13© mi mmsmm 'Hollebol onwettig' TEXH_AGBnDÖ.NL TESÜ FORUM pFSSjris. J-ÉHK Wjxk Dl 19 FEB 17.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg is het maandelijks seniorendiner. Aanmelden via tel. 312696. 20.00 uur. Betty de Leeuw en Annie Dogger hel pen bij FNVVrouwenbond met de belastingaan gifte in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Finding Nemo 3D NL; 14.00 Nijntje de Film Kleuterbios 15:00 uur; 16.00 Ushi Must Marry; 16.15 Verliefd op Ibiza; 18.45 Ushi Must Marry; 19.00 Verliefd op Ibiza; 21.15 Django Unchained; 21.45 Ushi Must Marry. WO 20 FEB 9.30 uur. In basisschool De Fontein aan de Bur- detstraat in Den Burg wordt van 9.30 tot 12.00 uur de Vakantie Kidsclub van Baptistengemeente Texel gehouden. 10.00 en 14.00 Huifkartocht met de Jan Plezier vanaf de Nikadel in De Koog. Getrokken door Belgische Trekpaarden over strand, duinen en Slufter. Reserveren 06-20097793. 13.00 uur. Bottenshow in Ecomare, een reis naar het verleden aan de hand van fossiele bot ten. Spannend voor alle leeftijden, gratis voor bezoekers. 14.00 uur. Bij Vogelbush Eureka aan de Schorren- weg is een roofvogeldemonstratie. De valkenier geeft uitleg over uilen en roofvogels en u heeft de kans om van dichtbij de vogels te zien. 14.30 uur. In Ecomare is het familieprogramma Zeehond. Je komt ook achter de schermen van de opvang! Info 317741. 19.00 uur. Ecomare, bij Volkssterrenwacht De Jager kunt U door een telescoop naar de sterren kijken. Alleen bij helder weer. Voor info en aan- melden:Tel. 06-53340063. 19.30 uur. In De Gasterij van de Gollards aan De Zes in Den Burg begint om 19.30 uur de jaarver gadering van Vrouwen van Nu, afdeling Texel. Na de pauze wordt verteld over hetTesselhuus. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Finding Nemo 3D NL; 14.00 Nijntje de Film Kleuterbios; 16.00 Ushi Must Marry; 16.15 Verliefd op Ibiza; 18.45 Ushi Must Marry; 19.00 Verliefd op Ibiza; 21.15 Django Unchained; 21.45 Ushi Must Marry. DO 21 FEB 13.45 uur. ledereen kan tot 16.00 uur meespelen met Jeu de Boules op de banen aan de Slinger weg 40, Den Burg, (achter het zwembad). Er is spelmateriaal. 10.00 en 14.00 Huifkartocht met de Jan Plezier vanaf de Nikadel in De Koog. Getrokken door Belgische Trekpaarden over strand, duinen en Slufter. Reserveren 06-20097793. 14.00 uur. Bij Vogelbush Eureka aan de Schorren- weg is een roofvogeldemonstratie. De valkenier geeft uitleg over uilen en roofvogels en u heeft de kans om van dichtbij de vogels te zien. 14.00 uur. Het zeelaboratorium van Ecomare is van 14.00-15.30 uur geopend. Met proefjes, microscopen, levende dieren en spelletjes. Gratis voor bezoekers. 14.00 uur. In Galerie de Hollebol a/d Parkstraat is een workshop Manga tekenen o.l.v Stacy. 19.45 uur. In Bethel in Zuid-Eierland begint om 19.45 uur een open klaverjasdrive. 20.00 uur. In Ecomare geeft Arthur Oosterbaan een lezing over de haringkoning en andere fabel achtige zeewezens. Entree €5,- incl. koffie/thee. VR 22 FEB 10.00 en 14.00 Huifkartocht met de Jan Plezier vanaf de Nikadel in De Koog. Getrokken door Belgische Trekpaarden over strand, duinen en Slufter. Reserveren 06-20097793. 10.00 uur. Op vakantiepark De Krim bij De Cocks- dorp wordt door darters uit zes landen gespeeld om de Six Nations Cup. 13.30 uur. De Texelse Bierbrouwerij is open van 13.30-18.00. Rondleidingen om 14.00 en 15.00 uur. Tel. 320325. 