TEXELSE COURANT m Duurzaam Texel zet nieuwe koers uit (fro en CwarLvJexeU in het harL, Ploegende boer helpt meeuwen de winter door WD ziet Willem-Alexander en Maxima graag naar Texel komen Freddy Mercury in Koger dorpshuis Spinbikes op to neel tijdens play backen Bicycle Darters strijden op toenooi Krim Bar en dartbord voeren strijd om voorkeur Drie kunstenaars Het Laatste nieuws het Eerst! inTusse de Banke 24 uur per dag 7 dagen per week Schilderen voor de rust en als eerste levensbehoefte Ontvang het laatste nieuws op Facebook, Like ons! facebook.com/texelsecourant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12753 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 26 FEBRUARI 2013 Nu de nachtvorst de akkers weer berijdbaar heeft gemaakt, zien veel landbouwers hun kans schoon om met hun machines de grond te bewerken. Zoals hier op een perceel aan de Westerweg bij Den Hoorn. Trekker en ploeg worden bijna aan het zicht onttrokken door een grote zwerm meeuwen die in de vers geploegde aarde hun kostje bijeen schrapen. (Foto Gerard Timmerman) Hoe verzacht u de pijn van de crisis? Weliswaar zijn de gevolgen van de crisis hier minder heftig dan elders, toch gaat het niet ongemerkt aan ons voorbij. Ook menig Texelaar heeft in 2013 minder te besteden dan voorheen. Bezuinigen dus. Of een stukje vindingrijker zijn. In dat op zicht kunnen we wat van elkaar leren. De Texelse Courant is daarom op zoek naar Texelaars of instanties die op slimme of originele wijze de pijn van de crisis weten te verzachten. Zodat ook uw eilandge- noot er wat aan heeft. Tips graag doorge geven via redactie@texelsecourant.nl of tel. 362621. Geld nodig voor lekkend schooldak Het college vraagt de raad €51.000, - be schikbaar te stellen voor reparatie van het dak en vervanging van de pomp van het grijswatersysteem van basisschool Durperhonk in De Cocksdorp. De school kampt alle lange tijd met lekkages die zich voordoen als het tegelijk regent en hard waait. Dat zou te maken hebben met de flauwe dakhelling en onvoldoende ca paciteit van de afvoer via de goot. Diverse reparaties zijn tot nu toe niet afdoende gebleken. De pomp van het grijswatersys teem wordt vervangen, omdat deze regel matig storingen vertoont. Koger hotel en café De Blauwvinger sluiten deur definitief na zes rumoerige jaren Café De Blauwvinger in De Koog is sinds dit weekend gesloten. Exploitant Marcel Boone heeft zelf het besluit genomen om ermee te stoppen. Boone: 'Het is mooi geweest. Het waren zes bewogen jaren. Mijn pachtcontract loopt af. Ik had wel kunnen doorgaan, maar onder de huidige voorwaarden gaat het gewoon niet meer. Afgelopen zomer liep het al behoorlijk terug en nu de 18-plusregeling (een wetsvoorstel over alcoholgebruik) er aan zit te komen is het geen doen meer.' De Blauwvinger trok vooral de jeugd van 16 tot 17 jaar naar zich toe. Het café kwam door overlast en incidenten meer dere keren negatief in de publiciteit. De gemeente dreigde met dwangsommen en in de zomer van 2011 moest het café tijdelijk dicht. Ook het bovengelegen ho tel leidde tot klachten. In de nacht van vrijdag op zaterdag leefden vandalen zich na sluitingstijd uit. Een raam van het naastgelegen Teambuilding Texel werd ingeslagen en ook andere spullen werden vernield. Boone: 'Met de taxistandplaats vlakbij is dit een lastige lokatie.' Café de (Blauwvinger Alsje niets wilt missen.. De Stichting Duurzaam Texel is een nieu we koers ingeslagen. Het projectbureau dat sinds 2000 bestond is opgeheven. De stichting gaat geen nieuwe projecten meer opstarten, maar zich toeleggen op het verbinden van partijen die zich met duurzaamheid bezighouden. Daarnaast gaat de stichting zich bezighouden met het delen van kennis over duurzaamheid. Dat gaat onder meer gebeuren met le zingen over actuele thema's als water en energie. Duurzaam Texel overweegt ook jaarlijks een bijeenkomst te gaan organi seren voor iedereen die zich bezighoudt met duurzaamheid. Daarnaast blijft de stichting betrokken bij de Texelse Ondernemersprijs en de ont wikkeling van een mobiliteitsplan voor Texel. Volgens voorzitter Cees de Waal is de koers verlegd, omdat bedrijven en particulieren steeds vaker zelf duurzame projecten starten. 