TEXELSE COURANT 2D Henk de Vries vertrekt als rector van de OSG HEMA Cjrocn C2wartsjexeh in het harL, Maartse grillen zorgen voor sfeer, winterpret en ongemakken Verplaatsing bedden van Krim naar Hoogelandt geblokkeerd D/ePelikaarU Catering 1 Late winter buitenkansj'e voor boerenkoolteler Zorg en welzijn houdt open dag Verpleegsters hopen op veel nieuwe collega's Beiaardier met loodsenverleden Dom van Utrecht verruild voor werkkamer aan Lage Achterom Texelse schrijft debuutroman Weerzien na jeugdtrauma basis boeiend verhaal Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week Ontvang het laatste nieuws op Facebook, Like onsl facebook.com/texelsecourant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12758 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 15 MAART 2013 Voor menigeen had de vorst van deze week niet meer gehoeven. Zo niet voor boerenkoolteler Peter van Heerwaarden. De late win terkou is voor deze groenteteler een buitenkansje om de boerenkool die hij nog niet heeft kunnen oogsten van het land te halen. De vorst is er nu dubbel en dwars over geweest. (Foto Gerard Timmerman) Esther Banki weg bij Kaap Skil Esther Banki stopt als directeur van Kaap Skil en de Oudheidkamer. De directie van Stichting Texels Museum (STM) maakte dit donderdagmiddag bekend. Banki trad in 2002 aan. Haar taak was onder meer Kaap Skil een impuls te geven. Onder haar leiding werd de nieuwbouw gerealiseerd. Over de reden van haar vertrek doet de directie van STM geen mededelingen. 'De directie respecteert de keuze van Banki en benadrukt veel waardering te hebben voor haar bijdrage in het realiseren van het nieuwe gebouw, de naamswijziging, haar inzet en kennis van zaken. 'Uitzondering stuifbestrijding' Op Texel ontstaan na 2013 grote proble men met verstuiving als er geen alterna tief is voor drijfmest en de uitzonderings positie niet wordt gecontinueerd. Aldus richt landbouworganisatie LTO zich tot de gemeenteraad, met de boodschap aan de politiek om contact te zoeken met partijgenoten uit de landelijke politiek teneinde druk uit te oefenen op staats secretaris Sharon Dijkstra. De WD stelde hierover al Kamervragen, Texel2010 dient er woensdag tijdens de raadsvergadering een motie over in. Zie ook pagina 2. Terwijl bollen uit de grond schieten, vo gels aan het nestelen zijn en de natuur op allerlei andere manieren uit de win terslaap ontwaakt, haalde Koning winter deze week voor maartse begrippen onge meen fel uit. Nachttemperaturen ver beneden nul maakten bijvoorbeeld dat kasplantjes die een week eerder in een optimistische bui waren gepoot met dezelfde gang weer naar binnen werden gesjouwd. En er viel sneeuw. In De Cocksdorp en omstreken zelfs met bakken tegelijk, zoveel dat het met de kraan van de weg werd geschept. Ook elders ging het eiland schuil onder een hagelwit tapijt. Er werden sneeuw poppen gemaakt en er waren meer vor men van winterpret. Ook leverde het prachtige decors op, zoals van De Naai bij Den Hoorn. Een pleister op de wonde voor de onfor tuinlijke automobilist die dinsdagmorgen bij het verlaten van camping Loodsmans duin met zijn auto in een greppel langs de Rommepot gleed. Er moest een takelwa gen aan te pas komen om de auto weer op de weg te krijgen. Henk de Vries legt met ingang van het nieuwe schooljaar zijn functie neer als rector van de OSG in Den Burg. Dat heeft hij gisteren aan het personeel van de scholengemeenschap laten weten. De Vries is sinds 1992 rector op Texel. Hij was 38 jaar toen hij Henk Heetveld op volgde. Van 1981 tot 1992 was De Vries schoolleider op een scholengemeen- school in Lelystad. Hij begon zijn loopbaan als docent economie en aardrijkskunde. Gezondheid heeft de doorslag gegeven zijn functie neer te leggen. Zijn vrouw heeft problemen met haar gezondheid en tijdens een verblijf in warme oorden kwam de vraag aan de orde hoe ze daar samen verder mee zouden omgaan. 