SPORT Snelle winst voor zaalvoetballers KORT Ackermann wint open 501 Tromp en Stark nemen afstand Winteranimal steeds groter www.texelsecourant.nl VRIJDAG 22 FEBRUARI 2013 Het bezoekende Scagha'66 2 heeft vrijdag kansloos verloren van de zaalvoetballers van Texel'94. De gasten hadden het thuisduel al kansloos met 9-1 verloren, maar kwa men vol goede moed naar het eiland en mochten hopen op een stunt. Vanaf het begin was duidelijk dat een stunt er niet in zat voor het bezoekende team, daarvoor was Texel'94 op alle fron ten gewoon te sterk. Binnen acht minu ten stond het thuis spelende team al op een comfortabele voorsprong van 2-0 nadat gelegenheidsspits Ruben Duin- ker achtereenvolgens Lesley Koning en Jesper Arkenbout in staat stelde om de eerste doelpunten te laten aantekenen. Scagha'66, een jong team met potentie, kwam er fysiek niet aan te pas. Met veel beweging probeerden de gasten uit het duel te blijven, maar gaandeweg de wed strijd begon dit hen op te breken. Nog voor de wissel voerde Dennis Daalder de score met een formidabele knal op en niet veel later bracht Ruben Du inker de ruststand op aangeven van Jordi Uriot op In de tweede helft betaalde Scagha'66 de tol voor de inspanningen in het eerste be drijf. De spelers van Texel'94 walsten over de tegenstander heen en Ruben Duinker scoordetwee keer kort achterelkaar. Eerst op aangeven van Pim de Lugt en daarna gaf Jesper Arkenbout zijn aanvoerder een niet te missen kans en werd het 6-0. De spelers van Scagha'66 liepen erbij als een aangeslagen bokser en kwamen slechts sporadisch in de buurt van doelman Ali Smit, maar deze wilde koste wat kost de 'nul' houden en spoorde - met succes-zijn verdedigers aan. Dennis Daalder scoorde na een kwartier zijn tweede treffer van de avond en enkele minuten later volgde Jordy Uriot zijn voorbeeld dooreen fraaie aanval doeltreffend af te rondden en 8-0 liet aantekenen. Tot vijf minuten voor tijd kwam alleen Pim de Lugt nog niet op de lijst van doelpuntmakers voor, maar deze alleskunner verzilverde de mogelijk heid die hij kreeg aangeboden van Ruben Duinker, waarmee Texel'94 op jacht kon naar de dubbele cijfers. Enkele minuten voor het einde schoot Jordy Uriot zijn derde en Texels tiende goal op het scorebord. Scagha'66 had niets meer om voor te strijden en wacht te gelaten op het eindsignaal, maar kon niet verhinderen dat Jesper Arkenbout in de laatste seconden de eindstand nog op 11-0 bracht. Een prima resultaat voor Texel'94, dat een zware week voor de boeg had. Afge lopen woensdag ging de ploeg voor een wedstrijd in de bekercompetitie op be zoek bij HZV/Vennewater in Heiloo, een ploeg die twee klassen hoger uitkomt en momenteel derde staat in de topklasse. Vandaag speelt Texel'94 het thuisduel te gen Zeemacht 2, een directe concurrent voor de eerste plaats in de tweede peri ode en voor de derde plaats in de compe titie. Deze wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen in Den Burg en begint om 19.20 uur. Kasper Ackermann en Paulien den Ouden hebben zaterdag in De Pelikaan het Texels open 501-darttoernooi gewonnen. Ackerman wist in de finale van best of 9 legs Jeroen Schouwstra met 5-2 te ver slaan. Roel Blonk werd derde door van oud-titelhouder René Otter te winnen. Deze was speciaal naar het eiland geko men om te proberen de titel voor de vier de maal mee naar huis te nemen. Bij de dames lukte het Bonita Witte net niet om