Dansvoorstelling over Assepoester CULTUUR Olympiër opent Molenkoog Recordaantal punten bij' Budokai HOOFDROL VOOR SILLE BAKKER; PRINS KOMT VAN DE OVERKANT Alle 220 dansleerlingen van Artex doen zaterdag 20 en zondag 21 april mee aan de grote tweejaarlijkse uitvoering, die gehouden wordt in de Bgm. De Koninghal in Den Burg. De kaartverkoop is inmiddels gestart. De dansers, in leeftijd variërend van 4 tot 55 jaar, zijn verdeeld over 21 groepen, die verschillende disciplines laten zien. Dat varieert van klassiek ballet tot street- dance, van hiphop tot spitzen en van mo derne dans tot kleuterballet. De choreo- rafie is van dansdocenten Roos Bakker en Lisette Boeijen. De dansvoorstelling van twee jaar ge leden, die in het teken van 'De grote to venaar van Oz' stond, was een overwel digend succes. Dit jaar is gekozen voor het verhaal van Assepoester, een rol die gedanst zal worden door Sille Bakker. Zij volgt al ruim zeven jaar danslessen bij Artex en volgt lessen klassiek, modern, streetdance en spitzen. De rol van de prins wordt vertolkt door Daniël Kemp, een leerling van Lisette Boeijen, uit Al- mere. Aangezien alle 220 deelnemende dansers meisjes/vrouwen zijn, moest de prins van de overkant komen. De voorstelling in de De Koninghal begint zaterdag 20 april om 19.00 uur. Zondag wordt een matinee gegeven, die om 14.00 uur begint. De kaartverkoop is inmiddels van start gegaan, de toegang bedraagt €5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Artex en bij Nauta Boek in Den Burg. Gezien de verwachte belangstelling wordt het aan geraden niet te lang te wachten met het kopen van kaartjes. Artex Kamerkoor hoorbaar gegroeid Het concert dat het Artex Kamerkoor zondag gaf in de kerk van Den Hoorn, was van uitstekende kwaliteit. Een volle kerk genoot volop van het eerste concert on der leiding van dirigente Ellen Verburgt, dat geheel in het teken stond van 'Water, water, water'. Er werd een verassend en veelzijdig pro gramma gebracht. Zoals het achtstem mige 'Ave Maris Stella'van Edward Grieg en het twee-korig uitgevoerde 'O God, thou art my God'van Henry Purcell. Ook moderne klassieke stukken passeerden de revue waaronder 'The three fishers' van J. Andriessen. De dirigent toonde zich zeer tevreden met het resultaat: 'Het koor en ik hebben hard gewerkt om een concert van deze kwaliteit neer te zetten ANKONDIGINGEN Muziek in De Kuip In café De Kuip vindt zaterdag 13 april een optreden plaats van de Amsterdamse rockband The Bricks. Deze viermansfor matie dook eind januari 2012 voor het eerst de oefenruimte in, maakte am per twee maanden later haar debuut in Akhnaton en won prompt de 'Rockbattle Amsterdam'. De band werd door de jury geprezen voor haar 'originaliteit, vernieu wing en durf'. De toegang is gratis. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Veld A 19.00 Bar S-De Waal Pepermolen 19.45 Cocky's-Pepermolen Bar S 20.30 Paal 28/K-Vlinderwinkel Randstad 21.15 Randstad-NIOZ 1 Vlinderwinkel 22.00 Kobeko-Autocentrale NIOZ 1 Veld B 19.00 PFB-lmares NIOZ 2 19.45 NIOZ 2-IBS Imares 20.30 NIOZ 3-FaIcon IBS 21.15 Rabo-Boomgaard NIOZ 3 22.00 Ecotiem-Bonte belevenis Bliksem- team VeldC 19.00 Tevoko (O)-Krim Tevoko (J) 19.45 Kapper-Tevoko (J) Kobeko 2 20.30 Kobeko 2-Moorman De Rog 21.15 Klif 23-De Rog Otto's 22.00 Timmer's-Otto's Klif 23 Wedstrijdleiding: NIOZ 2 en Gertha (tel. 322434) en het resultaat mag er zijn'. Uiterst pro fessioneel waren de intermezzi die Colet Nierop (harp) en Loes Bakker (dwarsfluit) verzorgden. Tijdens het zeven stukken tel lende 'Algues'van Bernhard Andres kon je in de kerk een speld horen vallen. Bij het concert viel alles op zijn plek: het a-ca pel la koor, de muziek en het zonlicht door de ramen. Na het concert werden nog twee stukken opgevoerd in Klif 12, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Het Artex Kamerkoor is deze week begon nen met een nieuw