Op de pedalen voor Nationale Sportweek 6 ISPORT DVOB kampioen eilandcompetitie Jeugduitwisseling op golfbaan www.texelsecourant.nl DINSDAG 23 APRIL 2013 TEXELAARS BRENGEN VUUR VAN TILBURG NAAR TEXEL 'Bochie links', 'Bochie rechts', 'Paaltje''Vóór' (tegenligger) en 'Achter' (achteropko mend verkeer). Waarschuwingen voor obstakels en andere onverwachte verkeerssitu aties aan het peloton die me nog lang bij zullen blijven. Texelse wielrenners bij de start van de Nationale Sportweek onderweg van Tilburg naar Texel. Ze klonken herhaaldelijk tijdens de 220 kilometer lange fietstocht van Tilburg naar Texel, afgelopen zaterdag. Ik was één van de twaalf Texelse fietsers die naar het zuiden van het land afreisden om het 'Olympisch'vuur op te halen voor de Na tionale Sportweek, waarvoor de aftrap werd verricht in Tilburg. Vol goede moed, maar hoe langer hoe verder de trein zich van Den Helder verwijderde, hoe bleker sommige gezichten werden. Terug moest alles op de fiets en aan de vlaggen zagen we al dat de wind naar het noorden was gedraaid, het beloofde een stevige trap te worden. Wel wat anders dan het fiets- rondje over het eiland dat ik wekelijks met Oosterenders rijd. Tilburg kwam in zicht, waar we werden opgewacht door Sportwethouder Hen- nie Huisman en leden van de Sportraad. Kosten noch moeite waren gespaard. We kregen een stevige lunch voorgeschoteld en peptalk van de wethouder. Bij de ope ningsceremonie verscheen een legertje ambassadeurs van de sportweek ten to nele. 'Sportieve Nederlanders', zei de pre sentator. Zoals RTL-journalist Frits Wester, die bij mooi weer naar zijn werk fietst, Kennis maken met de wandelsport Om mensen in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de wandelsport ver zorgt wandelsportvereniging Het Gou den Boltje zaterdag 27 april een kennis makingswandeltocht. De tocht sluit aan op de sportmarkt die wordt gehouden bij de afsluiting van de nationale Sportweek, de naam kan vol gens de organisatie op twee manieren worden uitgelegd: deelnemers maken zowel kennis met de wandelsport als met het gebied waar de wandeling doorheen voert. Er is een route van ongeveer vijf kilometer uitgezet, deelname is gratis. Starten kan bij de kraam van Het Gouden Boltje, tussen 11.00 en 15.00 uur. Klaverjasdrive Bethel Na een aantal spannende drives ging de eindoverwinning van de klaverjasdrive in Bethel donderdag met 5501 punten naar Aad Blom en Louw Nijhuis. Zij werden op de voet gevolgd door Sieme Ran en Henk Gieze, die 5478 punten be haalden. Derde werden Tiny Kok en Fenny van Exel (5026). Er werd aan zes tafels ge speeld, als laatste eindigde het overkant- se koppel Loes Vrijenhoek en Marianne van Roon, dat 3642 punten behaalde. Monique Kalkman, de invalide tennister, en Ria Valk, die ooit furore maakte met het nummer 'Janus, pak me nog een keer'. Haar sportieve verdiensten haalden nooit de publiciteit, net zoals die van Jochem van Gelder en andere ambassadeurs. Marco Borsato bracht lopend het vuur en onze eigen Ruud Timmer mocht de fakkel in ontvangst te nemen van voorzitter An- dré Bolhuis. Die plechtigheid duurde circa 26 seconden, het draaiboek was strak en bovendien was het twee uur 's middags en stonden wij te trappelen om het vuur naar Texel te brengen. Ruud, die de tocht had georganiseerd, had berekend dat we ergens rond middernacht in het hotel in Den Helder konden zijn. Wat volgde was een prachtige fietstocht. Door het Brabantse land, langs sloten en vaarten, bij Waalwijk met het pontje over, langs de Biesbosch en door het rivieren gebied langs het schilderachtige Goudri- aan, door Nieuwpoort en met het pontje de Lek over. Om aan te komen in Schoon hoven, waar koffie en appelpunten wer den geserveerd. Jan Nico van der Ploeg en dochter Lisanne van de bezemwagen voorzagen ons onderweg van proviand. Willem