TEXELSE COURANT CHI 'Texel en Den Helder zijn als rum en cola' -w Cjrocn "ZwarL- Jexeh in het harL, 'Samenwerking Waddeneilanden kan zonder een Waddenkantoor' Autoschade '/PciikücHT Catering Belastingaanslagen gemeente de deur uit gegaan Nieuwe voorzitter LTO waarschuwt 'Belang van land bouw niet onder schatten' Presentatie van profielwerkstuk Sluitstuk van maandenlang onderzoek scho lieren OSG Veel talent op Solistenfestival Leerlingen Ar- tex zetten beste beentje voor .txl Bekendmakingen op pagina 8 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12754 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 1 MAART 2013 De belastingaanslagen van de gemeente zijn verzonden. Deze dagen ploffen op Texel en aan de overkant 9465 gemeentelijke aan slagen op de mat. Volgens een woordvoerder wordt in totaal €6,7 miljoen geïnd aan onder meer de OZB, afvalstoffenheffing en riool belasting. Op www.texel.nl staat een filmpje over de omgang van de gemeente met de WOZ-waarde. (Foto Daan Koopman) Zienswijzen concept plan Buitengebied De gemeente heeft circa 420 zienswijzen ontvangen op het concept-bestemmings plan Buitengebied dat tot afgelopen maandag ter inzage lag. Dat heeft een woordvoerder desgevraagd laten weten. Een precies aantal was nog niet bekend, omdat de reacties gisteren nog werden gerangschikt en ingeboekt. Het college buigt zich de komende tijd over de ziens wijzen wat moet leiden tot een Nota van Beantwoording. Die wordt vervolgens door de politieke partijen in commis sieverband besproken, waarna mensen eventueel bezwaren kunnen indienen. D66 wilde einde 'kaalslag' bomen D66 maakt zich zorgen over het verdwij nen van gemeentelijke bomen. Volgens raadslid Astrid van de Wetering lijken bo men en struiken die zich op natuurlijke wijze hebben ontwikkeld het onderspit te delven tegen de bermmaaier. Recent gingen bomen langs de Schansweg plat en daarmee verdween volgens D66 een 'idyllisch stukje Texel'. Volgens de partij is het goed om versneld de bomen lijst van de gemeente te evalueren en misschien eens over herinvoering van de kapvergun- ning na te denken. Nu mogen bomen die niet op de lijst staan vrij gekapt worden. Markante gevel tearoom Bakker Timmer geeft Stenenplaats een nieuwe aanblik De Stenenplaats biedt een nieuwe aan blik nu de steigers rond de nieuwbouw op de hoek zijn weggehaald en de voorgevel zichtbaar is geworden. Het nieuwe pand voor de tearoom van Bakker Timmer be reikte deze week zijn hoogste punt. De gevel is door het architektenburo ronno honingh ontworpen en door het bouwbedrijf Frans Zegel op zijn plek ge monteerd. Het is volgens de ontwerper een 'karakteristiek keramisch element dat de nieuwe functie van de ambachtelijke bakkerij symboliseert'. Het is gebouwd op de plek waar voorheen de antiekwin kel stond van de familie Marianne van der Kooi. Het pand wordt samengevoegd met de reeds bestaande bakkerijwinkel in de Hogerstraat. Hierdoor wordt het winkel hart van Den Burg versterkt met een rui me en nieuwe winkel. Bedoeling is dat de tea- annex lunchroom vóór de paas open gaat. 'Maar dat wordt nog spannend', ver telt Niels Kossen. De officiële opening zal na Pasen plaatsvinden. Om het geheel te laten aansluiten heeft ook de gevel van de tearoom aan de Hogerstraat een opknap beurt ondergaan. Eén plus één is drie. 'Als Den Helder en Texel elkaar in toeristisch opzicht beter weten te vinden en hun krachten bun delen, ontstaat een winwin-situatie.' De oproep voor samenwerking door Cees Turnhout, oprichter van Citymarketing Den Helder, woensdagavond op de Win teravond van de WD viel in goede aarde. Met de slogan 'Den Helder kust de zee'wil Citymarketing de marinestad opnieuw op de kaart te zetten. Verbetering van het imago, bevordering van de economi sche ontwikkeling en aan het aantrekken van meer bezoekers en bewoners zijn de doelen. De campagne moet afrekenen met huidige associaties van marinestad, de slechte politieke sfeer en vertrekpunt van de boot naar Texel. De bewoners, gepromoveerd tot ambassadeurs, spe len een belangrijke rol in verbetering van het imago. Ze promoten kernkwaliteiten ('zeesterren'), zoals de band met de zee, het maritieme en nautische heden en ver leden, de forten van Napoleon, zon, zee, rust en ruimte. 