project, nieuwe leden zijn welkom. W - - Het zwemseizoen in zwembad Molen koog start zaterdag 27 april, als waterpo- iospeelster Mieke Cabout, een van de am bassadeurs van de Nationale Sportweek, het zwembad opent. Cabout, lid van het Nederlands dames team en winnaar van een gouden Olym pische medaille, verzorgt na de officiële opening een waterpolodinic. Daarna zul len er diverse activiteiten worden ont plooid, zoals surfen, aquajoggen, aquafit- ness en snorkelen. Dit alles in het kader van de finale van de Nationale Sportweek. Naast de reguliere activiteiten, verzorgt het team van Molenkoog ook komend seizoen bekende en nieuwe zwemactivi- teiten. De particuliere zwemlessen gaan van start op maandag 6 mei. Aanmelden is nog mogelijk. Net als voorgaande ja ren kunnen de kinderen op internet hun eigen zwem prestaties volgen. Daarnaast wordt een deel van het zwembad vrijge maakt voor het trim- of banenzwemmen. Dat kan elke dag van 8.00 tot 9.00 uur en van 12.15 tot 13.15 uur. Bovendien is er op maandag, dinsdag en donderdag van 18.30 tot 19.30 uur en op vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur ruimte voor trim- zwemmen. De voorverkoop van abonne menten wordt gehouden op donderdag 25 april van 12.00 tot 16.00 uur en op vrij dag 26 april van 12.00 tot 16.00 uur. Alle abonnementen zijn ook online te bestel len; de zwemlessen moeten nog wel aan de kassa afgerekend worden. De voor verkoopprijs geldt tot en met dinsdag 7 mei. Voor meer informatie, tel. 313373 of www.molenkoog.nl. Sportsubsidies worden 'eerlijk' Het college komt binnenkort met een nieuwe regeling voor de subsidiëring van sportverenigingen. Het totaal te besteden bedrag zal anders worden verdeeld; sommige clubs zullen minder krijgen, andere meer. Voor een an dere verdeling gaat de gemeente uit van een voorstel dat vorige maand is inge diend door de stichting Texelse Sportraad. De gemeente zal een nieuwe uitvoerings regeling maken, waarbij ook ervaringen van de afgelopen jaren meewegen. Nieuwe straat bij speeltuin De tegelbestrating bij het speeituintje aan de Ankerstraat in Oosterend wordt vernieuwd. Dit wordt gecombineerd met het vervangen van de riolering en de aan leg van een aparte hemelwaterafvoer. Het werk is door de gemeente gegund aan Ooms Construction uit Scharwoude die bij de aanbesteding inschreef voor €73.400,- en daarmee de laagste was. Mogelijk wordt dit bedrag met €8.250,- verhoogd, als alsnog wordt besloten de tegels te vervangen door beton straatste nen, naar advies van de gemeentelijke Adviesgroep Verkeerszaken. Het werk gaat deze of de volgende maand van start en wordt uiterlijk in juni opgeleverd. Geen extra woning B en w willen niet dat een extra woning wordt gebouwd vóór het bestaande huis Gasthuisstraat 122 in Den Burg. Ze heb ben een desbetreffend verzoek van de hand gewezen omdat het strijdig is met het bestemmingsplan en ook de provin ciale en gemeentelijke woonvisie geen mogelijkheid bieden hiervan aftewijken. Bovendien zou het een precedent schep pen en zou het in vergelijkbare andere situaties ook moeten worden toegestaan. Drie avonden over plan Buitengebied De politieke partijen praten maandag 6, dinsdag 7 en woensdag 8 mei drie avonden lang over het nieuwe bestem mingsplan Buitengebied. Mensen die een zienswijze hebben ingediend, kunnen die avonden inspreken. De raadscommissie praat op 6 mei over de thema's 'Algemeen' en 'Agrarisch', op 7 mei over 'Recreatie' en 'Sport' en op 8 mei over 'Wonen' en 'Overig'. Mensen die een zienswijze indienden, kunnen een toelichting geven aan de raadsle den. Zij kunnen zich tot en met vrijdag 26 april aanmelden via Mverboort@texel. nl. Mensen die geen computer hebben, kunnen volgens de gemeente bellen met 140222. Volgens wethouder Edo Kooi man (grondgebied) krijgt elke inspreker maximaal drie minuten om een toelich ting te geven. Dat heeft de gemeenteraad bepaald in verband met het grote aantal zienswijzen. De gemeente ontving er iets meer dan vierhonderd en daar heeft het college de afgelopen tijd antwoorden op geformuleerd. Woensdag 15 mei is er een extra raadsvergadering, zodat de raad het nieuwe plan kan vaststellen. Wethouder Kooiman voldoet daarmee een belofte aan de raad. Hij benadrukte gisteren bij een presentatie dat mensen op het ge meentehuis bijna dag en nacht bezig zijn geweest om alles op tijd af te hebben. 