TEXELSE COURANT P Indië-veteraan niet botweg geweigerd' Cjrocn kwartsJexels in het harL, Opknapbeurt orgel katholieke kerk in Den Burg Topman KLM voorgedragen als commissaris van Texel Airport Facebook 1 Surprise Diner amuse voor €24.50 24 februari om 19.00 uur Reserveren via 0222-312871 Stagnatie nieuwe Texelse Rede Gemeenteraad: Langer wachten niet acceptabel Over geldzaken en belastingaangifte Sparen voor de oude dag, aflos sen of in de aan delen? Na hooglanders nu Texelse whisky Distilleerderij De Lepelaar zoekt investeerders OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12752 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 22 FEBRUARI 2013 Orgelrestaurateur Henk de Ruig stemt één van de pijpen van het orgel in de katholieke kerk in Den Burg. Het orgel uit de negen tiende eeuw is de afgelopen weken opgeknapt door Elbertse Orgelmakers uit Soest. Alle 1200 pijpen zijn gedemonteerd, schoon gemaakt en waar nodig gerepareerd. Ook de achttien registers zijn opgepknapt. De windlade volgt nog. (Foto Gerard Timmerman) Vergunning voor klimbos Marco Tadema en Chantal Thijs krijgen van de gemeente vergunning voor de aanleg van een klimbos bij het parkeer terrein van paal 21 in De Koog. Bezwaren tegen het plan, onder meer af komstig van omwonenden en de Vogel werkgroep, zijn ongegrond verklaard. Het college redeneert dat het project aan sluit bij de Nota Toerisme en Recreatie dat mogelijkheden biedt voor vernieuwende dagrecreatieve activiteiten. Bovendien ligt het betreffende bosperceel binnen het recreatieconcentratiegebied van De Koog, net buiten de grens van nationaal park Duinen van Texel. Er wordt rekening gehouden met 120 tot maximaal 300 be zoekers per dag. Het bestaande parkeer terrein is groot genoeg om de daardoor opgeroepen parkeerdrukte op te vangen. De twee zijn al geruime tijd bezig een klimbos gerealiseerd te krijgen. Zonnepanelen Via TexelEnergie zijn geen zonnepanelen geleverd waarvoor afgelopen week werd gewaarschuwd door de Voedsel- en Wa renautoriteit. Dat heeft een woordvoer der desgevraagd laten weten. In de be treffende panelen van het merk Scheuten Scholar (merk Multisol) zit een gebrek kige elektrische aansluiting die brandge vaarlijk is. Loonbedrijf Van der Star en Langeveld Nieuw Breda nemen Aardappelbewaarplaats over Loonbedrijf Van der Star uit het Noorden en Agrarische Onderneming Nieuw Bre da van de familie Langeveld uit Eierland nemen per 1 juli 2013 de Coöperatieve Aardappel Bewaarplaats (CAB) over van Agrifirm. Het bedrijf aan het Meyerte- bos bij Den Burg wordt op dezelfde voet voortgezet. Behalve de verwerking en opslag van pootgoed is de CAB een steunpunt van landbouwcoöperatie Agrifirm, onder meer voor de uitgifte van kunstmest en bestrijdingsmiddelen. Veranderingen in de markt, onder meer voor agrarische toelevering, liggen ten grondslag aan het besluit van Agrifirm. Schaalvergro ting, de behoefte aan opslagruimte voor pootgoed en het veilig stellen van de dienstverlening zijn belangrijke redenen voor twee Texelse bedrijven de CAB over te nemen. Hiermee vervalt voor beide on dernemingen de noodzaak zelf bewaar- ruimtete bouwen. De nieuwe naam wordt Landbouw Cen trale Texel. Het bedrijf blijft steunpunt voor Agrifirm, de rol van agrarisch toele verancier blijft hetzelfde. Het 4-5 Mei Comité heeft niet botweg ge weigerd een Indië-veteraan te laten spre ken op 4 mei. Dat stelt het comité in een brief die gisteren aan de Indië-veteranen is verstuurd en elders ook in deze krant staat. Het comité zet in de brief uiteen waarom bepaalde keuzes zijn gemaakt en betreurt het dat het nu lijkt of het 4-5 Mei Comité tegenover de Indië-veteranen staat. Vol gens de leden stond het comité voor drie opties om de herdenking op 4 mei in te vullen; een betoog door een theoloog, het verhaal van een kind van een verzetsstrij der of het verhaal van een Indië-ganger. Gekozen werd voor een verhaal van een kind van een verzetsstrijder. Dat vormt volgens het comité een mooi tweeluik met het verhaal dat Ewout de Vries, zoon van NSB-burgemeester Rijk de Vries, vorig jaar op 4 mei vertelde. teranen. 