Parkpop in Wezentuin CULTUUR 11 '21 and over' in Cinema Texel cieKclcx. 0222-312000 www.texelsecourant.nl VRIJDAG 3 MEI 2013 AKOESTISCH FESTIVAL GROEIT UIT TOT BEVRIJDINGSFEEST Schouwburgreizen Windkracht 7, onderdeel van Texels Wel zijn, verzorgt ook komend seizoen thea- terreizen naar schouwburg De Kampanje in Den Helder. In de Wezentuin in De Burg wordt zondag 5 mei - Bevrijdingsdag - een muziekfestival gehouden. Parkpop kan gezien worden als opvolger van het kleinschalige Parkpopje dat in 2010 en 2011 werd gehouden. Parkpopje was een kleinschalig, alcohol vrij en semi-akoestisch festival, georga niseerd door Pieternel Geurtz. Dit jaar wordt het, in samenwerking met Heinio Huizing van De Hollebol, groter aange pakt, met een echt podium, een muziek installatie en bierkramen. Ook eetwinkel Smakelijk en Meer is aanwezig voor de inwendige mens. Stichting De Wezentuin is aanwezig om de bouw va neen muziek- nis te promoten. Er wordt een gevarieerd programma aangeboden, met zowel Texelse als overkantse bands. De presen tatie is in handen van DJ Mike Jagger, die tussen de acts door dansmuziek zal draaien. Het programma begint om 13.00 uur met een optreden van folkgroep Nag- geres en wordt rond 21.00 uur afgesloten door Jug Bros. De volgorde van optredens is als volgt: Naggeres (folk); Tribute to Bob Dylan; Roos Dros en Jaap (liedjes); Sinner (rock); Ibu Syla Nafaja (Afrikaanse mu ziek); Di Gitaragi (met gitaar laptop); Carenz (pop); Rein Rijkers Ewout Adriaan- se; Driving South (blues) ft. Ewout; Mike Jagger Rolling Stones; Jug Bros. Jazz on the Waves intiem muziekfestival Gard Du Nord, Jungle By Night, Han Ben- nink, Rob van de Wouw, Susanne Alt en het Mike Roelofs trio Deuk zijn enkele deelnemers aan muziekfestival Jazz on the waves dat op 7, 8 en 9 juni wordt ge houden in en rond Klif 12. Het festival biedt een mix van jazz, fu sion, soul, wereldmuziek en dance door internationale en Nederlandse artiesten. Parallel aan de optredens worden work shops en lezingen gegeven en jazzfilms vertoond. De optredens worden vrijdag en zaterdag afgesloten met een after par ty met DJ Maestro. De kaartverkoop van het festival is inmiddels van start gegaan. De toegang bedraagt vrijdag €40,- en za terdag €70,-. Met een toegangskaart voor vrijdag of zaterdag hebben bezoekers zondag gratis toegang. Kaarten zijn te verkrijgen via www. jazzonthewavestexel.nl. Op de site is ook het complete programma te vinden. Niet Schieten! in theater Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn is donderdag 9 mei de voorstelling 'Vrouwen willen maar 1 ding' van cabaretduo Niet Schie- De heren van Niet Schieten! voelen zich genoodzaakt diep in de vrouw te duiken. Heel diep. En uit die schijnbaar oneindige diepte wordt één ding opgetakeld. Een openbaring voor mannen, maar zeker voor vrouwen. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. Nieuw in Cinema Texel is deze week '21 and over', van de makers van 'Project X' en 'The hangover'. Je wordt maar één keer 21 en dat moet gevierd worden. Liefst met een legen darisch feest vol mooie vrouwen en veel alcohol. Jeff Chang is een goede en nette student die altijd hoge cijfers haalt. De avond van zijn 21ste verjaardag nemen zijn twee beste vrienden hem mee om dit met een paar biertjes te vieren. Maar wat een paar biertjes zouden zijn, eindigt in een avond waarbij Project X een kinder feestje lijkt. Ook nieuw is 'Snitch', waarin zakenman John (Dwayne Johnson) een deal maakt met de DEA om de onterechte celstraf van zijn tienerzoon te reduceren. Hij moet hiervoor wel undercover gaan om een be ruchte drugsdealer te ontmaskeren. Om te infiltreren schakelt hij de hulp in van één van zijn jonge werknemers, die beter bekend is met deze drugswereld. De meeste andere films zijn geprolon geerd; een volledig programma is te vin den in de agenda elders in deze krant. Te zien zijn onder meer Iron Man 3, Daglicht, The Croods en Yoko. In verband met de meivakantie worden dinsdag geen seni orenvoorstellingen gegeven. Maandag om 21.00 uur wordt een mystery movie vertoond, waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Bij voldoende belangstelling laat TESO na onderstaande voorstellingen een ex tra boot varen. Alle deelnemers betalen een extra bijdrage van €3,- voor het bus vervoer van het theater naar de veerha ven. Kaarten kunnen besteld worden bij Texels Welzijn, tel. 312696, e-mailadres r.harbers@texelswelzijn.nl. Bestellen kan tot uiterlijk 23 mei. 2013 4 oktober: De Grote Simon Stokvis Show, €21,-. 