J0JÜ jojo mode 30 jaar! tlhn Dee,e hl 1EXEL NIEUWS Klein Wieringen bouwt nieuwe vislossteigers aan Visserijkade Playbackshow in De Wielewaal II Minischooltuinen voor Oosterend (E§) John Deere Aannemingsbedrijf Klein Wieringen gaat de nieuwe vislossteigers aan de Visserij kade in Den Helder bouwen. Het in water bouwkundige werken gespecialiseerde bedrijf kwam na een aanbestedingspro cedure als meest gunstige uit de bus. De werkzaamheden gaan direct na Sail Den Helder in juni van start. De nieuwe stei gers worden uiterlijk eind augustus opge leverd. Opdrachtgever NV Port of Den Helder en Aannemingsbedrijf Klein Wieringen ondertekenden donderdag op het ha venkantoor het aanbestedingscontract. Algemeen directeur Martin Bosch van Port of Den Helder is blij met deze ont wikkeling, die een onderdeel is van de modernisering en uitbreiding van de Vis serijkade. 'Visserijschepen kunnen aan de Visserij kade vis blijven lossen voor de afslag én hier zijn straks extra ligplaatsen voor offshoreschepen beschikbaar. Daar mee wordt ingespeeld op de groeiende vraag vanuit de offshoremarkt. Dit komt de haveneconomie ten goede. De aanleg van de nieuwe vislossteigers dienen ter vervanging van de oude steigers.' Aan de verbrede Visserijkade komen drie nieuwe steigers nabij de Moorman brug terug. Daarnaast wordt de wens van de visserij ingewilligd om één nieuwe afmeersteiger aan Het Nieuwe Werk bij CIV Den Helder te realiseren. De herinrichting is in goede samenwerking met de gebruikers vorm gegeven. Martin Bakker, voorzitter van de CIV Den Helder: 'Wij zijn blij dat de pro cedure goed verlopen is. Dit is een goede oplossing voor alle gebruikers én voor de haven. De werkzaamheden aan de Visse rijkade lopen heel goed. Ik heb tot nu toe vrijwel geen wanklank gehoord. Ik ga er van uit dat het met de aanleg van de vis lossteigers ook goed zal gaan.' Voor Aannemingsbedrijf Klein Wieringen is deze opdracht bijna een thuiswedstrijd. Directeur Jan Klein: 'Wij gaan nu snel van start met de voorbereiding en in overleg met de betrokkenen, zodat we direct na Sail kunnen beginnen.'De gemeente Den Helder startte in 2012 de herinrichting van de Visserijkade. De provincie Noord- Holland heeft voor de realisatie van de nieuwe steigers subsidie verstrekt. Sterren als Michael Jackson, Mega Mindy en André Hazes waren zaterdagavond van de partij bij de jaarlijkse playbackshow in De Wielewaal in De Waal. De deelnemers maakten het de jury zó lastig, dat ieder een de eerste prijs kreeg. 'Het niveau was dit jaar ontzettend hoog.' Het publiek in het stampvolle dorpshuis van De Waal ge noot met volle teugen. De artiesten, be woners van De Waerden en 't Bliedhuus, hadden wekenlang naar de playbackshow toegeleefd en hadden veel werk gemaakt Arno Koot van de Spar supermarkt uit Oosterend overhandigde donderdag een schooltuinpakket aan de kinderen van de Jacob Daalderschool, de Timotheüsschool en kinderopvang De Pepermolen. Daarmee nemen deze scholen deel aan het landelijk Schooltuinproject voor kin deren in de basisschoolleeftijd. Het pro ject heeft als doel de leerlingen te infor meren over de herkomst van gezonde voeding door zelf groente te kweken. 'Het is belangrijk dat kinderen weten dat groenten en fruit niet uit supermarkt of fabriek komen, maar gewoon uit de grond. Op deze manier gaan ze zelf aan de slag met kweken en zien ze wat er gebeurt. Daardoor gaan ze hopelijk ook het eten van gezonde groenten meer waarderen. Dit schooltuinproject is een van kostuums en danspasjes. Zelfs een oefen paard met zadel was speciaal voor de show van stal gehaald. Herbert Bouw kreeg als Lee Towers een gouden plaat uitgereikt. De meest vertederende uitvoe ring was ongetwijfeld van Petra Eelman, die samen met haar nichtjes in dezelfde kostuums als Mega Mindy de show stal. De jury, bestaande uit wethouder Hennie Huisman, bewoner Mark van der Vliet en OSG-directeur Henk de Vries, had het er maar moeilijk mee. leuke manier om ze op weg te helpen en enthousiast te maken voor de moestuin', zegt Koot. Vorig jaar bleek moestuinie- ren al een trend bij jong en oud. Samen met onder meer het Voedingscentrum en andere partners heeft Spar daarom vorig jaar het Schooltuinproject geïnitieerd, waarvoor scholen en kinderdagverblijven zich de afgelopen maanden konden aan melden. In het pakket dat de scholen ont vingen, zit een vierkante-metertuin in de vorm van een kweekzak. Daarnaast een handleiding, de benodigde zaden, alsook een schepje, plantenstekers, moestuin grond en gieter. Via een online nieuws brief wordt een school wekelijks