Taittinger proeverij met lunch Bij Jef NIEUWS Onderzoek naar tunnels centrum Mensen op oude foto gezocht www.texelsecourant.nl VRIJDAG 15 MAART 2013 CULINAIRE VERWENNERIJ ROND HET MIDDAGUUR Jef Schuur en Nadine Mögling hielden in hun restaurant in Den Hoorn maandag een exclusieve lunch met proeverij van Taittinger Comtes de Champagne. Met als gasten een gezelschap van bevriende chefs, sommeliers en andere relaties. Vitalie Taittinger geeft een introductie op de wijnen tijdens de proeverij De culinaire dag begon met een bijzonde re overtocht. De genodigden werden on der begeleiding van een nog winters zon netje op het panoramadek van de Dokter Wagemaker verwelkomd met 'tongstre- lende' amuses en een glas champagne rosé uit 2005. Tijdens de overtocht ston den de gasten geanimeerd met elkaar te praten. Na aankomst op Texel bracht een bus het gezelschap naar de spraakmaken de locatie Bij Jef in Den Hoorn waar een voortreffelijke lunch werd geserveerd. Taittinger is geliefd bij vele Champagne liefhebbers. Het is een van de weinige familiebedrijven in de Champagne, ge leid door Pierre Emmanuel Taittinger. Het werd opgericht in 1734 door Jacques Fourneaux. Aan de basis van de kwaliteit van de Champagnes van Taittinger staan de 289 hectare eigen wijngaarden op de beste locaties. Ze leveren ongeveer een derde deel van de jaarlijkse vraag aan wijn. Een team experts selecteert de wij nen voor de verschillende cuvées van Tait tinger. Het vlaggenschip is de Cuvée Pres tige 'Comtes de Champagne', verkocht als Blanc de Blancs en Rosé. Wijnen die Playbackshow in Oosterend In dorpshuis De Bijenkorf wordt zaterdag de jaarlijkse Playbackshow gehouden. Het programma omvat in totaal 22 optre dens van grote diversiteit. Om 19.00 uur begint de onderbouw, om 20.00 uur de bovenbouw, om 21.00 uur de OSG-jeugd en om 22.00 uur sluiten de volwassenen het festival af. Na iedere groep is aanslui tend de prijsuitreiking. Keukenbrand snel gedoofd Kordaat optreden van een inwoonster uit Oosterend voorkwam woensdagmiddag dat een keukenbrandje uitliep op een ca tastrofe. In een onbewaakt ogenblik had een pan vet vlam gevat. Zodra de bewoonster rook dat er wat mis was, wist ze door het dek sel over de brandende pan te schuiven het vuur te doven. Politie en brandweer werden veiligheidshalve gewaarschuwd en controleerden of het vuur zich via het afzuigkanaal had verspreid, wat niet het geval bleek. De materiële schade bleef be perkt. de grootsheid van Champagne Taittinger verder benadrukken. Tijdens de lunch hield Vitalie Taittinger, telg van de beroemde familie en mar keting directeur bij Champagne Tait tinger, een introductie op wat de gasten te wachten stond. Achtereenvolgens werden tijdens de proeverij wijnen uit opeenvolgende jaren - waaronder de bekroonde Comtes de Champagne Brut Blanc de Blancs uit 2000 - uitgeschonken. Jef Schuur en Nadine Mögling zorgden voor een uitstekende lunch op topniveau, waar de gasten konden genieten van een bijzondere bereiding van het eerste Texel se lam van 2013. De sfeer tijdens de lunch was optimaal. Mede dankzij de inzet van het bedienend personeel werden de gas ten op en top verwend. De banden met de familie Taittinger zijn innig en de producten van het wijnhuis maken al jaren deel uit van het wijnas sortiment van de culinaire verwennerij. Jef: 'Nadine en ik houden ervan mooie ervaringen te delen met onze vrienden, collega's en gasten. We hebben het plan opgevat vergelijkbare events in ons res- DamesTevoko uit tegen MOVE Het damesteam van Tevoko speelt zater dag een uitwedstrijd tegen MOVE uit Vo- lendam/Edam. MOVE is een jong en enthousiast team dat in de promotieklasse de zesde plaats bezet, één plek hoger dan Tevoko. De thuiswedstrijd tegen MOVE werd in no vember met 3-2 gewonnen. Tevoko gaat de strijd aan met Joannie van Elk, Mari anne Boekei, Ivet Former, Céline de Graaf, Danielly Krab, Monique Leijstra en Con nie Joling. