w m 31 AGENDA Cin^mca Tipxe3! 1 NIEUWS Historisch beeld van landbouw omctom ms BLO 0222-312000 s» 6 WOW TO GO! SAINT TROPEZ k KING LOUIE Q V-M TIMEZONE blue seven Bioscoop I Eetcafé I Terras www.texelsecourant.nl DINSDAG 19 FEBRUARI 2013 Voorlichtingsmiddag over aanpak angsten Erica Keijser van de praktijk Twister Coa ching verzorgt maandag 25 februari een voorlichtingsmiddag over een andere aanpak van angsten, emoties en leerpro blemen. Bij de aanpak van angst, stress, verdriet of boosheid blijft het, zowel bij ouderen als bij kinderen, zoeken naar oorzaken. Extra oefening of training brengt soms onvoldoende oplossing. In haar praktijk kijkt Keijser vanuit een nieuw perspectief en zet oplossingsgerichte coaching in. Op de voorlichtingsmiddag kunnen belang stellenden vrijblijvend kennis maken met deze werkwijze. De bijeenkomst wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg en begint om 13.30 uur. De toegang is gratis, van tevoren aanmel den via tel. 312696 of welzijn@texelsweI- zijn.nl. In Tusse de Banke op de Groeneplaats ver- bouw in Eierland. Nog ouder is de film die toont de Historische Vereniging zaterdag Gijs Duinker in 1934 maakte. Beide films 23 februari twee historische films. Te zien worden tussen 14.00 en ongeveer 17.30 is een film uit 1940, die een beeld geeft uur doorlopend vertoond. De toegang is van de schapenhouderij en van de akker- gratis. Ronde om Texel terug naar basis Terug naar de basis. Zeilen, gezelligheid, maar geen zeilweek met allerlei festivi teiten en geen grote tent op het strand. Na het wegvallen van de hoofdsponsor spitst de Ronde om Texel zich dit jaar toe op het rondje zelf, dat wordt gehouden op zaterdag 15 juni. Edwin Lodder werkte met de penning meester onder meer aan een draaiboek en begroting waarbij ze de Ronde ook zonder hoofdsponsor konden veilig stellen. Dit klei ne scenario' ('back to basics') richt zich puur op de zaterdag, de dag waarop het rondje wordt gevaren. In die variant zijn er zater dag kleinschalige activiteiten op het strand, zoals het ooit begonnen is. Kostendekkend, met gezelligheid op het strand en een fan tastische dag voor de deelnemers, maar niet een groot programma waarvoor veel faciliteiten nodig zijn en waarvoor vrijwil ligers de hele week op het eiland moeten zijn. Interim-voorzitter Ina Schrama gaat er van uit dat er geen grote tent komt, waar mee bijvoorbeeld ook de Texelse feestavond op donderdag in z'n oude vorm vervalt. Ook de pits waar fabrikanten zich konden pre senteren, vervalt, maar de organisatie zoekt wel een alternatief. Welke vorm van onderdak er aan de zeilers wordt gegeven, de catering en aanverwan te zaken, daarover wil de organisatie nog in overleg met strandexploitanten Mark en Corina Röpke. Schrama: 'Het primaire doel is dat de Ronde blijft. De inschrijving gaat op 15 maart open en we hopen op veel zei lers.' Boerderijentocht Voor belangstellenden wordt zaterdag 23 februari een boerderijentocht gehouden langs drie bedrijven waar onlangs nieuwe stallen zijn gebouwd. In deze stallen wordt veel aandacht be steed aan het welzijn van de koeien. Bij twee bedrijven worden de koeien gemol ken met een robot, op het derde met be hulp van een zij aan zij doorloopmelkstal. De tocht gaat om 9.30 uur van start bij het bedrijf van Jaap, Astrid en Gerko Eelman aan het Lageveld 4. Als tweede bedrijf wordt dat van Jan Witte aan de Veense- langweg bekeken. Als laatste bedrijf dat van C.P. Zijm en Zn aan de Fonteinsweg. Skarrelaars van IVN maken winterse foto's Expositie Airport In het Airport Hotel aan de Postweg is de komende weken een expositie te zien van vrolijke, kleurrijke schilderijen van Esther Haegens uit Hilversum. Zij studeerde aan de Kunstacademie in Maastricht en schil dert zowel in opdracht als vrij werk. Als trouw Texelganger leerde zij het Airport Hotel kennen en bouwde een band op met de eigenaars, met deze expositie tot gevolg. Kledingverkoop voor Moldavië In de Schakel aan de Binnenburg wordt vrijdag 8 en zaterdag 9 maart de jaar lijkse verkoop van gebruikte kleding ge houden. De opbrengst van de markt is bestemd voor kinderen en ouders in Mol davië. Wie schone en bruikbare spullen af wil staan, kan deze dinsdag 5 en woensdag 6 maart inleveren in De Schakel. Dins dag van 10.00 tot 13.00 uur, woensdag van 10.00 tot 17.00 uur. De verkoop vindt vrijdag plaats van 9.30 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Er is ge legenheid tot het drinken van een kopje koffie met