m Texelaars en het koningshuis KRONINGSDAG 'Mijn baas is wel jouw moeder' wpjnn/ïMT cffiaSpöL □J King Richard Melrose 0222-312000 www.texelsecourant.nl DINSDAG 30 APRIL 2013 VAN UITGEBREIDE VERHALEN TOT VEELZEGGENDE FOTO'S De oproep van de redactie om herinneringen aan het koningshuis op te sturen en dromen voor de nieuwe koning, hebben tot vele reacties geleid. Van weemoedige tot anekdotische en van uitgebreide verhalen tot veelzeggende foto's. Jan Kaas op zee Het was 1986 en zoals vaak was ik met de feestdagen op zee. Deze keer was het an ders. We voeren met 'De Schoener' op 19 december uit Marseille om na de kerstda gen Douala in Kameroen binnen te lopen, waar we 300.000 dozen bananen gingen laden. In Marseille deed ik ruim kerstin kopen, om voor de bemanning een lekker diner te kunnen koken. Vlak voor afvaart werden twee pakjes aan boord gebracht. In het ene zaten cadeau tjes voor ons van de vrouwenvereniging voor zeevarenden. Een soort plattelands vrouwen, maar dan anders. De pennen, agenda's, zakmessen en andere prullaria werden door de dames altijd met liefde ingepakt. Het andere pakje was van Ko ningin Beatrix en werd in de kapiteinshut achter slot en grendel bewaard. Op 25 december voeren we door de sprookjeszee ten westen van Sierra Leone. De zee is daar soms zo glad als een spie gel en met een zachte deining laveerden we tussen kolommen van waterdamp, kraamkamer van de orkanen aan de over kant van de oceaan. Vredig, zoals alle be gin. Met de kapitein had ik overlegd, dat we tijdens het diner gingen drijven, zodat ie der kon aanschuiven. Het was een tijd dat er nog geen GPS bestond, dus kon je din gen doen die nu niet meer kunnen. Met een paar dolfijnen en een zeekoe in de buurt zaten we met twaalf man aan een lange tafel op het dek. Alle motoren uit met op de achtergrond het zachte brom men van de kleine motor. Stilte, zoals het thuis was. Na de garnalen, Beef Wel lington en het ijsje kwam de doos van de dames op tafel. Ik kreeg het pakje met de agenda met een geschreven briefje van Jacoba Witvliet, die mij fijne feestdagen wenste. Ik nam me voor haar eens een be dankbriefje te schrijven. De gemoederen werden onder de bemanning enigszins weemoedig, na al die leuke en mooie at tenties. Druk gepraat over thuis en hoe veel maanden nog te gaan. Er werd een lijst van volgorde gemaakt om het thuis front via Radio Scheveningen te bellen en de weemoed werd al meer. De doos van Beatrix kwam op tafel, met daarin 12 pakjes en 12 envelopjes. Glazen klokjes kregen we van Hare Majesteit en een door haar geschreven kaartje: 'Wij wensen U fijne kerstdagen', ondertekend door Beatrix. De weemoed was veranderd in een onbe daarlijk snikken door grote mannen met ruige wenkbrauwen die nodig eens ge knipt moesten worden. Chris Peters Koningslied Wie is de Koning die daar komt wie zal de troon bestijgen? wie is het waard om daar te staan wie zal de kroon verkrijgen? Is er iemand in Nederland - ik zie er niet één komen - in een land van zoveel meningen in een land van zoveel stromen? Laat ieder zich diep buigen nu! laat harten en ook knieën laag zinken in dit lage land laat ons de geest vernieuwen Eerst dan zal 't vuur dat heilig is edelen ten troon doen stijgen en zuiveren de gouden kroon één zal die dan verkrijgen Met allen zullen wij dan staan - met ied're Nederlander - met lof en dan voor onze God met d'handen in elkander Jan C. Brouwer Op 16 maart 1996 ben ik van 12.00 tot 17.00 uur op Curacao met de kroonprins wezen duiken.Reden dat hij met mij ging duiken was eenvoudig. Hij kwam naar Curacao om te duiken en op dat moment was ik geplaatst bij de Bootgroep Curacao. Mede het feit dat ik gecertificeerd 'medi cal trained Diving instructor' ben, heeft er toe geleid dat ik voor deze opdracht ben aangewezen. Ik mag wel zeggen dat het een bijzondere dag is geweest. Duiken op de noordkust van Curacao is geen kinder spel, gelet op de sterke stroming en de hoge golven die er altijd staan. De legendarische uitspraak die ik die dag tegen de kroonprins heb gemaakt was; 'Dit gaan we niet doen want ik wil geen problemen met mijn baas en dat is wel jouw moeder'. Ik was toen officier der ma riniers in actieve dienst en het was ook bedoeld als een geintje. De foto is gemaakt op 29 juni 2006 op het Malieveld tijdens de Veteranendag. Aangezien de kroonprins altijd bij de bo ten van de Stichting Keep them Landing kwam kijken, hadden we dat jaar be sloten hem een aantal geschenken aan te bieden waaronder een video over de stichting om samen met Maxima gezellig naar te kijken. De kroonprins was aange naam verrast en heeft beloofd dat hij dat zou doen. Aad van Gils Drie koninginnen in mijn leven In mijn ongewone leven heb ik drie vor stinnen meegemaakt, Wilhelmina, Juli ana en Beatrix. De markante, sterke Wil helmina. die onder andere vanuit Londen het WO Il-verzet leidde, met respect van Churchill en Eisenhower. Van haar heb ik een aandenken, haar initialen staan op mijn Ereteken. In het voormalig Nederlands-Indië wer den oranjefeesten uitbundig gevierd met aubades en optochten voor de resident en met kinderspelen op de aloon-aloon. ledereen was uitgedost, de meisjes met oranje strik in het haar en ik maakte met de kebon versiering voorde oprijlaan. Om twaalf uur was in de soos Paït Musical (oranjeborrel) met orkest en er werd ge danst. We hadden het over 'Juliaantje', zo geliefd was ze. Binnenkort doet Beatrix, de perfecte ma jesteit, afstand van de troon. Aan de drie koninginnen heb ik goede herinneringen. Maud van de Mheen Mijn droom Mijn droom is dat de heer Mantje zich gaat gedragen als Joop van der Ende en een mooie schouwburgzaal laat neerzet ten. De De Koninghal is een ramp, vies en oud en achterin zie je niet wat er op de toneelvloer gebeurt. Texel is een schouw burgzaal waard. VoLg ovis ook op: faeebook.coryi/tUeafcerkLi.j-12 fci*>i.fcfcer.eonvi/KLi.f 12 Klif 12 T>eK Hoorn - w>w>w»,kllfl2.Kt - (©222) 21°) 633 drugsdealer te ontmasKeten. om te infiltreren in de drugswereld schakelt nij de hulp in één van zijn jonge werknemers, die beter bekend is met deze wereld 3D®® Daglicht *-1 GRAND CAFÉ r"* FEEST IN HET PARK OPTREDENS1^ STIEHL Smakelijk Voor een veilige avond uit! JLscincj %e ([even" Hilarische voorstelling meteen uitgebreid buffet en volop limonade. Woensdag mei en zondag 5 mei. Tapas Theater Diner "RowcAorvi de *>ereLd wiel: Tkealer en Toepas" 7^ "Dowclereiag 2 rvtêi. T'i^vscLftq 7 rvrei. I donderdag g mei Niet Schieten! "Vrouwen willen maan ding" Een openbaring voormannen, maarzeker voor vrouwen. Aanvang 20.30 uur, entree €16,- (try-out).

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7