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal 't Bolwerck in Edam en begint om 14.00 uur. 60 van Texel Deelnemers aan de 60 van Texel verken nen zondag 17 maart de vierde (en lang ste) etappe van deze hardloopwedstrijd. Zij verzamelen zich op het parkeerterrein bij het gemeentehuis aan de Emmalaan in Den Burg en vertrekken om 10.00 uur van daar met auto's naar de start bij Prins Hendrik aan de Stuifweg. Vanaf dat punt wordt teruggelopen naar de finish, vlak voor Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Deelname aan deze 16,8 km lange proefloop staat open voor alle lief hebbers. taurant op Texel te organiseren en daar mee tegelijkertijd het unieke karakter van het eiland te promoten. Het feest begint natuurlijk al op de boot.' Jef is een ras-Texelaar, die alweer geruime tijd in Den Hoorn culinair aan dewegtim- mert. Met Michelinster steeg hij in 2012 Al generaties lang gaan er geruchten over onderaardse gangen in het centrum van Den Burg. Die van de kerk naar De Linde boom zouden lopen. Sjoerd-Jan de Lugt en Willem Wiering onderzochten het. Conclusie: 'Wij hebben er geen bewijs voor kunnen vinden.' Maar een grondig bodemonderzoek kan volgens het twee tal wel eens verrassende dingen opleve ren. Voor hun profielwerkstuk zochten ze een onderwerp waarmee ze zich konden onderscheiden. 'Iets nuttigs, niet wat ie dereen al heeft onderzocht.' Ze hoorden vertellen over eeuwenoude gangen. Ze gingen naar de Lindeboom en spraken daar met een medewerker. 'Hij vertelde over een ondergrondse gang naar de Jel- leboog. We zijn naar de kelder geweest en hebben ook de kelder van de Jelleboog bekeken. Maar geen gang kunnen vinden, er bleek dus niets van te kloppen.' Zo beleefde hun onderzoek een valse start, maar ze gingen niet bij de pakken neer zitten. 'We hebben met Gelein Jan sen gesproken. Hij weet veel over de ge schiedenis.' Ze tonen een kaart van het oude centrum, met daarop de gracht zo- Welke mensen staan op bovenstaande foto? Dat vraagt de uitgever van het nieu we boek Duinen en Mensen Texel zich af. Het boek wordt woensdag 10 april bij Ecomare gepresenteerd. Uitgever Natuurmedia is benieuwd waar de foto op Texel is gemaakt, wie de foto graaf is, welke vogelwachter in het mid den loopt en uit welk jaar de foto dateert. De plaat, die een plek in het boek krijgt, komt bij Harry Wuis uit De Koog vandaan. 'Bij hem in de kast dook een klein, voor oorlogs fotoboekje op met onder meer deze foto.' in de Misset Horeca Superlijst naar plaats 59. In Den Hoorn is het genieten van een onvergetelijke ervaring, luidt het credo. Onder het motto 'alles kan' varen Jef en Nadine op culinair gebied een geheel ei gen koers. Het restaurant en designho tel zijn de ultieme 'verwenplek' op Texel, want genieten is meer dan topgerechten als die ooit door Den Burg liep. 'Je komt de hoogteverschillen nog duidelijk tegen.' Een gesprek met Dries Veltkamp leverde kennis op over kelders onder de gebou wen aan de Burgwal. Ook namen ze een kijkje in de kelder onder de Kastanjeboom en van een huis in de Weverstraat. Ze ver diepten zich in archeologisch onderzoek dat ooit al eens was verricht. 