TEXELSE COURANT m 'Ronde moet Texels evenement blijven' Cjrocn kwarts Jexels in het harL, Texelpop mix van routiniers en aanstormend talent 'Parkeerplaats op haven geschikte plek voor huisvesten campers' College wil niet verder meer meewerken aan Isola Bella Aandelen TESO worden niet verkocht Opbrengst Lionsveling lager dan verwacht Kritiek is oke, maar wel in openheid Toneel in Bethel trekt volle zaal Achtergronden van problemen bij Ronde om Texel Succes met Niets blijkt... wat het lijkt Cees Daalder uw schilder f3310854 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12759 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 19 MAART 2013 Hans List en Edwin Bakker van Hipshake tijdens Texelpop. Het festival werd geteisterd door afzeggingen en zelfs presentator Henk Slikker moest wegens griep verstek laten gaan. De publieke opkomst was magertjes, zeker vrijdag. Texel pop bood toch veel variatie, waarbij een aantal jonge bands toeschouwers en organisatie hoopvol stemden voor de toekomst. (Foto Gerard Timmerman) Zonnestelsel in beeld bij sterrenwacht Kunstenaar Rob Smidt is momenteel be zig een van de wanden van het nieuwe sterrenkijkcentrum bij Ecomare te voor zien van een afbeelding van het zonne stelsel. Smidt maakt hiervoor gebruik van de airbrushtechniek, waarmee hij in het dagelijks leven auto's en motoren opsiert. Het kunstwerk wordt elf bij drie meter groot, de diameter van de grootste pla neet, Jupiter, is 1.30 meter. De planning is dat het sterren kijkcentrum eind mei klaar zal zijn voor gebruik. Doordat het er 's nachts relatief donker is, is Texel een goede lokatie om sterren te kijken. D66 in actie voor kleine scholen D66 komt in opstand tegen een advies van de Onderwijsraad om scholen met min der dan 100 leerlingen te sluiten. Volgens D66 is dat niet gepast op Texel. Het al dan niet sluiten van scholen zou volgens de partij moeten gaan over de kwaliteit van het onderwijs en dan in samenhang met de leefbaarheid in de dorpen. Het onder werp komt woensdagavond aan de orde in de gemeenteraad. D66 verzoekt het college een geluid bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten te laten horen en samen met andere gemeenten op te trekken voor kleine scholen. De parkeerplaatsen nabij het havenkan toor in Oudeschild kunnen zonder veel kosten en moeite worden omgebouwd tot twintig plaatsen voor campers. Dat advies heeft Cor van Heerwaarden uit Den Burg aan de gemeenteraad gegeven. Volgens Van Heerwaarden, oud-duiker en tegenwoordig soms actief op de ha ven, zijn de benodigde voorzieningen als stroom, water en inzameling van afval aanwezig en zou het voor Oudeschild een impuls zijn. In een paar goed uitgewerkte stukken aan de raad zet hij uiteen dat bezitters van kampeerauto's vaak op reis gaan en dat ze gemiddeld 65 euro per dag besteden. Daar kunnen bedrijven in Ou deschild en omgeving hun voordeel mee doen. De plekken voor campers zouden aan de buitenkant van de parkeerplaats bij het havenkantoor kunnen komen. 'Dan blijft er op het middengedeelte ruim voldoende plaats over voor personen auto's.'Texel kent op het moment ruimte voor campers bij campings en boeren- campings, maar de meesten daarvan zijn van oktober tot maart gesloten. Meer over het advies op pagina 2. 'We moeten er voor waken dat de Ronde niet wordt overgenomen door niet-Texe- laars. Het blijft een Texels evenement met fantastische vrijwilligers. Dat moet zo blijven, ook zonder betaalde krachten! Waar ik bang voor ben is dat de fouten die in het verleden zijn gemaakt, weer opnieuw worden gemaakt.' Aldus Sidny van Zon, die eerder dit jaar zelf het besluit nam terug te treden als voorzitter van 's werelds grootste cata maranrace. Maar vrijwillig ging dat vol gens hem allerminst. Na ruim een maand radiostilte doet hij nu zijn verhaal in de Texelse Courant. Het vertrek van Van Zon had verstrekken de gevolgen. Na hem stapten achtereen volgens Ronde-coördinator Edwin Lod der en bestuursleden Wil Homan en Ina Schrama op en als laatste Alex Cofino. Bij elkaar pakweg een jaar of 70 aan ervaring. In een persbericht stond dat Van Zon zich niet kon vinden in de verstoorde verhou dingen binnen het bestuur. 