Texels juniorenteam speelt tegen 'profs' 7 ISPORT Informatie over body en brein Programma Krimtoernooi Tromp en Stark bij'na kampioen Tangoworkshop in De Hollebol www.texelsecourant.nl VRIJDAG 15 MAART 2013 AJAX, FEYENOORD, PSV, AZ EN FC GRONINGEN OP KRIMTOERNOOI 'Ik train ze nog maar een half uur en nu luisteren ze al naar me, beter zelfs dan mijn eigen kinderen.'Trainer Ralph Koning dolt met de groep voetballers. Achttien C-junio- ren, samen de Texelse selectie treedt op het Krim Toernooi op zaterdag 23 en zondag 24 maart aan tegen leeftijdgenoten van Ajax, AZ, PSV, Feyenoord en FC Groningen. Het is de eerste training van de groep in deze samenstelling, afkomstig uit meer dere Texelse dorpen en van meerdere clubs. Spelers uit de C-junioren, jonger dan veertien jaar, want dat is de grens voor het Krimtoernooi. Vorig jaar werd dat voor het eerste gehouden. Het juni orenteam van Texel'94 trad toen aan te gen leeftijdgenoten van Ajax, AZ, Feyen oord en PSV, dit jaar aangevuld met een talententeam van FC Groningen. In 2012 bleken de tegenstanders een maatje te groot, wat ook niet zo gek is als je na de winterstop tamelijk ongetraind speelt te gen teams die vier keer per week oefenen. Naast de conditionele achterstand was de selectie van Texel'94 tamelijk smal, waar door spelers niet konden worden door- gewisseld, zoals de andere clubs dat wel deden. Gerrie Plaatsman, samen met Hans Pol derman en Jan van Dee van vakantiepark De Krim organisator van het toernooi: 'De clubs komen graag naar Texel. Het is een leuk uitje en ze worden goed verzorgd.' Dat is bijna een understatement. De Krim biedt gastvrij onderdak aan de aanstor mende talenten van de profclubs en stelt faciliteiten, zoals zwembad en recreatieve voorzieningen, beschikbaar aan de jeugd. Plaatsman: 'De Krim is een supersponsor. De spelers worden in de watten gelegd.' Dat is niet de enige reden waarom de clubs komen. 'Ze doen ook mee omdat ze hier wedstrijden met weerstand kunnen spelen. Hier komen ze hun gelijke tegen. Van ons wordt ook verwacht dat wij ons goed wapenen. Daarom proberen we een goed team neer te zetten.' Voor de selectie van achttien spelers heeft trainer Ralph Koning een rondje gemaakt langs de Texelse voetbalclubs met junio- rendteamsen langs de lijn gekeken welke talenten in zijn team passen. De Texelse selectie die hij heeft samengesteld be staat uit veertien spelers van Texel'94, drie van SVDe Koog en een voetballer van SV Oosterend. Plaatsman: 'Ralph is objec tief en heeft echt naar de kwaliteit van de spelers gekeken.' De spelers komen uit de C- en B-junioren, allen beneden de veer tien jaar. Dinsdagavond stond de eerste gezame- lijke training op het programma. Het ging er enthousiast, speels en fanatiek aan toe. Koning liet ze allerlei oefeningen doen, met en zonder bal en met hesje en zonder hesje. Uit het dragen daarvan mag geen conclusie worden afgeleid. Plaatsman: 'ledereen speelt, we wisselen spelers door en daarmee proberen we conditieproble men te voorkomen. Vooral tegen het eind van zo'n toernooi wil de vermoeidheid nog wel eens toeslaan.' Volgende week dinsdag staat een oe fenwedstrijd tegen het juniorenteam Texel'94 BI op het programma. Toe schouwers zijn tijdens het toernooi van harte welkom om de verrichtingen van de jeugd te aanschouwen. Het Krim Toer nooi wordt gehouden op het complex van Texel'94. Het begint zaterdag om 10.00 uur en zon dag om 9.45 uur. Titelverdediger is het team van PSV. Menno Siebinga verzorgt donderdag 21 maart een interactieve lezing en infor matieavond over de nieuwste