de titel op het eiland te houden. Zij ver loor van een sterk gooiende Paulien den Ouden en werd tweede. De derde plaats ging naar Sharon Prins die van Yvette Flier wist te winnen. De herkansing werd ge wonnen door Teun ter Maat. Aardig detail is dat aan deze dertigste editie van het Texels open ook de winnaar van de eerste editie deelnam. Hij kwam echter niet ver der dan de zeventiende plaats. De organisatie is afgestapt van het uitrei ken van een wisseltrofee. Daarvoor in de plaats kwam de Wall of Fame met daarop de namen van alle winnaars. Dit bord is de vereniging aangeboden door Meubelma kerij Tromp en ABS Titelverdediger Mark Oosterhuis was niet aanwezig. Hij nam deel aan het Schotland Open, waar hij verloor van Geert de Vos. Meer informatie via www.texeldarts.nl Eric Dros geeft workshop Gunzi Eric Dros verzorgt zaterdag 23 en maan dag 25 februari in De Hollebol workshops over het door hem bedachte denkspel Gunzi. Het begint om 20.00 uur, de toe gang is gratis. Gunzi, vernoemd naar een dorpje in Suri name waar Dros het heeft bedacht, wordt gespeeld op een bord met zeventien vel den. Twee spelers hebben elk vier stu kken. Het kan ook tegen de computer gespeeld worden. Het spel was van oorsprong veel groter, maar dat bleek te moeilijk om te spelen, ook voor de computer. De work shop is bedoeld voor wie al een groot bord heeft aangeschaft en voor iedereen die dit veelzijdige spel wil leren. Dros legt de regels uit en geeft daarna een simul taan. Er zitten twee deelnemers achter één bord, zodat zij kunnen overleggen en zich de regels eigen kunnen maken. Dros geeft aanwijzingen over strategieën en probleemcomposities. Maandag gaat hij dieper in op de opening, het eindspel, de verdediging en bespreekt stellingen. Ook is er ruimte voor een toernooi. Dros geeft ook Gunzi-les op middelbare scholen, waarbij het idee is dat leerlingen om een hoekje leren denken. Maandag is OSG De Hogeberg aan de beurt. Meer informatie en de gratis download www. gunzi.nl. Heren Tevoko komen tekort Het herenteam van Tevoko heeft in een wisselvallige uitwedstrijd met 3-1 zijn meerdere moeten erkennen in VCJ'94 uit Julianadorp. Tevoko reisde met een smalle selectie zonder reserves af. Bovendien leek ook het vroege aanvangstijdstip (12.00 uur) het team geen goed te doen. Na een klein kwartier was de eerste set al achter de rug (25-14). Pas hierna kwam er wat lijn in het spel en bleek het krachts verschil gering. De tweede set werd met 23-25 binnengehaald. Meteen na deze setwinst zakte het spel weer weg. VCJ'94 hoefde zich niet echt in te spannen om op voorsprong te komen. Slechts een kleine opleving aan het einde van de set voor kwam echt genante cijfers voor Tevoko, maar de 25-15 loog er desondanks niet om. Tevoko leek klaar voor de sloop maar toonde in de vierde set een heel ander gezicht. Verdedigend klopte het nu beter, waardoor er ook aanvallend weer mee kon worden gedaan met de tegenstander. Bij 18-22 leek er zelfs een vijfde set aan te komen, maar door opeenvolgende aan vallende slordigheden liet Tevoko deze kans onnodig aan zich voorbij gaan. De stand van 25-23 zorgde daarom toch voor een kleine kater. Bas Tromp en Frans Stark hebben goede zaken gedaan in de negentiende speel ronde van Klaverjasdub Den Burg. Zij haalden de hoogste score en gaan nu ri ant aan de leiding. Tromp en Stark deden een grote stap in de richting van het clubkampioenschap. Waar