SPORT KORT Nederland wint dartstoernooi Dubbel succes voor Van der Linde Wandeltocht Gouden Boltje Bijpost in finale indoor atletiek Klaverjaskampioenen bekend SVO speelt gelijk tegen Velsen Programma zaalvoetbal Woensdag 27 februari 17.00 Mantje Cl-Mantje C2 Jongedijk 17.50 Sport C2-SVO Cl vPutten 18.30 ZDH 2-SVO 2 vPutten 19.20 Texel 2-Niedorp ZVV1 Arnout 20.15 Krim 5-Mantje4 Hoogendijk 21.05 ZDH 1-Krim 2 Hoogendijk Zaaldienst: NBC/Steenenplaats Donderdag 28 februari 18.30 NBC/SE2-Krim El NBC/S 19.20 SVO1-RAB 4 Vonk 20.15 Sport 1-SVO 3 Vonk 21.05 NBC/S 3-Koog 2 Bakker Zaaldienst: Texel Vrijdag 1 maart 17.50 Mantje El-Sport El Mantje 18.30 RAB Dl-NBC/S D2 RAB Bouw 19.20 Koog 1-Bliksem 5 Alkmaar 1 Bakker 20.15 RAB 3-NBC/S 2 Arnout 21.05 NBC/S 1-Krim 1 Hoogendijk 21.55 RAB 1-Mantje 1 Barends Zaaldienst: Sport 2000 Uitslagen: Tweede klasse: Mantje 4-ZDH 2 3-2, Sport 2000 1-ZDH 3 15-1, Sport 2000 2-Texel 3 13-1. Eerste klasse: Oosterend 3-NBC/ Steen 4 3-1, RAB Bouw 4-Oosterend 2 11- 6, Oosterend 1-RAB Bouw 6 8-6. Hoofd klasse: NBC/Steen 3-Krim 1 2-6, NBC/ Steen 2-RAB Bouw 3 3-3, Mantje 2-NBC/ Steen 11-8, RAB Bouw 1-Koog 2 8-4. Ove rige: NBC/Steen VRl-Danss. Biersteker VR3 4-2, Texel 1-Zeemacht 2 2-1. Voetbalprogramma Zaterdag 2 maart Texelse pupillencompetitie Tx Fc Dordrecht - SVC F1 09.00 FC Oss - Tx Fc Den Bosch 09.00 SV De Koog F1 - Tx F Cam buur 0 9.00 SV Oosterend F1 - Tx Fc Eindhoven 09.00 SVC E - TxE Juventus 10.00 TxE Lazio Roma - TxE Ac Milan 10.00 TxE Udinese - TxE Fiorentina 10.00 TxE Napoli - SV Oosterend E 10.00 TxE Inter - TxE Parma 10.00 Texel 94 B2 - VZV BI 13.00 Texel 94 DIG-Kleine Sluis Dl 13.00 Texel 94 D3G - Helder Den FC D4 13.00 Texel 94 B3 - VIOS-W B3 14.30 Texel 94 Cl - DTS Cl 14.30 Texel 94 BI - Schagen BI 14.45 SRC D5 - Texel 94 D5 10.00 Castricum MCI - Texel 94 MCI 11.30 Dirkshorn Cl - Texel 94 C2 12.00 Oudesluis Cl - Texel 94 C3 12.00 SRC MB1 - Texel 94 MB1 12.45 Kolping Boys MB1 - Texel 94 MB2 15.00 Zondag 3 maart Texel 94 2 - Victoria O 3 12.00 Texel 94 VR1 Strandvogels VR1 12.00 Texel 941 - DWOW1 14.00 Texel 94 3-Holland ia T 4 14.00 Duinrand S-ZDH 14.00 Recreatievoetbal SV Texel - SV Oosterend 10.30 De Mareis U14 verliest van JBC De jeugd U14 van basketbalvereniging De Mareis heeft zondag de thuiswedstrijd tegen JBC uit Julianadorp verloren. Onder leiding van invallend coach Eric Heijenk betrad De Mareis het speelveld met vijf spelers, waaronder ook de ge blesseerde Amaya Vorsteveld. Heijenk: "Eigenlijk met 4!4 speler dus, waarvan 2Vi meisje.' Maar De Mareis liet zich niet wegspelen en hoewel de einduitslag 30- 66 duidelijk was, waren met name Chi nook Rijk en Max Tuntelder de drijvende krachten. Zij zetten veelal de aanval op en gaven goede passes. De tegenstander beschikte over enkele zeer goede spelers met veel balgevoel en dribbel kwaliteit. Maar daarmee kwamen ze niet altijd voorbij Annet Hin, die regel matig de bal onderschepte. Stefano Pau- lus had opdracht gekregen vooral geen fouten te maken. 