ib mm □npmd TipxpI *V Kunst als eerste levensbehoefte AGENDA €27,50 per CULTUUR 0222-312000 Dinsdagmiddag seniorenmiddag! De prijs van het menu bedraagt persoon. Tjaveeme t(iMim/*. Zambezia: Voor een veilige avond uit! Koffie/thee, iets lekkers en film. - Voor maar €7,- Flight noodlanding, maar wat is er echt is gebeurd dan boord van het vliegtuig? Februari maandmenu De Taveerne Frisse salade van quinoa met grietfilet en schuim van gerookte paling Tamme eendenborst met biet en saus van laurier Dessert van St ren der Stropertje, chocolade, sinaasappel Kunst. Ze staan er mee op en gaan ermee naar bed. Zelfs 's nachts houdt het niet op. Want als de inspiratie komt, dan moet het er uit. Lenie Steffen-van Heerwaarden, Irma Schiffers en Maarten Tiggeler openen vrijdag om 15.30 uur hun expositie in Tusse de Banke. Drie totaal verschillende kunstenaars, die ooknogeenselkeen grote d i ve rsite it a a n kunst produceren. Lenie Steffen schildert en maakt ook objecten van brons, spek steen en papier maché. Zoals de staart van de buitrug waaraan ze momenteel werkt. Het is voor de expositie, dus dat wordt nog even aanpakken. Schiffers en Tiggeler vroegen haar voor hun exposi tie, omdat ze haar beeldende kunst een mooie aanvulling vonden, maar vinden ook dat haar schilderijen er een plaatsje verdienen. Zoals het zesluik van de libel- les, geïnspireerd op een exemplaar dat ze in haartuin aantrof. Steffen verdiepte zich in de structuren, die ze op allerlei manie ren laat terugkeren in het kleurige werk. Ze schildert stillevens, landschappen en vogels, waaronder een meeuw. Dat zijn geen stilzitters. 'Als model gebruikte ik een meeuw die vijftig jaar geleden was opgezet.' Haar kunstzinnige aanleg heeft ze niet van een vreemde. 'Mijn beide opa's waren kunstzinnig, net als mijn vader. Irma leer de ik kennen op een expositie met werk van leerlingen van Mien van As. Het klikte meteen. Het kubistische werk sprak me zo aan dat ik een poos les bij Mien nam. Schiffers: 'Ik ben creatief en heb altijd al willen schilderen wat ik voor me zag. Al leen miste ik de techniek om het te doen.' Daar ontbreekt het inmiddels niet meer aan. De vraag hoe ze zichzelf dat heeft aangeleerd, levert een verrassend ant woord op. 'Het overkomt me. Ik heb thuis wel zestig schilderijen. Elke keer kijk ik er naar en denk: is dit van mij? Zo mooi. Dat kan ik toch niet gedaan hebben. Het zijn cadeaus, zo voelt het.' Terugkerend element in haar schilderijen is symboliek. Een werk met de titel 'Ziels verwanten' toont twee personen die ver groeid zijn tot een boom. Een ander werk toont twee struisvogels en verbeeldt de politiek. Een derde schilderij, genaamd 'Horsepower'verbeeldt een naakte vrouw met uit haar middel een paardenhoofd. 'Het zijn ideeën die ik door krijg. Ik zit mo menteel in een flow. Soms krijg ik mid den in de nacht inspiratie. Dan moet het er uit. En als het dan om een uur of zes 's morgens klaar is, zit ik er wel een paar uur vol verbazing naar te staren. Ik ben er al tijd mee bezig. Het zou toch eens moeten stoppen, denk ik soms.' Haar schilderperiode volgde na periodes van muziek maken, schrijven en dich ten. Het was Maarten Tiggeler, haar ex, die haar stimuleerde te gaan schilderen. Van Tiggeler is onder meer bekend dat hij goed overweg kan met de gitaar. Schilde ren doet hij sinds een jaar of vijf. 'Hoe dat met mij zit? Ik heb geen idee. Wat ik wel weet is dat ik er heel rustig van word. Ik moet iets maken, iets creëren. Net zoals ik dat met mijn gitaar heb. 'Zoals hij op zijn instrument het onderste uit de kan wil, is hij met het penseel in de hand ook niet snel tevreden. 'Een portret van mij gaat niet de deur voordat de ziel er in zit.' Hij toont een portret van Brigit Bardot. 'Ik wil echt weten hoe haar gezicht in elkaar zit. Ik heb op internet wel 300 foto's van haar bekeken. Het moet spreken, alsof ze elk moment kan gaan bewegen.'VoorTig geler is kunst een zoektocht. 'Soms weet ik pas halverwege wat ik wil.' Het portret van Bardot is er één van een serie van drie, met ook acteurs Louis de Funes en Gerard Depardieu of danser/acteur Jean Gabin. 