ontwik kelingen op het gebied van activiteiten, trainingen en oefeningen. De lezing bestaat uit drie gedeeltes, te weten bescherming van body en brein, ontwikkeling van body en brein en dage lijks gebruik van bodyen brein. Daarnaast wordt informatie gegeven over de weke lijkse trainingen en therapie die binnen kort van start gaan. Deze trainingen zijn een combinatie van fitness en een cursus. Niet alleen het lichaam wordt wekelijks van top tot teen getraind, ook voor het brein zijn er oefeningen op allerlei gebied zoals geheugen, concentratie en creativi teit. Zo leren deelnemers wekelijks meer over hun eigen body en brein, waardoor ze steeds zelfredzamer worden. Ook introduceert Siebinga een nieuwe vorm van fysiotherapie waarbij een thera pie van een half uur altijd gecombineerd wordt met een half uur training. De bij eenkomst wordt gehouden in Stayokay aan de Haffelderweg in en Burg en duurt van 19.30 tot 21.00 uur. In verband met de beschikbare ruimte is opgave verplicht. Dat kan via tel. 315331 en e-mailadres menno@teamsiebinga.com. Bezoekers krijgen oefeningen mee die ze thuis kun- Zaterdag nen oefenen. 10.00 uur 10.15 uur 11.15 uur 11.30 uur 12.30 uur 12.45 uur 13.45 uur 14.15 uur 15.00 uur Geen volleybal In verband met de horecabeurs die dins dag 19 maart in de sporthal wordt ge houden, komen de wedstrijden in de Vlinderwinkel Eilandcompetitie die dag te vervallen. PSV-Ajax FC Groningen - Texelse sel. AZ - Feyenoord PSV - FC Groningen Ajax - Feyenoord Texelse sel. - AZ FC Groningen - Ajax PSV-AZ(i.p.v. 15.00 uur) Feyenoord - Texelse sel. Uitslagen dinsdag 12 maart: Tevoko Ontwerpt-Eetcafé De Rog 3-0; Jumbo-De Pepermolen 1-2; Vlinderwinkel-Kobeko 3-0; Texelse Autocentrale-NIOZ 1 1-2; Randstad-Paal 28 de Krim 3-0; Falcon- PFB 3-0; Albert Heijn-IBS/Oele/Schoo 0-3; Boomgaard Bliksemteam-SIBO 2-1; Land goed de Bonte belevenis-Ecotiem 2-1; Rabobank-Bouwcenter RAB 1-2; Tevoko Jeugd-Kapsalon Salique 2-1; De Krim- De Kapper 3-0; Klif 23-Coos 2-1; Slagerij Moorman en de Boer-Bar Sportief 1-2; Vakantieburo Kobeko 2-Otto's Tweewie- Iershop 2-1. Zondag 9.45 uur Ajax - Texelse sel. 9.45 uur AZ - FC Groningen 10.20 uur Texelse sel. - PSV 10.45 uur FC Groningen - Feyenoord 11.00 uur Ajax-AZ 12.15 uur PSV - Feyenoord Owen Kooger wint motorcross Willem Koomen behaalde met inval ler Sjaak Koomen de hoogste score in de 22ste speelronde om het kampioen schap van Klaverjasdub Den Burg. Bas Tromp en Frans Stark behouden een rian te voorsprong in het klassement en zijn vrijwel zeker van het kampioenschap. Willem Koomen moest het zonder vaste maat Bart Weijdt stellen, maar vond in Sjaak Koomen een uitstekende vervan ger. Na een sterke opening van tegen de 2200 punten en een vervolgpartij van bijna 2000 nam het duo in de tweede helft van de avond wat gas terug. De 7482 punten waren ruim voldoende voor de rondewinst. Koomen en Weijdt her overden hiermee de tweede plaats in het klassement maar zullen alle zeilen moe ten bijzetten om nog kans te maken op het kampioenschap. Op ruime achterstand pakten Theo en Gerard Witte de tweede plaats. Die was vooral te danken aan een sterke opening, de overige spelletjes waren modaal. Het tweetal blaaf elfde in het klassement, vooral omdat directe concurrenten Tiny Zwaneveld en Piet Mo ree hen maar wei nig toegaven. Dit duo werd derde plaats met 6721 punten en handhaaft zich op de tiende plaats. Ook Piet Kikkert moest het zonder zijn vaste maat stallen. Maar Meijert Laan werd uitstekend vervangen door Jos Veeger. Het gelegenheidsduo wist elkaar goed te vinden en behaalde 