'Hij is nogal enthousiast enmaaktdaardooronnodig foutena I d us de coach. Topscorer werd Max Tuntelder. Scores: Max Tuntelder (14), Stefano Pau- lus (10), Amaya Vorsteld (2), Annet Hin (2), Chinook Rijk (2). Hij is nog niet verder dan vijftig meter voorbij de bar gekomen, grapt de bekende dar ter Tony O'Shea. Hij was van het weekend één van de tientallen deelnemers aan de Six Nations Cup op vakantiepark De Krim bij De Cocksdorp. De Engelsman is in een vrolijke bui. Zijn teamgenoten staan goed te spelen, het bier smaakt ook niet verkeerd en de Kie kendief op De Krim blijkt een ideale plek voor het zeslandentoernooi. 'Het is gewel dig om hier zo'n toernooi te houden', aldus een goedlachse O'Shea. De Six Nations Cup is een sinds 2002 be staand darttoernooi waaraan landen teams uit Engeland, Wales, Schotland, Noord-lerland, Ierland en Nederland jaarlijks meedoen. Het toernooi was voor de tweede keer in Nederland en de Ne derlandse Darts Bond koos voor De Krim vanwege de ervaringen met deTexel Darts Trophy. Voor sommie darters was het even een vraagteken wat ze zouden aantreffen op dat 'verre, onbekende eiland', maar derge lijke aarzelingen waren snel weg. 'Je hebt hier alle faciliteiten bij elkaar', aldus Liam Kerins van het Ierse team. 'We slapen op het park, we eten op het park en we heb ben ook hierons vermaak. Het enige is dat we weinig van het eiland zien, daarvoor hadden we toch een dag langer moeten plannen.' Het tempo van het spel is hoog. Na elke leg treden twee nieuwe spelers tegen el kaar aan op het podium. In een apart zaal tje kunnen de spelers alvast ingooien en vlak voor ze het podium opgaan, kunnen ze in de theaterzaal zelf ingooien. 'Dan zijn ze al bezig in de sfeer van de zaal', al dus directeur Niels de Ruiter van de Neder landse Darts Bond. 'De spelers moeten in vorm zijn, want je hebt als speler telkens maar één leg om te presteren. Het moet dus meteen goed zijn.' Het aantal Texelse toeschouwers is aan de magere kant. Beetje jammer aldus Ro nald Timmer en Yvette Flier die meerdere dagen aanwezig zijn. Volgens beiden zijn er toch een hoop bekende spelers aan het werk te zien. 'Als je er vanaf het begin bij bent, kom je ook goed in de sfeer van het toernooi', aldus Flier. Gebrek aan belangstelling is er echter niet; de dartsbond heeft eigen camera's en presentatoren, zodat de hele dag live via streams op internet kan worden uitge zonden. Liefst 40.000 mensen blijken ge keken te hebben. 'We hebben de beelden onder meer aangeboden aan de bonden van de andere landen', aldus De Ruiter. 'Nadat we begonnen met uitzenden kre gen we berichten van mensen uit Austra lië en Azië die het toernooi op De Krim aan het volgen waren.' De Nederlandse darters kijken waarschijn lijk ook tevreden terug op de Six Nations Cups. Zowel de mannen als de vrouwen halen zondagmiddag de finale. De vrou wen leggen het nipt aftegen Wales en de mannen weten te winnen van de Engel sen. Het is de eerste keer dat Nederland het toernooi op zijn naam schrijft. 'Dat maakt de overwinning des te mooier.' Eva van der Linde is zaterdag tijdens dre- suurwedstrijden in Barsingerhorn derde geworden in de klasse ZZ-licht. Met Belle Lady Texel behaalde zij twee eerste prijzen en drie winstpunten (226, 230), met Zeestar Texel twee winstpunten (213, 210) en een derde en vierde plaats. Vogelgeluiden Vogelwerkgroep Texel verzorgt in maart en april een cursus over de herkenning van vogels en vogelgeluiden. In vier avonden en bijhorende ochtendexcursies (in het daarop volgende weekend) laten ervaren vogelaars Ma non List en Ava