'Ik noem het The French Connection.' Landschappen schildert hij ook, bijvoor beeld de haven van Oudeschild. Zoals een goed schilder betaamt, permitteert hij zich enige vrijheid. Een zwartwit foto uit 1957 van een Spaans plaatsje inspireerde tot een stijlvol straatbeeld uit vervlogen tijden, met strijklicht en uitgevoerd in zachte tinten. Tiggeler schildert ook in op dracht, bijvoorbeeld boerderijen. Van kunst alleen kunnen ze de schoor steen niet laten roken. Steffen: 'Maar het is wel een levensbehoefte, kunst is essen tieel.' Happy few geniet van Landmark en Dudettes Landmark 105, vernoemd naar de hotel kamer waarin blueslegende Janis Joplin zichzelf naar de andere wereld hielp, speelde in het voorprogramma van grote bands als Beth Heart en 10CC, op festival Noorderslagen lanceerdeeen paarweken geleden in De Wereld Draait Door de hit singel 'Moving on'. Een band van naam dus, met een eigen geluid die een doorbraak beleeft. Als zo'n formatie waar ook in Nederland zou spe len, zou het publiek zich verdringen voor het podium. Zo niet op Texel, waar Ques tion Plaza zaterdagavond tijdens het op treden van Landmark 105 in het voorpro gramma van rockband Dudettes, bij lange na niet gevuld was. De jeugd ontbrak zelfs nagenoeg. Een gemiste kans, want zij die er wel waren, genoten met volle teugen van dit jonge fenomeen. Van eigentijdse muziek, geluid zoals geluid hoort te zijn en professioneel uitgelicht. Tijdens de hoofdact van Dudettes, met drie swin gende meiden in de gelederen die hier al eens eerder optraden, werd het wat druk ker. Maar nog altijd ver onder de maat voor de organisatie om uit de kosten te komen. De muziekavond die deel uit maakte van de Clubtour werd afgesloten met stampende beats van DJ Onwijs. Was het tientje entree teveel voor de Texelaars of had de publiciteit te wensen overgela ten?, waren vragen waarover liefhebbers zich na afloop het hoofd braken. Koorzangdag in Schagen Muziekpraktijk 6a verzorgt zaterdag 23 maart Koorzangdag in Schagen. De deelnemers vormen met elkaar een gemengd koor waarmee drie stukken worden ingestudeerd. Het Lacrimosa uit het Requiem van Mozart, 'All Things Bright and Beautiful' van John Rutter 'You Raise Me Up' van Brendan Graham en Rolf Lovland. Dit alles met pianobege leiding. De Koorzangdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en wordt gehouden in de kerk in Schagerbrug, onder leiding van dirigent Karei Kok. Aanmelden kan tot 10 maart via tel. 0224-296861. Paasmarkt In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt zondag 31 markt een paas- en rommelmarkt gehouden. De markt duurt van 13.00 tot 18.00 uur, plaatsen reser veren kan via het-eitje@hotmail.nl of tel. 316507. Jeugdtheater Bij Artex gaan vrijdag 1 maart cursussen Kindertoneel (voor 5 t/m 7 jaar) en Jeugd theater (8 t/m 12 jaar) van start. Deze cursussen worden gegeven door Ma rij e de Leeuw, die verschillende dramaoefe ningen gebruikt om de wereld van thea ter te ontdekken. De lessen Kindertoneel beginnen om 14.45 uur, de lessen jeugd theater om 15.30 uur. De eerste les is een gratis proefles. Voor meer informatie, tel. 313493 oofwww.artex-texel.nl. EXPOSITIE LENIE STEFFEN, IRMA SCHIFFERS EN MAARTEN TIGGELER Zaterdag 2 maart Cabaret Dian Liesker met "Ik blijf verdomme hier!" Een grappigedroge humorvolle vrouw meteen prettige intelligentie. Een program ma over machteloosheid, ergernis en cavia's. Aanvang 20.30 uur, entree: €16,00. Diner vooraf moge lijk, reserveren gewenst, aanvang cabaret 20.30 uur. Zaterdag g maart 19.00 uur DinerCabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma meteen nostalgisch tintje... I Maa r wel anno 2013! 4-gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) I Argo (Winnar van de Oscar voor Beste Film) le thriller Argo van regisseur Ben Affleck heeft zondagnacht de Oscar voor beste tilm I gewonnen. SPECIAAL DAAROM DINSDAG IN CINEMA TEXEL! Plaza. (Foto Gerard Timmerman) QPerstdifc gemeten DORPSSTRAAT 119 DE KOOG - TEL. 0222-317585

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7