'Dat is prachtig, maar daardoor heeft een projectbureau niet meer zoveel toegevoegde waarde als tien jaar geleden het geval was.' Het uitvoeren en ondersteunen van pro jecten komt nu in handen van het nieuwe Texel Team 2020 dat op 18 januari werd opgericht. Dat bestaat uit een groep Texe laars die zich gaat inspannen om Texel vanaf 2020 daadwerkelijk zelfvoorzie nend te laten zijn op gebied van energie en water. Het team krijgt een coördinator die aan de touwtjes gaat trekken om za ken voor elkaar te krijgen en fondsen te werven. Duurzaam Texel trekt volgens De Waal samen met het nieuwe Texel Team 2020 op om de doelen voor 2020 te halen. Het bestuur blijft, net als voorheen, bestaan uit vertegenwoordigers van TOP, Texels Museum, WV, Staatsbosbeheer, Kamer van Koophandel, ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord en TESO. De stich ting wil zo een breed draagvlak blijven bieden voor duurzame ontwikkelingen. De website www.duurzaamtexel.nl wordt een nieuwssite over duurzaamheid. Op pagina 2 een nadere beschouwing op de Stichting Duurzaam Texel en de zaken die het afgelopen decennium zoal tot stand zijn gekomen. Dertien ontslagen bij Sticht. Kinderopvang Stichting Kinderopvang Den Helder-Texel (SKDT) heeft ontslag aangevraagd voor dertien medewerkers. Het komt neer op zeven voltijdbanen. Later dit jaar volgen er nog meer. SKDT exploiteert in de Noord kop meer dere kinderdagverblijven, peuterspeelza len, en andere vormen van kinderopvang, onder meer De Buitelboet in Den Burg. De ontslaggolf hangt samen met een re organisatie die een gevolg is van de inge storte vraag naar kinderopvang. Groepen worden steeds kleiner, een gevolg van de economische crisis en doordat kinderop vang voor sommige groepen fors duurder is geworden. In hoeverre er gevolgen zijn voor Texel, is niet duidelijk. Het lukt niet om de directie van de stichting aan de lijn te krijgen. het koninklijk bezoek aan Noord-Holland. In hoeverre dat gaat lukken, is vooralsnog een vraagteken. Het koninklijk paar gaat tijdens de bezoeken aan de provincies in ieder geval naar de hoofdsteden Haarlem en Leeuwarden en daarnaast kunnen ook andere plaatsen aan bod komen. Aan de commissarissen van de koningin van de provincies wordt gevraagd een program ma samen te stellen voor de bezoeken. Playbackshow In dorpshuis 't Skiltje wordt zaterdag 2 maart de jaarlijkse playbackshow van Oudeschild gehouden. De avond begint om 19.00 uur met optredens van de jong ste kinderen en is naar verwachting rond 23.00 uur afgelopen. Er staan 28 voorstel lingen gepland. De winnaars gaan door naar de Texelse finale die op zaterdag 13 april ook in Oudeschild wordt gehouden. Koning Willem-Alexander en koningin Maxima moeten Texel aandoen als zij in mei en juni als nieuw koningspaar alle provincies bezoeken. Dat vindt althans de WD op Texel. De li beralen hebben het college verzocht zich ervoor in te zetten dat Willem-Alexander en Maxima op vrijdag 14 juni naar Texel komen. Die dag brengt het paar een be zoek aan de provincies Noord-Holland en Friesland. De WD zegt te beseffen dat er vast meer gemeenten zijn in Noord-Holland die de nieuwe koning willen ontvangen. 'Maar Texel heeft toch een streepje voor. Het is zonder meer de meest unieke gemeente van Noord-Holland. Daarnaast heeft Willem-Alexander Texel in zijn jeugd vaak bezocht en is Texel ook nog eens omringd door water, een alge meen bekend interessegebied van onze aanstaande koning.' De WD hoopt dat het lukt Texel op 14 juni op te nemen in "Voorde lekkerste aanbiedingen! SNELCODE: 605 Timmer De Echte Bakker TfiOTEXE Iedere dinsdag in deze krant Garage Westend www.texelseautopagina.nl WD Texel nodigt u uit voor de WD Winteravond Thema: Eiland Marketing Gastspreker Gert-Jan Hospers Cees Turnhout Hotel de Pelikaan - De Koog Woensdag 27 februari aanvang 20.00 uur Meer info: WWW.WDTEXEL.NL Folders bij deze krant expert schoorl 1 Texel Energie Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1