12 oktober: Deep River Quartet, €20,-. 1 november: Veldhuis Kemper, €22,- 7 november: Tineke Schouten, €34,50 23 november: Paulien Cornelisse, €19,-. 28 november: Lebbis, €19,-. 7 december: Rob de Nijs, €30,- 2014 12 januari: De Cock en de moord in het theater, €28,50. 24 januari: Sonneveld, €35,-. 31 januari: Ashton Brothers, €25,-. 7 februari: Jon van Eerd - Harrie en Twee Meesters, €25,-. 14 februari: Paul de Leeuw, €29,-. 5 maart: Danny Henk €26,-. 6 maart: Dames voor na vieren, €17,-. 9 maart: Barbier van Sevilla,€36,- 14 maart: Erik van Muiswinkel, €19,-. 20 maart: Javier Guzman, €19,50. 3 april: Spirit of the Dance, €30,-. 10 april: Hans Liberg, €29,-. 24 april: Dolf Jansen, €19,-. 8 mei: Karin Bloemen, €24,50. Modeshow voor jongeren in Time Out In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg vindt don derdag 9 mei, Hemelvaartsdag, een mo deshow plaats met medewerking van Atelier MooiZO. De meidem van het atelier showen op de catwalk zelfgemaakt en gepimpte kle ding en accessoires. Zij lopen op muziek van de huis-DJ van Time Out. Achter de schermen wordt al weken aan deze pre sentatie gewerkt. Er wordt niet alleen kle ding getoond, maar ook andere voorwer pen. Voorafgaand aan de show worden de meiden opgedoft door een visagist en een kapster. Daarna vindt een fotoshoot plaats. De show begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Hella de Jonge en Freek in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn is vrijdag 10 mei de voorstelling 'Hella de Jonge leest uit Spring' te zien, met Hella en Freek de Jong. De voorstelling 'Hella de Jonge leest' is een intieme literaire avond waarin het boek Spring de basis vormt. Hella leest voor en wordt geïnterviewd door haar man Freek de Jonge over haar drijfveren en de achtergronden. Op zijn bekende be scheiden wijze zingt Freek ook een paar liedjes en plaatst hier en daar een kwink slag. Het publiek krijgt in de voorstelling de gelegenheid vragen te stellen, waar mee voor iedereen een rol is weggelegd. De voorstelling begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €16,-. Open ateliers Onder de noemer 'Werktitel MUF' ont vangen elke eerste zondag van de maand enkele kunstenaars bezoekers in hun ate lier. Zo kan zondag 5 mei een kijkje worden genomen in de ateliers van Rebecca Ge- skus (Rozendijk 9), Maurice Christo van Meijel (Brink 14, De Koog) en Pieter van Schelt (Hollandseweg 6 bij De Cocksdorp). Geskus werkt momenteel met vilten kleden, geïnspireerd door 16e-eeuwse tegels, Christo van Meijel legt de laatste hand aan een serie keramiek die tijdens Klifhanger wordt gepresenteerd en Van Schelt werkt in zijn buitenatelier aan jachttrofeeën en 360 graden-fotografie. Daarnaast werkt hij aan de verdere ont wikkelingvan zijn Robinson-Crusoëspeel- optreden Op Parkpopjt É'/ttÜ I donderdag 9 mei U| Niet Schieten! "Vrouwen willen maan ding" Een openbaring voor mannen, maarzeker voorvrouwen. Aanvang 20.30 uur, entree €16,- (try-out). jLs&nJ Zoill ne ([even" Hilarische voorstelling met een uitgebreid buffet en volop limonade, zondag 5 mei. 5 onterechte celstraf van zijn 'er gaan om een beruchte irugswereld schakelt hij de hulp i 15.30/21.00 15.30/21.00 15.30 21.00 15.30 21.00 15.30 15.30/21.00 15.30 Mystery I 10.30/13.00 16.15 RfitertrRQrmvTïïTfi JJVjikefcJagger' Voor een veilige avond uit! KUf 12 Uen Hoorn - www.kltfl2.nl - (0222) 315 633

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11