de directe concurrenten even de wind niet zo mee hadden, haalden zij flink uit. Na drie goede partijen van ruim boven het gemiddelde volgde een slotakkoord van meer dan 2000 punten. Dat leverde een totaal van 7366 punten op, waarmee zij afstand nemen van de andere toppers. Co Koomen en Lieuwe van der Veen heb ben na een wat mindere periode hun draai weer gevonden. Zij behaalden voor de tweede achtereenvolgende week meer dan 7000 punten (7074) en stijgen naar de derde plaats in het klassement. Ook Jan Zaal en Hans Westdorp deden het goed. Hun opening was bijzonder matig, maar daarna gingen zij er eens goed voor zitten en wisten in het tweede spel de schade grotendeels weg te werken met een score van ruim 2200 punten. Daarna volgden nog twee solide overwinningen, wat een totaal van 7067 punten oplever de. Zij blijven vijfde, maar verkleinden wel de achterstand met de topdrie. Gerda en Freek Veeger slagen er dit sei zoen niet in de wisselvalligheid achter zich te laten. Deze week zaten zij met 6676 punten weer aan de goede kant van de score, maar een zevende plaats is iets te bescheiden voor hun kaliber. Theo Stoelinga en gelegenheidsmaat Piet van der Slikke zijn bezig aan een voorzich tige opmars uit de kelder van het klas sement. Hun vijfde plaats, 6424 punten, was weer goed voor een plekje winst. Zij staan nu vijftiende en hebben aansluiting met een grote middenmoot. Het gemiddelde was met 6169 punten aan de lage kant, het aantal marsen was met 23 dit seizoen nog niet eerder zo laag. Bas Tromp en Frans Stark voeren het klas sement aan en hebben inmiddels een voorsprong van bijna 1900 punten op Bart Weijdt en Willem Koomen. Co Koomen en Lieuwe van der Veen staan nu derde op ruim 2500 punten. Ook John Vlaming en Eric Jan Geus op de vierde en Jan Zaal en Hans Westdorp op de vijfde plaats doen nog volop mee voor het ereschavot. Stijldansavond In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 23 februari een stijldans avond gehouden. De avond begint om 20.30 uur, geïnteres seerden kunnen les krijgen van het duo Judith Vlaming en Ewald Witte. Deelname aan de dansavond kost €1,- per persoon, ook publiek is van harte welkom. Veelal in gepaste kleding deden zaterdag 189 en zondag 160 schutters mee aan de Winteranimal van handboogvereniging Eilandschutters, waarmee dit toernooi een van de grootste in Noord-Holland ge noemd mag worden. De wedstrijd werd gehouden in bos en duin ten noorden van De Koog en bestond uit een parcours van 36 doelen die op ver schillende - onbekende - afstanden waren uitgezet. De doelen, levensgrote replica's van dieren, stonden verscholen tussen bo men of struikgewas en in de duinen. Deze diversiteit maakt dat deze wedstrijd altijd erg gewild is bij boogschutters met long bows of andere traditionele bogen, die vanuit heel Nederland naar Texel komen. De schutters waren over het algemeen positief over het parcours en mede door het fraaie weer kan Eilandschutters terug zien op een geslaagd toernooi. Tegelijk met de Winteranimal werd zon dag het kampioenschap 3D voor Rayon 1 gehouden. Rayon 1, waartoen ook Eiland schutters behoort, bestaat ongeveer uit heel Nederland ten noorden van de grote rivieren. Aan dit toenooi deden 114 schut ters mee. Alle uitslagen en foto's van het schuttersweekend zijn te vinden op de website van de vereniging, www.eiland- schutters.nl. Texel '94 speelt gelijk in Winkel Texel '94 