'We merkten dat het warme weer goed voor ons was. Toen we terug kwamen, viel het koude weer tegen en dat is wel een kata lysator geweest om knopen door te hak ken.'De Vries maakt gebruik van een rege ling om vervroegd met pensioen te gaan. Als rector heeft hij tropenjaren achter de rug. De afgelopen jaren had De Vries on der meer de verbouw en nieuwbouw van de school aan de Haffelderweg onder zijn hoede en dat was voor hem een intensief proces. Het leidde wel tot een vernieuwd en goed uitgerust schoolgebouw voor het voortgezet onderwijs op Texel. Burgemeester en wethouders, het school bestuur van de OSG, zeggen het vertrek te betreuren. Ze respecteren zijn keuze en gaan voorbereidingen treffen om tijdig vervanging te regelen. De Vries zelf blijft vooralsnog gewoon met de school bezig. 'We zijn het aan het werk met een stra tegisch beleidsplan en er wordt ook aan verzelfstandiging van de school gedacht. Dat is dus ook een intensieve tijd en daar wil ik graag zo lang het kan mijn steentje aan bijdragen.' Na zijn pensionering wil De Vries zich meer gaan bezig houden met het begelei den van mensen met een verstandelijke handicap. Dat deed hij al in de weeken den als begeleider van het G-judo in Ou- deschild. Daarnaast was hij samen met zijn vrouw en hun kinderen de drijvende kracht achter de Judofeesten voor G-judo- ka's die tien jaar lang op Texel zijn gehou den. Daar kwamen G-judoka's uit het hele land naar toe. 'Ik kijk er naar uit om daar straks meer mee bezig te kunnen zijn.' De rector zegt met trots te kijken naar de OSG die er nu staat en de mensen die er rondlopen. 'Je hoort wel eens anders, maar ik denk dat het een warme en mooie school is waar je trots op kunt zijn.' Het college wil niet meewerken aan een principe-verzoek van vakantiepark De Krim om twintig slaapplaatsen naar bun galowpark 't Hoogelandt aan de Califor- niëweg te verplaatsen. Het college beroept zich op een 'harde eis' in de startnotitie 'Mooi Texel, meer toekomst' van de gemeenteraad. De eis houdt in dat bij verplaatsing van bedden de bestemming van de oorspronkelijke lo catie moet worden opgeheven. 'Daarmee is het onderling verplaatsen van slaap plaatsen tussen bedrijven binnen één ex ploitatie niet meer mogelijk.' Directeur Iwan Groothuis van De Krim laat desgevraagd weten niet gelukkig te zijn met de ontstane situatie. Volgens hem kan de eis in veel gevallen prima worden toegepast, maar rijdt hij De Krim - dat meerdere locaties waaronder 't Hoogelandt exploiteert - behoorlijk in de wielen. 'Stel dat we kwaliteitsverbetering op onze kampeerterreinen willen toepas sen door daar bijvoorbeeld de plekken te vergroten van 100 naar 150 vierkante me ter. Dan houden we daar bedden over en daar zouden we nu niets meer mee kun nen doen, omdat we ze volgens de start notitie niet mogen verplaatsen. Aan de andere kant willen we op 't Hoog elandt een aantal verouderde centrum voorzieningen verbeteren, maar dat is nu niet mogelijk, omdat we geen bedden mogen verplaatsen. En we willen met de verplaatsingjuist de kwaliteit verbeteren. We doen geen beroep op extra bedden of extra grond want deze kwaliteitsontwik kelingen vinden plaats binnen de grenzen van onze locaties. Er is ook geen sprake van een probleem bij toetsing aan de Texelse kernwaarden. Volgens Groothuis zou het prettig zijn als de gemeenteraad nog eens naar dat punt wil kijken. De startnotitie is erop gericht dat er, bezijden 400 bedden waarvan 100 voor zorgtoerisme, geen nieuwe toeristi sche bedden meer bij komen en dat meer wordt ingezet op de verbetering van de kwaliteit van verblijfsaccommodaties. Dé dierbenodigdheden en builénleven spedaSst Nieuwe afrastering nodig? planken, heKkenieniopk Facebook elektnisetieiafraste ringen www.macrovet.nl www.depel i kaancateri ng.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 Vanaf 1 april: 7 dagen per week open Den Burg - Texel .txl Bekendmakingen op pagina 10 Folders bij deze krant V UUOOnHUMS Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1