Aandelen TESO blijven onverkocht op veiling NIEUWS Nesland: elke week een huis er bij' Prij's voor leerlingen Jozefschool www.texelsecourant.nl DINSDAG 19 MAART 2013 OPBRENGST 31STE LIONSVEILING LAGER DAN VERWACHT Vier van de vijf TESO-aandelen die zaterdagavond op de Lionsveiling werden aange boden, zijn onverkocht gebleven. De ophoudprijzen werden niet gehaald. Twee toon dersaandelen van De Krim verwisselden wel van eigenaar. Dat de TESO-aandelen niet werden ver kocht, was een tegenvaller voor de orga niserende Lions Club Texel. Het drukte op de netto-opbrengst. Die bedraagt naar verwachting zo'n zevenduizend euro. Dat is wat minder dan de voorgande jaren. Het geld wordt in de loop van het jaar ver deeld over diverse goede doelen. Het enige TESO-aandeel dat werd ver kocht, ging voor €4600,- van de hand. Het werd eigendom van burgemeester Francine Giskes. Voor de andere aandelen werden bedragen van €4900,- tot €5400,- geboden, maar dat was niet toereikend. De stagnerende verkoop kwam niet ge heel uit de lucht vallen. In 2012 kende de veiling acht TESO-aandelen, waarvan er toen drie de ophoudprijs niet haalden. De aandelen die in 2012 wel werden ver kocht, leverden €5300,- tot €6200,- op. Aandeel nr. 1 ging toen voor €7700,- van de hand, maar dat was een uitzondering. De veiling, die voor de tweede keer in Hotel De Pelikaan werd gehouden, telde naar schatting meer dan tweehonderd bezoekers waardoor het een gezellige avond werd. De bezoekers konden aan het begin van de avond een expositie be kijken van de werken die werden geveild en iets na zevenen begon de veiling. Vei lingmeesters Benno Bakker, Willem van Tatenhove en Robin van Sam beek veilden in totaal 160 werken. Daarnaast waren in het zogeheten Atelier 40 werken te koop. Volgens de veilingmeesters begon de vei ling goed, maar nam na verloop van tijd de animo om wat te kopen af. De vei lingmeesters lieten zich er niet door van de wijs brengen en bleven tot het eind monter de stukken aan de man brengen. Zij werden daarbij geholpen door An drew Albers en Michiel Pam die geregeld wat extra's bij de werken vertelden. Een aantal andere leden van de Lions kwam telkens naar voren om de te veilen stuk ken klaar te zetten voor het publiek. De werken werden ook op een groot scherm getoond. Bijna de helft van de 160 kavels werd ver kocht. De werken van Texelse kunstenaars verwisselden vlot van eigenaar. Een aan tal schilderijen van Blok van der Velden en een nog spontaan ingebracht kunstwerk van Jan Wolkers haalden de ophoudprij zen niet. Bijzondere stukken ais een antiek bloe- menschip van de VOC en een niet-erken- de latere gieting van het beeld De Denker van Rod in bleven eveneens onverkocht. Aan de andere kant waren er werken als gesigneerde bronzen uiltjes waarop volop werd geboden door diverse mensen. Het zelfde gold ook voor bijvoorbeeld de bel van een Fins schip en een beeld van een olifant van Da li. De toondersaandelen van De Krim werden verkocht voor €2750,- en €2800,-. Een aandeel in de Texelse whisky van de Bonte Belevenis ging van de hand voor €120,-; dat was inclusief een rondlei ding over het bedrijf. De netto-opbrengst wordt inde loop van het jaar verdeeld on der goede doelen. Er werd niet alleen geld met de veiling opgehaald, maar ook met twee advertentiepagina's in de Texelse Courant en het eten en drinken dat door De Pelikaan werd geserveerd. De Lions zelf waren na afloop zeer tevreden over het verloop van het geheel. Aan de westkant van Den Burg wordt met volle kracht gebouwd aan Woonstede Nesland. Het gaat snel, elke week verrijst een nieuw casco, in dit tempo ontstaat er binnen de kortste keren een nieuw buurt schap. Bouwers, loodgieters, intallateurs en an dere werklieden bevolken de bouwplaats op de hoek Keesomlaan-Pontweg. Met als resultaat dat de nieuwbouw zich snel ont wikkelt. Houtskelet delen die in Grouw zijn gemaakt, worden op hun plek gezet en aan elkaar gemonteerd. 