'Maar een groot deel van de bodem van het park is nooit onderzocht. Gelein vertelde ons dat er in het park ooit een klooster heeft ge staan. De kelders daaronder zouden nog onder de grond zitten.' Om dat te con troleren zijn ze midden in de nacht met prikkers het park in gegaan om achter het oude postkantoor de grond te onderzoe ken. 'Op een halve meter diep stuitten we op stenen. Daar moet dus wat zitten, waarschijnlijk de kelders waar Gelein het over had.' Ze vertellen over hun onderzoek alsof het een spannend jongensboek betreft. Ze hebben zich er niet met een jantje-van- leiden van afgemaakt en staken er elk 120 uur in. Met als resultaat een rapport van bijna 70 kantjes. Ze houden zich aanbe volen voor tips, e-mail pws-sj-w@live.nl. Meer informatie staat op onze website. Volgens hoofdredacteur Rolf Roos van Duinen en Mensen Texel kunnen men sen die goede antwoorden doorgeven (via info@duinenenmensen.nl of #vogel- wachterfoto) een DVD of een exemplaar van het boek krijgen. In het boek staan veel ongepubliceerde historische kaarten van de duinen. 'De duinen hadden nooit hun huidige vorm gehad als helmplanters niet vele stuifdij ken hadden aangelegd. Duinboeren, ko nijnenjagers, waterwinners, bosbouwers, natuurbeheerders en recreatieonderne mers hebben duin en kwelder ook benut en veranderd. en mooie wijnen serveren. Het resultaat is luxe en gastvrijheid in een stijlvolle en unieke ambiance. Bij Jef verrast en ver went. Vanaf heden tot en met mei serve ren zij als enige in Nederland Taittinger Comtes de Champagne per glas. Edwin Boering Vragen CDA over energie Het CDA wil van het college weten hoe het zit met een evaluatie van de energie ambitie van Texel. Daar werd eind vorig jaar €50.000,- voor uitgetrokken in de begrotingsraad. De christendemocraten zijn benieuwd of het enkel een evaluatie wordt of dat ook inzicht wordt gegeven in wat er allemaal nog moet gebeuren om Texel vanaf 2020 zelfvoorzienend te laten zijn op gebied van duurzame energie. Valse factuur Een lezeres uit Eierland ontving een valse factuur. De 'nota' is verstuurd door het Centrale Bedrijven Register, dat €296,45 in rekening brengt voor registratie van haar bedrijf. Een ongevraagde dienst, waarvan ze vermoedt dat meer Texelaars een dergelijke factuur hebben ontvangen, met als advies: niet betalen. Heler opgepakt De politie heeft dinsdag een 20-jarige Texelaar aangehouden op verdenking van heling. De man probeerde op de boot diverse telefoons voor een laag bedrag te verkopen. De gewaarschuwde politie hield de man in Den Burg aan. Tweede Kamer Het college zou in samenwerking met leerkrachten maatschappijleer van de OSG een excursie voor leerlingen naar de Tweede Kamer moeten organiseren. Dat vindt de PvdA die woensdagavond in de raadsvergadering een motie indient om een excursie naar het parlement voor elkaar te krijgen. Aanleiding is het aflo pen van de Jongerenraad Texel die een paar jaar geleden werd opgericht. Mo menteel zijn er nog drie jongeren lid van en is het volgens de PvdA de vraag of het nog zinvol is de jongerenraad nieuw leven in te blazen. In de ogen van de sociaaldemocraten is een excursie naar Den Haag een geschikt alternatief om jeugd en politiek een beet je bij elkaar te houden. Volgens de PvdA zou het goed zijn als raadsleden, college leden en docenten maatschappijleer dan ook meegaan naar de Kamer. Kort na de excursie zouden de leerlingen een keer gast van de gemeenteraad moeten zijn. De kosten zouden betaald moeten wor den uit het budget dat er nog is voor de jongerenraad. Als het aan de PvdA ligt, wordt dit jaar al de eerste excursie ge houden.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 8