dreef en scoorde diverse punten met haar snoeiharde aanvallen. Daarnaast haalde Tevoko ook punten binnen door goede blokkering van Céline de Graaf en Leonie Penninga. Maar Jonas deed hier niet voor onder. Aan het eind van deze set bleek Tevoko net iets beter en won met 23-25. In de beslissende vijfde set startte Tevoko te nonchalant en liep Jonas meteen vier punten uit. Tevoko kwam terug tot 11-10 door een lastige service van Connie Joling, maar Jonas, gesteund door het thuispu bliek, was gebrand op de overwinning en speelde de laatste punten fanatiek uit en pakte de vijfde set met 15-11. Door deze nederlaag blijft Tevoko op de zesde plaats. Crosskampioenschap Rond de Heidvlakweg wordt zondag 24 februari het open Texels crosskampioen schap gehouden. Het parcours voert geheel over bospaden. De jeugd gaat om 11.00 uur van start in twee leeftijdscategorieën (9 jaar en 10-12 jaar). Er is een ronde uitgezet van 900 me ter die de oudste jeugd twee keer loopt. De overige deelnemers starten op 11.30 uur. De jeugd van 13 tot en met 16 jaar loopt een ronde van ruim 2100 meter. De dames lopen deze ronde drie keer, de he ren vier keer. Recreanten kunnen kiezen uit een, twee of drie ronden. De inschrij ving start om 10.15 uur in Bos en Duin aan de Bakkenweg Jeugd tot en met 16 jaar betaalt €2,-, senioren €3,-Na afloop vindt ook de prijsuitreiking van het bos- crossseizoen plaats. Met een voorsprong van 47 pins is Trijn Stiggelbout zondag bowlingkampioen geworden. Doordat de Texelse bowlers niet meer op Texel kunnen spelen, doen zij nu mee met bowlingvereniging Den Helder in Hotel Den Helder, waar zondag kampioenschap pen werden gespeeld. Er deden acht Texe laars mee aan het kampioenschap, dat in vijf klasse werd gespeeld, drie heren- (B,C en D) en twee damesklassen (C en D). In de voorronde moesten zes games wor den gegooid. Daarbij gingen de twee hoogst geplaatste dames door naar de fi nale. Daar moesten weer zes games wor den gegooid. Femke van Faassen ging de finale in met 40 pins achterstand, maar wist deze te verkleinen tot 11 pins, zo dat zij de tweede plaats behaalde. In de C-klasse begon Trijn Stiggelbout met 29 voorsprong aan de finale tegen Jane Thi- beau uit Den Helder. Na zes finalegames vergrootte Stiggelbout haar voorsprong naar 47 pins en won daarmee het kampi oenschap. Bij de heren gingen twee B-finalisten naar de finale. Rene Bais en Ronald Hager uit Den Helder. Met een gemiddelde van 185 pins over twaalf games werd Hager kam pioen. In de C- klasse gingen drie heren naar de finale, waaronder Remco Wanei en Martien Roeper van Texel. Roeper be gon met de riante voorsprong van 81 pins op de als tweede geplaatste Johan Pot en 106 pins op Remco Wanei. Hij gaf deze voorsprong niet meer uit handen en ein digde als eerste. In de D-klasse heren had Dennis Hin een achterstand van 62 pins op Wilfried de Vries en eindigde uiteinde lijk als derde. Waterman Homan een reuzendoder? Het zou overdreven zijn Homan de water man een reuzendoder te noemen, maar feit is dat hij Corjan Luyt, die eerder met een gemiddelde van bijna drie succesvol was tegen Piet Zijm, tijdens de competi tieavond van De Doorstoot met een ne derlaag van de biljarttafel joeg. Homan deed dat door in 15 beurten 18 carambo les te maken. Toegegeven, dat zijn geen indrukwekkende cijfers, maar Homan is geen Jaspers en 18 uit 15 is duidelijk beter dan de 18 uit 27 die hij op dezelfde don derdag tegen Smit op de tafel legde. Het kan verkeren bij De Doorstoot. Zo had de meestal machteloze Heemskerk nu een reeksjevan 13. Uitslagen: Zijm-Luyt 0-4, M.Boon-Smit 4-0, J.Boon- Huizing 0-2, Weel-Heemskerk 0-4, Smit-Hom an 0-2, M. Boon-Zij m 0-2, Hui zing-Heemskerk 2-4, Weel-J.Boon 2-4, Luyt-Homan 0-4, Luyt-Heemskerk 2-0. Meer dan 130 mensen bezochten zater dag het benefietdiner ten bate van de Texelrunners die op 18 mei deelnemen aan de Roparun. De bijeenkomst bracht meer dan €1900,- op. De bezoekers werden onthaald in OSG De Hogeberg, waar de hardlopers gebruik mochten maken van de aula. Vooraf be leefden de aanwezigen de première van de animatiefilm die Marco Bezoet de Bie maakte voor de Texelse Roparunners. Na de première en