'Dit plan is echter ruw doorkruist door de onaangekondigde publiciteitsac tie en wat dat verder heeft losgemaakt. Wij hadden graag gezien dat richting de buitenwacht het hele verhaal was verteld. We vragen ons in gemoede af in wiens be lang de nu ontstane situatie is.' Het comité zegt het laten spreken van een Indië-veteraan 'al helemaal niet oneer baar of foutief te vinden, zoals gesugge reerd is.' Het comité hoopt dat Indië-vete ranen zich niet van de wijs laten brengen door de gang van zaken en niet onnodig worden belast door de ophef. Het 4-5 Mei Comité wil nog steeds met de Texelse Indië-veteranen praten over een manier van herdenken die op hen is toe gesneden. Daarover wordt contact met de veteranen opgenomen. Het comité spreekt in de brief de hoop uit de Indië- veteranen op 4 mei als vanouds bij de herdenking te mogen begroeten. Tevens klinkt de hoop dat de publieke discussie over het onderwerp wordt afgerond. Volgens de leden wilde het comité met de keuze voor een kind van een verzetsstrij der tevens de commotie vermijden die vo rig jaar ontstond toen bekend werd dat de zoon van een NSB-burgemeester zou spre- DU ITTUff ken. 'Toen we deze beslissing namen, was onze gedachte dat het beter zou zijn aan een groep Texelse Indië-veteranen op een meer op hen toegesneden wijze aandacht te besteden. Bijvoorbeeld op 15 augustus als het einde van de Tweede Wereldoor log in Nederlands-lndië wordt herdacht of de eerste zaterdag van september, de dag waarop landelijk de Indië-veteranen bijeen komen.' Het comité schrijft dat ze daarover in over leg hadden willen treden met de Indië-ve- De buitrug die woensdag 12 december strandde op de Razende Bol is gisteren bij Naturalis in Leiden definitief ontleed. On der toeziend oog van publiek werden de vinnen van vlees en bindweefsel ontdaan. Het skelet gaat naar een depot en wordt gebruikt voor wetenschappelijk onder zoek. Het is nog onduidelijk of het in de toekomst voor publiek wordt tentoonge steld. Burgemeester en wethouders hebben Pe ter Hartman, president-directeur van de KLM, voorgedragen als commissaris na mens de gemeente bij Texel Airport N.V. Hartman is voor de functie beschikbaar als hij klaar is bij KLM. Zijn benoeming gaat daarom 1 augustus in hoewel de aandeelhoudersvergadering van het vliegveld op donderdag 25 april wordt ge houden. Als tweede gemeentelijke man in de raad van commissarissen heeft het college Kees den Ouden uit De Koog voorgedra gen. Martin Schroder en Ronald Bleeker zijn volgens rooster in 2013 aftredend en daarna niet meer beschikbaar. Schroder blijft aan totdat Hartman aantreedt. Den Ouden heeft al een termijn als com missaris bij het vliegveld gediend namens de Stichting Vrienden Luchtvaartterrein Texel. Wat Hartman betreft, hebben b en w zijn betrokkenheid bij het eiland in aanmerking genomen; hij komt er zeer regelmatig. Hartman had een rol bij de vliegshows die in 2012 en 2007 werden gehouden en in 2003 sloeg hij officieel de eerste paal van het Airport Hotel. Sloop J'elleboog De eigenaar van de voormalige J'elleboog moet €8.840, - aan de gemeente betalen voor het slopen van de resten van het door brand verwoeste gebouw. De gemeente was tot sloop en afvoer overgegaan omdat de eigenaar had ge weigerd het zelf te doen. Bij controle bleek volgens het college dat de situatie onveilig was, onder meer omdat er gevaar was voor instorting van enkele nog over eind staande stukken muur. De gemeente ging over tot bestuursdwang door zelf de sloop aan te besteden. Van de vier ge vraagde aannemers schreef Dros Loonbe drijf uit Oosterend het laagste in. t7Like us on Graaf Spuiterij Den Burg autoherstel I 0222 - 31 22 50 Verrassend goed geregeld! VVD Texel nodigt u uit voor de VVD Winteravond Thema: Eiland Marketing Gastspreker Gert-Jan Hospers Cees Turnhout Hotel de Pelikaan - De Koog Woensdag 27 februari aanvang 20.00 uur Meer info: WWW.WDTEXEL.NL Dé dierbenodigdheden en tx Alle lammerijbenodigdheden in de aanbieding! Maricoweg 7 - Den Burg - T 0222-761 770 www.macrovet.nl Folders bij deze krant Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Cees Daalder uw schilder S310854 .txl Bekendmakingen op pagina 12

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1