ia Vriendenkring in hogere sferen AGENDA □npmd Tex^l TEXELSE ScOURANT CULTUUR Maart maandmenu Peek 0222-312000 www.texelsecourant.nl DINSDAG 19 MAART 2013 DEBUTERENDE ACTEURS GRIJPEN NAAR DE FLES Het zou een doemscenario kunnen zijn. Datje ais debuterend toneelspeler een hoofdrol in je schoenen geschoven krijgt met zodanig veel tekst, datje halverwege tijdens het stuk naar de fles grijpt en met je tegenspeler lallend over het tapijt rolt. Tijdens de opvoering van Bitter Lemon door de Vriendenkring zaterdag in dorps huis De Waldhoorn in Den Hoorn was het realiteit, maar wel eentje die in het script stond. Maar zelden zal er zóveel alcohol hebben gevloeid in een toneelstuk. Bier, whisky, Bacardi, rum, wodka en wat er er ook maar in de huisbar op de greep stond, werd in grote flinke teugen achterover geslagen. Het bier werd gedronken door John (Bart Witte), een motorrijdende fabrieksarbei der. Hij was in zijn stamcafé Spoorzicht opgepikt door Polly (Inge Kampen), een vermogende dame uit hogere kringen. In het statige landhuis voelt hij zich alsof hij op paleis Soestdijk is beland bij de doch ter van de koningin. Maar kan zij het hel pen dat ze zo rijk is? Hij de centrale ver dediger die zich meer bekommert om de voetbalwedstrijd morgen tegen het derde van Walburgia ('dat benne beule'), zij de sjieke, intellectuele vrouw, die nipt aan de champagne en hem uit verveling heeft opgepikt voor een potje ra m melde ba m'. Die cultuurkloof leidt al snel tot allerlei onbegrip en misverstanden. De verbazing van de gast wordt nog groter als Axel (Erik Plomp) ten tonele verschijnt, de man met wie Polly in scheiding ligt. Een patserige snob die zijn geld verdient in de interna tionale handel, met geaffecteerde stem, liefhebber van klassieke muziek, intel lectueel en whiskydrinker. Kortom, het tegenovergestelde van de eenvoudige kroegtijger die ziijn vrouw heeft opge pikt. Hij koestert nog altijd diepe gevoe lens voor zijn aanstaande ex en ziet met lede ogen aan hoe ze met het ene na het andere vriendje het bed induikt. Bitter Lemon, geschreven door Dimitri Frenkel Frank, is een humoristische kijkt op de tegenstellingen tussen rijk en arm, intelectueel en primitief en liefde en ver liefdheid. Volop verwikkeling en veel hu mor. De Vriendenkring had er werk van gemaakt. Een fraai decor in het sfeervolle dorpshuis, met een bar op het toneel, kunstwerken aan de muur en hoogpolig taptij op de toneelvloer. Om de spanning op te bouwen zette licht- en geluidstech nicus Guido Schuijl de zaal voor elk bedrijf in het donker en liet de vijfde symphonie van Beethoven uit de speakers schallen. Het debuut van Bart Witte zal de kijkers nog lang heugen. In zijn motorjas bedien de hij zich van een plat accent, waarmee hij zijn karakter van eenvoudige fabrieks arbeider versterkte. Het liefst zit hij ,na zijn werk aan de lopende band, in zijn stamcafé om met zijn voetbalmaten een biertje te drinken. Aan de lopende band laat hij de meest fantastische uitspra ken uit zijn mond rollen, zoals over Polly, die 'praat als gemalen poppenstront'. Hij voelt zich al snel een toyboy van deze sjie ke dame, aan wie vrienden vragen 'Betaal je hem per week of per beurt?'Witte heeft zoals dat heet de lach aan zijn kont han gen, maar was ook tekstvast, had prima mimiek, kortom een prima debuut. Dat kan ook gezegd worden van tegenspeler Erik Plomp. Een totaal ander karakter, die met geaffecteerde stem, mimiek, gebaar en beweging op overtuigende wijze een snob neerzette, bij wie het acteren als vanzelf leek te gaan. Bijzonder was dat de twee tegenpolen tijdens een drinkgelag over de vloer rolden van plezier. Een keu rig debuut ook voor Inge Kampen, die als Polly de juiste toon wist te zetten en op treffende wijze invulling gaf aan haar ka rakter. Ze kregen alle drie enorme lappen tekst te verstouwen. De drie moeten zich in de voorbereiding uit de naad hebben gewerkt, duidelijk was dat met regisseur Roel de Waard veel energie in het stuk was gestoken, al ging in het laatste bedrijf de conditie soms een woordje mee spreken. Van podiumvrees viel niets te bekennen, het publiek leek hen juist vleugels te ge ven. Natuurlijk zijn er verbeterpunten, zo als het drinken. Niet de hoeveelheid, wel