TEXELSE COURANT I 10^°p.p. Na sorteren verdwijnt ook beroep postbode GlasGarage Texel HEMA (jrocn '^wartsjexeh in het harL, Hoogheemraadschap sloopt oude rioolwaterzuivering Everstekoog Extra geld gemeente nodig voor werkzaamheden aan Molenlaan 1 CÖM1 onbeperkt eten Sterretje gezocht! Texelhoeve 8^11 Meierblis Den Burg op nieuwe plek is even wennen Jongste Hoornder elders naar school Olivia (7 weken) middelpunt plan ten koningslinde De Waal zoekt spijkers na de blis Jeugd met mag neet en hark in de Festival Parkpop op Bevrijdingsdag Podium, instal latie, muziek en bierkramen OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12771 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 3 MEI 2013 Dodenherdenking op begraafplaats In De Burght in Den Burg wordt zaterdag 4 mei de jaarlijkse Herdenkingsbijeen komst gehouden. Deze begint om 18.45 Na de bijeenkomst in de kerk vertrekken de aanwezigen om 19.30 uur naar de be graafplaats aan de Kogerstraat, waar een rondgang wordt gehouden en kransen worden gelegd. Om 20.00 uur worden twee minuten stilte gehouden. De bijeen komst wordt afgesloten met het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Francine Kroesen redt jacht van Bollen De Francine Kroesen uit Oudeschild heeft maandagavond een zeiljacht gered van de Bollen ten oosten van het eiland. Het zes meter lange schip was een uur voor dat het laag water werd vastgelopen. Het lukte de redders van de KNRM om het zeiljacht op tijd los te krijgen/Anders had hij een nacht moeten blijven', aldus schip per Jan Agter. De reddingboot sleepte het zeiljacht terug naar de havan van Oude schild. Het was de tweede keer dit jaar dat de Francine Kroesen in actie kwam. De Bollen staan bekend als een ondiepte waar geregeld schepen vastlopen. Aannemer GP Groot uit Alkmaar is bezig met de sloop van de oude rioolwaterzui vering aan de Everstekoog langs de Pont- weg tussen Den Burg en De Koog. De oude zuivering werd in augustus bui ten gebruik gesteld, nadat de nieuwe grote rioolwaterzuivering in gebruik was genomen. Daar wordt al het rioolwater van Texel gezuiverd. Volgens een woordvoerder van hoog heemraadschap Hollands Noorderlwar- tier heeft bodemonderzoek geleerd dat er geen sprake is van vervuilde grond of slib op de plek van de oude zuivering die dateert uit 1979. De grond wordt afge graven en er komt nieuwe grond voor in de plaats. Behalve de oude zuivering zijn ook enkele oude gebouwen op het terrein afgebroken. Bedoeling is dat op de plek die nu wordt vrijgemaakt een nieuw kantoor voor de Texelse afdeling van Hollands Noorder kwartier wordt gebouwd. Volgens de woordvoerder moet het bestuur van het hoogheemraadschap daar eerst nog be sluiten over nemen, voordat het tot rea lisatie komt. Met het sorteren van de post verdwijnt ook werkgelegenheid voor zeven tot acht medewerkers van Post NL en het beroep van postbode van het eiland. Zaterdag 11 mei wordt in het kantoor aan de Park straat voor de laatste keer post gesor teerd. Vanaf volgende week gebeurt dat in Den Helder. Zes dagen in de week worden in Den Burg brieven, tijdschriften, pakjes en andere poststukken gesorteerd. De fijne post (brieven, etc.) die in het sorteercentrum in Amsterdam van een streepjescode is voorzien, wordt automatisch gesorteerd, de grove poststukken (zoals tijdschriften) doen de postbodes daar met de hand tus sen. Zo gebeurt dat ai vele jaren op Texel, een traditie die vanaf volgende week ten einde is. Dan gebeurt het sorteren in Den Helder waar vanaf dan ook de post uit Anna Paulowna, Breezand, Hippolytus- hoef wordt gesorteerd. Als eerste die van Texel, die uiterlijk met de boot van half elf naar Texel moet. Die stukken moeten daarvoor om half tien zijn verwerkt. Afgezien van wij zelf, gaat eigenlijk nie mand op het eiland iets van de verande ring merken. Het sorteren gebeurt daar op dezelfde manier, alleen met veel meer mensen', vertelt postbode Leen den Bra ven. Met dit verschil dat het tot dusver zo is dat zodra de post van de eerste wijken is gesorteerd, de postbodes of -bezorgers hier mee de straat op kunnen. Wat in de