Krause kwamen beiden uit in de klasse Ll-pony's. List werd met Golden M&M twee keer eerste en behaal de twee winstpunten (188,183). Krause behaalde eveneens twee winstpunten (184, 183). Milou Kooiman startte met haar pony Wild Passion in de klasse Zl- pony's en behaalde één winstpunt (204). van Vogelwerkgroep Texel zien en horen hoe in totaal ruim veertig bekende Texelse broedvogels herkend kunnen worden. De cursus wordt gegeven in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg, de eerste avond op 12 maartDeelname kost €28,50, opga ve bij Klaas de Jong, tel. 06-21809865. Wandelsportvereniging Het Gouden Bol tje houdt zondag 3 maart de Propagan- dawandeltocht, de openingstocht van het seizoen. Start en finish vinden plaats bij eetcafé De Kroonprins in Oosterend, waar tus sen 13.00 en 14.00 uur kan worden ver trokken. Deelnemers kunnen kiezen uit routes van 5, 10 en 15 km. Deelname kost €4,- met en €3,- zonder herinnering. Leden genieten korting. Voor informatie, tel. 313087 ofwww.hetgoudenboltje.nl. Huiveringwekkende poedelserie Boon Bij de vraag wat voor boon Jaap Boon is, zou men zich een snijboon kunnen voor stellen, en wel een rare. Speelt hij in de ene biljartpartij tegen naamgenoot Mar- tien Boon 4 caramboles in 18 beurten bij elkaar, met een huiveringwekkende serie van 13 poedels, een partij later tegen Ho- man maakt hij in 10 beurten 23 gave tref fers. Misschien is het zo dat Wil Homan het beste in zijn tegenstanders oproept, want ook Zijm speelde tegen hem zijn beste spel. Weel en Heemskerk wonnen, Luyt, Huizingen Homan verloren alles. Cor Bijpost heeft dit weekend de finale weten te bereiken van het NK indoor at letiek junioren. Maar liefst drie atleten van AV Texel de den mee aan het kampioenschap voor junioren B (over 800 meter) dat in Apel doorn werd gehouden. Zaterdag wist Bijpost, door zijn snelste tijd met ruim vier seconden te verbeteren tot 2.04.95 minuten verrassend de finale te bereiken. Naar eigen zeggen liep hij een vlakke race in zijn eigen tempo waardoor hij op de laatste 100 meter lopers kon inhalen die te snel van start waren gegaan. Hij werd daarmee onverwacht twee in de series. Jelle van der Duim en Hessel Arensman werden zevende en achtste. Van der Duim bleef daarbij slechts een seconde boven zijn eigen record, terwijl outdoor vaak snellere tijden gebruikelijk zijn. Arens man was een van de favorieten maar kon - herstellende van een blessure - zijn snel le tijden van vorig jaar niet benaderen. Zondag liep Bijpost in de finale 2.05.09 min., dus twee snelle tijden binnen twee dagen, wat hem de zevende plaats ople verde. Hij is, net als Jelle van der Duim, eerstejaars B-junior (geboren in 1997) en heeft dus de kans en de ambitie om vol- gendjaarnog bete r te preste ren. 'Volgen d jaar wordt het leuk', aldus Bijpost. Peter van Heerwaarden en Cees Vinke mogen zich een jaar langTexels kampioen klaverjassen noemen, al werd de laatste speelronde met grote voorsprong gewon nen door Femmy Schuring en Frans Bos. Het bleef deze laatste ronde lang span nend, de top van het klassement kreeg het bepaald niet cadeau. Aan het begin was het verschil tussen de nummers een en twee ruim 800 punten en in het eerste en tweede spel hielden beide kemphanen elkaar in evenwicht. In het derde en vierde