Vlas wint Koningschieten Willem Vlas heeft zaterdag de konings- verschieting van MBSOV/Noordkop gewonnen. Hij sloot in de klasse tradi tioneel elke finaleronde met 6-0 in zijn voordeel af. Aan de verschieting, die werd gehouden in De Dukdalf op Willemsoord, werd deel genomen door leden van handboogcol lectief Zwarte Skeepe, een Texelse afde ling van handboogvereniging MBSOV/ Noord kop Den Helder. Met ingang van dit jaar werd met een nieuw systeem gewerkt, waarbij per klasse (compound, recurve, jeugd en traditioneel) een ran king werd bepaald. Aan de hand daarvan werden finalerondes geschoten, waarin steeds twee schutters tegen elkaar uit komen en telkens sets van drie pijlen schieten. Er wordt om twee setpunten gespeeld. Bij een gelijk spel krijgen beide schutters een punt, bij een stand van 5-5 volgt een shoot-off, waarbij één pijl wordt geschoten. Wie het eerst zes setpunten heeft, wint. Vlas eindigde ongeslagen in de categorie traditioneel. Joop Seepma bracht het tot de achtste finale in de categorie recurve. Eva line van Weerleeen Kees Zijm sneuvel den in deze categorie in de kwartfinale. Hans Rinkema eindigde het hoogst, hij hoefde pas in de halve finale zijn meer dere erkennen in zijn tegenstander. Ook in het Groene Hart moesten we ste vig op de pedalen, maar de luwte van elkaar en de solidaire inzet zorgde dat we veel kilometers maakten, gemiddeld circa 25 per uur. Een enkele verkeerde afslag en de onvermijdelijke lekke band zorgden voor wat tijdverlies, het mocht de pret niet drukken. De zon zakte en ter Tijdens een spannende finaieavond is DV03, bestaande uit Eduard Keijzer, Jack Bruin en Harm de Vries, kampioen gewor den in de eilandcompetitie biljarten voor teams. De tweede editie van de eilandcompetitie was ongemeen spannend. De Wielewaal uit de Waal, kampioen van het vorig jaar, stond lange tijd bovenaan, maar sterke opmars van De Bijenkorf en DV03 zorgde voor een ongekend spannende finale avond. De Wielewaal trof in eigen huis DV02 en startte bovenaan de ranglijst met drie wedstrijdpunten meer dan De Bijenkorf en DV03. Dedrukwashoogtoen bleek dat DV02 niet met drie maar met twee spelers aan de start verscheen. Re glementair correct, maar hierdoor moest van een voorspelbare wedstrijd indeling worden afgeweken. Gerard Appelman en Cor Rood deelden de punten, nadat Rood de eerste partij had gewonnen. Paul van Sambeek moest in Gerard van der Kooi (Rozendijk) en Cor Rood zijn meerderen erkennen. Fraai waren de partijen tussen Van der Kooi en Gijs Berger. Knap was de prestatie van Berger om in twee beurten met dertig caramboles de naar zesender- Op de golfbaan werd zaterdag de eer ste uitwisselingswedstrijd van het sei zoen gehouden. De jeugd van golfclubs Dirkshorn en De Westfriese streed in vijf categorieën met de jeugd van De Texelse om de Uitwisselingsbokaal. Laurens Groothuis schreef met 74 slagen, zowel netto als bruto, de wedstrijd in de categorie 18 holes strokeplay op zijn naam. Nighel Brinkman van de Westfrie se sloeg de neaiy, Thomas Wassenaar de longest drive. Paul Blokker van de West- friese won in de categorie 18 holes stro keplay. Hier werd de neary geslagen door hoogte van Schiphol moesten de lichten aan. 's avonds koelde het al flink af, de extra kleding was niet voor niets meege nomen. Humor hield ons op de been en leidde af van pijn in de nek, rug en andere lichaamsdelen. Diep in de nacht, om 1.15 uur, konden we moe maar voldaan aan de soep. De volgende morgen gaf Ruud bij de tig punten uitgelopen Van der Kooi aan het wankelen te brengen. Maar deze her stelde zich op tijd en speelde de partij in de achtste beurt uit. Tegelijkertijd speelden DV03 en De Bijen korf tegen elkaar. Het team van Dirk Leeg water, Richard Daalder en Henk van Sam beek moest zes wedstrijdpunten halen om De Wielewaal voorbij te steken. Jack