moest zondag tegen Winkel genoegen nemen met een gelijkspel van 1-1. Het team speelde een goede eerste helft, maar verzuimde de vele kansen te benutten. De tweede helft was van be duidend mindere kwaliteit. Vanaf de eerste minuut speelde Texel'94 zeer verzorgd voetbal met mooie com binaties en werd de tegenstander murw gespeeld. Sander de Haan kreeg al in de tweede minuut van de wedstrijd kans zijn team op voorsprong te zetten, maar de keeper van Winkel bleek een te grote hindernis. Omdat Texel'94, dat in ver band met vakantie van trainer Ris werd gecoacht door elftalleider Rob van der Stap, ondanks de talrijke kansen niet tot scoren kon komen, bleef Winkel gelo ven dat er punten te behalen waren en de (zeldzame) counters waren niet van gevaar ontbloot. Keeper Alexander Smit sto nd ec hter steeds op het j u i ste mom e nt op de juiste plaats. Na een kwartier spe len werd een schot van Joren Bakker uit de doelmond getrapt. Vanaf de zijkant was moeilijk te beoordelen of de bal wel of niet het doelvlak was gepasseerd, maar de scheidsrechter, die op te grote afstand stond, liet doorspelen. Tien minuten voor de rust trok hij een gele kaart, toen Jesper Arkenbout door een tegenstander onder uit werd geschoffeld. Pas vlak voor de rust lukte het Pim de Lugt, na een scrimmage in het strafschopgebied van de tegen stander, de score te openen. (0-1). In de tweede helft ging Winkel op jacht naar de gelijkmaker. Texel'94 kreeg wel enkele kansen, maar zuiverheid en rust ontbraken. Het lukte daarom niet het ni veau van de eerste helft te evenaren. Win kel probeerde met lange halen de spitsen te bereiken en in scoringspositie te bren gen. Uit een van die uitvallen werd 1-1 ge scoord. Daarna ontaardde het spel in een Poolse landdag, met veel discussie over de beslissingen van de scheidsrechter. Zondag speelt Texel'94 thuis een derby tegen ZDH. Start to run Bij boskiosk Het Turfveld in de Dennen wordt zaterdag 9 maart de eerste trai ning van de landelijke actie Start to Run gehouden. Texel is een van de 125 lokaties waar aan dacht aan dit project wordt besteed. De bedoeling is dat deelnemers na zes weken in staat zijn de afsluitende loop van drie kilometer zonder problemen te volbren gen. Start to run voorziet in zes trainin gen op zaterdag en één of twee op andere dagen. De begeleiding is in handen van trainers van AV Texel. Inschrijven kan via www.starttorun.n I. Uitslagen Tevoko Jonas Dl-Tevoko Dl 3-2; Tevoko MC1- MBSOV MCI 3-1; VCJ92 D2-Tevoko D4; 1-3; Tevoko MC3-The Serve MC2 0-4. Eilandcompetitie Programma dinsdag 26 februari Veld A 19.00 Vlinderw-Autocentra Ie Jumbo 19.45 Cocky's-Jumbo Autocentrale 20.30 Kobeko-Pepermolen Cocky's 21.15 NIOZ 1-Warmmop Pepermolen 22.00 Falcon-NIOZ 3 Warmmop Veld B 19.00 Imares-PFB IBS 19.45 IBS-NIOZ 2 Imares 20.30 RAB-Ecotiem NIOZ 2 21.15 Wessels-Bonte Belevenis Ecotiem 22.00 SIBO-Rabobank Bonte Belevenis VeldC 19.00 Tevoko (O)-Coos Kapper 19.45 Kapper-De Rog Kobeko 2 20.30 Moorman-Kobeko 2 De Waal 21.15 Timmer's-Kees de Waal Moorman 22.00 Krim-Klif 23 Timmer's Wedstrijdleiding Jumbo en Kees (tel. 365823) Wijziging voetbal Texel'94 MC - ALC MC 1 11.30 Texel'94 BI - Vesdo BI 14.30 HCSC C2 - Texel'94 C2 14.30 Uitgeest MB1 - Texel'94 MB1 14.30 Met 11 tegen 0 doelpunten hadden de zaal voetballers (Foto Willem Sangers) i Texel'94 het makkelijk tegen Scagha'66.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5