spel waren Tromp en Stark echter veel be ter op dreef en verdween de voorsprong van de leiders als sneeuw voor de zon. Nog in het voorlaatste spelletje leek het kampioenschap Van Heerwaarden en Vin ke te ontglippen, maar in het laatste haal den zij alle slagen binnen met 90 roem. Dat leverde een pot op van 352 punten, terwijl Tromp en Stark op 82 punten ble ven steken. Daarmee stelden Van Heer waarden en Vinke de titel min of meer 'in blessuretijd' nog veilig, het kan dus met recht een zwaar bevochten kampi oenschap genoemd worden. Uiteindelijk haalden ze 182 punten méér dan Tromp en Stark, die tweede werden. Ook Freek Veeger en Sjaak Koomen hadden aan het begin van de avond nog kans op de titel, maar konden hun draai niet vinden. Met hun grote voorsprong kwam de derde plaats echter niet meer in gevaar. Fenny Caspers en Gerda Veeger werden vierde. Tiny Zwaneveld en Theo Witte boekten nog een plaatsje winst en eindigden zo doende nog net in de topvijf. De laatste ronde werd met overmacht gewonnen door Frans Bos en Femmy Schuring, die de basis voor de rondewinst legden in het tweede en het vierde spel, die beide ruim boven de 2100 punten eindigden. Bos en Schuring behaalden 7745 punten en speelden zich daarmee nog in de top-10. Met 6830 puinten eindigden Theo Witte en Tiny Zwaneveld op de tweede plaats. De derde was voor vader en zoon Huug Snoek, die tekenden voor 6749 punten. Ronald Eelman en Erik Boogaard werden vierde met 6672 punten. Het gemiddelde was met 6243 punten gewoon goed; er werden 28 marsen gespeeld. Ran en Giezen winnen in Bethel Sieme Ran en Henk Giezen hebben don derdag het klaverjassen in Bethel gewon nen. Met 5576 punten in drie ronden bleven zij de koppels To de Maesschalck met Frans Bik (5328 punten) en Nel van der Veen met Kenna Terpstra (5299) ruim voor. De dikwijls sterk spelende Corrie Zijm en Corrie van der SI ikke konden dit keer geen potten breken en eindigden met 3754 punten op de laatste plaats. De volgende drive is op donderdag 7 maart. SVO kon in de uitwedstrijd tegen Velsen lang standhouden, maar moest net voor tijd toch de gelijkmaker incasseren. De eindstand werd 1-1. SVO had geleerd van de zeperd tegen KFC en startte met veel passie. Vrijwel de ge hele eerste helft was het de betere ploeg en kreeg ook kansen om de score te ope nen. De beste kans was echter voor Vel sen, dat een beheersde lob over de keeper van SVO op de onderkant van de lat zag terugstuiteren in het veld. Velsen claimde een doelpunt, maar de scheidsrechter en grensrechter Marco Drijver konden niet beoordelen of de bal achter de lijn was ge weest. In het eerste kwartier van de twee de helft kon SVO een aantal keer gevaar lijk via de rechterkant uitbreken. Het was dan ook raak toen Martijn Drijver de bal panklaar legde voor Jeroen Abma, die ver volgens de 0-1 op het bord bracht. Daarna kon SVO absoluut geen vuist meer maken en werd door Velsen ver teruggedrongen op eigen helft. Velsen kreeg voldoende kans op de gelijkmaker, maar doelman en verdediging van SVO hielden stand. Drie minuten voor tijd was het Velsen dat als nog de verdiende gelijkmaker kon maken door een geplaatst schot in de verre hoek. Beide ploegen hadden te lijden van de snijdende noordoostenwind.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5