Bruin, Eduard Keijzer en Harm de Vries hadden aan vijf wedstrijdpunten genoeg voor de titel. Teamcaptain Bruin gaf het goede voorbeeld door tweemaal Daalder te verslaan. Leegwater en Keijzer speel den sterke partijen en deelden de punten. Van Sambeek haalde met knappe series fors uit tegen De Vries, die hem in de re vanche drie punten voor bleef. Door de 7-5 overwinning van DV03 op De Bijen korf werd eerstgenoemde kampioen met een eindscore van 81 wedstrijdpunten. De Wielewaal eindigde met 79 punten op de tweede plaats en De Bijenkorf werd verdiend derde met slechts één punt ach terstand. Wedstrijdleider Gerard Appelman sprak de hoop uit dat volgend seizoen ook teams uit Oudeschild, Den Hoorn en De Cocksdorp deelnemen. Milo Buis en de longest drive door Daniël tenTusscher, beiden van de Westfriese. In de categorie 9 holes stableford won Toon Pop, Dirk Boomstra in de categorie 18 holes par 3 (kleine baan). De neary van de meisjes werd geslagen door Isa van Diepen, de neary van de jongens door Tristan Stork. Dorian Wassenaar sloeg op hole 11 een birdie en ontving hiervoor zijn eerste vogeltje. De jongste jeugd ging de strijd aan in de categorie 9 holes par 3. Hier won Olivier Langendam. De vele be kers en prijzen waren beschikbaar waren gesteld door Hotel Lindeboom en Hotel Greenside. boot het vuur door aan Joop Groen van de bridgeclub, onze taak zat er op. Een mooie afsluiting van een mooie rit en overgete- lijke dag. Sport is leuk, zeker als je het sa men doet. Clubs bieden deze week volop de gelegenheid ervan te proeven. Gerard Timmerman Turners GVO winnen Ger de Jongtoernooi Met een clubgemiddelde van 40.84 pun ten heeft GVO uit Oosterend zaterdag het Ger de Jongtoernooi gewonnen. Het toernooi werd gehouden in de sport hal van De Bijenkorf in Oosterend, waar turners van alle gymnastiekverenigingen van het eiland tegen elkaar uitkwamen. Er werd fel om de punten gestreden, maar de turners waren sportief genoeg om ook prestaties van collega's met applaus te belonen. GVT eindigde uiteindelijk op de tweede plaats, GOS uit Oudeschild werd derde. Uitslagen: Meiden, groep 3 en 4: l.Deesie Burgman (GVO), 2.Iris Grisnigt (GVT), 3.Gwen Smit (SVC); groep 5 en 6: l.Bodil Brakenhoff (GVO), 2.Kylie Osako (GVO), 3.Danielle Blom (GOS); groep 7 en 8: l.Nina van Dijk (GVO), 2Judy Daalder (GVO), 3.Ma- rit Bousma (GVT); voortgezet onderwijd: 1.Nikky Douma (GVO), 2.Robbie Düring (GVO), 3.Catalijne Lap (ZDH). Jongens, groep 3 en 4: l.Morris Hemel rijk (GOS), 2.Dani Mar in Hidalgo (GVO) en Hendrik Broekman (ZDH), 3.Fedde de Wit (ZDH); groep 5 en 6: l.Devin Koorn (GVT), 2.Yannick Smith (GVT), 3Jari Zijm (GOS); groep 7 en 8: l.Wisse Blom (GOS), 2.Tim de Vries (GVT), 3 Jochem Witte (GOS). Martien Boon stabiele kampioen Biljartclub De Doorstoot in De Cocksdorp verwelkomde donderdag een nieuwe kampioen: Martien Boon, de man die zonder bijzonder veel hoogstandjes, maar met stabiel, bedachtzaam spel de meeste wedstrijdpunten bij elkaar speelde. Zijn zeer verre familielid en naamgenoot Jaap werd dankzij een paar sterke laatste weken mooi tweede. Luijt, de gedood verfde winnaar, kon de druk niet aan en zakte naar de achterhoede van het veld, waar hij Wil Homan nog net voorbleef. Deze nam in zijn laatste partij karakteris tiek afscheid van het seizoen door in 22 beurten 19 poedels te laten blaffen en 6 caramboles te maken. Huizing deed een laatste wanhopige, maar vergeefse, po ging om de laatste plaats kwijt te raken en besloot zich voortaan op boogschieten te richten. Een olympische sport. Eindstand: l.M. Boon, 2.J. Boon, 3.D. van der Kooy, 4.J. Heemskerk, 5.J. Smit, 6.K. Weel,7.P. Zijm, 8.C.J. Luijt, 9.W. Homan, 10.J. Huizing. '-N-' ■m Op golfbaan De Texelse werd zaterdag de eerste jeugduitwisseling gehoude

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6