'Heldenaren zijn er on voldoende van doordrongen op wat voor goudschat we zitten', zei Turnhout. Wat ook geldt voor veel Texelaars. Sail 2013, op 20, 21, 22 en 23 juni, is volgens hem een uitgelezen moment om zijn stad op de kaart te zetten. Daarmee legde hij de link met Texel, want de gemeente levert met €50.000,- een flinke bijdrage aan het zei- levenement op het Marsdiep. Die finan ciële steun had op Texel voor de nodige discussie gezorgd. Turnhout benadrukte de waarde van Sail voor Texel. 'Het is een uitgelezen kans om te laten zien wat je waard bent.' Burgemeester Giskes haakte in op die opmerking. 'Donderdag (20juni), de eerste dag van Sail, liggen de schepen op de Rede van Texel. Dat is een uitgelezen kans voor Texel om dit te verzit veren.'Voor Texel zit Jan Frederici in het bestuur van de Stichting Sail 2013. Giskes deed over de hoofden van het gehoor van Turnhout een oproep voor ideeën voor donderdag 20 juni. Die kunnen worden doorgege ven aan Cees de Waal, voorzitter van de in oprichting zijnde stichting die zich met de organistie van Sail op Texel gaat bezig houden. Ook Wouter de Waal en de bur gemeester zelf zijn aanspreekpunt. Ben Zegeren lanceerde staande de bij eenkomst de eerste suggestie, om vanaf de tallships op de Texelse Rede met roei boten naar Oudeschild te varen en daar, zoals in de Gouden Eeuw, water van de Wezenputten en ander (echt texels) provi and inte slaan,terug te roeien en hiermee in Den Helder gerechten voor een culinair festijn te bereiden. Turnhout hield in De Pelikaan een plei dooi voor meer samenwerking tussen Den Helder en Texel. 'We zijn er niet op uit toeristische overnachtingen bij u weg te trekken. Maar als onze toeristen eens een dagje overvaren en een bezoek brengen, we hebben genoeg te bieden doelde hij onder meer op het Marinemuseum, de onderzeeër en andere maritieme en cultu rele attracties/Texel en Den Helder zijn als rum en cola.'Zijn oproep voor samenwer king viel in goede aarde. Ricardo de Graaf van camping Woutershok wil met hem in gesprek. 'Een goed betoog, ik denk dat een dagje Den Helder zeker gaat aanslaan bij onze doelgroep.' Een meerderheid van de politieke partij en vindt het niet nodig een Waddenkan toor te hebben om samen te werken met de andere Waddeneilanden. Dat hebben coalitiepartijen PvdA, Texel 2010, VVD en D66 laten weten. Zij krijgen bijval van Groen Links en Fractie Waerts. Het huidige samenwerkingsverband, dat loopt tot april 2014, kent een Wadden kantoor in Harlingen waarTexel deels aan meebetaalt. Conform de huidige overeen komst van 2009 financiert Texel daar 0,65 arbeidsplaats. Dan gaat het om werk zaamheden die voor de vijf eilanden wor den verricht. Het Waddenkantoor verzet ook werkzaam heden voor al leen Vliela nd, Terschelling, Ameland en Schiermonni koog en daar betaalt Texel niet aan mee. Het Waddenkantoor is al sinds de oprich ting een gevoelig punt voor een deel van de politieke partijen. Volgens een amendement van de par tijen, dat woensdag aan de orde komt in een commissievergadering, is samen werking ook goed mogelijk op basis van dossiers of gezamenlijke doelen. Daarbij wordt een beroep gedaan op de creativi teit en inzet van de burgemeester en de wethouders. De partijen willen een dele gatie in het leven roepen die het komend jaar met bestuurders van de andere eilan den gaat praten over samenwerking zon der een achterliggend kantoor. De huidige samenwerking tussen Texel en de andere Waddeneilanden werd eind vorig jaar formeel opgezegd door Texel, waardoor dit jaar een nieuwe vorm moet worden gevonden. De huidige samen werking is gebaseerd op 'Waddengerela- teerde zaken' ofwel zaken waarbij de vijf eilanden in hetzelfde schuitje zitten. Dat uitgangspunt willen de Texelse politieke partijen in de benen houden. Een budget van €110.000,- voor de samenwerking (gebaseerd op 2012) willen de partijen conform eerdere besluitvorming in de raad terugbrengen naar €54.900,-. Snel, efficient, en goed geregeld! Meet nice people by accident Dé dierbenodigdheden en Wiêuv\^MrStó Schapengaa nnqinodiq^ sfpaienl dMiQjteteel6EE(Mji©ai) Maricoweg 7 - Den Bur< - T 0222-761 770 www.macrovet.nl www.depelikaancatering.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 fexelse Pakket Service f 06-21522323 Garage Dros www.texelseautopagina.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1