6628 punten. Daarmee handhaven Kik kert en Laan zich op de dertiende plaats. Cees Vinke en Carlo Bos herstelden zich van een wat mindere periode. Zij werden vijfde plaats en blijven veertiende in het klassement. Het gemiddelde was met 6283 punten even hoog als in de vorige ronde; er werden 30 marsen gespeeld. Met nog vier avonden te gaan, blijven Tromp en Stark riant aan de leiding met een voorsprong van bijna 2400 punten. Dat zou in de resterende vier speelron den te overbruggen zijn, maar Weijdt en Koomen zullen de wind flink in de rug moeten hebben om nog een gooi naar het kampioenschap te doen. Vlaming en Geus staan derde en hebben inmiddels ruim 3000 punten achterstand. Zaal en Westdorp liggen daar weer bijna 1000 punten achter en bezetten de vierde plaats. Tromp en Stark leiden ook in de derde periode. Hier bezetten Tiny Zwa neveld en Piet Moree de tweede plaats, voor Zaal en Westdorp. iedereen verdient een morgen Texels eigen 'dansMarieke' Marieke Tim mer verzorgt samen met haar man Hugo Buiten vrijdag 17 maart een workshop Argentijnse tango in grand-café De Hol lebol. De workshop heeft als thema 'Variaties met de crusado' en is geschikt voor alle niveaus. Het eerder aangekondigde work shopthema 'grote en kleine versieringen' vervalt hierdoor. De workshop begint om 20.00 uur. Vanaf 21.00 uur is er vrij dan sen in de salon op muziek van DJ El Ruido. Deelnemers aan de workshop betalen €12,50 entree, na 21.00 uur is de toegang €5,-. Marieke Timmer is de dochter van Theo en Julia Timmer van het Open Boek en professioneel tangodanseres en -lerares. Samen met haar partner Hugo Buiten heeft ze een eigen tangoschool 'Cuartito Azul' in het centrum van Rotterdam, één van de grootste tangoscholen van Neder land. Hun lessen en workshops kenmer ken zich dooreen prettige mengeling van professionaliteit, creativiteit en humor. Meer informatie over TexelTango is te vin den op http://www.texeltango.nl. Op het crossterrein van de MAB aan de Hoofdweg in Eierland is zondag de eerste motorcross van het seizoen verreden, de zogeheten democross. Bij deze wedstrijd, die bij een harde oos tenwind en een gevoelstemperatuur van min tien werd verreden, werd door de wedstrijdleiding bepaald welke rijders naar een hogere klasse gepromoveerd moesten worden. De crossers leken geen last te hebben van de weersomstadighe den en reden had op de goed geprepa reerde baan. Bij de jeugd op 50cc ging de strijd tussen Jurre de Smid en Owen Kooger, die uitein delijk eerste werd. Op de grote baan, waar met 65cc werd gereden, eindigde Tim van Dooijeweerd met overmacht als eerste. Tijmen Goënga eindigde hier op de derde plaats. Thijs Pijper kwam uit in de 85 cc met hoge wielen en reed voor het eerst op zijn nieuwe motor. Dat beleek goed uitte pakken, want hij eindigde als zesde. Jarco Hartmans reed in dezelfde klasse ook op een nieuwe motor en eindigde als derde. Mirjam Koorn, de enige Texelse dame, kwam uit in de MX2 tweetakt en eindigde op de tiende plaats. Berry Amsing, die ook opvallend rijdt werd vierde in deze klasse. De MX2 open klasse werd gewonnen door Jouri Slik, rivaal Jim Kossen werd derde. Bij de vrije klasse eindigde Pascal Veenstra als tweede en Leo Witte als vierde. De an dere Texelse deelnemers waren Jan Jelle van der Vis, die op de vijfde plaats eindig de, Ronald Zijm,die zesde werd en Krister Steege, die als negende eindigde. Siebinga is onder meer de drijvende kracht achter het wereldrecord pootjebadi Marieke Timmer en Hugo Buiten demonstreren de tango.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7