de manier waarop een acteur een glas vasthoudt. Zaterdag 23 maart wordt het stuk opnieuw opgevoerd. Gerard Timmerman The Color Ones sluiten Clubtour Texel af De band The Color Ones sluit op zater dag 23 maart in Question Plaza Clubtour Texel af. Het optreden begint om 23.30 uur, in het voorprogramma speelt vanaf 22.00 uur de Texelse band Suitcase. Met door Coldplay, Vampire Weekend, Phoenix en Skiggy Rapz beïnvloede rock nummers luistert The Color Ones menig Hollands muziekfestival op. Zo speelde de band in juli 2012 op Som m eitjes pop. Tussen het toeren door vond de band tijd de studio in te duiken voor het debuut album. De eerste single 'See This World' vond direct zijn weg naar de radiozender 3FM. Ze staan bekend ais een vrienden club, een band die met een blauwe bus door het land rijdt op weg naar een optre den. Uit het open gedraaide raam hiervan hoor je Vampire Weekend, Phoenix, Cold play of 2pac. Achterin liggen wat spullen: een basgitaar, een drumstel, keyboards, een greep akoestische en elektrische gi taren en wat versterkers. Sommeltjespop noemden ze 'het leukste festival waar ze ooit hadden gespeeld' Samenstelling: Martijn Konijnenburg (zang), Ocker Ge- vaerts (gitaar), Stan Coppers (keyboard), Joni Scholten (bas) en Jeroen Blumers (drums). De organisatie hoopt op een dermate hoge opkomst, dat de tekorten van eerdere optredens worden gecom penseerd en de Clubtour een vervolg kan krijgen. Entree €10,-. Prijs voor duurzame technologie Bij de vorige week gehouden finale van de Shell Bachelor Master Prijs, heeft Hans van Franeker uit Oudeschild de hoofdprijs van €5000,- gewonnen voor de beste Masterscriptie van 2012. Van Franeker voltooide in 2012 zijn studie in 'Sustainable Energy Technology'aan de Technische Universiteit Eindhoven. Zijn onderzoek was gericht op de ontwikke ling van nieuwe organische zonnecellen die op plastic folie geprint kunnen wor den. Deze zonnecelfolie bestaat uit vele dunne laagjes, die ieder op zich en allen tezamen goed moeten functioneren, wat heel hoge eisen aan de te gebruiken ma terialen en verwerkingstechnieken. Op het moment werkt Van Franeker als pro movendus in Eindhoven verder aan dit onderzoek. Printbare zonnecelfolies kun nen sneller en goedkoper worden gepro duceerd en zijn breder inzetbaar dan wat mogelijk is met de huidige technologie. In de toekomst kunnen zij dus een belang rijke bijdrage leveren aan duurzame ener gievoorziening. LED-verlichting De Kikkertstraat in De Cocksdorp is recent voorzien van straatverlichting met LED- lampen. Dit om ervaring op te doen met welke modellen het beste op het eiland toegepast kunnen worden. Dat voor de Kikkertstraat is gekozen, komt voort uit de plannen om die samen met de Molen laan opnieuw in te richten. De dorpscom missie van Eierland en de werkgroep her inrichting zijn bij de proef betrokken. Zaterdag 23 maart ig.00 uur Diner Cabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma meteen nostalgisch tintje... 1 Maar wel anno 2013! 4 -gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) Zondag 31 maart Muziektheater Maijolein Meijers metnNiemands Meisje" Een muzikale roadshow langs de uiteinden van het bestaan. Marjolein en haar muzikanten Walter en On no Kuipers nemen je mee naar een bar die bol staat van verhalen vol heartbreakers en tearjerkers. Entree €17,00- Aanvang 20.30 uur. (Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) 0222 - 319633 of reserveer online! info@klif12.nl www.klif12.nl YOKO (NL) (vanaf Een avontuurlijke familie film over een meisje heet Yoko en heeft magische krachten Himalaya vindt. Hij De Croods 3D (NL) allereerste familie uit de prehistorie. 15.30/18,30 OZ: ©O The Great And Powerful 3D Vtystery Movie Mijntje De Film Carpaccio van langzaam gegaarde rundersukade Met tomaten kaviaar, popcorn van buikspek, salade en olijfolie Krokante tarbotfilet Met waddengarnaaltjes, aardappel kaantjes en champagnesaus Of Mooi malse runderbiefstuk Met peperjus en passende garnituren Proeverij van chocolade Pannacotta van witte chocolade, n en ijs van chocolade en een vanille De prijs van het menu bedraagt TC 00* ZD) per persoon. GRAVENSTRAAT 3 DEN BURG 0222-313176 Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9