13.30 uur. Jutter Piet vertelt spannende verhalen in de jutterij van Kaap Skil. Over bijzondere strandvondsten, nachtelijke strooptochten en de juttersmoraal. 14.00 uur. Bij Vogelbush Eureka aan de Schorren- weg is een roofvogeldemonstratie. De valkenier geeft uitleg over uilen en roofvogels en u heeft de kans om van dichtbij de vogels te zien. ZON, MAAN, HOOG WATER Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 19 februari 0.55 en 13.17 uur Woe. 20 februari 1.55 en 14.47 uur Don. 21 februari 3.20 en 16.25 uur Vrij. 22 februari 4.40 en 18.00 uur Woensdag 20 februari doodtij. Aan het strand is het ongeveer een uur eerde hoogwater. Zon Op Onder Din. 19 februari 7.50 u. 18.01 u. Woe. 20 februari 7.48 u. 18.02 u. Don. 21 februari 7.45 u. 18.04 u. Vrij. 22 februari 7.43 u. 18.06 u. In verband met de te verwachten drukte zet TESO vrijdagen maandagtussen 9.30 en 16.00 uur een extra boot in. Desondanks moeten auto mobilisten rekening houden met wachttijden die kunnen oplopen tot een half uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en van 13.30 uur vanaf Texel bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. OUD PAPIER In verband met de voorjaarsvakantie haalt Scou ting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. TEXELSEgCOURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag UITGAVE Mediabureau Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg REDACTIE Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl BUITEN WERKTIJD Gerard Timmerman, tel. 06-22140275. AANLEVEREN KOPIJ Sportverslagen: lengte circa 380,180 of 90 woor den. Andere verslagen en aankondigingen: 320, 160 of 80 woorden. Evt. met foto. Ingezonden brieven: maximale lengte 540 woorden. Kopij opsturen naar: redactie@texelsecourant.nl. ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222 - 314111 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedin gen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, ge vestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. ABONNEMENTSPRIJZEN 2013 Per halfjaar €48,80 €47,05 (automatisch) Per jaar 95,75 93,35 (automatisch) Extra kosten verzending per post €7,50 per jaar. Bij verzending naar het buitenland zijn porto kosten verschuldigd. BEËINDIGING ABONNEMENT Uitsluitend schriftelijken 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. www.texelsecourant.nl Volg ons op facebook en twitter. Ed Stiekema: 'Inpandige doorgang is illegale vergroting' www.texelsecourant.nl DINSDAG 19 FEBRUARI 2013 Ed Stiekema vindt dat café De Slock en De Hollebol illegaal met elkaar zijn verbonden. 'Dros en Nauta voor de rechter' staat in de Texelse Courant. Dit had moeten zijn 'de gemeente en Dros' en dit had moeten belanden bij de Raad van State. Ik heb dat zelf twee keer moeten meemaken. Want wat is er eigenlijk aan de hand? Feitelijk zijn er nu twee inpandige verbin dingen tussen de Slock en de Hollebol. In mijn ogen en volgens de wet is dit een illegale vergroting van de Slock, omdat dit buiten het horecaconcentratiege- bied is gelegen. Ik kan dit weten, omdat de verplichting werd gesteld een muur te bouwen tussen de nachtbar en disco Question in de Zwaanstraat. Nauta treft geen blaam, omdat een ondernemer het maximale uit zijn vierkante meters moet zien te halen. Je kunt hoogstens zeggen dat hij het 'handig' gespeeld heeft. Een jaar geleden heb ik op het gemeentehuis geprobeerd te achterhalen wat er tijdens de bouw in 2010 verkeerd is gegaan. In eerste instantie was ik volgens hen geen belanghebbende, maar omdat ik