'Ze doen het fantastisch. Gisteravond waren ze nog tot half acht in de weer', vertelt Aad Zegers, één van de toekomstige bewoners. Klaas Hayma, voorzitter van de maatschap Nes land, is al even enthousiast. Het toeval wil dat het casco van de woning die hij met echtgenote Riet gaat betrekken, als eer ste is neergezet. 'Het is een proefwoning', waarmee hij doelt op allerlei moderne technieken waarmee ook de bouwers nog vertrouwd moeten raken. Op gebied van klimaatregeling, luchtbehandeling, energiebeheer, isolatie, elektriciteit, ergo nomie en wat al niet meer. 'Ik durf gerust te stellen. Dit is het modernste wooncom plex van Texel.' De Hayma's zijn koper van één van de twaalf grondgebonden wo ningen, die overigens ook een bovenver dieping hebben. De bouw hiervan omvat de eerste fase van de bouw van in totaal 35 woningen, waarvan de rest uit appar tementen bestaat. Huizen die zo volledig mogelijk worden aangepast aan de wen sen van de toekomstige bewoners. Een aantal huizen heeft inmiddels een koper gevonden, andere nog niet. Maar nu de gebouwen de grond uit schieten, lijkt de animo toe te nemen. Hayma: 'Automobi listen die voorbij rijden trappen op de rem om te kijken wat hier gebeurt. Duin had deze week twee serieuze kopers over de vloer.' Een kijkje in de woningen in aanbouw leert dat het geen kleine optrekjes zijn. Royale woon- en slaapkamers en andere ruimtes, flinke garages en Arnold Looyer laat zelfs een put in de vloer aanleggen, zodat hij thuis onder zijn oldtimer kan sleutelen. Bedoeling is dat de eerste serie woningen vóór de bouwvak wordt opgeleverd, daar na volgt de rest en het gemeenschappe lijke gebouw. Meer informatie is te vinden op www.woonstede-nesland.com. Ecomare weer gecertificeerd Ecomare mag ook komend jaar de gou den Green Key voeren. Het centrum heeft dit certificaat verdiend voor de continue inspanningen op het gebied van duur zaam ondernemen. Na de periodieke con trole heeft Ecomare opnieuw de hoogste graad, dus goud gekregen. De Green Key is het internationale keur merk voor bedrijven in de toerisme- en recreatie branche op het gebied van duur zaamheid, maatschappelijk verantwoord ondernemen, milieu en natuur. Tien presidenten Cor van Heerwaarden en Remko van de Belt presenteren op 25 maart Tien presi denten, de avond waarbij tien Texelaars de gelegenheid krijgen om hun grote idee, kans of droom voor het eiland uit te dragen. De avond wordt georganiseerd door PvdA Pro Texel met als doel 'een fris geluid'een kans te geven.Van oud-lerares, designer en columniste tot horecaonder nemer, scholier en marketeer: ze houden van het eiland en hebben er een mening over. De muziek op de avond is in handen van Duo aan zee. Tien presidenten wordt gehouden in De Hollebol en begint om 19.30 uur. Duo's rijden in De Dennen In tegenstelling tot eerdere berichten wordt de koppel-enduro niet op zaterdag 23 maart, maar op zondag 24 maart ver reden. Deze twee uur durende uithou- dings enduro start om 10.00 uur op de vertrouwde locatie aan de Biesboschweg in De Dennen. De MTB Enduro is een twee uur durende uithoudingsproef, die wordt gereden over een lang en uitdagend par cours. Door het succes van de koppeltijd rit is er besloten om uitsluitend duo's te laten starten, leder