Cinpmca TpxpI AGENDA CULTUUR Dinsdagmiddag seniorenmiddag! m Maart maandmenu Peek 'Prachtig als met plezier wordt gelezen' ZD) per persoon. TEXELSE ta| COURANT 0222-312000 Mooi malse runderbiefstuk Met peperjus en passende garnituren pure chocolade GRAVENSTRAAT 3 DEN BURG 0222-313176 OZ The Great And Powerful 3D Walt Disney Pictures piesenteert Oz The Great i I Powerful, het magische en kleurrijke i Gooa Day To Die Hata (B©a> Zambezia: Koffie/thee, iets lekkers en film. - Voor maar €7,- p.p. Ga door met schrijven, adviseerde een vriendin haar een paar jaar geleden. Sinds kort ligt het resultaat in de boekwinkels. 'Kate, nooit meer terug', is de naam van het boek dat Hester Reeder uit De Koog heeft geschreven. Het is haar debuutroman. Soms stond ze nog helemaal met haar ge dachten bij het verhaal a Is ze bij de Luber- tischool haar dochter ophaalde. 'Dan was ik de hele dag aan het schrijven geweest, maar dan moest ik wel naar buiten', ver telt ze lachend.'Dan ging ik bij het school plein maar even ergens apart staan, want dan kon ik met mijn gedachten nog niet direct bij de omgeving zijn.' 'Kate, nooit meer terug' speelt zich af in Wales rond twee mensen uit een klein plaatsje in de Brecon Beacons (Kate Lind- sey en Jack Kendall). Zij lijken als kinderen voor elkaar bestemd te zijn, maar worden door een tragische gebeurtenis abrupt gescheiden. Jaren later treffen ze elkaar door toeval in London, waarna de contac ten voorzichtig weer tot stand komen. De tragische gebeurtenis wordt het in de loop van het boek al vrij snel duidelijk, maar dat weerhoudt niet van doorlezen. Integendeel. 'Kate' is vlot geschreven en door de ontwikkeling van het verhaal aantrekkelijk om te blijven lezen. Reeder, die als kind op Texel woonde en sinds drie jaar terug is op het eiland met man Rob de Jong en hun dochter Sophie, begon tien jaar geleden met de roman. Aanvankelijk combineerde ze het schrij ven in haar vorige woonplaats Wijk aan Zee met lesgeven in groep 3 op een basis school in Heemskerk en was ze intussen moeder geworden, waardoor het er lang niet altijd van kwam. Terug op Texel kwam de vraag aan de orde of ze zich volledig op het schrijven zou toeleggen. Een vriendin moedigde haar aan dat vooral niet na te laten. 'Daarna hebben we besloten dat ik het zou doen. Anders kijkje later op je tachtigste mis schien met spijt terug op iets wat je niet gedaan hebt.' De tafel in de woonkamer is de plek waar Reeder zich graag nestelt achter de laptop. Het liefst met hond Finn en de katten in de buurt. 'We hebben ook nog twee konijnen in de tuin lopen en het is een voorrecht om in zo'n omgeving te mogen schrijven.' Toen ze 'Kate' klaar had, bood ze het aan bij een aantal uitgeverijen, maar dat le verde niet direct resultaat op. 'Ze waren gelukkig allemaal zo netjes reacties terug te sturen. Dan wordt de stimulans om door te gaan je gelukkig niet ontnomen. En je weet ook dat er zoveel verhalen naar uitgeverijen worden gestuurd, datje echt geluk moet hebben om eruit gekozen te worden.'Via Boekenbent, een uitgeverij in Barneveld waar schrijvers veel zaken zelf in de hand hebben, kwam het wel tot pu blicatie. De eerste reacties waren goed. 'Er waren mensen in mijn omgeving die verrast waren dat ik een boek had geschreven. Meestal zei ik daar ook niet veel over. Dan begon ik liever over de hond om het on derwerp een beetje af te leiden. Maar ik vind het prachtig als ik hoor dat mensen 'Kate' met plezier hebben gelezen. Het is een romantisch boek, maar er zijn toch ook al een hoop mannen die het gelezen hebben.' Bij het schoolplein kreeg ze even eens lovende reacties. 'Sommigen snap ten nu ook waarom ik soms even met mijn gedachten ergens anders was.' Het mooiste compliment kreeg ze van haar man Rob die op vakantie met een klein lampje tot diep in de nacht bleef lezen in het manuscript tot hij het uit had. Doch ter Sophie is haar eveneens tot steun. 