wist wat de meeste Texelaars niet kunnen weten, vond ik dat ik voor hun belangen mocht opkomen. De belastingbetalende Texe laar heeft indertijd veel geld moeten be talen voor het verplaatsen van Question. De Hollebol werd in eerste instantie ge lanceerd als een soort sociaal culturele in stelling, wat inderdaad zou mogen buiten het gebied. Zie bijvoorbeeld de voetbal kantines. Maar het zou zeker geen horeca worden. Nu dit achteraf, tijdens de bouw of eerder, fout blijkt te zijn gegaan, baart mij dat grote zorgen. Het kan alleen zo zijn dat enige ambtenaren aan deze on wettige zaken hebben meegewerkt. Er dient dus naast deze rechtzaak een neu traal onafhankelijk onderzoek te komen naar dit onwettig handelen van de ge meente, wil deze haar geloofwaardigheid terug krijgen. Ed Stiekema, Den Burg. Herdenking In reactie op het kennelijke misverstand dat het Contact Oud-Mariniers Texel ten opzichte van vorig jaar van mening zou zijn veranderd: 'Toen maakten wij be zwaar dat de zoon van de voormalige NSB-burgemeester het woord zou voeren op 4 mei. Wij vonden dat die avond voor bestemd was om o.a. gesneuvelde mili tairen tijdens de WO II te herdenken. Wij waren en zijn niet tegen verbroedering, maar 4 mei is Dodenherdenking. Ook vo rig jaar vonden wij al dat Indië- veteranen herdacht moeten worden.' Bestuur Oud Mariniers Texel, W.A.BIom. 'Bezoekers zorghotel zijn geen zieke mensen' ECR Hotel en Resort Groot Stokkert gemeente provincie: doelgroep: Zorghotel ECR Hotel en Resort Groot Stokkert Heerde Gelderland ouderen, mensen met een lichamelijke handicap Uit de inbrengnotitie 'Zorghotel in de wachtkamer'van Rob Boomsma: De bezoekers van zorghotels zijn geen zieke mensen, die permanent van een verpleegtehuis afhankelijk zijn, maar ge handicapten, die moeten kunnen rekenen op bepaalde voorzieningen met zorgver lening op afroep. Het zijn dus wel de gelijk mensen, die naar Ecomare of het Juttersmuseum gaan of met de TX44 op garnalenvangst. Zorghotels zijn dus hotels met speciale voorzieningen via de Thuiszorg, maar ook speciale horeca-voorzieningen met vrij willigers en voorzieningen in de sfeer van activiteiten en ondersteuning door vrij willigers. Daarnaast zijn zij in staat om professionele en medisch verantwoorde zorg te verlenen op basis van de vooraf bepaalde indicaties. Op grond van onze ervaringen moetje inderdaad vaststellen dat er in Nederland niet zo gek veel echte zorghotels zijn die aan de verwachtin gen en de eisen voldoen. Zorghotel Groot Stokkert in Wapenveld bij Zwolle is een bijzonder en voor Texel goed voorbeeld, omdat zij geen permanente bewoners hebben en zodoende op alle kamers toe ristische gasten kunnen herbergen en dus echt een volledig hotel zijn, en bovendien gecombineerd zijn met een bungalow park. Op Texel lijkt het mij geen enkel probleem om dat soort voorzieningen binnen af zienbare tijd te realiseren, bijvoorbeeld in relatie tot het vakantiepark De Krim, De Sluftervallei en/of Landal Green Parks. Dat hoeft natuurlijk niet naast de bier brouwerij. Rob Boomsma, Houten. (te lezen opwww.texelsecourant.nl) Dok Alles gelezen hebbende, wil ik een korte reactie kwijt over de positie van Damen in de haven van Oudeschild. In de adver tentie waarin de Gemeente Texel een op roep doet voor managers staat de slogan: 'Texel, groot genoeg voor ondernemer schap en ambities; Klein genoeg voor de menselijke maat.' Op zich mijns inziens passend bij ons Texels denken. Maar wat je