duo rijdt om beurten, in de wisselzone kun je elkaar aflossen door je transponder door te geven aan je 'buddy'. Je mag zo vaak wisselen als je zelf wilt, het moet echter wel minimaal één keer zijn. Behalve uithouding vergt het dus ook wel enig tactisch inzicht. Bij de wisselzone komt een tent te staan, waarin het gezellig en goed toeven is voor zowel de deelnemers als de toeschou wers. We hopen op een flinke deelname en zouden het natuurlijk helemaal leuk vinden als je een buddy zoekt die normaal gesproken niet mee zou doen aan een dergelijk evenement. In de Enduro gaat het om de prestatie als duo. Deelname is vanaf 12 jaar mogelijk, deelname is gratis. Opgeven kan via wedstrijdcommissie@ wstexel.nl of via Robert Kramer (kramer@ texel.com). De wedstrijdcommissie is nog op zoek naar tijdwaarnemers. Leerlingen van de basisschool die afgelo pen week te gast waren op de open dag van OSG De Hogeberg, kregen daar niet alleen veel informatie, maar mochten ook echt aan het werk. Zo lieten Syvie Koorn, Cindy Betsema en Dionne Huizinga, leerlingen uit 3KA, aan de bezoekende leerlingen zien wat de op leiding Handel en Administratie inhoudt. De leerlingen kregen daarbij onder meer de gelegenheid een etalage in te richten. Daarvoor waren drie modeletalages be schikbaar, waarvan de bezoekende leer lingen dankbaar gebruik maakten. Uit de vele tientallen etalages die ge durende de open dag werden gemaakt, werd de allermooiste donderdag beloond met een bioscoopbon. Deze winnende etalage was gemaakt door Jonna van de Wijngaard en Rosalin Kooiman van de Jo zefschool. Zij kregen donderdagmiddag bezoek van de drie OSG-leerlingen, die de bioscoopbon overhandigden. Onderhoud aan tuinwallen De werkgroep Kwadijkervlot uit Purme- rend is op zoek naar vrijwilligers die 23 en 24 maart willen helpen bij werkzaamhe den op De Hoge Berg. Het is alweer het elfde jaar dat de groep ten behoeve van het behoud van het ge bied naar Texel komt. Op zaterdag wordt om 9.30 uur gestart met het herstel van een stuk tuinwal op de hoek Zuidhaffel- Middelwegje. Op zondag wordt gewerkt op het insecten reservaat De Zankuil aan de Doolhof. Er wordt gehooid en er wor den boompjes en struiken uitgestoken om het heischrale grasland in stand te houden. Daarnaast worden er nestgele genheden aangelegd voor graafwespen, graaf bijen en mierenleeuwen. Seks enzo in Skiltje Oudeschild Stichting Young 4 Ever is met de voorlich ting Seks enzo op woensdag 20 maart in Oudeschild. Deze 'spannende' activiteit is voor alle tieners en jongeren vanaf 12 jaar uit dit dorp en start om 19.30 uur. De avond wordt gehouden in het dorpshuis 't Skiltje, de deelname is gratis. Wandelen voor water Groep 7 en 8 van basisschool De Fontein in Den Burg wandelen op 22 maart zes kilometer door Den Burg met zes liter wa ter op hun rug. De leerlingen doen dit in het kader van de Wereld Water Dag. Ze hebben een speciale tas gekregen die ze thuis kun nen vullen met water. De inhoud wordt na de actie weer mee naar huis genomen, zodat het water kan worden hergebruikt. Het is de bedoeling dat de kinderen zich laten sponsoren. Op deze manier wordt een project voor schooldrinkwater en de aanleg van waterputten in Afghanistan gesteund. Workshop vilten Ans Kikkert verzorgt woensdag 3 april in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn een workshop vilten. Er wordt gewerkt met wol van Texelse schapen en er zul len voorbeelden te zien zijn. De work shop begint om 19.45 uur, deelname kost €15,-. Aanmelden via e-mailadres ans- vanstrien@hotmail.com.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5