praktijk om een uur of half tien het geval is. Vanaf volgende week kan de versprei ding pas vanaf kwart over elf starten. Met de sortering verdwijnen ook de post bodes van het eiland en lopen er alleen nog postbezorgers rond. Die sorteren niet, maar brengen alleen rond. Postbezorgers zijn al geruime tijd actief in onder meer Den Burg, Oudeschild, Oosterend en De Koog. Voor Den Hoorn is men nog zoeken de. Ook TPS en een andere bedrijf brengen rond voor Post NL. Den Braven draait als postbode al 39 jaar mee. Collega's Gerrit Terpstra en Henk Beijert zelfs al veertig jaar. Hun dienst verband komt ten einde, net zoals dat van een Texelse collega. Twee gaan met de VUT, twee anderen maken gebruik van het zogeheten mobiliteitsontslag, wat ge paard gaat met een compensatieregeling. Zij 'moeten' nog een halfjaar, waarna het dienstverband stopt. Marijke Stark blijft als enige Texelse in dienst als postbode. Aanvankelijk was ook zijn 'boventallig', maar toen bleek dat vier collega's uit dienst traden, kon ze toch in functie blij ven. Alleen moet ze voortaan wel in Den Helder aan de slag, als sorteerder. Door dat postbodes in de VUT gaan, zelf ontslag hebben genomen of, zoals de teamcoach uit Den Helder die in zijn woonplaats aan de slag gaat, vallen er geen gedwongen ontslagen. Den Braven:'Maar er gaan voor Texel dus wel zeven a acht arbeidsplaat sen verloren. Die zijn we definitief kwijt.' De beëindiging van het postsorteren op Texel is het gevolg van een bezuinigings operatie bij Post NL, die gepaard gaat met een reorganisatie. Texel houdt wel een depot, in het KNP-ge bouw aan de Waalderstraat. Daarin wordt een hoekje ingericht met stellingen, wor den posttassen bewaard en doet dienst als afhaalpunt. De gemeente krijgt geld van de provincie voor de reconstructie van de Molenlaan in De Cocksdorp, maar het is niet voldoende om te kunnen beginnen. Volgens wethouder Edo Kooiman moet hij nog €120.000,- aan de gemeenteraad vragen om aan de slag te kunnen gaan. De herinrichting kost in totaal acht ton en de helft daarvan had de wethouder aan de provincie gevraagd. Die komt met €343.000,- over de brug. 'Er zijn wat regels veranderd', aldus Kooiman, 'waardoor kosten voor straatmeubilair, openbaar groen en algemene kosten niet meer door de provincie worden gesubsidieerd.' Dat scheelt een bedrag van €60.000,-.Onder- deel van de reconstructie is uitbreiding van het parkeerterrein aan de Molenlaan en daarvoor is het nodige groen in ge dachte. Daarnaast moet bij de gemeente ook nog in de eigen buidel worden getast om de gemeentelijke bijdrage aan de re constructie rond te krijgen, waardoor in totaal €120.000,- nodig is. Het verzoek wordt in juni aan de politieke partijen voorgelegd. Bedoeling is dat het werk nog dit jaar kan beginnen. Kooiman heeft van de provincie eveneens geld voor de re constructie van de Gasthuisstraat tussen Pontweg en de Gasthuisstraat gekregen, maar ook hier heeft hij extra geld van de raad nodig om een gat in de begroting te dichten. Volgende week 1 krant l.v.m. Hemelvaart zal er volgende week één krant verschijnen op woensdag 8 mei Advertenties kunnen tot ma. 6 mei 17.00 uur worden a, .txl Bekendmakingen op pagina 8 EfrjS Folders bij deze krant Texelnoeve G ASTERIJ 11 Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. - facebook.com/Texelhoi Tel: 0222 - 32 15 15 7 dagen per week open Den Burg - Texel .txl Gemeente gesloten met Hemelvaart Informatie over aangiftes, storingen en afval routes op www.texel.nl Melden bij reservering en minimaal 1 betalende klant per moeder Reserveren via 0222-312871 mwmlFMÏri&ïïl Het was dinsdagavond even wennen: de meierblis van Den Burg op de nieuwe locatie Haffelderweg was beduidend kleineren rus tiger dan voorheen op het vertrouwde locatie aan de Haffelderweg. Dat leidde aan de ene kant tot gemopper onder bezoekers en aan de andere kant was er het besef dat dit momenteel het maximaal haalbare was in Den Burg. Meer elders in deze krant. het midden de oude rioolwaterzuiveringen gebouwen die worden gesloopt.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1