'Nog niet eerder werden er zoveel punten bij elkaar gejudood in ons traditionele pannenkoekenjudotoernooi', zei hoofd trainer Nico Waerts van Budokai Texel zaterdag bij de uitreiking van de prijzen. Bijna dertig jeugdleden streden in het toernooi om een beker en de welver diende pannenkoeken, limonade en ijs. Het was de eerste keer dat het toernooi in de eigen dojo, ondergebracht bij Stay Fit Texel, werd gehouden. Er waren prijzen voor alle deelnemers, Thijs Lohse kreeg de aanmoedigingsprijs omdat hij nog maar net op judo zit en Zoë kreeg een be ker voor doorzettingsvermogen. Volgens Waerts is het goed voor de ontwikkeling van kinderen als ze wedstrijdervaring op doen. 'Voor sommige kinderen is het ook belangrijk om zelfvertrouwen te ontwik kelen in een wedstrijdsituatie', vult jeugd trainer Sander Branderhorst aan.Annelies Groenhof, bestuurslid van de vereniging, zorgde voor de pannenkoeken na afloop. 'Ze waren in een mum van tijd op; de kinderen hadden een enorme trek.'Ook wedstrijdleider Robin Waerts liet het zich goed smaken. Eveneens welverdiend. On der zijn supervisie is het toernooi soepel en gemoedelijk verlopen. Uitslagen: Kees de Waal, huis en tuin-Otto's Twee- wielershop 2-1; Jumbo-Cocky's Kapsalon 0-3; NIOZ 1-Vlinderwinkel 2-1; Warm- mop-Randstad 2-1; De Pepermolen-Ko- beko 3-0; NIOZ 2-PFB 3-0; Imares-NIOZ 3 3-0; Boomgaard Bliksemteam-Wessels Ontwerpt 1-2; Bouwcenter RAB-Landgoed de Bonte belevenis 1-2; Ecotiem-SIBO 2-1; Tevoko Ontwerpt-Kapsalon Salique 2-1; Coos-De Kapper 0-3; Klif 23-Tevoko Jeugd 1-2; Expotise-Timmer's Bakkerij 0-3; Eet café De Rog-Krim 0-3. Giel Witte bij Texels Welzijn Vogelkenner Giel Witte, actief lid van IVN, vertelt dinsdag 16 april tijdens de inloop ochtend van Texels Welzijn in Den Hoorn over de weidevogels. Witte is intensief betrokken bij het tellen en zoeken van nesten, leefomgeving, broedgebied van de weidevogels. De bijeenkomst wordt gehouden in dorpshuis De Waldhoorn en begint om 10.00 uur. Voorlichting over ziekte van Parkinson Samen met de Parkinson Vereniging ver zorgt het Gemini Ziekenhuis vrijdag 10 mei een voorlichtingsmiddag over Par kinson. De bijeenkomst, bedoeld voor patiënten, hun partners en familieleden, wordt gehouden in de Zuster Kueterzaal van het ziekenhuis en duurt van 13.30 tot 16.30 uur. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, aanmelden is wel noodzake lijk. Dat kan bij het Patiënten servicebu reau, tel. 0223-696346, of psb@gemini- ziekenhuis.nl. Alle hens aan DEK In De Waldhoorn in Den Hoorn verzorgt fanfarekorps DEK vrijdag 19 april een 'muzikale cruise'. 'We steken om 20.00 uur van wal om u mee te nemen over muzikale golven naar verre streken en exotische oorden', meldt het korps in de uitnodiging. 'Tijdens de vaart maakt u een wereldreis van de Zui derzee tot de wateren van de VOC. De kapitein heeft bij het passagieren in ver schillende havens een verassing in haar pet. Vanaf 19.45 wordt u verwelkomd in de lounge van het schip, waarna de crew van kapitein Nettie Lap en stuurman Mi- chiel Drijver u begeleidt naar de grote zaal van de Ms. DEK. Een casino is helaas niet aan boord, maar wel wordt een grote ver loting gehouden. Tevens wordt de uitslag bekend gemaakt van de playbackwed- strijd van Den Hoorn.' Kaarten kosten €5,- en zijn verkrijgbaar bij de Nauta Boek in Den Burg en Goënga in Den Hoorn.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6