'Soms ben ik net met een zin bezig als zij wat vraagt en ze snapt het als ik dan even de zin afmaak.' De opvolger van Kate en een derde ro man zijn inmiddels in wording. Het wor den andere verhalen dan 'Kate'. Reeder streeft er naar de nieuwe boeken ook de naam van de hoofdpersoon te geven, zo dat daarin een eenheid ontstaat. Bij het schrijven krijgt ze hulp van Louise Wolters uit Oosterend die als corrector optreedt en op onvolkomenheden wijst. Kate ligt bij Primera in De Koog en Nauta Boek in Den Burg. Het boek is eveneens bij Paal 19,5 verkrijgbaar.'Het is een heer lijke gedachte datje daar lekker met het boek in een hoekje kunt wegkruipen en paar uur kunt lezen.' Carpaccio van langzaam gegaarde rundersukade Met tomaten kaviaar, popcorn van buikspek, salade en olijfolie HESTER REEDER UIT DE KOOG SCHRIJFT DEBUUTROMAN Vrolijk blijspel in buurthuis Bethel Toneelgroep Zuid Eierland brengt zater dag 16 maart het het vrolijke blijspel 'Niets blijkt... wat het lijkt' van Ineke Kappen en Ria Voskuilen. De voorstelling vindt plaats in buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland en begint om 20.00 uur. Kaarten a €6,- zijn te verkrijgen bij Saskia Slot, tel. 311400. Seks en zo in De Koog De voorlichtingsactiviteit 'Seks en zo' van jongerenstichting Young 4 Ever is vrijdag 15 maart (vanavond) vanaf 19.00 uur te vinden in dorpshuis De Hof in De Koog. Deze 'spannende' activiteit is bedoeld voor alle tieners en jongeren vanaf 12 jaar. Deelname is gratis. Koninginnemarkt Op dinsdag 30 april, de laatste Konin ginnedag, wordt tussen 9.00 en 12.30 uur markt gehouden voor stichtingen en verenigingen. Inschrijven kan via e-mail- adres koningsdagdenburg@gmail.com of via tel. 06-24714039. Zangdienst In De Poort aan de Elemert in Den Burg wordt zondag 17 maart vanaf 19.00 uur een 'Uur voor iedereen' gehouden. Me dewerking wordt verleend door de Maar- tens Cantorij en organist Jan Kruithof. Het thema is 'Schoonmaak'. Krokante tarbotfilet Met waddengarnaaltjes, aardappelkaantjes en champagnesaus Proeverij van chocolade Pannacotta van witte chocolade, n en ijs van chocolade en een vanille De prijs van het menu bedraagt TC 00* De Tovenaar van Oz en Lincoln in Cinema Nieuw in Cinema Texel is deze week Oz: The Great and Powerful, het magische en kleurrijke avontuur van de Walt Disney studio's, die het verhaal vertelt van het bekende karakter van L. Frank Baum: de Tovenaar van Oz. Oscar Diggs, een niet al te bekende tove naar met dubieuze bedoelingen, wordt uit het stoffige Kansas gehaald en naar het levendige Land van Oz gebracht. Roem en rijkdom lachen hem toe, tot hij drie heksen tegenkomt, die er niet van overtuigd zijn dat hij de grote tovenaar is waar iedereen op heeft zitten wachten. Oscar gebruikt zijn magische krachten en met behulp van illusie en creativiteit ver andert hij zichzelf in de grote en krachtige Tovenaar van Oz. Tegelijkertijd probeert hij ook een beter mens te worden. Ook te zien is 'Lincoln', over de onstuimige laatste maanden van één van Amerika's meest iconische presidenten. In een door oorlog verdeeld land streeft Lincoln naar een vrij en herenigd land zonder slavernij. Met zijn onuitputtelijke moed en vastbe radenheid om te slagen, zullen de keuzes die hij maakt in deze kritieke fase, essen tiële veranderingen teweegbrengen voor de komende generaties. Op dinsdag worden seniorenvoorstellin gen gehouden, waarbij het geluid minder hard staat. Te zien zijn Lincoln (14.00 u.) en Oz:The Great And Powerful (14.30 u.) Zaterdag 16 maart 2013 Cabaret Dara Faizi met "Gevaarlijke gedachten" Dara komt uit Afghanistan en is confronterend, grappig, uitdagend, beklemmend en vlijmscherp. Entree €16,00, aanvang 20.30 uur (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) Zaterdag 23 maart -> 19.00 uur DinerCabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma meteen nostalgisch tintje... Maar wel anno 2013! 4 -gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) 0$iE Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 13