wat lekkers en voor kinderen is er een grabbelton. Vrijwilligers van de werkgroep Hulp Oost Europa zijn aan wezig om over hun werk te vertellen. Mensen die problemen hebben met het brengen van spullen, kunnen contact op nemen met Nannie de Haas (tel. 312298) en Rensche Rienstra (tel. 313878). De kle ding die niet verkocht wordt, wordt naar Moldavië gebracht, evenals bedden- en linnengoed. Ook speelgoed is welkom. In de andere dorpen kan kleding worden in geleverd bij: Ineke Timmer, Hogereind 24, De Waal (tel. 314264); Familie Eldering, Ankerstraat 28, Oosterend (tel. 318480); Gem my Heemskerk, Keidel plein 6, De Cocksdorp (tel. 316631); Familie Boog aard, Noorderhaaks 15, Den Hoorn, tel. (319556). Excelsior Muziekvereniging Excelsior uit Oosterend verzorgt zaterdag 9 maart in dorpshuis De Bijenkorf het jaarlijks winterconcert. Alle geledingen van de vereniging doen hieraan mee, het orkest onder leiding van Betty Bakker, de drum- en percussieband onder leiding van Bert Kemper en de ma jorettes onder leiding van Tine Jongerden en Helga Bouwmeester. Het concert be gint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2,50. Zonnebloem Zeventien leden van de Skarrelaars, de jeugdclub van de Texelse afdeling van het IVN, volgden vorige week een workshop natuurfotografie van de stichting Kidz- Klix. Mede dankzij het fraaie weer werd het een groot succes en werden er mooie en originele foto's gemaakt. De opdracht was om de winter in alle facetten te fo tograferen. Dat er voldoende sneeuw lag om de sfeer te pakken, was voor de jonge fotografen mooi meegenomen. Het thema werd creatief ingevuld met fo to's van paddestoelen, dode konijnen, een roggenei, een oude fuik en winterplanten, maar ook werden heel wat foto's in scene gezet. De resultaten zijn te zien op de we- biste van de stichting, die passie voor de natuur wil creëren door middel van foto grafie, www.kidzklix.nl. Vrouwen van Nu De jaarvergadering van de afdeling De Cocksdorp/Eierland van Vrouwen van Nu werd vorige week in verband met de weersomstandigheden afgelast. De vergadering wordt nu gehouden op donderdag 28 februari om 13.30 uur in het Eierlandsche Huis. Na het officiële gedeelte verzorgt Herman Bakker van Klif ART een lezing over Ad Blok van der Vel den. De Zonnebloem Theater Tournee verzorgt op zaterdag 6 april een voorstelling in de burgemeester De Koninghal. Aan dit programma, met de titel 'Spre ken in zilver, zingen is goud' wordt me dewerking verleend door Loeki Knol, Syb van der Ploeg, Laura Vlasblom en Maaike Widdershoven. De voorstelling begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Op 22 maart verzorgt De Zonnebloem een busreis naar Amsterdam, waar een rond vaart wordt gemaakt in de aangepaste rondvaartboot. Deelname aan deze ge heel verzorgde dag bedraagt €20,-. Ook in juni en juli staat uitstapjes op het pro gramma. Aanmelden voor al deze activi teiten kan bij Ine Witte (tel. 314104) en Ria Bos ken (tel. 315848). plaats zijn zaterdag oude filr de landbouw te: I uitstek geschikt i allerkleinste kijkertjes! Speciaal zo hard. Toegangsprijs is slechts i vertonen iOOTS& MORE The Impossible waargebeuide i tamilie 26 decerr plotseling i Zambezia: 0e Verborgen Vogelstad 3D In de avontuurlijke animatiefilm Zambezia maken we I The Impossible t&© Mystery I Zambezia: 3e Verbolgen Vogelstad 3D :lndlng Voor een veilige avond uit! Zaterdag 23 februari Cabaret Maijolijn van Kooten met "Wanneer wordt het leuk?" 'Van Kooten doet denken aan Brigitte Kaandorp omdat ookzj de bch aan haar kont heeft hangen en haar humor vindt in tragieken onhan digheid.' (DeVolkskrant) Aanvang 20.30 uur, entree €16,00 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Zaterdag 16 februari ig.00 uur Diner Cabaret "Revue Menu" Een nieuw programma meteen nostalgisch trttje... Maar wel anno 2013! u 4 -gangen diner, inclusief de show €43,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) Zaterdag 2 maart Cabaret Dian üesker met "Ik blijf verdom me hier!" Een gappige droge humorvolle vrouw meteen prettige inteligen- tie. Een programma over machteloosheid, ergemtsen cavia's. Aanvang 20.30 uur, entree€16,00. Diner vooraf mogetijk, reserveren gewenst, aanvang cabaret 20.30 uur. 0222 - 319633 of reserveer online! info@klif12.nl www.klif12.nl Fabulous Fabs SENDRA BOOTS Think! Shoes BRAKO SHOES BOOTS DINSDAG BRUARI MANNENAVOND AANVANGSTIJDEN TICKETS EN INFO: WWW.CINEMATEXI NL

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7