'Dat was heel netjes geformuleerd. Ik ben inderdaad zelf opgestapt. Maar ze lieten me geen keus, ik ben gewoon aan de kant gezet. In het belang van het Rondje heb ik toen inge stemd met dat persbericht. Maar nu er inmiddels vijf mensen zijn opgestapt, met heel veel kennis en ervaring, en ik allerlei dingen hoor en zie, maak ik me zorgen over de continuïteit van de Ronde. Ik krijg er veel vragen over, niemand begrijpt er iets van. En het huidige bestuur laat niets van zich horen. Daarom is het goed om ook ons verhaal maar eens te laten horen.' Van Zon is niet de enige die zijn verhaal doet, aan tafel zitten ook Wil Homan en Edwin Lodder. Homan: 'Ik was bij de be wuste vergadering in januari toen vier bestuursleden ineens de aanval openden op Sidny. De coup kwam onverwacht, mis schien naïef, maar dit hebben we niet zien aankomen.'Van Zon had wel het gevoel dat er wat stond te gebeuren. 'Het begon eind november 2012. Op de dag dat ik in het vliegtuig stapte voor vakantie, kreeg ik een mail dat een aantal bestuursleden vond dat met spoed een besloten verga dering moest worden gehouden, waarop een aantal punten van zorg moesten wor den besproken. Dat er een vergadering zou worden gehouden vond ik op zich wel verstandig, maar ik vond dat Edwin als Ronde-coördinator daar wel bij zou moe ten zitten. Zij vonden van niet.' Met 'zij' bedoelt Van Zon vier van de acht bestuurs leden, de aanstichters van de 'coup'. 'Er had zich een bestuur binnen het bestuur gevormd. Wil en ik merkten dat toen we met één van onze relaties spraken. "Het is maar een hoop drukte bij die Ronde van jullie", kregen we te horen. Wij wisten niet wat we hoorden. Bleek dat medebestuur ders achter onze rug om met onze relaties hadden gesproken.' Op de bestuursvergadering eind janu ari kwam het tot een uitbarsting. Van Zon kreeg de wind van voren. 'Ik had de verga dering voorbereid. Er lag een advies voor een contract met Edwin (Lodder, die als Ronde-coördinator een vergoeding kreeg voor zijn werk en waarover discussie was ontstaan). Dat wilde ik punt voor punt be handelen. Maar dat was volgens de vier andere bestuursleden niet volgens de af spraak. Ik mocht mijn verhaal niet doen.' Elders in deze krant een interview. Het college heeft besloten geen mede werking te verlenen aan een principe verzoek van Isola Bella om de bestaande stolp aan de Rozendijk te splitsen. Het is een nieuwe wending in de kwes tie die al een paar jaar speelt en waarvan begin dit jaar een oplossing in zicht leek. Toen kwamen de eigenaren van Isola Bel la en de gemeente op voorspraak van de voorzieningen rechter in Alkmaar overeen dat de stolpboerderij bouwkundig zou worden gesplitst, dat elk deel zes slaap plaatsen zou krijgen en zichzelf commer cieel apart zou afficheren. Volgens het college is Isola Bella echter geen monumentale stolp waardoor split sing in strijd is met het huidige bestem mingsplan Buitengebied. Burgemeester en wethouders willen evenmin vooruit lopen op het nieuwe plan Buitengebied, omdat er naar eigen zeggen 'ernstige twijfel bestaat' over de realiteitswaarde van de splitsing. Volgens het college zou de hoofdfunctie wonen ondergeschikt raken aan de rest en dat is in strijd met het huidige plan Buitengebied en het ontwerp van het nieuwe bestemmingsplan. In de besluitvorming stelt het college dat bij de afwijzing heeft meegespeeld dat er nieuwe activiteiten voor Isola Bella zijn genoemd. Dan gaat het om een beroep aan huis (workshops voor creatief en the rapeutisch handelen) en plannen om een kookatelier en drie zorgkamers voor zorg vragende gasten te realiseren. 'Bij het verzoek van een aantal jaar gele den waar in eerste instantie wel mede werking aan werd verleend, waren die activiteiten niet aan de orde', aldus het college. 'Toen ging het om het verbou wen van de stolp tot woonruimte en het splitsen van de totale woning in twee losse woningen. Later bleek dat het totale gebouw overwegend recreatief werd ge bruikt en is besloten de eerder verleende vergunning in te trekken.' Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week Folders bij deze krant Voordeelland Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Voqr de lekkerste aanbiedingen! Timmer De Echte Bakker Iedere dinsdag in deze krant ider te brengen. (Foto Jer Hattum) Garage Dros www.texelseautopagina.nl www.texelsecourant.nl Volg het nieuws op Twitter ©TexelseCourant Ontvang het laatste nieuws op Facebook Like ons! facebook.com/texelsecourant

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1