een woord van welkom door de organisator van het diner, het jongste teamlid David van Logchem, lie pen de gasten de trap op naar de aula. Hier had het team al vrijdagmiddag een kleine verbouwing laten plaatsvinden en de ruimte gedecoreerd met bloemen van Bert van der Wal. Tijdens het diner, dat werd aangeboden door Moorman en De Boer, stonden de Texelrunners in de be diening, waarbij ze flink moesten doorlo pen om iedereen snel van voldoende drin ken, gesponsord door Plus supermarkt, te voorzien. De avond werd muzikaal omlijst door Jan Bakker op accordeon en Michiel Schoehuys van 'The Cool Side Of Your Pil low'. Alle informatie over de Roparunners is, evenals het animatiefilmpje, te vinden op www.roparuntexel.nl. www.texelsecourant.nl DINSDAG 19 FEBRUARI 2013 Programma zaalvoetbal Woensdag 20 februari 18.30 Mantje4-ZDH 2 Hoogendijk 19.20 NBC/S VRl-Biersteker VR3 H'dijk 20.15 Sport 20001-ZDH 3 Arnout 21.05 Sport 2000 2-Texel 3 Arnout Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Donderdag 21 februari 18.30 Oosterend 3-NBC/Steen 4 19.20 RAB Bouw 4-Oosterend 2 20.15 Oosterend 1-RAB Bouw 6 21.05 NBC/Steen 3-Krim 1 Zaaldienst: Krim Vrijdag 22 februari 18.30 NBC/Steen 2-RAB Bouw 3 19.20 Texel 1-Zeemacht 2 20.15 Mantje 2-NBC/Steen 1 21.05 RAB Bouw 1-Koog 2 Zaaldienst: Mantje Uitslagen: D-jeugd: Sport 2000 Dl-NBC/Steen Dl 3-4. C-jeugd: Mantje C2-RAB Bouw Cl 7-3, Sport 2000 Cl-Sport 2000 C2 9-1. Twee de klasse: ZDH 3-Mantje 4 2-13, Texel 4-Sport 2000 10-12 ZDH 1-NBC/Steen 5 12-0. Eerste klasse: Mantje 3-NBC/Steen 4 8-4, Krim 5-RAB Bouw 4 8-11, RAB Bouw 5-Krim 2 0-6. Hoofdklasse: Mantje 1-NBC/ Steen 3 21-5, RAB Bouw 3-Krim 13-4, RAB Bouw 1-Mantje 2 5-1, Koog 2-RAB Bouw 2 5-9, NBC/Steen 1-NBC/Steen 2 14-3. Overige: NBC/Steen VR2-DWOW VR12-5, Texel 1-Scagha '66 2 11-0. Mare Prins kampioen In de eerste klasse libre was Mare Prins tijdens het Texels biljartkampioenschap een klasse apart. Hij verpletterde zijn tegenstanders met een gemiddelde van 6,06. Alleen Kevin Knol wist Prins nog wat wed- strijdpunten af te nemen. Prins eindigde uiteindelijk met ruime voorsprong als eerste, voor Gerard Appelman en John Sessink. De tweede klasse libre was een prooi voor Henk de Ruyter, die gelijk ein digde met Willem Beerling, maar een beter gemiddelde had. De derde klasse werd gewonnen door Gijs Berger, die een gemiddelde speelde van 2,33. Hiermee stak hij met kop en schouders uit boven zijn opponenten Henk Prins en Job van der Ploeg. Cor Elsendoorn was heer en meester in de vierde klasse. Hij werd op gepaste afstand gevolgd door Eduard Ke- ijser en Piet Knol. De vijfde klasse werd gewonnen door nieuwkomer Daniël van Vreden, die Harry Schrama en Kick Smit voor bleef, de zesde klasse was een prooi voor Bert Barhorst. Hij was goed op dreef en versloeg Mathias Stolk en Christa Bak ker. Huisman wint bij 55+ Met een gemiddelde van 2,192 liet Cor Huisman zijn tegenstanders in de biljart kampioenschappen voor 55-plussers ach ter zich. Huisman won zonder ook maar een punt te verliezen van de 75-jarige Henk Spigt en Jowie Bakker, die tweede en derde werden. De vierde klasse was het domein van Harm de Vries, die zijn trainingsuren in De Buureton beloond zag met een eer ste plaats. Cees de Graaf werd tweede in deze klasse, Sjors de Bruyn derde. Gosse Kruger was op dreef in de vijfde klasse en liet zonder punten te verliezen Simon Vla ming en Piet Daalder achter zich. Biljartbokalen Na een week lang biljarten werden de drie overall-bokalen gewonnen door Mare Prins, Daniël van Vreden en Cor El sendoorn. De Jan Zoete lief bokaal ging naar Prins, die in een spannende eindstrijd tegen Harm de Vries het hoofd koel hield. Van Vreden won de Cor Hoogen boom bokaal door Henk de Ruyter te verslaan. En tot slot streden Wim van Aperlo, Cor Elsen doorn, Henkde RuyterenJohn Sessinkom de Piet de Graafbokaal, die uiteindelijk met Elsendoorn mee naar huis genomen werd. De winnende lotnummers waren 601,211,83,430, 314,235, 809,172, 521, 524, 146, 313, 337, 203, 547. Informatie via Theo Kemper, tel. 06-18637269. v Putten v Putten Vonk Vonk Ba rends knvb Arnout Bakker

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 4