begeleid bij het groeiproces. Werden in 2012 nog slechts 100 scholen getrakteerd op een gratis pakket, dit jaar zijn al 1.500 pakket ten vergeven. www.texelsecourant.nl DINSDAG 19 MAART 2013 Onderzoek naar visie op nieuw onderwijs De werkgroep Buitengaats Texel onder zoekt momenteel of er voldoende draag vlak voor een nieuwe school is. Ook wil de werkgroep graag de visie van ouders, leerlingen en leerkrachten op onderwijs horen. Met een enquête wil de werkgroep haar visie op onderwijs delen en toetsen. De werkgroep is niet alleen geïnteresseerd in de mening van Texelaars, maar ook van mensen die in de Kop van Noord-Holland wonen. De enquête bestaat uit maximaal veertien korte vragen en het invullen duurt ongeveer vijf minuten. Uiteraard het invullen geheel anoniem. Inmiddels hebben zo'n zestig mensen de vragen in gevuld. Enige tijd geleden is een enthousiast groepje Texelaars het initiatief gestart om een nieuwe vorm van onderwijs op Texel te realiseren. De werkgroep heeft als missie het realiseren van onderwijs op Texel dat kinderen vanuit vertrouwen de ruimte geeft een eigen koers te bepalen. Volgens de werkgroep sluit vernieuwend onderwijs meer aan bij de behoefte van het kind. In deze vorm van onderwijs staat niet alleen kennisoverdracht, maar het individuele kind centraal. Bij ondernemend onderwijs wordt uitge gaan van de eigen wil van een kind om te leren. Het leeraanbod wordt op de leer vraag van het kind afgestemd. De gedach te achter dit soort onderwijs is dat een kind initiatief toont, verantwoordelijkhe den zelf aangaat en nakomt en zich ken nis en vaardigheden actief eigen maakt. Het kind is in het vraaggestuurd onder wijs betrokken en de leerkracht stelt zich meer op als begeleider of mentor. Door samenwerken met medestudenten en leerkrachten ontdekt het kind zijn talen ten. De visie van Buitengaats is dan ook persoonlijke inzet. Diversiteit en partner schap zijn de voedingsbodem voor groei. Mensen die deze visie delen, of juist niet, kunnen dat laten weten via de enquête die te vinden is op www.buitengaats- texel.nl. Kraakman Reyneveld B.V. Mechanisatie, landbouw en industrie DE R00Y TVCIDE Om dat te vieren hebben wij van woensdag 19 t/m zaterdag 23 maart een leuke attentie voor elke klant klaarliggen! Er is een geweldige aanbieding van PME legend én u ontvangt bij elke aankoop dubbele punten op uw spaarkaart! Kom de superleuke voorjaarscollecties bekijken van PME legend, Mare 'O polo (dames én heren) Sandwich, Summum en onze nieuwe 'ontdekking' Blaumax en ga als nieuw het voorjaar in! Stenen plaats 5, Den Burg Vro°9no0,de eS'e""9en Beemster 0613426788 Castricum 0650456167 Koudekerk a/d Rijn 0651003440 Texel 0650456178 West-Friesland 0620543449 Wieringerwerf 0622737653 Wognum 0653379173 't Zand 0622493219 De nieuwe Vakantiekrant verschijnt 29 maart Wijzigingen en nieuwe advertenties kunt u uiterlijk vrijdag 22 maart aan ons doorgeven. Tel. 0222- 36 26 00 r-Trall Spinbaan 6, Den Burg Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Meister melango LD lami naat nu van €33,50 voor €29,95 p. m1 bij Woon- kracht 7, tel. 313023. Voor energiezuinige LED TV's, vriezers, koelkas ten, wasautomaten en drogers - Stiehl De Waal - 311777 Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Ruime keuze in E-bikes, o.a. Trek Flyer Kalkhoff, allen met midden motor. Bets fietsen, tel. 312184. Praktische snelle aanpak bij angst, stress, leer problemen. Voor kind en volwassene. vraag@ twister-coaching.nl of bel 06-23659934 Ruime keuze in E-bikes, o.a. Trek Flyer Kalkhoff, allen met midden motor. Bets fietsen, tel. 312184. Voor de E-bike van 't jaar gaat u naar uw fiets winkel Bets fietsen, tel. 312184. Gebakken zeetong, in de boter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor reservering, 319310. Auto Service Centrum, banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Voor de E-bike van 't jaar gaat u naar uw fiets winkel Bets fietsen, tel. 312184. Voor al uw TV, Radio, Vi deo, Witgoed en Satel liet reparaties - Stiehl De Waal - 311777 GRATIS stof bij vouw- gordijnen op de speciaal voor u 10 geselecteerde stoffen. Zie de voorwaar den in de winkel. Woon- kracht 7. (IM-texel aartje) Olaf Witte 06-12072058 Tapijt, vinyl, laminaat, marmoleum, PVC. Voor de E-bike van 't jaar gaat u naar uw fiets winkel Bets fietsen, tel. 312184. Miele Dealer - Stiehl De Waal - 311777 www.texelseautopagina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Beleef 't bij... Texelkunst, Laagwaalderweg 37, Den Burg.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 4