met de mond be leidt, moet ook uit je daden blijken. Ko Vinke, Oosterend. Groeneplaats Wat is het stil omtrent de plannen de Groeneplaats te bebouwen. Het stuk van Co Vermue in de krant was een duidelijk 'nee', maar ik vraag me af of zo'n artikel nut heeft. Gaan college en gemeenteraad nu serieus in op deze kritiek? Even wat om alvast over na te denken naar aanleiding van de nieuwste tekeningen. Toen in het verleden werd voorgesteld om in het park 'parkeerkamers' te maken, was iedereen tegen, maar in de nieuwste plannen staan gewoon negenentwintig parkeerplaatsen getekend aan de kant van het park. Par keren in het hart van Den Burg. Dat moet toch niet mogen? Ik blijf erbij dat we niet konden weten hoe mooi en licht het zou gaan worden op de Groeneplaats zonder gemeentehuis. En wat we wel weten, is dat ruimte en groen het meest waardevolle bezit gaat worden in de toekomst. Geef de Groeneplaats wat het verdient, groen en bomen, de rij ke historie, een muzieknis, een aantrekke lijk paviljoen met terras, dat de status van Texel als Waddeneiland verbetert en waar tevens aandacht is voor duurzame ener gie. Een bruisend centrum met kleine en grote activiteiten voor Texelaar en toerist. Over een paar jaar is er weer een nieuw gemeentelijk bestuur dat met de gevol gen zit van het doorzetten van bouwplan nen uit het verleden. Wie zegt er nu eens "STOP". Pieternel Geurtz, Den Burg. (www.centrum-denburg.blogspot.nl) Dokken Elke havenplaats heeft iets unieks: de haven. Als die haven dan bruist van de activiteiten, weest er trots op! En wees er heel zuinig op. Niet alleen mammoet cruiseschepen vol met bejaarden aan de diarree. Nee, schepen van hout, mannen van ijzer, boomkorren, het droogdok, óns droogdok, met ankers, armdikke kabels, de geur van teer, reuring. Daar gaat het om. Dat vraagt wel om een organisatie. Maar ziet, daar is de havenmeester. Dui delijk? De havenmeester. Daar regel je je zaakjes mee. Helaas. Hij heeft bakzeil gehaald. Er zijn kapers op de kust. Want nu moet diezelfde havenmeester alles voorleggen aan de onverantwoordelijke wethouder. Die de koers kwijt is en dus buitenboord moet. Die lid is van de roei vereniging. Dat doet zeer. Dat kost tijd, geld, geloofwaardigheid. De boot is aan. Het dok gaat naar de haaien. Straks zit ten we zonder scheepsdok. Zij laten zich niet afschepen met: 'Ja meneer, u heeft gelijk. Dat klopt. Alleen is er een groot verschil tussen gelijk hebben en gelijk krijgen.'Annie vraagt zich af-zonder olie op de golven te gooien - of dat ook op gaat voor bijvoorbeeld de burgemeester of de brandmeester. 'U meldt een fikse uitslaande brand en bent van mening dat de brandweer moet uitrukken? U heeft gelijk. We nemen contact met u op, maar wij moeten eerst in beraad. Mogen we wel effe vangen?' Als het scheepsdok uit de haven, ónze haven, verdwijnt, is dat een regelrechte ramp. En wie moet er uiteindelijk voor dokken? Juist. De hoog ste tijd dus, dat we het over een andere boeg gooien. Aftuigen die hap. Nu zitten we mooi met de kloten voor het blok, en daar is niemand mee gediend. Als je dat op je geweten hebt, ben je toch echt van je anker geslagen. Dan is je kompas goed gedraaid. Vadertje Cats hief al een waar schuwend vingertje richting Gemeente: 'Een die sijn zeyl te hooge stelt, wert licht- lick van den wint gevelt'. Oftewel, een ha ven zonder dok, is als koffie zonder mok. Annie@texelsecourant.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6